Haftanın Konuğu "HALİME AKTÜRK"dür. - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Haftanın Konuğu "HALİME AKTÜRK"dür.  (Okunma sayısı 11922 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
     Bu haftaki konuğumuz sitemizin aktif bayan üyelerinden, bizleri fikir ve düşünceleriyle yalnız bırakmayan, olumlu yorumlarıyla herkesin beğenisini kazanan, faydalı paylaşımlarıyla Halime AKTÜRK.

- Kısaca Halime Aktürk'ü tanıyabilirmiyiz? Halime kimdir? Ne iş yapar?...

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Aktif Visirli
  • *
  • Dal Rüzgarı Affetse Bile;Kırılmıştır Bir Kere...
   öncelikle haftanın konuğu davetini gönderen site yöneticimiz İSMAİL DÜZENLİ ye teşekkür ediyorum.Ayrıca geçen sene okul nedeniyle davetini kabul edemediğim KENAN YAZICI ya da teşekkür ediyorum.İnş. haftanın konuğu olarak üzerime düşeni layıkıyla yerine getririm diyerek kendimi tanıtmaya çalışayım...
    1984 TRABZON /gülenköyünde doğdum.Babam İshak annem Ayşe(hanım)aktürk'ün beş çocuğundan ikincisiyim.4 yaşından 6 yaşına kadar(herseyı hatırlamasam da)köy-tarbzon-yayla arasında büyüdüm.6 yaşında BURSA /orhangazi ilçesine taşındık.İlk okulu Ali tekin ilkokulu,Orta ve Liseyi Orhangazi İmam Hatip Lisesinde tamamladım.Lise döneminde türban sorunu(sorun yok aslında)nedenıyle 2 yıl ara verdim.Bu arada kendi marketimizde çalışmaya başladım.yani ticaret hayatıyla 15 li yaşlarda başlamış oldum. Sonra okul müdürümüz ve hocalarımızın teşvikiyle tekrar İmam Hatip Lisesini gizli gizli de olsa türbanlı olarak bitirdim.Liseden sonra ÖSS maratonuna girdik.İlk sene puanım yeterli olamsına rağmen kat sayı nedeniyle tercih yapamadım.Sonra babam ve amcamların işi nedeniyle istanbul/ikitelliye taşındık.orada hem OSS ye hazırlık hemde çalışmaya başladım.Çalıştığım yerde herkesin tanıdığı ve sevdiği MEHMET BİBER,YAVUZ BİBER,METİN BİBER in iş yeri olan ELİF ÇEYİZ ve ELİF BEBE de çalıstım.Sonra güngörene taşındık.Bu arada ÖSS ye hazırlık hala devam ediyor.yine sınav yine hezeyan.Ama asla okumakla ilgili bir umutsuzluğum olmadı ve sonunda bende kazanacağım umuduyla gelecek seneye tekrar hazırlandım.bu arada bakırköy ve güngörende kasiyerlik;ikitelli ve sefaköyde ABDULLAH AKTÜRK(dayı oğlu)ün tekstil atölyesinde çalıştım.Sonunda istediğim oldu ve 2007 ÖSS de 2 yıllıkta olsa RİZE ÜNİVERSİTESİ inşaat bölümünü kazandım.Sağolsun başımızdakiler bize iki yıllığı kazanma fırsatını tanıdılar.önceden o da yoktu.eyvALLAH...Bizde basamakları ağır ağır çıkarız dedik ve üniversite hayatım başlamış oldu.Çok şükür iki yılda bitirip iş hayatına ayaklarım sağlam bir şekilde adım attım.Ama hala okumayla ilgili düşüncelerim bitmiş değil şuanda dikey geçiş sınavına hazırlanıyorum. nasip olursa inşaat mühendisliğini istiyorum.Ayrıca geçen sene staj yaptığım yerde bu sene kadrolu olarak çalışmaya başladım.iş yerim Fatihte FATİH YAPI DENETİM şirketi.Yolu burdan geçenleri beklerim bir çayımızı kahvemizi içmenizi isterim.Ayrıca inşaatla alakalı bir durumda da yardımcı olmaya çalışırız.Çok şükür istediğim bir ortamım çalısma arkadaşlarım ve patronlarımdan çok memnunum.
    İşte Halime Aktürk ü dilim döndüğünce tanıtmaya çalıştım.Herkese şimdiden teşekkür ediyorum
Gülen YÜZÜMÜZ, Gülen KÖYÜMÜZ...

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • GSM: 05079310977
Halime Aktürk, okumak için önüne çıkartılan engellerden sonra hiç 'keşke imam- hatipe gitmeseydim' dedi mi?

*Zor da olsa kazanıp gittiğiniz ve bitirdiğiniz mesleğinizi severek ve isteyerek mi seçtiniz yoksa maksat diploma sahibi olmak mı?

*Yolu imam hatipten geçmişlerin bazıları okuduğu okulu saklamayı tercih edip imam hatipliliğini saklıyorlar.Sizce İmam hatipli olmak saklanmayı gerektiriyor mu?Saklanmayı tercih edenlerin ne gibi korkuları olabilir?

Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• Süper Moderatör
  • *
  • GSM: 0.536.947.6490
Peygamberin selatü selamıyla başlar öncelikle selamların en güzeli gönülden verilen selamın çoşkusuyla genç kardeşimiz olma hasebiyle seni yürekten kutluyor sizin gibi azimli istekli tutduğunu kobaran kızlarımızın olması bizleri yeni nesilin geleceğin güvenilir gençler olduğunu gösteriyorsunuz.
Helal sana senin yaşında olupda kendinden haberi olmayan hala daha işi güçü zevki sefada olan gençlerimiz var bunları kınamıyoruz ama onlar için duada bulunuyoruz.

1)Yaşadığın hayatta erkekmi yoksa kızlarınmı işi daha zor hayat yükü taha fazla kimin üzerinde?
2)Bir bayan olarak inşaat bölümünde okumak ve şu anda çalışmanın ne gibi zorlukları var?
3)Ünüversite okuyan gençlerimize ne gibi tavsiyelerin olabilir?
4)Hem köyünü hem yaşadığın şehiri bir kelime ile anlat deseler nasıl bir cevap yazarsın?
5)İmam hatibli olmak bir avantaj mı? yoksa önününde bir engelmi? yoksa işinde güven demek mi?
6)Çağımız teknoloji çağı diyoruz ne kadar doğru ve yararlı bir şekilde kullanıyoruz?
7)Gençlerimizin sabır konusunda ne kadar ölçülü olduğunu soyleye biliriz?
8)Annene Babana ve senin yetişmende emeği olan kişilere ne dereçe minnet ve şükranların olabilir?
9)Gençlerimizin evliliğe bakış acısını nasıl görüyorsunuz hayat paylaşmak ise neden büyükler olumsuz yaklaşıyor gençlerin kendi ayakları üzerinde durmasına?
10)Teyze olmak yiyenlerinin sana teyze diye seslendiğinde nasıl bir duygu oluşuyor?
11)Kitap okumak yemek yapmak gezmek yürümek hayatınızın neresinde yer alır?

TEMENNİLER
Hiç tedirgin olma bu sorular ahiret soruları değil seni tanıdığımız ve kızımız gibi sevdiğimiz için çekinmeden bu soruları sana sorduk nede olsa sen RAHMETLİ HENİFE  HALANIN TORUNUSUN duruşun dik gönlün zengin olsun sizler gibi torunlar olunca büyüklerde rahmetle anılıyor
ANNE ANENEDE VE DEDENEDE RAHMET OLSUN
AİLENE SLMLAR YİYENİM
SULUOVA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ  MEMURU
MURAT ÇOBANOĞLU

• Aktif Visirli
  • *
Peygamberin selatü selamıyla başlar öncelikle selamların en güzeli gönülden verilen selamın çoşkusuyla genç kardeşimiz olma hasebiyle seni yürekten kutluyor sizin gibi azimli istekli tutduğunu kobaran kızlarımızın olması bizleri yeni nesilin geleceğin güvenilir gençler olduğunu gösteriyorsunuz.
Helal sana senin yaşında olupda kendinden haberi olmayan hala daha işi güçü zevki sefada olan gençlerimiz var bunları kınamıyoruz ama onlar için duada bulunuyoruz.

1)Yaşadığın hayatta erkekmi yoksa kızlarınmı işi daha zor hayat yükü taha fazla kimin üzerinde?
2)Bir bayan olarak inşaat bölümünde okumak ve şu anda çalışmanın ne gibi zorlukları var?
3)Ünüversite okuyan gençlerimize ne gibi tavsiyelerin olabilir?
4)Hem köyünü hem yaşadığın şehiri bir kelime ile anlat deseler nasıl bir cevap yazarsın?
5)İmam hatibli olmak bir avantaj mı? yoksa önününde bir engelmi? yoksa işinde güven demek mi?
6)Çağımız teknoloji çağı diyoruz ne kadar doğru ve yararlı bir şekilde kullanıyoruz?
7)Gençlerimizin sabır konusunda ne kadar ölçülü olduğunu soyleye biliriz?
8)Annene Babana ve senin yetişmende emeği olan kişilere ne dereçe minnet ve şükranların olabilir?
9)Gençlerimizin evliliğe bakış acısını nasıl görüyorsunuz hayat paylaşmak ise neden büyükler olumsuz yaklaşıyor gençlerin kendi ayakları üzerinde durmasına?
10)Teyze olmak yiyenlerinin sana teyze diye seslendiğinde nasıl bir duygu oluşuyor?
11)Kitap okumak yemek yapmak gezmek yürümek hayatınızın neresinde yer alır?

TEMENNİLER
Hiç tedirgin olma bu sorular ahiret soruları değil seni tanıdığımız ve kızımız gibi sevdiğimiz için çekinmeden bu soruları sana sorduk nede olsa sen RAHMETLİ HENİFE  HALANIN TORUNUSUN duruşun dik gönlün zengin olsun sizler gibi torunlar olunca büyüklerde rahmetle anılıyor
ANNE ANENEDE VE DEDENEDE RAHMET OLSUN
AİLENE SLMLAR YİYENİM

a.s murat amca çok teşekkür ederim düşüncelerin için inş. yeni nesil olarak üzerimize düşen görevleri yerine getiriyoruz.sorularınıza şimdiden başlasam iyi olacak anca yazarım ...:)
1-Erkeklerin daha zor bayanlar ister calısır ıster calısmaz yani keyfi birşey.ama erkekler sürekli çalışmak zorunda evine ekmek getirmekle mükellef.Hadi ben bugün calışmayayım diyebilme lüksü yok erkeklerin.ALLAH yardımcınız olsun...:)
2-inşaat bölümünde okurken zorluk görmedim hatta keyif alarak bölümümü bitirdim.çalışma hayatımda da bazen inşaatın zorluklarını görüyorum.mesela inşaata giderken ve inşaat sahasında zorlandığım zamnlar oluyor.kayıp düşmekten,yüksek inşaatlarda ölçü alırken korktuğum zamnlar oluyor.bu da gülü seven dikenine katlanır misali..
3-üniversite okuyan deilde okumaya hazırlananlara tavsiyelerim olsun.ne de olsa okuyanlar ortamın tozunu az çok yutmuştur...üniversite hayatı dışardakı hayata asla benzemiyor.Orda arkadaşlıkların çoğu çıkar üstüne kuruluyor.üniversite biter bitmezde o arkadaşlıktan eser kalmıyor.Çok bilinçli hareket edilmeli her yanına yaklaşan kişiyi arkadaş kabul etmemelidirler.ve de acı bir gerçek liseden sonra gelen coğu öğrenci üniversitede kaybolup gidiyor.çünkü hayatlarında sadece öğrenci cevresini gören gencler hayatın acı taraflarıyla yüzleşmeden üniversiteye gidiyor.ve gerçekten içler acısı durumlarla yüz yüze geliyorlar...ÇOK Akıllı ve Bilinçli olmaları gerekiyor...
4-KÖYÜM;anne kucağı,YAŞADIĞIM YER;doğduğun yer değil,doyduğun yer...
5-İmam Hatipli olmak benim hayatımda ilk bakışta dezavantaj görünsede benim için avantajtan öteye geçmemiştir. herzamn ve heryerde imam hatipliyim dedim ve bu konuma gelmemin ağacı oldu ve şuanda meyvesini yiyorum ve ALLAH nasip edersede devamı gelecek inş. Güvenilir olmak sadece imam hatipli olmakla olunmuyo onun mayası bence kendimizde bitiyor...
6-evet teknolojı çağı ve teknolojıden yararlanacak düzeyde faydalanmak lazım...fazlası zarar...bence
7-günümüz gencleri pekte sabırlı değil kardeslerımden biliyorum.hemen herseyın olmasını ıstıyolar.onlarda bu hayatta pişe pişe sabırlı olmayı öğrenecekler düşüncesindeyim..(İNŞALLAH)
8-murat amca soruların tam can alıcı yeri burası bence ANNEM BABAM bu iki insan nasıl ifade edilebilir nasıl kelimelere dökülebiir bilmiyorum ama onların hakkı hiç bir zaman ödenmez.kendi adıma da ödeyemem Annem hala bizim için uğraşıp duruyo, Babam gurbet ellerde hala bizim geleceğimiz için çalısıyor aile özlemi çekiyor.şükran duymaktan çok acizliğimizi nasıl kapatırım diye düşünüyorum birseyler yapmaya çalısıyorum elimden geldiğince biliyorum onlar bizden birsey istemiyo ama ne olursa olsun,kalplerini ne kadr kırmış olsakta hiç bir zamn yüz çevirmeyen bu iki güzel insana ne yapsam azdır...
9-evlilik konusunda sadece şunu söylemek istiyorum gencler sadece evlenmek için evlenmek yerine o evliliği aile kurumunu kaldıracaksa evlenmelidirler.ve ben bu zamnda büyüklerin küçüklerin tercihlerine karıştıklarını zannetmiyorum...
10-teyze olmak anlatılmaz yaşanır...delirecemmm:):)şaka bir yana ilk yeğenim teyze dediğinde hatta doğduğunda yaşlandığımı hissettim:)ikincisi zaten alışmıstım pek bir fark göremedim.suanda küçüğü bir yaşında ve beni kapıda karsılıyor:)yeni yürümeye başladı ve tete bana dio bambaşka bir duygu...
11-kitap okumayı seviyorum ve vakit buldukça okuyorum ama benim ilgi alanım gazete dergi ve köşe yazıları takip etmeye çalısıyorum.yemek yapmak güzel ama yemesi daha güzel:)vakit buldukça bişeyler yapmaya çalışıyorum.veee yürümek yürümek yürümek...hayatımın vazgeçılmezi abartmıyorum ALLAH gönlüme göre bir iş verdi bana sürekli geziyorum ve günde 2-3 km yürüyorum.istanbulda gezmediğim görmediğim yer kalmayacak bu gidişle..yane yürümek hayatımın olmazsa olmazı...
    murat amca inş. sorularının karşılığını bulmuşsundur.sürcü lisan ettikse affola...

• Aktif Visirli
  • *
Halime Aktürk, okumak için önüne çıkartılan engellerden sonra hiç 'keşke imam- hatipe gitmeseydim' dedi mi?

*Zor da olsa kazanıp gittiğiniz ve bitirdiğiniz mesleğinizi severek ve isteyerek mi seçtiniz yoksa maksat diploma sahibi olmak mı?

*Yolu imam hatipten geçmişlerin bazıları okuduğu okulu saklamayı tercih edip imam hatipliliğini saklıyorlar.Sizce İmam hatipli olmak saklanmayı gerektiriyor mu?Saklanmayı tercih edenlerin ne gibi korkuları olabilir?

öncelikle
  KEŞKE sözünü hayatım boyunca kullanmamaya özen gösterdim ve de gösteriyorum herşey bizim için.Ve bunu sadece laf olsun diye demiyorum yine aynı yasaklarla zorluklarla karşılaşacağımı bilsemde yine  ilk okuldan sonra imam hatip derim ve bununla hep gurur duyuyorum .Çünkü İmam Hatipli Olmak Ayrıcalıktır.
   ilk tercih yaparken gözüme takılıyordu inşaat bölümü ama önemsemiyordum.sonra harıta-kadastro bölümünen mezun olan arkadaşımın tavsiyesi üzerine tercihlerimde inşaat bölümünü yazdım.bu bölümü kazanmam birazda gizli bir duanın etkisi oldu. babama benim ne meslek sahibi olmamı istersin sorduğumda bana inşaat mühendisi olmanı ısterım demişti ve sınav sonrası sen bu sene kazanacaksın dedı babam.yane farkında olmadan da eşref saatine denk geldiğini düşünüyorum.zaten bu bölümü kazandığımda hiç tereddüt etmeden gitmemin nedeni de bu olsa gerek.ve de mesleğimi gerçekten severek yapıorum ve okul zamanında hiç 'öf ya 'demedim bu meslek için.maksat asla diploma olmadı.Biliyorumki bir çok insan diplomasızda biyerlere gelebiliyor.benim sorunum okumayı çok sevmem galiba...
    evet benim çevremde de imam hatipli olupta gizleyen bir çok insan var .Başta da dedim İmam hatipli olmak ayrıcalıktır.gizlemelerinin nedenini benim düşüncem dışlanma korkusu bunu açık ifade etmeselerde...ve imam hatipli olmayı bence kendilerine yakıştıramamaları ve bunu kabullenmemeleri.Bununda tek sorunu Ailelerin bilinçsiz ve zorla çocuklarını bu okula göndermeleri...

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
    - Halime Aktürk'ün olmazsa olmazları var mıdır varsa nelerdir?
    - Nette en çok neyle ilgilenirsin? Girdiğin herhangi bir siteden ne beklersin? Dizayn mı, kullanım kolaylığı mı, bilgi baylaşımı mı?
    - 2. sorudan yola çıkarak bizim sitemizden de beklentileriniz nelerdir? Olmasını istediğin herhangi bir bölüm var mı?

• Aktif Visirli
  • *
    - Halime Aktürk'ün olmazsa olmazları var mıdır varsa nelerdir?
    - Nette en çok neyle ilgilenirsin? Girdiğin herhangi bir siteden ne beklersin? Dizayn mı, kullanım kolaylığı mı, bilgi baylaşımı mı?
    - 2. sorudan yola çıkarak bizim sitemizden de beklentileriniz nelerdir? Olmasını istediğin herhangi bir bölüm var mı?

-olmazsa olmazım inancım.her adımımda her yapacagım işlerde benim pusulam inancım oldu.ALLAH ınancımızı eksik etmesin(amin)
    -Nette en çok gazete okumak için ve işimle ilgili bilgi edinmekle ilgili sitelerle ilgileniyorum.girdiğim siteden benim aradığım bilgileri detaylı bir sekilde bana vermesini beklerim.kullanım kolaylığı ve bilgi paylaşımı benim için gerekli olan şeyler.Ayrıca nette bunların dışında belki iyi belki de kötü iki oyuna takılıp kalıyorum:) bir tanesi satranç diğeride okey :)süper oyunlar ya...
     -ismail abi bence sitemizin fazlası var eksiği yok ben siteye girince büyük keyif alıyorum.bence her yönden doyurucu bir site...beklentim şu alabilir üyelerimizin bir çoğu sadece üye diye kalmış.Herkesin aktif olmasını düşüncelerini,fikirlerini bizimle paylaşmalarını isterim sadece bakıcı kalmayalım lütfen...

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • GSM: 05079310977
*Yardım faaliyetlerine katılıyor musunuz?

*İmam hatip mezunu bir Halime Aktürk, sitemizde düzenlenen hatim organizasyonuna iştirak etmek istemez mi?

*Kendinizi özgür hissediyor musunuz?
Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• Aktif Visirli
  • *
  • CAHIL KIMSENIN YANINDA,KITAP GIBI SESSIZ OL.
  • GSM: +491783744775
Halime kardesim öncelikle basarilarinin devamini Yüce yaratan dan temenni ederim.
Benim sorum su: Halime aktürk bugün olmak istedigi yerde mi?
Annene ve babana selamlar Annene söyle Almanyadan rahmetli Fersat dayinin
oglunun selamları var. Saygilar...
DENIZ GIBI MAL KAZAN,
FAKAT SEN ÜZERINDE
GEMI OL

• Last Ottoman Sultan
  • Aktif Visirli
  • *
  • DÜZENLİ KUNDURA
  • GSM: 0532 734 37 05
Degerli Halime hanım haftanın konugu olmandan dolayı sizleri kutluyor.Hayatın boyunca sevdiklerinle mutlu olman dileklerinle...

1.En dayanamayacağın şey nedir?

2.Sevmediğin ve kurtulmak istediğin bir huyun var mı?

3.Ne tarz müzik dinlersin?

4.Hobı fobılerin nelerdir..

5.Gurbet nasıl bir şey sence ?

6.Cennet neden annelerin ayakları altındadır.

Sizlere birde selamlar ile diyorum Halanın kızı Ayşeden selamlar gönderiyorum....

Kolay gelsin .........

Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol.
Seni ilgilendirmeyen şeylerle uğraşma...
Düşmanından uzaklaş...
Ölünün neyine gıpta edersen, diriyede öyle gıpta et...
Senin ihtiyacını gidermeyi önemsemeyen bir kişiden bir istekte bulunma...

• Aktif Visirli
  • *
*Yardım faaliyetlerine katılıyor musunuz?

*İmam hatip mezunu bir Halime Aktürk, sitemizde düzenlenen hatim organizasyonuna iştirak etmek istemez mi?

*Kendinizi özgür hissediyor musunuz?

-yardım faaliyetlerine elimden geldiğince katılmaya çalısıyorum bu belkı maddı belkıde manevi oluyor.Ama bunları sölemek pek te hoş değil,sonuçta gizli yapılması güzel olanı...şunu belirteyim özellikle istanbulda yaşayanlar için sırf maddi açıdan düşünülmesin bu yardım faaliyetleri.biz şuanda Kanserli Çocuklara Umut vakfı kapsamında çocuklara rehabilitasyon merkezi yapıyoruz.bütün harcamalar destek verenlerin sayesinde oluyor.projelerin çizimi,inşaatın yapılması ve denetlenmesi sadece destek verenlerle oluyor.Maddi tarafnı bir kenara bırakıp sadece onları ziyaret etmek bile yardımların en büyüğü...ilgilenenler cerrahpaşa hastahanesinde bu küçük çocukları sevindirebilir.Onlarla bir iki saat geçirebilirsiniz.
    -tabiki memnuniyetle iştirak ederim.Ama yalnız şunu söylemek istiyorum imam hatipli olmam hatim organizasyonuna katılmama sebep olmamasını isterim.sonuçta imam hatipli olmayıpta kuran-ı kerimi çok güzel okuyan kardeşlerimiz var.
    -Özgür ifadesi çok geniş bir kavrama sahip.evet ben kendi sınırlarım içinde özgürüm.

• Aktif Visirli
  • *
Halime kardesim öncelikle basarilarinin devamini Yüce yaratan dan temenni ederim.
Benim sorum su: Halime aktürk bugün olmak istedigi yerde mi?
Annene ve babana selamlar Annene söyle Almanyadan rahmetli Fersat dayinin
oglunun selamları var. Saygilar...

öncelikle çok teşekkür ederim orhan abi ALLAH razı olsun temennilerin için.soruna gelince
halime Aktürk ü tanıtırken de demiştim basamakları ağır ağır çıkıyorum.şuanda emin adımlarla çizdiğim yoldan ilerlemeye çalışıyorum.daha çok yolum var istediğim yere gelmeme.Ama bu beni daha azimli yapıyor.Arkama baktığımda sadece bana güç verecek şeyleri alıp önüme öyle devam ediyorum.Hatalarımdan da ders çıkarıyorum.inşALLAH olmak istediğim yer benim için hayırlı olan yerdir.
     almanyadaki akrabalarımıza ve tanıdıklara selamlar olsun.ALLAHa emanet olun...

• Aktif Visirli
  • *
Degerli Halime hanım haftanın konugu olmandan dolayı sizleri kutluyor.Hayatın boyunca sevdiklerinle mutlu olman dileklerinle...

1.En dayanamayacağın şey nedir?

2.Sevmediğin ve kurtulmak istediğin bir huyun var mı?

3.Ne tarz müzik dinlersin?

4.Hobı fobılerin nelerdir..

5.Gurbet nasıl bir şey sence ?

6.Cennet neden annelerin ayakları altındadır.

Sizlere birde selamlar ile diyorum Halanın kızı Ayşeden selamlar gönderiyorum....

Kolay gelsin .........

hüseyin abi teşekkür ediyorum ve ALLAH herkese sevdikleriyle mutlu olmayı nasip etsin.
1-bunu hayatım boyunca bir çok kez yaşamış olarak söylüyorum "NANKÖR"lük
2-sevmediğim huyum çok çabuk sinirlenmem ve bunu uzun süre üzerimden atamamam.bu sinirlenmem kişiye ise yüzleşmezsem bu benim için sorun daha çok büyüyor ve kin e dönüşüyor.bu da ikinci kötü huyum...
3-slow tek geçerimmm...:)
4-hobilerim sinema ve gezmek.Fobilerim ise tek biseyden çok korkuyorum uçakla seyahat etmek.
5-gurbeti bir gün olarak açıklamak isterim.sabah evden cıkarak o gün içinde bir çok şeyi yaşayıp,hayatında artılarını ve eksilerini o gün içinde biriktirip,sonra da zamanın bitince evine geri dönmek gibi...gerçi gurbet bu kadar kolay deil sadece gurbeti iyi göstermek amacım...
6-Çünkü annenin hakkı kolay ödenmez.dokuz ay boyunca bizi karnında taşıyan doğduktan sonra da bizim için çabalayan böle güzel insana başka ne hediye verilebilirki.ALLAH onların yokluğuyla bizi sınamasın(amin)

ayrıca bizdende ayse ablama slamlar olsun.ALLAHA emanet olun....

• Ömer Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 05356886550
     Öncelikle haftanın konuğu olmanızdan dolayı sizi kutluyorum  geceyim soruma  :D

Yaklaşık iki yıldır sitede üye olan biri olarak siteye yeterince zaman ayırdığını düşünüyormusun aktif olman icin site iceriğinde ne gibi değişiklikler öneriyorsun
ALLAH'ım! Hakkımızda Hayırlı Gördüğünü Gönlümüze Razı Eyle!!!

• Aktif Visirli
  • *
     Öncelikle haftanın konuğu olmanızdan dolayı sizi kutluyorum  geceyim soruma  :D

Yaklaşık iki yıldır sitede üye olan biri olarak siteye yeterince zaman ayırdığını düşünüyormusun aktif olman icin site iceriğinde ne gibi değişiklikler öneriyorsun

Bende öncelikle teşekkür ediyorum.Gülen köyü sitesinde konuk olmak bambaşka bir duygu anladımm:)sorunuza gelince;
   Elimden geldiğince zaman ayırmaya çalısıyorum.Evet iki yıl oldu üyeliğim ama aktif olmaya son bir senedir başladım diyebilirim.İlk sene benimde üniversitenin ilk yılı olduğundan dersler benim için daha önemliydi ve bir hedef belirlemiştim ve onada ulaştım çok şükür.yane okul bahanemdi aktif olmama:)bu yıl da iş yerinde olsun evde olsun aktif olmaya çalısıyorum.Site içinde değişiklik olmasını gerektiren bişey yok zaten sitenin fazlası var eksiği yok.Çok keyif alıyorum bu siteden çok içten samimiyetle hazırlanmış sitemiz... sitemizin kuruluşunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

• muhammedçobanoğlu

• Ziyaretçi
Haftanın konuğu olmandan seni tebrik ediyorum

SorulaR:

1)Senbir genç olarak gençlerin daha aktif olması için ne gibi gerekçeler yapılmalıdır?
2)Gülen köyünün vep sitesinde eksikler varmı varsa neler?
3)Hobilerin ve fobilerin varsa yazaröısın?
4)Memleketini ve yaşadığın yeri biraz tarif edermisin?

• Aktif Visirli
  • *
Haftanın konuğu olmandan seni tebrik ediyorum

SorulaR:

1)Senbir genç olarak gençlerin daha aktif olması için ne gibi gerekçeler yapılmalıdır?
2)Gülen köyünün vep sitesinde eksikler varmı varsa neler?
3)Hobilerin ve fobilerin varsa yazaröısın?
4)Memleketini ve yaşadığın yeri biraz tarif edermisin?

Muhammet teşekkür ederim.İnş. seni de burda konuk olarak ağırlarız.

1-Gençlerin aktif olmaları hem kendi ellerinde hemde Ailelerin elinde.Ağaç yaşken eğilir sözü bu anlamda söylenmiş en güsel sözdür.Aileler çocuklarına küçük yaştan itibaren dışardaki hayatın iyi ve kötü yanlarını aşılarsa ilerde çocuklar daha aktif hale gelir.Ama ipin ucunu kaçırmamakta lazım.Mesela genelde ailelerin yaptığı yanlışlardan bir tanesi çocuğa "sen ne bilirsin,sen onu yapamazsın oraya gidemezsin "v.s telkinlerde bulunup çocuk zaten 1-0 mağlup hayata başlatıyor .bence en büyük destek aileden gelmesi gerekiyor.ikinci zaten kişinin kendinde bitiyor. Bu saydıklarımı aileler yapıpta gencler hala pasif kalıyosa sorun gençtedir.Hayattan korkmamalıyız.Aktif olmaya genclerin ihtiyacı olsun veya olmasın çalışmakla başlayabilirler.Çalışma hayatı çok farklı ister istemez aktif hale geliyorsun.Çünkü sorumlulukların artıyor,birşeyleri yapmak ,başarmak,bulunduğun konumdan daha fazlasını istemek aktif olmanı sağlıyor.Kısacası daha çok çalışıyorsun.

2-Bu soruya yıne cevap vereyım bence yok. burdaki üyelerin sadece üye olarak kalmamaları seyirci kalmamaları temennim..
3-hobilerim sinema ve gezmek.fobim de uçak korkusu
4-MEMLEKETİM;Anne kuçagı...ordan daha sıcak daha içten yer varmıdır.Ne kadar ayrı kalırsan kal her gittiğinde yine seni samimiyetle ve içten karşılar...
YAŞADIĞIM YER;Gurbet elde yaşamını sürdürmek için belkıde hayat boyu cebelleştiğin yer...

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
     Bizleri kırmayıp haftanın konuğu olduğu için ve de sorulan sorulara samimiyetle cevap verdiği için Halime Aktürk'e çok teşekkür ediyoruz. Ömrü hayatında mutluluklar diliyoruz...

Facebook Yorumları

Twittear