Sizce Ailede Kadın Çalışmalı mı.....!!!!!!!?            

Anket

Sizce Ailede Kadın Çalışmalı mı?

Hayır, çalışmamalı
17 (19.5%)
Evet, çalışmalı
9 (10.3%)
Ailenin ihtiyacı varsa çalışsın
34 (39.1%)
Asla çalışmamalı
6 (6.9%)
Bu konu da bir fikrim yok
0 (0%)
İsteğine bağlı
21 (24.1%)

Toplam Oy Verenler: 72

Gönderen Konu: Sizce Ailede Kadın Çalışmalı mı.....!!!!!!!?  (Okunma sayısı 7451 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Last Ottoman Sultan
  • *
  • DÜZENLİ KUNDURA
  • 96 Mesajı Toplam
    105 Kere Beğenildi
    • DÜZENLİ KUNDURA
  • GSM: 05327343705
  • Kan Grubu: ARh+
Sizce bir ailede kadın çalışmalı mı?

Ya olduğun gibi görün, yada göründüğün gibi ol.
seni ilgilendirmeyen şeylerle uğraşma......
Düşmanından uzaklaş......
ölünün neyine gıpta edersen,diriyede öyle gıpta et....
senin ihtiyacını gidermeyi önemsemeyen bir kişiden bir istekte bulunma..

• ts61

• Ziyaretçi
calismali yahut calismamali diye genel bi yargiya varmak zor kanimca...
ailenin icinde bulundugu durum goze alinmali oncelikle..

• *
  • Dal Rüzgarı Affetse Bile;Kırılmıştır Bir Kere...
  • 7 Mesajı Toplam
    7 Kere Beğenildi
  • Kan Grubu: 0Rh+
bence ne durumu olursa olsun kadınların çalışmasından yanayım...

Gülen YÜZÜMÜZ, Gülen KÖYÜMÜZ...

• ALİŞAN DÜZENLİ
  • *
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
Kadının asıl yeri evi ve asıl görevi bilgili bir anne olup hayırlı evlatlar yetiştirmektir
Evde diyede kendini sosyal hayattan soyutlamamalı tabiki kendini yetiştirip geliştirmeli ki gelecege hayırlı evlatlar yetiştirebilsin.Bir kadın asla ve asla cahil olmamalıdır eğitimini almalıdır gerektiğinde üzerine düşen her ne görevse yapmalıdır..

Kadın gerektiğinde çalışmalıdır...

Aquaculture engineer

• *
kadın evde çalışır

• *
  • 6 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
Eğer maddi durum iyiyse kadın bence ağır şartlarda çalışmamalı ama kısa süreli bi bayana göre olan mesleklerde taviz vermeden çalısmasında bı sakınca yok ama tabiki önceliği eşi evi olmalı..
Ama çalışan bir kadın ne kadar evıne baksada hep bı eksıklık oluyor..

• HasanTuna
  • *
  • 6 Mesajı Toplam
    7 Kere Beğenildi
hayat müşterek sadece biz çalışacagız diye birşey yok. Karadenizin erkegi: kadın %90 çalışmasın der, ama bag bahce işleri onların elinde bence en çok çalışan kardeniz kadını. Erkeklerin bu anlayışına anlam veremedim neden acaba  :D .. tabiki farklı düşüncelerim de var; kadının yükü zaten yeterince agır degilmi ev işi çocuk egitimi ve bakımı artı kocasına hizmet bide bunların üstüne çalışma herşeyi bozabilir. Kadın kesinlikle egitilmelidir, egitimli anne egitimli çocuk demektir, egitimli çocuk saglıklı birey demektir, saglıklı milletler güçlü milletleri oluştururlar, güçlü milletler güçlü devletlere sahip olurlar, anne devlet demektir, devlet ana demektir, kadınların yükü çok.. bence '' üzüm bagın yakışıgıdır''...

Hasan Tuna Düzenli 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: LEMA (02 Mart 2011 - 10:00)
  • ALİŞAN DÜZENLİ
  • *
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi

Aquaculture engineer

• Fatih Akyol
  • *
  • 10 Mesajı Toplam
    13 Kere Beğenildi
Kadın çalışmamalı : Çünkü aileyi bir arada tutan ve geleceğimiz olan çocukları yetiştirip hayata hazırlayan kadın,annedir.Bir çocuğun sağlığı,psikolojisi ve gelişiminin sağlam olması için anne den daha iyi yar olamaz.Bakıcı veya kreş gibi yardımcı unsurlar olsada annenin yerini asla tutamaz...

Alman televizyonu ARD’nin spikeri Eva Herman ülkesinde bir kitap yazdı.47 yaşındaki Herman, kitabında toplumun sağlığı açısından kadının evine dönmesi gerektiğini savundu. Kariyer sahibi olmasına karşın, kariyerin kadını annelik isteğinden uzaklaştırdığını ve bunun da topluma zarar verdiğini söyledi.

sonuç olarak şunu söylemek istiyorum:Genç kızlarımız baba evlerinde sadece yemek ve temizliğin nasıl yapıldıgını öğrenmemeli.nitekim ömrünün sonuna kadar yemek ve temizlik yapmayacak.zamanı gelecek ANNE olacak.Anne olmakta yavrusunun karnını doyurup altını temizlemekle bitmiyor.Bu yüzden kadınlarımızın evlenmeden önce kendilerini cok iyi derece eğitmeleri taftarıyım,ve kesinlikle evli,coluk coçuk  sahibi bir kadının calışmasına karşıyım....

saygılarımla...............

Şu Dünyada kimi insan sade yaşar,kimi insan ise sadece yaşar....

• *
  • 6 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
Yani mutlaka calismalidir demiyim de iste eger istiyosa, ve eside izin veriyosa calismalidir, heleki maddi durum iyi degilse mutlaka calismalidir.

• Administrator
  • *
  • 341 Mesajı Toplam
    537 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
  • Kan Grubu: ARh+
Kadın çalışmalı mı, evde mi oturmalı ?

<a href="http://www.dailymotion.com/video/xb87rz" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">Kad&#305;n çal&#305;&#351;mal&#305; m&#305;, evde mi oturmal&#305; ?</a>

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

İsmail Düzenli 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: hüseyin düzenli (02 Mart 2011 - 16:58)
  • Kübra Çeliksoy
  • *
  • Seni sevdiğimi göreceksin, Sevmediğim zaman...
  • Kan Grubu: Seçmediniz
Bence çalışmaya imkanı olan bütün kadınlar çalışmalı??

GÜZEL MEMLEKETİM...ERZURUM...

• kahvecioglu

• Ziyaretçi
Bence iyi bir meslegi varsa calişmasindan yanayım.....

• *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
Ismail bey yukarda  hoca diye yayimladiginiz sahsin efendimizin hadislerini ret eden mezhepleri kabul etmeyen bir insan oldugunu biliyormusunuz?

Bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım başım göğe ererdi.
En iyi nasihat; iyi örnek olmaktır.
Cahillerin kalbi dudaklarında, alimlerin dudakları kalplerindedir.

• Ömer Düzenli
  • *
  • 57 Mesajı Toplam
    61 Kere Beğenildi
  • GSM: 05356886550
Ismail bey yukarda  hoca diye yayimladiginiz sahsin efendimizin hadislerini ret eden mezhepleri kabul etmeyen bir insan oldugunu biliyormusunuz?

Herne kadar yukarıdaki acıklamalarında sakınca olmasada dediğinize katılıyorum güzel konuşuyor diyerek sakın kimse kanmasın

ALLAH'ım! Hakkımızda Hayırlı Gördüğünü Gönlümüze Razı Eyle!!!

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • 98 Mesajı Toplam
    138 Kere Beğenildi
  • GSM: 05079310977
Evveli itibariyle bazı okur yorumlarında dile getirilen “her ne şart olursa olsun kadın ev dışında çalışmalı veya çalışmamalı” ifadelerinin uç yorumlar olduklarını düşünüyorum.

Kadının yeri evidir diyebilmeyi isterdim. Fakat hamile eşi için bayan bir çocuk doğum uzmanı arayanları gördükçe bu isteğimden vazgeçiyorum.

Diğer yandan kadın kesin kez ev dışında çalışmalıdır da diyemiyorum. Bir çocuk babadan çok anneye muhtaçtır. Annesiyle ne kadar fazla vakit geçirirse çocuğun gelişimine o denli katkı yapacaktır.

Yaratılış itibariyle ev içi düzenini sağlamada bayanlar daha mahir. Erkeklerin evin geçimini sağlama yükümlülükleri olması nedeniyle ev içinde işlerin yürümesi biraz daha bayanların omuzlarına yüklenmiş durumda.

Çözüme giden yol, eşlerin birbirleriyle olan diyaloglarında gizli. Ailemle ve çocuğumla yeterli düzeyde ilgilenebiliyor muyum diye kedisine soran bir bayanın verdiği cevap doğru cevap olacaktır.

Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

Mustafa Yılmaz 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: LEMA (02 Mart 2011 - 10:03)
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
Bozuk saat bile her gün 1 kere dogruyu gösteriyor.

Bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım başım göğe ererdi.
En iyi nasihat; iyi örnek olmaktır.
Cahillerin kalbi dudaklarında, alimlerin dudakları kalplerindedir.

Nagihan Akyol Algül 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: LEMA (02 Mart 2011 - 10:03)
  • Hatice Akyol
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Bence hic bir kadin isteyerek cali$mak istemez, mecbur kalmadigi müddetce.
Cünkü unutmayalim ki, evin yükü de kadinlarin omuzuna yüklenmi$, hem di$arda, hem evde cali$mak bir kadin icin yorucudur, hic bir kadin iki kat bir  yük ta$imak istemez.

Kadinda cali$mali diyen bayanlar, ya evini ihmal etmeyi, cocuguna ve e$ine az zaman ayirmayi göze almi$dir. Bu $ekil kendine bile ayiracak vakti olmaz.

Kadin cali$mali digen beylerde, e$ine böyle bir yük ayriyet den yüklemek isterse, adalet yerini bulmasi icin ev i$lerinde de ona yardimci olmali. Bayanin yükü artiginin farkinda olmali.

$ahsen ben, kadin evlendikden sonra birde cocuk oldukdan sonra, mecbur kalmadik suretiyle, evinde cali$mali. Cünkü ona orda daha cok ihtiyac duyuluyor. Cali$an annelerin stresi daha fazla oldugundan, cocuguna ve e$ine yeterince ilgi ve sevgi veremiyebilir.

Bayanlar,beyleriniz  ne kadar derse desin "sana ev i$inde yardimci olurum", bilinki i$ler ba$iniza kalacak   ;)

Beni öyle bir zaman sevki, sevgini en az hak etdigim zaman olsun, cünkü sevgine o zaman en cok ihtiyacim olacak...

• kardelen
  • *
  • 27 Mesajı Toplam
    29 Kere Beğenildi
Ne güzel gerek kalinmiyorsa kadinlarimizin calismasina, ben calisan bin anne olarak memnun degilim.
Kadinin yeri evidir düsüncesindeyim ama günümüzde ne yazikki bu cok zor. bir eve iki aylik girince ancak geciniliyor,  maddi acidan. Kadinin calismasi dinimizce zaten caiz degil kadinin yeri evi cocuklarinin yanidir bunu kim inkar ederse etsin  bu böyledir. Aslinda bunu düsüncede olan ben ve benim gibiler elestirilecek eminim ama herkesin görüsü nasil ayriysa benim görüsümde bu. tskler... sevgiler..

• *
  • 6 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi

Evet dogru söylüyorsunuz ALLAHım islah eylesin

Facebook Yorumlar