Haftanın Konuğu "YAVUZ BİBER"dir. - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Haftanın Konuğu "YAVUZ BİBER"dir.  (Okunma sayısı 23712 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Administrator
  • *
Yavuz Abi selamlar, samimiyetin, sıcaklığınla bölüme renk kattın...

Hayatındaki kırılma noktaları, karakterinin oluşumda büyük önemi olduğunu düşündüğün olaylar/kişiler nelerdir? Ben, bunu merak ediyorum.
Sevgi ve saygılarımla...

• Aktif Visirli
  • *
Sevgili kardesim biberoglu ailesinin Yeni yilini kutlar. Once babana abine ve metine selamlar ederim.ayni karenin insanlari olarak sana soru sormayacagim fakat Ø besiktas sevdasindan nasil vazgectin. Yazin gorusmek uzere insALLAH.

• Yavuz BİBER
  • Süper Moderatör
  • *
  • BENİ KÖYÜMÜN YAĞMURLARINDA YIKASINLAR...
    • ELİFİM ALIŞVERİŞ MERKEZİ
  • GSM: 0536 324 90 35
  • Kan Grubu: Seçmediniz
S.a Degerli kardesim Yavuz senide haftanin konugu olarak görmek
güzel.Yavuzum tekrar köylere dönüp eskisi gibi köyde yasamayi düsünürmüsün.
Bu sene köye gidenecenmi? Hayatta keske sunu yapsaydim yada yapmasaydim
dedigin oldumu? Hilmi amcanin ellerinden öpüyorum
Almanyadan herkese selam A. O.E
   Ve aleykümselam benim güzel kardeşim.
          Her sene 10 yıl sonra kesin köydeyim, diye yorumlar yaparım. Hiç düşmez aşağı. Artık bunu 5 seneye indirme zamanı geldi. Köy ve yayla aşığı bir vatandaşım. İstanbulu hiç sevmiyorum fakat uzak kalıncada özlüyorum. Yıllarımızı aldı bizden, kendini özletiyor. Beni İstanbulun manevi ortamı ve iş ortamım buralara bağlıyor. Bir gün gelecek, 11 ay köyde 1 ay İstanbulda olacağım İnşaALLAH, tabiki Rabbimiz ömür verirse...Ne olursa olsun köyümün toprağında, yani annemin yanında defnedilmek isterim. Nasıl olsa unutulan orda da unutuluyor, burdada...
          Bu sene Rabbimiz izin verirse, 6. ay sonu köyümüzde olacağız. İnşaalah beraber kondudan yürüyerek, dertleşerek bir gacalağ yaparız. Bakalım eğtiyarladuk mi?
          Futbolculuk içimde bir ukde kaldı, keşke biraz daha zorlasaydım da, nasıl olsa beni bir keşfeden olur diye beklemeseydim. Birde okumayı seven birisi olarak, keşke 3 yılın boşa geçtiği Endüstri Meslek Lisesi Motor bölümü okumayıp, düz liseyi okusaydım. Aslında kesin başka keşkelerimde vardır, fakat şimdilik aklıma gelen bunlar. Aklıma geldikce eklerim.
          Teşekkürker kardeşim, selamlarını ileteceğim. Hürmetler...
desen 49

• Ben sevdamı suya yazdım sır oldu...
  • Aktif Visirli
  • *
  • Nefsimin şerrinden sana sığınırım Rab'bim...
  • GSM: 05536111909
Esselamunaleykum ve Rahmetullah.
Merhaba değerli kardeşim Yavuz.
Öncelikle seni yürekten kutlarım,bu haftanın konuğu olarak.
Haftanın konuğu olduğun için sana soru soracağım tabiki doğal olarak.
Ama soracağım soru ne kadar doğaldır,o da tartışılır tabi...  ;D
Tek soru soracağım,çünkü diğerleri soruldu zaten.

1- Yavuz Biber'in gözünde,Sedat Yıldırım kimdir? Nasıl biridir?
Not: Tamamen kalbinden geçen duyguları istiyorum lütfen.
Ama menfi,ama müsbet,ben razıyım sonuca.  :D

Şimdiden teşekkür ederim kardeşim.
Rab'bime emanet ol.Selam ve Dua ile.
VEFA YANLIZCA İSTANBUL'DA BULUNAN BİR SEMT İSMİ DEĞİL,
AYNI ZAMANDA DA DOSTUN DOSTU UNUTMAMASIDIR.

SEDAT YILDIRIM
O NE DERSE O ODUR.
O NE DERSE O OLUR.
EĞ BAŞINI EY GÖNÜL.
GERÇEK DOST ANCAK O'DUR.
SEDAT YILDIRIM

• Yavuz BİBER
  • Süper Moderatör
  • *
Değerli Yavuz abicim. ;D
Öncelikle haftanın konuğu köşesini şereflendirdiğin için sizleri tebrik ediyorum. ;D
Eskilerde kalmış olan klasikleşmiş şu mektup girişiyle başlarsak daha iyi olacak... ;D
Nasılsın iyimisin? iyi olmanı cenabu mevladan niyaz ederim... dedikten sonra devam edelim. ;D
yukardaki 12 soruyu cevapladıktan sonra zamanın kalırsa eğer bize hayatında iz bırakan  ;D(duygusal,drajik,drajikomik vb.) bir kaç anını bizimle paylaşırmısın. ;D

kendine mendine iyi bak... ;D
ALLAHa emanet ol... ;D
Haa bu arada yukardaki dişleri nedensa bilgisayar kendi kendine her mısranın sonuna koydu ;D
bilmem ki neden acaba... ;D
       Sağol Recebim, Alim, Rabbimize nihayetsiz şükürler olsun, sağlığımız iyi. Yani en büyük sermayemiz yerinde şimdilik. Merak etma teyzene da eyi bakayirum. ;)
       Anlatalım bakalım bir anımızı,
       Yıl 1977 göçü hazırladık, Celal Yazıcı Abimizin Mavi Reo'suna yükledik, yaylaya çıkış hazırlıkları yapılıyor. Yer Seferin ırmağı. Şöförmahallinde rahmetli Babaanneciğim Emriye hala, ben ve kardeşim Metin var. Kamyonun kasasında ineklerimizin yanında rahmetli canım annem var. Tam ırmağın kenarında olan araba birden yavaş yavaş hareket etmeye başladı. Irmaktan birden kulaklarımdan hiç gitmeyen korkunç bir ses ve feryatlar yükseldi. Tekerlek yardan aşağıya almak üzereyken önce abim Mehmet Ziya, onun ayağının üzerinede Celal abi frene bastılar vearabayı yuvarlnmak üzereyken durdurdular. 7 yaşında olmamdan dolayı bu olaydan çok etkilenmiştim ve hayatımın dönüm noktalarından biri o gündü. Çünkü bu 1. kaza atlatma pozisyonumuzdu. Yaylaya gidene kadar 2 kaza daha atlattık. Yaylaya vardığımızda artık ikindi vakti olmuştu. Olayların etkisi ve dedem köhya Dursun'un 1,5 yıl önce vefat etmesinden dolayıdır ki, babaanneciğim evimizi görür görmez ağlamaya başlamıştı. Buda beni epey etkilemişti.
       Teşekkürler kardeşim, gelinimize selamlar, hürmetler. Sizlerde ALLAHa emanet olun...
       Haaa...niye bu kadar çok güleyisun, dişleri yenimi yapturdun yoksa... 

desen 49

• Yavuz BİBER
  • Süper Moderatör
  • *
Selamun Aleyküm

Öncelik le haftanın konuğu olduğundan seni tebrik ediyorum;
Sorulara geçiyorum:

1)Gençlerin gidişatı nasıl eğer kötüyse ne gibi ilerlemeler yapılmalıdır?
2)Küçüklükte olmak isteyip olamadığın meslek varmı?
3)Teknolojiyle aran nasıl?

Suluova dan saygılar sevgiler
                           Ben Murat ÇOBANOĞLU'nun Oğlu Muhammed ÇOBANOĞLU
         Değerli kardeşim Muhammed, beni tanımadığın halde soru sorma cesaretini gösterdiğin için teşekkürler. Demekki baban kendisi gibi sıcakkanlı bir evlat yetiştirmiş.
        Ben gençlerin gidişatını olumlu bulanlardanım. Bu tekneloji ve bilgi çağında bu kadar olur. Gençlerde bir problem varsa anne babadan kaynaklanıyordur. Çünkü evlatların % 90'ı anne baba kopyasıdır. Onları örnek alarak yetişirler. Eğer baba sabahtan akşama kadar televizyon seyrederse, çalışmayı sevmezse, küfürlü konuşursa, kitap okumayı sevmezse, komşu diyalogları zayıfsa, sigara içiyorsa,vs. vs. evladından bunları gençlerden beklemesi doğru olmaz. Namaz kılmayan bir anne baba nasıl evladına kıl diyebilir. Bu düşünce ile eğer, şimdiki gençlerimize güzel örnek olup iyi yetiştirirsek, onlarında evlatlarına yansıyacaktır. Evlatlarımızı toplumun yetiştirmesine bırakırsak, riski göze almış oluruz. Belki manevi güzel bir ortama da denk gelebilir, ama bu düşük bir yüzdedir. Eskiden manevi eğitim sadece medrese ve kuran kurslarında verilmekteydi. Oralardan hoca ve alimler yetişirdi. Şimdi Kur'an kursları özellikle erkek evlatlar için malesef ki cazibesini yitirdi. Şu an çeşitli cemaatlerin yurtları bu manevi eğitimi veriyor. Belki alim yetitirilmiyor fakat en azından gençlerimiz kötü  ortamlarda değiller. Konu yine epey uzun. Bu konuda makaleler, köşe yazıları ve kitaplar bile mevcut.
         Futbolcu olmak çok istemiştim. Nasip hiç düşünmediğim bir işle meşkulüm şu an.
         Teknolojiyi sürekli takip eden birisiyim. Almasamda muhakkak teknomarketleri dolaşır, bilgi edinirim. Bilgisayar benim için artık olmazsa olmaz boyutuna gelmiştir. Televizyon hastalığım yoktur. Evimde bir 37 ekran tv. var. Dijital bağlantıda yaptırmadım. Şu an gündemde olan cep telefonu muhabbetlerine hiç girmem. Beni idare edecek bir telefonu uzun süre kullanırım.
         Teşekkürler güzel kardeşim, bizdende Suluovaya ve ordaki derneğimizin yönetimine,ve tüm Suluovadaki köylülerimize selamlar, sevgiler, hürmetler.
desen 49

• MUSA DÜZENLİ
  • Aktif Visirli
  • *
Siteyi çok beğiniyor ve çok seviyorum.Yapılan işleride taktir ediyorum. Devamlıda takip etmeye çalışıyorum. Nedense bir türlü siteye katılımcı olamadım. Ama bu sefer haftanın konuğuna bir selam yazmadan olmayacağını düşündüm. Belki böylece Yavuz un sayesinde bizde sitede katılımcı ve paylaşımcı olmanın yolunu açmış oluruz. Şimdi konumuza dönelim. Yavuz kardeşim sadece bu haftanın konuğu olduğunu düşünmüyorum. Sen konuk değil ev sahibisin. Çünkü sen herzaman buradasın. Soru sormasını beceremem onun içinde sormayacağım. Sana sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum. Şen ve mutlu kal. SELAMLAR..

• Aktif Visirli
  • *
    • Forum Çaykara
     Öncelikle GulenKoyu web site yöneticilerini, daha sonra da ahalisini; yapılan işe, verilen uğraşlara duyarsız kalınmadan sahiplenilmesi ve iştirak edilmesi hususunda kutlamak istiyorum.

Yavuz beyin saygın, bilgili ve memleket sevdası bir zat olduğunu sadece GulenKoyu web sitesinden değil diğer yöre sitelerine iştiraki sonucu yazmış olduğu yazılar dan da anlamış ve takdir etmiştik. Hazır memleket sevdası demişken sorumu da bu doğrultuda sormak istedim.

Yavuz bey memleket duygularınızı, özleminizi nasıl dile getirirsiniz?

Selam, saygı ve muhabbetlerim ile...
ForumÇaykara Platform
HERŞEY GELECEKTE DAHA GÜZEL BİR ÇAYKARA İÇİN

MAVİ İLE YEŞİLİN DANSI
KARADENİZ...

Ege ve Akdeniz yaz ayları boyunca tatilcilerin akınına uğrarken, Karadeniz, sessiz sakin konuklarını ağırlamaya devam eder. Sanki sadece bakmasını bilenlere verecektir sırrını...

• Yavuz BİBER
  • Süper Moderatör
  • *
Ehtiyar haftanın konuğu olarak aramıza hoş geldin,   abi ben seni sorularımla terletmeyeceğim çünkü sana kıyamam...   yanlız şunu sormak istiyorum ikinci şiir çalışması nasıl gidiyor? yakında vizyona girermi? birde şöyle geriye dönüp bakdığında hey gidi günler dediğin anıların varmı varsa bizimle paylaşırmısın ALLAH a emanet ol abim hayırlı işler.
        Canım kardeşim, Osmanım, namı değer, visirli muhendisumuz.
        ALLAH razı olsun, bilurum beni seversun, ama terlemek için burdayız sorun yok. Vaktimiz yetene kadar cevaplayacağuk. İsmail'umdan haftayi 8-9 gün yapmasi içun İnşaALLAH ricada bulunacak konuma gelmezuk.
        2.şiir çalışmamızı yine 32 kıtaya tamamlamaya çalışıyorum. Seninle bir kaç kıtasını paylaşmıştım. Senin vesilen ile 5 kıtasını tüm site üyelerimizlede paylaşalım. Tam yayın 2-3 ay sonra İnşaALLAH.

Kedi yavrusu sevip, çiftelerde oynamak,
        Yağmur altında gezip, saatlerce ıslanmak,
        Çamurlarda oynayıp, yollar, kalifler yapmak,
        İşte bu duygulardır, visirde çocuk olmak.

Ormanlara giderek, kestaneler aramak,
        Tarlalarda yarlarda, hamucera toplamak,
        Ağaçlara çıkarak, meyvaları yoklamak,
        İşte bu duygulardır visirde çocuk olmak,

Pirketin içlerinden, kurbağalari bulmak,
         Kolisavra, Angona, kuyruğini koparmak,
         Handoşerayi bulup yarlardan yuvarlamak,
         İşte bu duygulardır, visirde kobel olmak.

Tarif edilmez duygu, yaylaya yola çıkmak,
         Kamyonun kasasında, tozu toprağı yutmak,
         Yaylayı görür görmez, çılgınca korna çalmak,
         İşte bu duygulardır, yaylaci uşak olmak.

Yaylanun çimeninde, yatıpta yuvarlanmak,
         Kundigo foli bulup, saatlerce oynamak,
         Gelinciği, gördükmü, peşinden kovalamak,
         İşte bu duygulardır, yaylaci uşak olmak.

Teşekkürler Osman kardeşim, yanaklarından öper, işlerindeki başarılarının devamını dilerim.

desen 49

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
bende yavuz biber e haboyle selam derum
gendisini cokken ezelinden severum
ALLAHtan sağlıklı ve mutluluklar dilerim
memleketi öz vatan olsun derim

sorum şu olsayitun 1111 dek altun
acaba bu hazneyi nerelerde harcardun
olsayitun bir balyoz hanki başa inerdun
olsan bir azkın efe hanki sözle sinerdun
sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• Ömer Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 05356886550
     Sevgili Yavuz abi eskiden iyi top oynadığını söylemişsin Semihle kendini karşılaştırsan hanginiz öne cıkar  :D

Bu adminlerun icinde en beğenduğun hangisidu :D
ALLAH'ım! Hakkımızda Hayırlı Gördüğünü Gönlümüze Razı Eyle!!!

• Aktif Visirli
  • *
  • Hacioglu Ali Düzenli
    • Gülen Köyü Web Sitesi
Selam cok degerli kardesim seni konuk olarak kormek baska bir mudlulukdu seni debrik eder yeni yilin cok hayirli kecmesini ALLAHTAN niyaz ederim abin vede  arkatasin olarak bir soru soracagim  sark kosen hala duruyurmu baska eserler kaddinmina duruyorsa sevgilerimle bay bay

• Yavuz BİBER
  • Süper Moderatör
  • *
degerli kardesim Yavuz,haftanin konugu kösesi vasitasiyla, daa avrupa`da evlerimize bizleri ziyarete gelmen beni cok memnun etti,seni tebrik ediyor,is ve özel hayatinda basarilarla dolu saglikli,mutlu hayirlisiyla uzun bir ömür diliyorum WWW.gulenkoyu.com konuk evine hos geldin diyorum.

-eger unutmadiysan,oglum yavuzselimin sana Stuttgart`in en meshur dondurmacisinda beraberce dondurma yemeye bir daveti var, bu davete icabet etmeyi düsünüyormusun.
-benim degerli arkadasim Yusuf Algül`ü nasil bilirsin.
-sence Istanbul bir "islambol" sehri mi? böyle bir sehirde yasamak nasil bir duygu?
-bir ticaret (isadami) adami olarak,türkiye ve dünya ticarette eski canliligi yakalayabilecek mi?

degerli kardesim mehmetziya ya ve tüm aile ferdlerinize Almanya`dan selam ve sevgilerimi yolluyor,ALLAH yar ve yardimciniz olsun,hersey gönlünüzce olsun.

YGKYD-2000-Dernegi-Baskani:Servet Isildar-Stuttgart - YGKYD-2000-"Bir Nebze Ferahlik"

Saygıdeğer abim, öncelikle güzel dileklerin için teşekkürlerimi iletiyor, ailenle beraber sağlıklı ve huzurlu yıllar diliyorum.
         Son yapmış olduğunuz, ve göğsümüzü kabarttığınız güzel organizasyonunuz için seni ve ekibini tebrik ediyor, heyecanla yeni ve güzel organizasyonlarınızı bekliyoruz.
         Yavuz Selim adaşımın, teklifini unuturmuyum, Almanya sınırlarından ilk girişimde hazırolsun, maalesef süre veremiyorum, İnşaALLAH en kısa zamanda diyorum. Harçlıklarını biriktirsin, ben çok dondurma yerum ha...Olmadı bizim burdada kalite dondurmacılar var, babası eğer geçerken ziyaret ederse bir dondurmada burda yeriz. Oda olmadı eğer cennet bahçesinde buluşursak, ordada Rabbimiz ikram eder, adaşlar kafa kafaya verir orda yeriz.
          Sayın Yusuf Algül'ü ve diğer kayınbiraderlerimi, evlenmeden öncede çok takdir eder ve severdim. Çok farklı bir kişiliği var. Yer yer onu çözmek çok zorlaşır. Ailesine çok düşkündür. Arkadaş ve dost canlısıdır.  Her zaman yediren, içiren olmak ister. Teknolojiye meraklıdır. Köpeklere sevgisi inanılmazdır. Artık 2 torunlu bir dede'dir. Fakat kesinlikle kimse dede olmayı ona yakıştıramaz. Rabbimiz ona gönlüne göre versin. Şu an Libyada ve onun tabiri ile son gurbetindedir artık. ALLAH sevdiklerine kavuştursun.
          İstanbul'da İslam bol değil ama hiçte yabana atılacak türden de değil. İslami içerik ve tesisler epey çoğunluktadır. Sahabeler mekanıdır İstanbul. Alim ve ulema şehridir İstanbul. Yer yer amellerin yoğun olduğu dönemler vardır. Mihmendar-ı Resul'ün mekanıdr, İstanbul. Yuş'a A.S'ın mekanıdır İstanbul. Peygamberimizin süt kardeşi Ebu Şeybetel Hudri'nin Kaab bin Malik'in mekanıdır İstanbul, 1570 tane hadis'i Şerif nakli yapan ve savaştan dönen orduyu bir tencere çorbayla doyuran Hz.Cabir'in mekanıdır İstanbul. Aziz Mahmut Hüdayi Hz.'nin, Mehmet Emin Tokad'i Hz.'nin, Mehmet Zaid Kotku Hz. mekanı, ve daha nice sahabe ve 300 e yakın velinin mekanıdır, İstanbul. Bu mekandan kopmak ne derece mümkündür abi...Gidersen aklın arkada kalır...
           Böyle bir şehirde yaşamak çok yorucu, fakat aynı zamanda keyflidir. Kim dışardan gelse ''yahu arkadaş siz burda nasıl yaşıyorsunuz, gerçekten zamanla yarışıyorsunuz'' dediklerine şahit oluyor, takdirle karşılanıyoruz. Bizler bu ortama alıştık, çok farklı gelmiyor. Şehir merkezine her çıktığımda başım şiddetle ağırırarak geri gelirim. Ama bir pazar sabahı, Eyüp Sultan camisinde namaz kılmak ve o manevi havayı tatmanın hazzına da ne demeli. İşte İstanbul budur.
           Ticaretin eski havasını yakalamasında hiç bir zaman ümidimi kaybetmedim. Fakat bazı alt yapı çalışmaları yaparak bu olaya en kısa zamanda bir el atılmalı, diye düşünüyorum, esnafın artık dayanacak gücü kalmadı. Bu alt yapı çalışmalarının ilk adımı atıldı ve 100.000 esnafa 25.000 tl. faizsiz 1 yıl vadeli kredi veriliyor. Ne enteresandır ki, sıkıntıda olan esnafa lazım olan krediyi bir çeki dahi dönmüş, vergi borcu olan, ipotek gösteremeyen esnafa vermiyorlar. Bu şekilde fazla bir katkısı olacağını düşünemiyorum.
           Teşekkürler abiciğim, yengeme ve adaşım başta olmak üzere tüm evlatlara selamlar, sevgiler. ALLAHa emanet...

desen 49

• Yavuz BİBER
  • Süper Moderatör
  • *
sevgili kardeşim Yavuz...Öncelikle seni kucaklıyor, gözlerinden öpüyor ve ömür boyu saadetler  diliyorum. Bu arada babana ağabiyine ve Metine de selamlarımı iletirsin inşALLAH.  
Yavuz kardeşim Türkiyede ki gençliğin durumunu nasıl buluyorsun? Siyasi gidişati, ekonominin  durumunu ve açılımın sonucunu nasıl görüyorsun? Bu ülkenin rejimini ve yönetimini nasıl buluyorsun? Düzeltilmesi için bir uğraşın varmı?erçekten
         Saygıdeğer Ahmet hocam, öncelikle güzel dileklerin için teşekkürler. Bende saygılarımı, selamlarımı sunuyor, sağlıklı ve huzurlu bir hayat temenni ediyorum.
          Hocam Türkiye'deki gençlik ve benim gençlikle ilgili düşüncelerimi daha önceki arkadaşlarımız sormuştu ve hissettiklerimi yazmıştım. Bir kaç kelime ile burada da söz edecek olursak. Ben geçlikten ümitliyim. Yeterki, biz onları işleyebilelim. Biliçli, ne yaptığını bilen, maneviyata yakın, işlenmeye hazır bir geçlik var, tek kusurları, büyük bir bölümü biraz tembel ve amel eksiklikleri var. Tabiki uzun yıllar dış dünyayı örnek alan bir gençlik vardı, şimdi özgeçmişimize dönüş hareketleri var, en azından kafa yapısı olarak değişimler var.
          Yıllaca Refah partisi Bağcılar ilçe teşkilatında görev yapmış birisi olarak, (1996 yılı Aralık ayı itibari ile aktif siyaseti bıraktım) Ülkemizin şu anki siyasi gidişatını değerlendirirsek eğer, şükürler olsun ki, yıllarca tek parti olarak iktidara gelmeye çalışan, azda olsa asimile olmak zorunda kalan, yada kendini o pozisyonda gösteren (yoksa bu iktidarı zor görürdüler) Milli Görüş uzantısı olan bir parti tarafından yönetiliyoruz. Ülkemiz son 100 yılda öyle bir konuma getirildiki, bu Ülkede İslamcı diye nitelenen bir partinin iktidara gelmesi hayal ötesi bir şey oldu. İktidar ortağı bile olması müthiş bir başarıydı. Kısa zamanda Ülke için süper denecek işler yapılmaya başlanmıştıki, o zaman gizli güçler dediğimiz kesim ortaya çıkarak, tepetaklak ettiler ve bu durumla Ülkemiz en az 10 yıl geri gittiğini bütün samimiyetimle de söyleyebilirim. Çünkü Milli görüş iktidarının Ülkemizin hızlı bir şekilde kalkınması için ne dehşet projeleri uygulama alanına sokacağını yakınen bilen birisiydim. Öncelikle bu gizli güçler dediğimiz Ülkemizi yıkmaya ve parçalamaya çalışan (Şimdi öğrendik ki adı Ergenekon) Örgütü temizleyerek, vucudumuzdaki bu veremden arınmalıyız. Yapılması gerekli, bir kaç tane daha temizlikten sonra Ülkemiz çok hızlı bir maddi manevi gelişimle, Dünyanın 1 numarası olacağına inancım tamdır. Zaten Milli Görüş ruhu da budur.
          Daha önceki bir soruda ekonomi ile ilgili bir kaç bir şey söylemiştim. Yine özetle şunu diyebilirim ki, bu hükümetin ekonomi anlayışını bir İktisat mezunu olarak tam çözmüş sayılmam. Rakamlar önceki yıllara göre süper,  dış ülkelerde bile ekonomimizden övgüyle bahsediliyor. Yorumlarına güvendiğim bazı köşe yazarı abilerimiz de ekonomiyi öve öve bitiremiyor. Hal böyle iken küçük ve orta halli esnafın durumu vahim. Bu hususta yapılacak ciddi çalışmaların beklentisi içindeyim.
          Açılıma gelince, çok uzayacak konu ama kısa kesmeye çalışayım. Ben 1997-98 yıllarına Şırnakta vatani görevimi takım komutanı olarak, yaptım ve şehitlikte nasip olmadan döndüm. O bölge ortamını rütbeli gözüyle yakınen inceledim. Çözüm için de sürekli projeler ürettim. Ve bu projeler içinde kesinlikle af diye bir kavram yoktu. Köküne kadar kazımak gibi projelerde üretiyordum. Vatanına milletine sevgisi tavan yapmış birisi olarak, o bölgeden döndüğümde, o bölge insanınının malum örgüte fiili desteğinin haricinde, fikir desteği içinde olması, yurdun bütün bölgelerine yayılmaları ve aleni desteklerini hiç bir sıkıntıyla karşılaşmadan yapmaları, kendini en yüksek derecede milliyetçi görüp, askerlik haricinde ''o bölgeye herhangi bir nedenle ziyarete gidermisin'' sorusuna  ''ne işim olur orda'' şeklindeki cevapla karşılaşmam, sürekli bağrı yanan anaların tv.deki görüntülerine içimin parçalanarak, bende onlarla ağlamalarına eşlik etmemi sonlandırmak için son projem, bize hiç bir faydası olmayan o toprakların bir bölümüne sağlam bir sınır yapıp, o bölgede yaşamak için can atanlarıda o bölgeye göndererek, hiç değilse yaşadığımız mekanımızda huzurlu yaşayalım dedim. Tabi bunu sen nasıl düşünürsün diye çok tepki aldım. Bu ülkeyi zorla birilerine sevdiremeyiz, sınır dışıda yapamıyorsan, çözüm budur. En azından ülkesini, milletini sevmeyenlerle ben aynı çatı altında durmak istemiyorum. Bu sorunun bir an evvel çözülmesi ve şehit annelerinin gözündeki yaşlar dinmeliydi artık.
           Bu hükümetin açılım diye nitelediği fakat içeriğini iyi anlatamadığı bu uygulamasını, en azından çözüm olarak ortaya atıp peşini de ısrarla takip etmelerindeki cesaretlerinden dolayı takdirle karşılıyor, çözüm üretenleri kutluyorum. Sonucunu merakla takip ediyorum.
           Teşekkürler hocam hürmetler diliyorum,ALLAHa emanet ediyorum.

desen 49

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
     Ula habu Kenan'un yayınladığı videoya ne deyecesun, hadi beni anladuk benden intikam aluyi da sen ne ettun çocuğa seni habu hallere sokti da...  ;D
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Aktif Visirli
  • *
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
     Yok böyle bişe arkadaş,ne kadar tehtit ettumsa,ne kadar duygu sömürüsü yaptumsa,ne kadar inceden dokundurdumsa,ne kadar anlattumsa yinede başaramadum.Bi bakarmisunuz ALLAH aşkına adama sorular yağmur gibi gelemeye devam etti,hemda oyle sorularki hem soran kişiler, hemde sorular hepsi birbirinden kalite,adamda mubarek,  öyle cevaplar veriyoki sanki ünüversiteyi bitirme tezi verecek kalitede akademik cevaplar maşşALLAH.Üstelik yönetimden geleçek haftayada devam etmeyi isteyecek kadar pişkin(benum inadumami yapayi ne)yok yaa ben bunu saymıyorum,var burda bi zurnaluk ama neyisa..Ben bu şekilde bunla baş edemeyeceğum en iyisi oni silahınla vurayimda dünyanun kaç buçak olduğuni görsun.Yavuzum kusura bakma bana başka seçenek brakmadun.
   1- Yakuşukli uşağun Semih tuttu birini sevdi ve kızı kaçırdıı.kaçırdığı kız da senin pek kabul etmeyeceğin tarzda biriii,kültürü farklı ,giyim kuşam farklı,Yaşantı farklı,istekeleri farklı kısacası senin düşündüğün gibi biri değil. ama oğlan bu gönül koydum sevdum sevgili bobacuğum dedi. bu durum karşisinda ne edersun?kızı gelin diye alırmısın yoksa o yakuşukli uşağunla arana mesafemi koyarsun?
  2-Yavuz Biber siyaswete girmeyi düşünüyomu?eğer düşünüyosa ne zaman?düşünmüyosa neden?
  3-Şu anda gördüğüm ve şahit olduğum kadarıyla Semih e futbolla ilgili her türlü desteği maddi ve manevi olarak veriyosun,acaba aynı hassasiyeti eğitimi içnde gösteriyomusun?
  4-Senin Semih e gösterdiğin desteği sen top oynadığın dönemlerde ailenden  gördünmü?eğer istediğin desteği almış olsaydın bugün çok farlı olurdu diyomusun?
  5-Yavuz Biber hoşgörülümü?İnsanlara gösterdiği en hoşgörülü anını anlatırmısın?
  6- ilhan selçuk Türkiyeye yılbaşı görüntülerini izleyince türkiyeye şeriat meriat gelmez dedi. sen ne düşünüyorsun bu konu hakkında.
  7-En beğenerek okuduğun köşe yazari kimdir?
  8-Sence flört gereklimi gereksizmi?sen bunu nası karşılıyosun?
  9-Günümüz şartlarında sence tarikatmı yoksa hakikatmı önemli?
 10-Semih küpe taksa acaba nasi karşilarsun?
NOT:Her bir soru on punadur toplam yüz puan, geçerli not doksandokuz......saygılar..devamı geleçek..
BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

• Süper Moderatör
  • *
   Sevgili Yavuz..
   Haftanın konuğu köşesini şenlendirenlerdensin.Sorular da güzel,cevaplar da.Hele hele  adaşım Ahmet Aktürk'ün soruları bi başka (kazık) güzel.Bu köşeye sıkıştırma sorularının altından yağdan kıl çeker gibi sıyrılıp çıkacağını ve hedeflenen 99 puanı artı birle geçeceğini de adım gibi bilmekteyim..
   Sorularıma gelince..
   Malüm..Herkes kapısının önünü süpürse mahallede çöpten eser kalmaz.Öncelikle kendi kapımızdki sorunları çösmeliyiz.Gitmesek de görmesek de o köy bizim köyümüzdür,diyerek köyümüzü unutmamız, ondan vazgeçmemiz,düşünmememiz mümkün değil..Bu durumda köyümüzün şu andaki durumu ve var olduğunu düşündüğün sorunların çözümü hakkındaki önerilerin, tekliflerin ne olabilir?..
   Ticari hayatında ve sosyal yaşantında başarı,sağlık ve afiyetler dilerim..Hasretle kucaklıyorum...S.A.

• Başkan
  • Aktif Visirli
  • *
  • Gülen Köyü Derneği Başkanı
    • Gulen Koyu Web Sitesi
Değerli  yavuz   kardeşim.. haftanın konuk koltuğuna  hoş geldın sefa geldın seni kutluyorum. senınle sohbet edemek bir başka güzel olur sana  yazmak için hafta sonuna kaldım için sanmakı seni unutum senı unutmak mümkünmü. köyde olduğum için hafta sonuna kaldım bu arada sorulan soruları ve cevapları okuma imkanım oldu ve bana sorulacak soru kalmadı sorulan soruların hepsı güzel ve anlamli sorular
Senin de cevapların bır usdat gibi mükemmel cevaplar  yavuz biber tarzıyla cevaplandı.
bu yıl köye senmi gelıyon  bak eğer sen gelırsen söz ver senın menşur sıkıp  isırman varya ha onu yapmasan senın yanına gelırım  gezerrız  yoksa benı göremesın
2010 yılı sana ve tüm aile fertlerine iyilik ve güzeliklere  vesile olmasını dillerim  ALLAHın merhametı üzerınıze olsun

• Yavuz BİBER
  • Süper Moderatör
  • *
           Yavuz emice,
    Vekaleten,biriken sorularını yarım saatte cevaplayabilirim.Hem de bunu yıllık ödev diye öğretmenime sunarım.Sayende belki sınıfı geçmiş olurum,öyle de okuyamayacağım böyle de,bari bir işe yarayayım ??? ??? ??? ??? ???
          Senun emicene kurban olayim e uşağum. E yavrim, bilurum çok zeki çecuksun, hatta bilduğum kadarilan ödüllerun ve şiltlerun bilem var. Ama sen beni sorularumla başbaşa birakta, oğretmenunun gözine başka bişeler bulda gir. Dua et oğretmenun gozlukli olmasun işun zorlaşur sora...Ben demişidum bobana ''habu çecukten bişe olmaz'' diye, ''bi ağbin sebeti malzeme olsa daha çok işune yararidi.'' ;)
desen 49

• Yavuz BİBER
  • Süper Moderatör
  • *
yavuzcugum merhaba oncelıkle haftanın konugu oldugun ıcın tebrık ederım.benım sana ıkı sorum olacak trabzonsporun gidişatı nasıldır sence başarılı olacakmı şenol guneş ıkıncı sorumda istanbuldaki dernekımizle ilgili dernek kurulmadan once cok guzel bır ilgi alaka vardı dernek kurulsun dıye ve dernek kuruldu bır surede cok ıyı devam ettı.ama daha sonra faalıyetler azaldı ilgi azaldı bunların sebebıde sence nedır.selamlar
  Merhabalar sayın Gencoğli Mustafa kardaşum. Senun dedenida severdum. Eygidi rahmetli Huşut dayi...
         Hepimizin kanayan yarası Trabzonspor. Almanyadaki gecemizde bir abimizin sözü dikkatimi çekmişti. ''Artık kızıma bir şampiyonluk göstermek istiyorum'' Biz bile şampiyonluğun nasi bişey olduğunu hatırlamaya çalışır olduk.
         Şu anki durumumuzu bir analiz edelim. 27 puanla 6.yız. Yani 37 puanlı liderle, 17 puanlı küme düşme hattındaki takıma eşit uzaklıktayız. Buda gösteriyor ki, ne kadar düşme şansımız varsa o kadarda Şampiyonluk şansımız var. Ama yine de ümitliyim. Seyirci olarak eğer futbolcularımızın ayaklarını bir papuca sokmazsak, ve lider Fenerbostanı da yenmek şartı ile kalan 7 puanı kapatır ve Şampiyon oluruz. Bence bu hayal değil. Şenol Güneşle  ve takımımızla bunu başaracak güçteyiz. Ben olsam 10 yıllık mukavele yaparım. Takım kümeye düşse bile fesh etmem mukaveleyi. Yani istikrardan yanayım. O kalemizi korurken bile takımı yönetiyordu ve Şampiyonluklardaki payı inanılmaz boyuttadır. Bu sene en kötü 4.lük diyorum, ama seneye ŞAMPİYONUZ İNŞAALLAHHHHHH.....
          Yine uzun bir konu, gelde kısa cevap yaz şimdi. Mustafa'cığım bu konu hassas bir konu, gel bu soruyu başbaşa muhabbetimizde irdeleyelim diyeceğim, olmayacak. Ne sen nede ben tatmin olmayacağız. Yinede bir kısa cevap yazayım.
          Derneğimiz kurulmadan önceki havası çok etkileyici idi. Bende çok heyecan duyanlardan birisiydim. Yönetim olmadan olumlu gelişmeler olunca, geçici yönetim oluşturuldu ve daha planlı işler yapıldı.Bundan sonrada  derneğin kurulumu kararı alındı. Ve ilk yönetim iş başı yaptı. İlk yönetimimiz gerçekten çok güzel işler yaptı. Fakat meyva veren ağaç taşlanır misali, uygulamaları eleştirenler oldu. Bu arada aidatlarını hiç ödemeyen ve geçiktirenler oluşmaya başladı. Yapılan sosyal faaliyetlere ilginin az olmasıda yönetimin heyecanını ve motivasyonunu bozdu. ''Biz burda gönül işi yapıyoruz, neden keyf almadığımız işi yapalım, üstelik yaptıklarımızda yok sayılıyor'' diyerek ve daha birkaç konuyuda sebep göstererek, görev süreleri dolmadan istifa kararı aldılar.    Yönetimimiz her ne kadar haklı olarak alınganlık yapsada görev sürelerini tamamlamalıydılar. Belki biz onların yerinde olsak daha da erken istifa edebilirdik, fakat işin aslı, o değildi. Bunu tabiki onlarda biliyordu ama sonuç onlar için artık kaçınılmaz olmuştu. Ortada komple bir köyün derneği vardı ve ortada kalması söz konusu olamazdı. Çünkü hakikaten kolay kurulmamış ve kurulma aşamasında örnek bir dayanışma sergilenmişti. Çevrede oluşan güzel intibamızada zarar gelmemeliydi. İşte tam bu sırada tekrar köylülerimiz bir araya gelerek, etkili bir yönetim oluşturma gayreti içine girildi ve geniş katılımlı bir yönetim oluşturuldu. Şimdi gelelim neden ilgi ve faaliyetler azaldığına...
           Çok sebepler var çokkk...En önemlisi maddi destek kaybıdır. Aidatların ya hiç yada çok gecikmeli ödenmesi. Birde başka bir boyut var. Önce bunu bir örnekle açıklayalım, vereceğimiz örneğide, burasının bir ticarethane olmadığınıda düşünerek, keyfe gidilecek bir yer olarak verelim. Burası gezip görülebilecek, eğlenilecek ve çocuklarımıza oyun oynatılabilecek, yemek yiyip içebilecek bir park olsun. (Bilenler Bayrampaşadaki park gibi düşünebilir.) Bu parka bizi çekecek, çekebilecek, her türlü faaliyet varmı? Var...Peki yaşlı, genç, çoluk, çocuk ve bayanlarla beraber gidilebilirmi? Gidilir...(2003 de annemi götürmüştüm çok beğenmiş ve memnun olmuştu.) Peki keyf almadığın bir yere çok mecbur kalmadıkça gidermisin? Gitmezsin...O zaman her şey ortada...Burası bir dernekte olsa, buraya gelen köylülerimizin keyf alarak gelmesi lazım. Herkes için bir ortak nokta bulunmalı. Öncelikle her ayın ilk cumaartesi toplantılarının önceki yönetim tarafından önemsenmeyip, basite alınarak yapılması, köylülerimizin soğumasına sebebiyet verdi. Vatandaş aldığı toplantı mesajı ile, kalkıp ayda bir kez de olsa derneğime gideyim diyor ve geliyor bakıyorki, toplantıya benzer bir şey yok. Sen bu adama bir daha mesaj atsan ne olur. Mesajına yazık olur...Bütün kesime uygun şartlar oluşturuldu mu? Yok...Kütüphane bir türlü oluşturulamadı. Bilgisayar sistemi kurulamadı. Kitap okumayı, araştırmayı, kültürel ortamları seven, gençler ve ya büyüklerimiz gelirmi derneğe? Gelmez...Peki sigaradan nefret eden vatandaşlar böyle bir ortama girmek istermi? İstemez. Fayans dizme oyununu korkunç bir vakit israfı olarak gören ve derneğe arkadaşlarını görmeye geldiğinde arkadaşlarının gözlerinin içine bile bakmadan ''hoşgeldin'' diyerek, tekrar oyuna dalmalarını gören vatandaş, daha o derneğe gelir mi? Gelmez...Kahvehanelere girmeye utanan, sıkılan vatandaşların, burada oluşturulan kahve kültürüne şahit olunca bir daha gelir mi? Gelmez...Ağızına lan...kelimesini bile almamış bir kültürle yetişen bir vatandaşın buradaki argo konuşma kültürüne şahit olursa, tekrar gelmek istermi? İstemez... Bu örnekler daha da çoğaltılabilir. Şimdi biz bu köylülerimize ''Buranın sistemi bu gelmezlerse gelmesinler'' diyebilirmiyiz? Diyemeyiz...(Yanlış anlaşılmasın bunu söyleyen yok, fakat görüntü hali onu gösteriyor.) Peki ne yapacağız,ne yapılmalı?...Öncelikle Herkese ortak, herkese uyumlu, geniş açılımlı, bayanlarında faydalanabileceği bir ortam oluşturumalı. Toplantılar herkese uyumlu bir saatte ve daha organizeli şekilde yapılmalı. Konuşacak hiçbir şey bile olmazsa, toplantı düzenini bozulmamalı, köyümüzün bir kaç sorunu ortaya atılıp, üzerinde yorumlar yapılmalı. Daha sonra aidatlar hakkında güzel bir çalışma yaparak, gerekirsede üyelerin ayaklarına kadar giderek tahsilatlar yapılmalı. Köylülerimizi bir araya toplayacak, yazarların, konuşmacıların, sohbet hocalarının en az ayda bir kez olsun belirli günlerde davet edilerek, proğramlar yapılması. Ayda bir sabah kahvaltısı ortamı oluşturulmalı. Ramazanlarda her iftarı bir veya ortaklaşa 2-3 üyemize bölüştürerek vermeli. En az 2 senede bir kermes düzenlemeli, (Kermesi köy derneklerimizin hepsi ayrı zamanlarda yapmalı. Ürünler için ortak bir depo oluşturulup, bütün kermeslerimize o malları göndermeli. Yaz sezonu bir yer belirleyip kesin piknik organizasyonu yapmalı, Dernek olarak bir yüzme salonuna uygun bir fiyata abone olunarak, toplu yüzme günleri yapmalı..........
          Daha bir çok şey eklenebilir. Ve en önemliside ''köylülerimden uzak durmalıyım, bu köylülerlen bişey olmaz'' safsatalarını bir yana bırakıp, aramızda küslüğümüzde olsa, bazı anlaşamadığımız noktalarda olsa, ortak bir noktada buluşma nezaketini gösterip, sıkıca, ama sıkıca kenetlenmeliyiz. Çünkü biz aynı köylüyüz, akrabayız hatta koca bir aileyiz. Birbirimize sevgi ve saygımız hiç bitmesin, gerisi çocuk oyuncağı...
          Teşekkürler koca adam...ALLAHa emanet, kızımıza eyi bak. 
desen 49

Facebook Yorumları

Twittear