Haftanın Konuğu "YAVUZ BİBER"dir. - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Haftanın Konuğu "YAVUZ BİBER"dir.  (Okunma sayısı 21525 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• muhammedçobanoğlu

• Ziyaretçi
          Değerli kardeşim Muhammed, beni tanımadığın halde soru sorma cesaretini gösterdiğin için teşekkürler. Demekki baban kendisi gibi sıcakkanlı bir evlat yetiştirmiş.
        Ben gençlerin gidişatını olumlu bulanlardanım. Bu tekneloji ve bilgi çağında bu kadar olur. Gençlerde bir problem varsa anne babadan kaynaklanıyordur. Çünkü evlatların % 90'ı anne baba kopyasıdır. Onları örnek alarak yetişirler. Eğer baba sabahtan akşama kadar televizyon seyrederse, çalışmayı sevmezse, küfürlü konuşursa, kitap okumayı sevmezse, komşu diyalogları zayıfsa, sigara içiyorsa,vs. vs. evladından bunları gençlerden beklemesi doğru olmaz. Namaz kılmayan bir anne baba nasıl evladına kıl diyebilir. Bu düşünce ile eğer, şimdiki gençlerimize güzel örnek olup iyi yetiştirirsek, onlarında evlatlarına yansıyacaktır. Evlatlarımızı toplumun yetiştirmesine bırakırsak, riski göze almış oluruz. Belki manevi güzel bir ortama da denk gelebilir, ama bu düşük bir yüzdedir. Eskiden manevi eğitim sadece medrese ve kuran kurslarında verilmekteydi. Oralardan hoca ve alimler yetişirdi. Şimdi Kur'an kursları özellikle erkek evlatlar için malesef ki cazibesini yitirdi. Şu an çeşitli cemaatlerin yurtları bu manevi eğitimi veriyor. Belki alim yetitirilmiyor fakat en azından gençlerimiz kötü  ortamlarda değiller. Konu yine epey uzun. Bu konuda makaleler, köşe yazıları ve kitaplar bile mevcut.
         Futbolcu olmak çok istemiştim. Nasip hiç düşünmediğim bir işle meşkulüm şu an.
         Teknolojiyi sürekli takip eden birisiyim. Almasamda muhakkak teknomarketleri dolaşır, bilgi edinirim. Bilgisayar benim için artık olmazsa olmaz boyutuna gelmiştir. Televizyon hastalığım yoktur. Evimde bir 37 ekran tv. var. Dijital bağlantıda yaptırmadım. Şu an gündemde olan cep telefonu muhabbetlerine hiç girmem. Beni idare edecek bir telefonu uzun süre kullanırım.
         Teşekkürler güzel kardeşim, bizdende Suluovaya ve ordaki derneğimizin yönetimine,ve tüm Suluovadaki köylülerimize selamlar, sevgiler, hürmetler.

Sorularımın cevabına açık açık doğruları yazdığınız için ve gençleri sevdiğiniz için sizlere canı gönülden teşekkür ediyorum sizlerin fikirleri bizler için önermlidir saygılar

• Yavuz BİBER
  • Süper Moderatör
  • *
  • BENİ KÖYÜMÜN YAĞMURLARINDA YIKASINLAR...
    • ELİFİM ALIŞVERİŞ MERKEZİ
  • GSM: 0536 324 90 35
  • Kan Grubu: Seçmediniz
Yavuz Abi selamlar, samimiyetin, sıcaklığınla bölüme renk kattın...

Hayatındaki kırılma noktaları, karakterinin oluşumda büyük önemi olduğunu düşündüğün olaylar/kişiler nelerdir? Ben, bunu merak ediyorum.
Sevgi ve saygılarımla...

Kardeşim benim sağol...
          Ticari hayatıma çok erken başlayabileceğim, bir kırılma noktam var. Orta sonu bitirdim ve Kırman Matbaası ve kırtasiye' yaz sezonu çalışmaya başladım. Yıl 1984. Babamın esnaf komşusu olan Kazım abi Permatik fabrikasında posta başı yani şef olarak çalışıyor. Dükkanı bana bırakıp, vardiyalı olan işine gidiyordu. Matbaada sipariş alınan işleri basmaya geliyor,sipariş ve eksiklerin siparişlerini veriyor vede hasılatı toplayıp gidiyordu. Okulların açılmasına 15 gün kala ''abi benim okul için hazırlanmam lazım, 10 gün kala benim ilişiğimi kesermisin.'' dediğimde. Bana ''otur bakiiim'' dedi. Ve başladı anlatmaya...kısaca okuma ile bir yere gelinemeyeceğini, kendisinin mühendis olduğunu, fakat anca bu işi açtığında para kazanmaya başladığını söyledi. ''Sen benim tam aradığım adamsın, babanla konuşur seni kendime ortak yapar, yavaş yavaş işleri büyütürüz'' dedi. Kendimi okumaya %100 konsantre etmiş olmamdan dolayı o an kaynar suları üstümde hissettim. Ve ertesi günü bu adam beni okulumdan caydırır diye haftalığımı bile almaya gitmedim. İşi bırakmıştım. Şimdi düşünüyorum hangi konumda olurdum acaba.
          İkinci kırılma noktam, 1989 yılında başladığım ticari hayatıma, bir de açık öğretimde okumayı birleştirdim. Hem çalışıyor hemde okuyordum. Askerliğim okul bittikden sonra yapacaktım. İşimden dolayı oluşan kız arkadaş çevrem, başta annem ve babamda olmak üzere, acaba bu çocuğu elimizden kaçırıyormuyuz duygularına itmiş olmalı ki, evlilik baskıları almaya başladım. Bu baskılara ancak bir yıl dayanabildim, hiç de hazır olmadığım bir konumda, ''tamam sizlerin istediği olacak'' sözünü benden alan annem ve babam soluğu köyde aldı. Söz ve Nişan'ım ben İstanbuldayken köyde yapıldı. Ve 6 ay sonra birde baktım ki, evliyim. Hayalmiydi, gerçekmiydi. Fakat gerçek olan şu ki, 4 çocuğumun annesi olan Emine hanımla çok mutlu bir evliliğimiz var. Ben ondan razıyım, Rabbimde razı olsun.
           Bir kaç kırılma noktası daha var, ama bunlar yeter şimdilik Zafer'im.
           Teşekkürler kardeşim, öperim yanaklarından, ALLAH yardımcın olsun. Sevgiler bizden...

desen 49

• AHMET_BALCI

• Ziyaretçi
nasılsın yavuz bey
sanırım sizi ikitelliden tanıyrum.
Güneşli okumaevinden Ahmet

• musti

• Ziyaretçi
öncelık haftanın konugu secıldıgın ıcn sag ol
 sadece bır sorum olcak
 bu yaşa kadar hayatta en cok yaşadıgın zorluk nelerdır
tıcaret hayatınızda encok nelerle karşılaştınız   

saygılar

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
Mektubuma başlamadan önce selam eder o ehtiyar ellerunden öperum. Haftanın konuğu bölümüne renk kattığınız için de teşekkürlerimi sunuyorum. Bir çok soru sorulmuş ve tatmin edici güzel cevaplar verilmiş. Benim güzel ağabeyimede bu yakışır. Ben Ahmet dayıma inat sürenin 1 hafta daha uzatılmasından yanayım. Bu söyleşinin biraz daha sürmesini isterim. Neyse ben de her telden sorular sormaya çalışacağım...

- Yavuz Biber'in 2010 yılı itibari ile yepyeni hedefleri nelerdir?
- 2009'da sizi en çok mutlu eden ve üzen olay nedir?
- Bu memleket hasreti ne zaman bitecek?
- Sizi sitemizde ne zaman köşe yazarı olarak göreceğiz?Ne zaman?
- İstanbul derneğinin başkanı olarak seni ne zaman göreceğiz?

Kalbi Muhabbetlerimle..
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• Yavuz BİBER
  • Süper Moderatör
  • *
Sevgili kardesim biberoglu ailesinin Yeni yilini kutlar. Once babana abine ve metine selamlar ederim.ayni karenin insanlari olarak sana soru sormayacagim fakat Ø besiktas sevdasindan nasil vazgectin. Yazin gorusmek uzere insALLAH.

Değerli Ahmet kardeşim, bende hayırlı bir yıl geçirmeni temenni ediyorum. Ayrıca selamlarınıda ileteceğim.  Bir zamanlar arkadaşlarım arasında, liste başlarındaydın, maalesef bu gurbet eller seni bizden uzaklaştırdı. İzinlerinde ya görüşüyor ya görüşemiyoruz. Geliş gidişlerinden haberimiz bile olmuyor. Gönül ister hiç değilse bir akşam misafir edebilmek, eski hatıralarımızı konuşup, şu anki hayatımızla ilgili dertleşmek. İnşaALLAH bu yaz, seninde dileğin gibi köyümüzde görüşmek nasip olur.
          Gelelim soruna;
          Uzun yıllar fanatik Beşiktaş taraftarı olmamın, çocukluk ve okul arkadaşım olduğun için en yakın şahitlerindensin. Hatta bu konuda ne sıkıntılar yaşadığımı bilenlerdensin. Beşiktaş'ın Trabzon'u yendiği maçlarda köye girişim engellenirdi. O zamanlar buna bir anlam veremezdim. Daha sonra anladım ki, Trabzon'lu olunca, Trabzonspor'luda olmak gerekiyormuş. Trabzon'lu olan başka takım tutmamalıydı. Belki bunu daha öncede biliyordum fakat çocukluğumda arkadaşlarımın tuttuğu ve ilk tanıştığım takımlar olan  FB,GS ve BJK'den birini tutmalıydım. Çünkü futbolu çok seviyordum. Babam'ın Trabzonspor'un 1.lige çıktığı ana kadarki takımı olan Beşiktaş bana en yakın takımdı. Bilinçsiz bir Beşiktaş taraftarlığı güngeçtikce yerini fanatik bir Beşiktaş taraftarlığına bıraktı. Taki, Şırnağın Gabar dağında ki üs birliğimizde bir gün önce görüntü alındıktan sonraki ilk görev olan yol emniyetine çıkmadan önce takımıma yaptığım, vatan, millet, sakarya, tarzı milli ruh ve vatanseverlik içeren konuşmaya kadar. Konuşma bittikden sonra yapılan son hazırlık aşamasında, 2'si benim timimden, 3 Trabzonlu 1 Rizeli askerimin ayak üstü muhabbetlerinin yanından geçerken Trabzon Çağlayan'lı Yahya Sadıklar'ın (2002 yılında Sümela'dan Maçkaya inerken, dereye uçan münübüste vefat eden 8 kişiden biri oydu.) bizim şive ile '' Komitanum hangi takimi tutayisunuz '' sorusu ile irkildim. Çok rahat bir şekilde herzamanki gibi tam ağızımdan Beşiktaş çıkacaktı ki, az önce yaptığım 15 dk.'lık konuşmanın hiç bir ehemmiyeti kalmayacağını düşündüm. Gülerek ''hangi takım olacak tabi ki, Trabzonspor'' dedim ve '' Oğlum bize başka takım tutmak yakışırmı?'' diyerek devam ettim. Yıl 1997 yani tam 13 yıllık Trabzonsporluyum, Yeri Cennet olsun Yahya Saıklar''ın, yoksa hala yanlışa devam edecektim.
          Teşekkürler Kardeşim...ALLAH'a emanet.   

desen 49

• Yavuz BİBER
  • Süper Moderatör
  • *
        Sorularına cevap veremediğim, arkadaşlarım, kardeşlerim ve abilerim.
        Meraklanmayın, sorulardan kaçmadım, buradayım. Cevaplarınız yavaş yavaşta olsa en kısa zamanda gelecektir.  Yoğun olmayan bir haftaya konuk olalım dedik ama işyerinde sene sonu mal sayımını bitiremedik. Evde de bu hafta misafir yönüyle kısmetliydik. Geceleri uyku trafiğimizi alt üst ettiğimiz halde yinede hızınıza yetişemedik. Dolayısıyla da epey aksadık. Hakkınızı helal edin. Telafi edeceğiz, İnşaALLAH.
desen 49

• Yavuz BİBER
  • Süper Moderatör
  • *
Esselamunaleykum ve Rahmetullah.
Merhaba değerli kardeşim Yavuz.
Öncelikle seni yürekten kutlarım,bu haftanın konuğu olarak.
Haftanın konuğu olduğun için sana soru soracağım tabiki doğal olarak.
Ama soracağım soru ne kadar doğaldır,o da tartışılır tabi...  ;D
Tek soru soracağım,çünkü diğerleri soruldu zaten.

1- Yavuz Biber'in gözünde,Sedat Yıldırım kimdir? Nasıl biridir?
Not: Tamamen kalbinden geçen duyguları istiyorum lütfen.
Ama menfi,ama müsbet,ben razıyım sonuca.  :D

Şimdiden teşekkür ederim kardeşim.
Rab'bime emanet ol.Selam ve Dua ile.
    Ve aleykümselam güzel abim. Merhabalar...
          Sedat'a gelelim Sadet beyyyyy...
          Sedat bey ile ilgili duygu ve düşüncelerimi, kendisine hissettirdiğimi düşünüyordum ama demekki becerememişim. Olsun bende ağzıma ne gelirse söylerim. Bu duygularımı aktarırken, eskiden seni çok seven, şimdi kankin durumundaki İrfan Korkmazı kızdırmayız İnşaALLAH. Malum sana daha laf söyletmez.  ;) Gerçi son zamanlarda pek sitede göremiyoruz. Fakat genç yaşına rağmen yerine aday olan bir kardeşimiz var. İnce zekalı uşağumuz İzzet Cansız. Şiir ve hikaye (kısaca edebiyat) noktasında kendisini biraz geliştirirse onu aratmaz, diyorum.
          Saygıdeğer abim, seni anlatmak için, hangi kelimelerden faydalanayım bilemiyorum.
İlk aklıma gelen şirin bir İnsan, yoğun bir duygusallık, keskin bir zeka, hazır cevap, yanına gelen insana anında pozitif enerji aktarabilen, güldüren ve aynı zamanda düşündüren kuvvetli bir espiri yeteneği, süper el becerileri, örnek teşkil edilebilecek bir ahlak yapısı, ağır imtihanları olduğu halde, isyanı tercih etmeyen, hayat dolu bir insandır Sedat YILDIRIM.
          Seni iyi anlatan bir anımı anlatayım. Dükkanın önüne park edip gitme hazırlığı yapan vatandaşa ''birader çok kalacakmısın '' diye sormuştun. Vatandaşın cevabıda ''hayırdır niye sordun'' olunca, sende ''Hiçççç...çok kalacaksan çay söyleyecektim de...'' demiştin. Adamın yüzünün şekli, çok acaip olmuştu. Bizde yıkılmıştık.
          Ben askerdeyken yazdığın yaklaşık 3 metre uzunluğundaki birbirine ekli mektubunu hatıra diye sakladığımı bilmeni isterim. Bu arada bana askeriyedeki ilk mektubu yazan sen oldun. Zarfın içindeki ''sayki beraber çay içtik'' yazısından sonra bulduğum bir miktar para gözümü yaşartmış ve uzun bir süre yanımdan ayırmamıştım. 3 metrelik mektupta bana yazdığın şiirden 2 kıtayı yazayım sana,

Sensiz bu ortamı bıraktın bana,
          Ayrılık bir yanda, çile bir yanda,
          Gülmek istesemde, gülemiyorum,
          Hasretlik bir yanda, sıla bir yanda.

Karardı güneşim, sensiz neyleyim,
          Bilmiyorum şimdi nerelere gideyim,
          Sen yoksun yanımda nasıl güleyim,
          Maziler bir yanda, hasret bir yanda.

Arızalı gördüğüm her tv'de aklıma kim geliyor sanıyorsun. Öperim tombiş yanaklarından.
          Bu arada sitemize vermiş olduğun çeşitlilik ve renk için, eleştirilere verdiğin olgun cevaplar için ayrıca teşekkür ediyorum. ALLAHa emanet abim. Görüşmek üzere ...

desen 49

• Ben sevdamı suya yazdım sır oldu...
  • Aktif Visirli
  • *
  • Nefsimin şerrinden sana sığınırım Rab'bim...
  • GSM: 05536111909
Değerli yavuz kardeşim,hakkımda düşündüklerini ben biliyordum,
ancak bunu senden duymak hoşuma gideceği için sordum.
İnanki çok duygulandım gözlerim doldu okurken.
Ben sana yazdığım o şiiri ve "sayki beraber çay içtik"
sözünü şimdi sen söyleyince hatırladım.
İnanki Yavuz değerini şimdi daha iyi anlıyorum o günlerin.
Ne kadar güzel günlerdi.İnanki mübala değil,riya değil
Mevla'ya ayan,hayatımda bu güne kadar karşıma çıkan en
iyi komşu ve en iyi dost olarak sizleri gördüm.Gerek Hilmi amca,
gerek Mehmet abi,gerek sen ve gerekse Metin.
Ben sizlerden razıyım Rab'bimde sizlerden razı olsun
İnşaALLAHurrahman.
Verdiğin samimi cevaplara için çok teşekkür ederim
değerli kardeşim benim.
Selam ve Dua ile.

VEFA YANLIZCA İSTANBUL'DA BULUNAN BİR SEMT İSMİ DEĞİL,
AYNI ZAMANDA DA DOSTUN DOSTU UNUTMAMASIDIR.

SEDAT YILDIRIM
O NE DERSE O ODUR.
O NE DERSE O OLUR.
EĞ BAŞINI EY GÖNÜL.
GERÇEK DOST ANCAK O'DUR.
SEDAT YILDIRIM

• Yavuz BİBER
  • Süper Moderatör
  • *
Siteyi çok beğiniyor ve çok seviyorum.Yapılan işleride taktir ediyorum. Devamlıda takip etmeye çalışıyorum. Nedense bir türlü siteye katılımcı olamadım. Ama bu sefer haftanın konuğuna bir selam yazmadan olmayacağını düşündüm. Belki böylece Yavuz un sayesinde bizde sitede katılımcı ve paylaşımcı olmanın yolunu açmış oluruz. Şimdi konumuza dönelim. Yavuz kardeşim sadece bu haftanın konuğu olduğunu düşünmüyorum. Sen konuk değil ev sahibisin. Çünkü sen herzaman buradasın. Soru sormasını beceremem onun içinde sormayacağım. Sana sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum. Şen ve mutlu kal. SELAMLAR..
        Kardeşim benim, Ve aleykümselam verahmetullahi veberekatühü.
        Güzel duygu ve düşüncelerin için sonsuz teşekkürlerimi iletiyor, saygılar sunuyor, tüm Mersimdeki dostlara sevgiler sunuyor, sağlık ve huzur temenni ediyorum.
        Sitede seni sürekli olarak aktif görmek, bizleri sevindirir. Yaz sezonunda köyde buluşmak ve eski günleri yadetmek ümidi ile, öpüyorum yanaklarından. ALLAH'a emanet kardeşim.
desen 49

• Yavuz BİBER
  • Süper Moderatör
  • *
     Öncelikle GulenKoyu web site yöneticilerini, daha sonra da ahalisini; yapılan işe, verilen uğraşlara duyarsız kalınmadan sahiplenilmesi ve iştirak edilmesi hususunda kutlamak istiyorum.

Yavuz beyin saygın, bilgili ve memleket sevdası bir zat olduğunu sadece GulenKoyu web sitesinden değil diğer yöre sitelerine iştiraki sonucu yazmış olduğu yazılar dan da anlamış ve takdir etmiştik. Hazır memleket sevdası demişken sorumu da bu doğrultuda sormak istedim.

Yavuz bey memleket duygularınızı, özleminizi nasıl dile getirirsiniz?

Selam, saygı ve muhabbetlerim ile...
        Sayın Murat Kardeşim, sitemizin yönetici ve üyelerine yöneltmiş olduğunuz övgü dolu sözler için, bende size sitem adına teşekkürlerimi iletiyorum.
        Evet güzel kardeşim, yöremizin sitelerinin bir çoğunda aktif olmaya gayret ediyorum, fakat bunu yeterli görmüyorum. Yeterince boş zamanı olmayan birisi olarak, bilgisayardaki zamanımın epey bir bölümünü köyümün sitesinde geçiriyorum. Çaykara'mızı da ihmal etmemeye gayret ediyorum. Özellikle sizin organizatörlüğünüzde yapmış olduğunuz günlük proğramlar ve çektiğiniz profesyonel resimlerinden dolayı takdire şayansınız. Her yeni proğramınızı hayranlıkla, özlemle ve keyfle takip ediyor, yaz sezonunda yapacağınız en az bir proğramınızada davetinizi bekliyorum.
        Ne yazıktırki, memleket'de yaşayan insanlarımız pek oraların kıymetini bilmezler, Dernekpazarı Ortaokulunda 2 yıl okuduğum yıllar dahil, Uzungöle 23 yaşında gitmek nasip oldu. Siz bu gruba dahil değilsiniz, yani biz gurbette yaşadığımız halde, sizdeki memleket sevdasına erişemeyiz diye düşünüyorum.
        Bende acizane, memleket duygularımızı ve özlemlerimizi yazdığım bir şiire dökerek anlatmak istedim. Amatörce seslendirdim. Kenan kardeşimde, resimleyip, sitede yayınlayarak bana güzel bir süpriz yaptı. Buyrun sizde bir dinleyin ve izleyin bakalım nasıl bulacaksınız.
        Teşekkürler kardeşim...Çaykara'ya gelince ziyaret edeceğimden emin olabilirsin. Sağlıklı, huzurlu ve bol resimli günler dilerim. ALLAH'a emanet. 

{alt} GulenTV

desen 49

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
diline yureğune gönlüne sağlık güzel oldu
bizim dörtlüğe cevap ne oldu
sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• Yavuz BİBER
  • Süper Moderatör
  • *
bende yavuz biber e haboyle selam derum
gendisini cokken ezelinden severum
ALLAHtan sağlıklı ve mutluluklar dilerim
memleketi öz vatan olsun derim

sorum şu olsayitun 1111 dek altun
acaba bu hazneyi nerelerde harcardun
olsayitun bir balyoz hanki başa inerdun
olsan bir azkın efe hanki sözle sinerdun
   Ve aleykümselam Sadık ağbeyum,
        ALLAH razı olsun abey, bizde seni seviyor ve sağlıklı günler temenni ediyorum. En son yaklaşık 30 sene önce görüştüğümüzü hatırlıyor ve benden de 2-3 yaş büyük olduğunu biliyorum. Aklımda seninle kalan tek hatıram, malum bir şahsın evinde, siz tahtalardan kamyon, kara lastiğin topuklarından da tekerleklerini yapıyordunuz, bende sizi keyiflen izliyordum. Daha sonra o kamyonlardan birini balkonda ipinden çekerek sürerken, korkuluğu olmayan balkonun bittiğini anlayamadığım için ahır altındaki yola kafa üstü düşmüş, kafamı yarmış ve 15 dk. baygın kalmıştım.
        Bir gün memleketimiz, öz vatanımız olacak elbet, İnşaALLAH bu gelişimiz, 4 kişinin elleri üzerindeki gelişten daha erken olurda, köyümüze, hatıralarımıza, hasret gitmeyiz.
        Abim soruların dehşet olmuş, başarılı bir öğrenci olduğunu hatırlıyorum, nereye kadar okuduğunu bilmiyorum ama önünün açık olduğunu düşünürdüm hep.
        Altınlar Cumhuriyet ise, 1111 adet altın, yaklaşık 400.000 yapar. Eğer şu anki durumumda yanımda olsa bu para, 200.000'nini  işimde kullanır, daralan piyasamı rahatlatırdım. 50.000'nini şu anki oturduğumuz evin çatısı ve bazı tatilatlarına kullanırdım. 100.000'nini köyde temelini attığımız, projesi hazır olan fakat senin evin ordaki haleve takılan inşaatımızı devam ettirir ve hayalimde olan köyde güzel bir ev projemizi uygulamaya geçirirdim. Kalan 50.000' ide arkadaşlarla ve kardeşlerimle beraber kurduğumuz ve kurucu başkanlığını benim yaptığım, tek hedefi açlık sınırında yaşayan fakirlere yardımcı olmak olan ve şu an başkanlığını abim Mehmet Ziya'nın yaptığı Fakko (Fakir koruma)'ya bağışlardım. Çok sıkıntıda olan insan var çok....
         Olsaydum Mahmut dayinun balyozi, mazlumları ezmeye çalışan insan müspettelerinin kafalarına birer birer iner ve Mahmut dayi gibi da haaahhh... derdum.
         Azgın efeyi sözle sindirmek çok zordur ama, zannederimki, ''Hiç ALLAH'tan korkmazmısın'' sözü beni sindirirdi, herhali.
         Teşekkürler abicim, bir sağlık imtihanın olduğunu duydum, ALLAH şifanı versin. İnşaALLAH kazananlardan olursun. ALLAH'a emanet.

desen 49

• Yavuz BİBER
  • Süper Moderatör
  • *
     Sevgili Yavuz abi eskiden iyi top oynadığını söylemişsin Semihle kendini karşılaştırsan hanginiz öne cıkar  :D

Bu adminlerun icinde en beğenduğun hangisidu :D
         Ömer kardeşim, kolay soruların için teşekkürler, hiç yormadın beni.
         Babada olan yetenekler, az çok evlada sirayet eder. Babam benimle biraz olsun ilgilenip küçük yaşta bir kulüp'te oynatsaydı, şu an jübilesini yapmış iyi bir topcu olarak inzivaya çekilmiş olabilirdim. Ama her şey nasip. Karşılaştırmayı şu boyutta yapalım. Ben iyi bir futbol eğitimi alarak yetişmedim. Mahalle ve okul takımı futbulcusu olarak yetişdim. İlk amatörlük teklifi ve lisans çalışması yapıldığında 17 yaşındaydım. Semih'in eğitimini ise 9 yaşında Fenerbahçe Futbol okulunda başlattık. Fikirtepe'de Altyapı'da 2 aylık bir eğitimden sonra, 3 ay Florya'daki Galatasaray'ın futbol okulundan sonra, İ.B.B.Spor'a davet edildik. Burada 2 ay sonra 11 yaşında lisansı çıktı. 2 sezon Minik takım ligi, geçen sene U-14 Akademi ligi oynadı. Bu sene de U-15 Akademi ligi oynuyor. 2. yarısı başlayan ligde takımları 4. sırada bulunuyor.
         Sitilini bana pek benzetemiyorum. Ben çok kolay adam geçerdim, isabetli ve çok sert şut çekerdim. Gole çok yakın oynardım. Semih ağırlıkta sağ açık oynuyor, ayağında fazla top tutmayı sevmiyor. Ayağa top oynamayı seviyor. İyi orta yapıyor. Onun güzel top oynaması beni çok keyflendiriyor. Hele gol atması başka bir keyf. Fakat epeydir gol atamaması onu biraz strese sokuyor diye hissediyorum. Şu an yaşı 15 önünde çok yıllar var benim futbol hayatım boyunca ulaşamadıklarıma o daha 11 yaşında ulaşmıştı. Bende sürekli takibindeyim. Her yönden yardımcısıyım. ALLAH yolunu açık etsin. Ailesinin kültürüne yakışır hayırlı bir evlat etsin.
         ADMİN'lerumuzun hepisi birbirinden özellikli, değerli ve yakişukli uşaklardur. Hepisini çok severum. Aralarında güzel bir iletişim de var. İnşaALLAH bu birlik ve beraberlik eğtiyarlayana kadar devam edecek. Bu güzel ve faydalı sitemizin yayın hayatına başlamasına vesile olmaları, süper bir çalşmadır. İşlerini 2. plana atarak yaptıkları bu hizmetler için tüm köylülerimiz ve site üyelerimiz adına tebriklerimizi iletiyor, sabırlı ve sağlıklı günler diliyoruz. Bize düşende onların hevesini kıracak müdahalelerden uzak durmak. Sürekli destekleyip yanlarında olmak, hataları varsa güzel bir uslupla bunu kendilerine iletmek, eksikleri olan konuları hatırlatmak, sitemizin daha da gelişmesini sağlayacak öneriler sunmaktır.
         Teşekkürler Ömer kardeşim. ALLAH'a emanet.

desen 49

• Yavuz BİBER
  • Süper Moderatör
  • *
Selam cok degerli kardesim seni konuk olarak kormek baska bir mudlulukdu seni debrik eder yeni yilin cok hayirli kecmesini ALLAHTAN niyaz ederim abin vede  arkatasin olarak bir soru soracagim  sark kosen hala duruyurmu baska eserler kaddinmina duruyorsa sevgilerimle bay bay
       Ve aleykümselam abim, bende tüm ailenle mutlu bir hayat ve hayırlı yıllar temenni ederim. Şark köşesi senin gördüğünde daha nostaljik bir görüntüye sahipti, yeni yaptığım tadilat odayı bu zamana uydursada, yine şark odası özelliğini taşıyor. Fakat eskisi gibi duvarları dolduramıyorum. Ben bir şey takıyorum duvara, hatun temizlik yaparken eksiltiyor malzemeleri. Biliyorsun önce huzur lazım. Öteki durumları zamanla aşarız.
       Teşekkürler abim, yaza az kaldı az...Yoksa çok mu varrrr...?       
desen 49

Facebook Yorumları

Twittear