BASBAKANA MEKTUP 2 - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: BASBAKANA MEKTUP 2  (Okunma sayısı 10810 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Kemal Algül
  • Aktif Visirli
  • *
  • 16 Mesajı Toplam
    20 Kere Beğenildi
BASBAKANA MEKTUP 2
« Topic Start: 15 Ocak 2010 - 02:38 »
  • Yayınlama
  •       T.C Basbakani Recep Tayyip ERDOGAN a
    Degerli basbakanim bu size kaleme aldigim ikinci mektubum.Yerel secimlerin hemen ardindan üzerime vazife olmadigi halde kaleme almis oldugum mektupda secimlerdeki oy kaybinizin kendimce sebeblerini ortaya koymaya calismisdim.
         Aradan gecen zaman zarfinda duygu ve düsüncelerimi soracak olursaniz dilim döndügünce kalemim yazdiginca arz etmeye calisayim..
    Icim yaniyor icim sayin basbakanim...memleketin derdiyle dertlenen bir hemserin olarak Halkimizin bir kisminin Baktigi halde göremedigini Taaa 1800 lerin ortalarindan beri  sahnelenen oyunlarin bugunde tekrar oynandigini göremediklerini .Osmanli döneminde kazan kaldiran yenicerilerin bugun se balans ayari yapan cunda oldugunu fark edemeyenlerin oldugunu, tesbit etmis olmamdan dolayi Icim yaniyor, diye söze baslama ihtiyaci duydum sayin vekilim....
        "2003" öncesini unutan koalisyon hükümetlerinin bu millete neler cektirdiginini unutan,kardes kavgasinin bitmesini istemeyen,irkciligi körükleyen,darbe cigirtkanligi yapan,kürt cü söylemlerle vatandaslari geren, atese körükle giden kürt politikacilarinin sovlariyla darbelere davetiye cikartan bunlari ülkenin gündeminden düsürmeyen muhalefetin var olusu,yapilan hic bir seyi begenmeyen ve yapacak hic bir projesi olmayan muhalefete sahip bir ulkenin vatandasi olmakdan dolayi icim aciyor sayin basbakanim....
        Hani bir resim vardir boynunda idam fermaniyla bir basbakan resmi hatirladiniz degilmi rahmetli menderesi.ha iste sizede yapilmak istenen tam odur....cünkü siz o resimle verilmek istenen akilli olun bizim dedigimizi yapin yoksa hic sebeb olmasada Amerikadan ithal ettigin köpek mamalarini bahane eder yinde asariz mesajini verenlerin üzerine gidiyorsunuz..onlari tasviye etme cabasi icerisindesiniz bu gidis iyi bir gidis degildir VATANDAS kemal olarak söylüyorum sizi sallandirirlar.......
        Siz ne haklayillarca bu ülkeyi perde arkasindan yöneten istedigi gibi racon kesen,kelle kopartan insan kulagindan tespih yapan,insanlari asit kuyularina atan,gizlibir anayasasi olan bir örgütü yok etmeye calisiyorsun...
       Yahu bu adamlar buna musaade edermi kan emmeye alismis kurtlar ,cakallar, sirtlanlar buna nasil musaade eder bu örgütün bitmesi demek kan emicilerin ac kalmasi anlamina gelir .bu cok cetin bir yol gel bu isten vaz gec bak demedi deme bunlar seni sallandirirlar....
         Hem sen ne hakla sionistle ugrasiyorsun dünyanin gözü önunde koca devlet adamini azarliyorsun.Gazzeye iki bomba düsüyor ortaligi bir birine katiyorsun.Sizin zorunuz ne oturun oturdugunuz yerde karismayin kimsenin etlisine sütlüsüne ugrasmayin yahudi sionistle pasa pasa yönetin memleketi bakin ozaman kimse size bir sey dermi hatta pasamiz gelir sizin sirtinizi sivazlar....
       En cokda neye üzülüyorum biliyormusunuz sayin basbakanim...yillarca sag sol dediler  birbirlerinin kanlarini döktüler .komünistler ve milliyetci kardeslerinmiz ulusalcilik adi altinda birlesdiler.Apoyla resimler cektiren birbirlerine gül alip veren ayni tasdan corba icen Dogu perincek ve Yalcin kücük bu kardeslerimizin dava arkadaslari oldu.ben milliyetcilerle komunistleri ayni cizgide görmekten dolayi cok üzülüyorum Icim yaniyor sayin basbakanim...
       Mutlaka sizde farkindasinizdir.Dünya savaslarinin asil sebebi olan koskoca Osmanlinin cökmesine sebeb olan Araplari Türklere düsman yapan Türklerin Käpeklerine Arap ismini koymasina neden olan Irkcilk yeniden hortladi..Ben yine bos bogazlik yaparak haddimide asarak kendi düsüncelerimi  sizlerle paylasmak istedim cünku iyi biliyorum siz benim dilimden aliyorsunuz. cunku ben vatandas kemalim....
        saygilarimla      Kemal ALGÜL...

Surda bir gedik açtik; mukaddes mi mukaddes!
    Ey kahbe rüzgar, artik ne yandan esersen es!

• Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • 358 Mesajı Toplam
      493 Kere Beğenildi
      • Marankoz
    • GSM: 0536 553 63 59
    BASBAKANA MEKTUP 2
    « Yanıtla #1: 15 Ocak 2010 - 07:56 »
  • Yayınlama
  • beşikten mezara giden yolda rastlarsın başbakana
    oda kendince bir şey demezse devlet nolur
    boynuna ıp elinde adaletın kılıcı ipi gesmez ama
    devlet var olur hak yerini bulur oda onurla ölür

sevdimde sevmedi sevduğum beni
    uğruna tükettim ben bu bedeni
    anlamadım ardındaki nedeni
    boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
    cekip gider bu sevene yük deyil
    sevip sevip ayrılığı seçenler
    çeker gider buda ona ilk deyil

• coruhlu

• Ziyaretçi
    BASBAKANA MEKTUP 2
    « Yanıtla #2: 15 Ocak 2010 - 20:37 »
  • Yayınlama
  • Kemal  Algül kardesim ne güzel yazmissin eline saglik ellerin dert görmesin burdan acilama sert yazarlara bir ders olsun (Misal actilar türkiyeyi ic savas yazarina) saygilarimla kemal kardes

• Aktif Visirli
    • *
    • 161 Mesajı Toplam
      228 Kere Beğenildi
    BASBAKANA MEKTUP 2
    « Yanıtla #3: 15 Ocak 2010 - 21:42 »
  • Yayınlama
  • Bu sıfır terör sözüne sarılanlar, öcalanı asmayarak pkk ile dolaylı ateşkes ilan edenler değilmidirki pkk nın yuvalarına çekilip operasyon görmeden yıllarca gücünü dahada pekiştirip şimdilerde azmış olması ki bu azma neden olabilir mantık dahilinde düşünecek olursak  hükümet açılım vs ile pkk ya yarar sağlıyorsa pkk eylemleri ile hükümeti neden halk nezdinde zorda bıraksın,hangi mantıkla açıklayabilirsiniz.ve siz çok bilenlere sormak istiyorum sıfır terör dediğiniz yıllarda lütfen bana açıklayın kaç terörist etkisiz hale getirilmiş,lütfen beni aydınlatın.

Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
    Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

• Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • 358 Mesajı Toplam
      493 Kere Beğenildi
      • Marankoz
    BASBAKANA MEKTUP 2
    « Yanıtla #4: 15 Ocak 2010 - 22:50 »
  • Yayınlama
  • o pahsettiğiniz iflaslar ecevıt hukumetinde deyilmiydi
    yazar kasayi kime fırlattılar ya kamyon
    sıfır teror hiç olmatıkı. örtülü anlaşma rolantide calışır gibi gözukme asli başka toparlanıp büyüme
    hacizler kafasızlıktan elinde beş para yok kalkıyon tamamı kreti ev almaya baştan belli sonu hacız akıllı olana neden içra gitmez  başortusune gelince bu iktitardan daha olumlu bir iktidar söyleyin bana 

ne yara açtıkı bu iktidar ALLAHa şukür eskiden çok iyiyiz ALLAH zeval vermesin halimize şükretelim
    hiç birşey yabmadıysa İSRAİLE BOYUN eğmemiştir

• Süper Moderatör
    • *
    • 63 Mesajı Toplam
      129 Kere Beğenildi
    BASBAKANA MEKTUP 2
    « Yanıtla #5: 15 Ocak 2010 - 23:40 »
  • Yayınlama
  •     Kemaaaaal,
        Ula ne ettun gene...Komşun eline baltasını almış hazır birilerini kesmeyi planlarken sen haber veriyorsun başbakana, onu uyandırıyorsun.Yahu adamları rahat bırak kinlerini kussunlar.2002 de ilaç fiyatlarını unutur bu millet.Bolaman virajlarını bilmez,hatırlamaz bile bu millet...70 kişilik sınıflarda okuyan çocukları unuttu bu millet.Bilgisayarı satıcıda görenler, şimdi evlerinde birden fazla bilgisayar olmasını az buldu bu millet.Milyaralarla konuşan bu millet henüz binlere alışamadı maalesef.Altı bezlenen başbakanıyla gurur duyar ve saygı da kusur etmeyen yardımcılarına özenir de İsraile, 10 saat içinde özür dilemezse ilişkileri gözden geçiririz diyenlere küfür eder de o İsraile 18 defa özür dileyip kabul ettiremeyen monşerleri duymaz bu millet.Varasın bilmesin ama ihanetin vebalini de bilmez mi bu millet..Ha bi de şu başörtüsünü "namus" diye addedip çözmeyenleri suçlayana bakar mısınız.Kendi millet vekilini meclise "kendimi çıplak hissetim" deme durumuna düşüren sözümona çözümleyicilerin başörtülerini çözüp beline bağlayanları unutabilir miziniz? Teröristi asmayıp "artık bundan sonra zaten asamazlar" psikolojik alt yapısını hazırlayanların hiç mi günahı yok be kardeşim...Milyonda birini yazdım haaa. Malum uzun yazıları okuyan pek olmuyor da...Kisa kestim...Selamlar.

• coruhlu

• Ziyaretçi
    BASBAKANA MEKTUP 2
    « Yanıtla #6: 15 Ocak 2010 - 23:44 »
  • Yayınlama
  • one minute yeter  (wan minut)  arife tarif gerekmez  israil köpegi one minute den dersini almiski bakin nasil resmi özür diliyorlar  Bu arada Ahmet aktürk hoca senin elinede saglik  unutulanlari hatirlatdigin icin ALLAH razi olsun 

• Aktif Visirli
    • *
    • 161 Mesajı Toplam
      228 Kere Beğenildi
    BASBAKANA MEKTUP 2
    « Yanıtla #7: 16 Ocak 2010 - 19:04 »
  • Yayınlama
  • OZAN ARİF'DEN (NE GÜZEL DEMİŞ)
    ......................
    Doğrudur konuştum asla susmadım,
    Çünkü ben yanlışa imza basmadım,
    Apo denen iti ben mi asmadım,
    Değişen ben miyim yoksa onlar mı?
    ……………….
    Eşarplı baçımı ya vekil seçmem,
    Yahut ta seçersem başını açmam,
    Kavga ise kavga kavgadan kaçmam,
    …………………
    Ozan arif yeter kafidir bunlar,
    Anladıysa eğer erbaş olanlar,
    Başçavuş da eşek değil ya anlar,

• Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • 358 Mesajı Toplam
      493 Kere Beğenildi
      • Marankoz
    BASBAKANA MEKTUP 2
    « Yanıtla #8: 16 Ocak 2010 - 20:05 »
  • Yayınlama
  • özan arif elbet doğru söyledi
    kimi vurdu geçti kimi inledi
    kimi balon oldu boşa gümledi
    iti ata veren kırat değişmez

özal + hoça+erdoğan
    =gerisi milleti soyan
    uyan ey milletim uykudan uyan
    teror gibi esen çunta değişmez

86 yılda var üç başbakan
    atatürkle menteresi hesaptan çikin
    gerisi münafik otesi yalan
    kılavuzla görünen köyün yolu değişmez

hasdaneler bakin ne güzel olmuş
    hastasıda guler doktoru gülmüş
    iyiki iktidar ak parti olmuş
    azraille biten nefes değişmez

• Süper Moderatör
    • *
    • 63 Mesajı Toplam
      129 Kere Beğenildi
    BASBAKANA MEKTUP 2
    « Yanıtla #9: 16 Ocak 2010 - 23:41 »
  • Yayınlama
  •             Değerli Birnaz Hanım.
                Kendinizi AKP'yi eleştirmeye ve MHP'yi aklamaya o kadar zorluyorsunuz ki, sanki partinin üst düzey yöneticisi gibi davranıyorsunuz.Gerçi ikinci şahısları pek ilgilendirmez bu tutum.Hangi siyasi düşüncede olursanız olun bu bize göre muteberdir.Ama bizim için önemli olan bakan göz,duyan kulak,konuşan dil olursa daha güzel olur düşüncesindeyiz.Dil doğruyu söylemeli,kulak işittiği iyilik ve kötülükleri inkar etmemeli,göz gördüklerini olduğu gibi nakletmelidir...
               Ne partiliyiz ne de partici.
               Geçmişten kalan nice hatıralarla bildiklerimizi,gördüklerimizi ap-açık söylemesek de ima yollu söyleyip vebalden kurtulma peşindeyiz.Yoksa siyasi kimliklerin bir çoğunun hangi herzelerle haşır neşir olduklarını çok iyi yaşayan ve bilenlerdeniz.Körü körüne itaat taassubundan kendimizi limana sığındırmaya uğraşıyoruz.Maksat üzümü yemektir bizce, bağcıyı dövmek değil...
               Bahsettiğiniz idam kararının kanunlardan çıkarılması konusunda hangi yanlışınızı düzeltsem ki.
               Bahse konu idam kararının kaldırılması meselesini o dönemde Avrupa Birliği müktesebatı gereği getririlmiş bir uygulamadır.(İdam kararının kaldırılmasına karşı olduğumun bilinmesini isterim.)
               Bu kanun 2002'de çıkarıldı.Halbuki Apo'nun idam kararı tam bir sene Başbakanlıkta bekletildi.Yani MHP.DSP.ANAP üçlü çetesinin hükümeti döneminde bekletildi.Her şey tamam.Mahkeme idam kararını vermiş,Yargıtay onaylamış.Sadece meclisin onayı gerekti...Peki tam bir sene bu dosya Başbakanlık tarafından meclise niçin getirilmedi?..Madem ki senin MHP'n bu kadar APO'nun idamını ateşli savunuyordu neden başbakan yardımcısı olarak dosyanın Başbakanlıkta bekletilmesini,meclise indirilmemesine razı oldu?.Bunu hiç düşündün mü?
               Benim sorunum bu parti değil.Yanlış anlaşılmasın.Ben ilkelerden yanayım.Benim için parti değil Ülke menfaatleri ön plandadır.
               Sorumun cevanını bilmem verebilecek misin?..
               O dönemde hükümetten çekilemezdi MHP...Başka işler peşindeydi.Çıkarına geldi ve işi uzattı.Dosyayı meclise indirmeye ısrar etmedi.Çünkü o da idamdan çekiniyordu.Sonunun ne olacağını kestirecek ülke yönetimi tecrübesi yoktu.Diğer yandan Avrupa Birliği T.C hükümetinin idam  Türk Ceza yasasından çıkarılmasını şart koşup hükümeti sıkıştırmaya başlamişti.(O zaman avrupa birliğinin ateşli savunucuları arasıdaydılar) MHP idamı gerçekleştiremeyeceğini anladı ve yaptığı planda bir erken seçimde en güzel kullanabileceği, istismar edebileceği bu yasa maddesinin meclise getirilmesine razı oldu.İdam kararı onayını meclise sevketmeyi isteyecek yerde idam cezasının yasadan çıkarılması kanun teklifini getirmeye razı oldu.
               Bir yasanın meclise getirilip getirilmeyeceğine hükümet karar verir.Peki hükümet karar veriyorsa niçin bu yasayı getirdi de idam kararını onama yasasını getirmedi? Bu yasa maddesine kendisi olumsuz oy kullanması samimiyetsizliğin en güzel delilidir.Sen bir sene boyunca iktidara "asacağım" diye propoganda edip gelmişsin.Bu yapılan iş uyanıklığın dik alası değil mi? Hem iktidarda olacaksın,hem de çıkarılan yasaların vebalini muhalefete yükleyeceksin.Hangi mantık bu? Seni gidi uyanık seni..
               Ve nihayetinde erken seçim kararını MHP aldırmış ama seçimlerde bu dolmayı bu millet yutmamış,kendileri baraj altında kalmıştır.Kendini uyanık sanan bu parti üç buçuk yıl boyunca süt dökmüş kediler gibi Ecevit'in etrafında dolanmış,ama iş milletin ensesinde boza pişiren faili mechul cinayetlerle ülkeyi karıştıran,kardeşi kardeşe düşüren.mafya bozuntusu kılığındaki kişilere arka çıkıp onları korumaktan başka işe yarar bir şey yapamamıştır.
               Al işte; Doğan Öz'ün mutlak katilini nereden alıp nerelere götürdüğünü gazeteci Oral Çalışlar açıklamış.Bundan daha çarpcı bir sebep var mı bu parti  için olumsuz düşünmemize... Cumhuriyet savcısı Doğan Öz'ü öldüren şahısı idam kararından döndürüp genel müdürlüğe yükselten,üst düzey yönetim kurulu başkanı yapan kim ALLAH aşkına?.Ozan Arif'in şu şiiri neyi anlatıyor sana.Ne hissettiriyor?..Yoksa bağnazlıktan gözler kör,diller lal,kulaklar "kofos" (sağır) mu olmuş?
    ......................
    Doğrudur konuştum asla susmadım,
    Çünkü ben yanlışa imza basmadım,
    Apo denen iti ben mi asmadım,
    ……………….
    Eşarplı baçımı ya vekil seçmem,
    Yahut ta seçersem başını açmam,
    Kavga ise kavga kavgadan kaçmam,
    …………………
    Ozan arif yeter kafidir bunlar,
    Anladıysa eğer erbaş olanlar,
    Başçavuş da eşek değil ya anlar,

Değerli Birnaz Hanım,
               Diyorsun ki;"Türk düşmanı papa X.zevatın ayağıyla Türk bayrağını ezen heykeli altında sayın erdoğan ve sayın gül imza atıp resim çektirmiştir buda unutuldu,Türk askerinin başına çuval geçirildi bu da unutuldu,Türküm demek ırkçılıkken başbakan T.C. Başbakanı sıfatıyla gittiği gürcistanda  ben GÜRCÜyüm eşim ARAP asıllı dediği de unutuldu"
               Size bir olayı da ben anlatayım...
               Yıl 1908.Yer Yıldız sarayı..Padişah Abdülhamit Han...Karşısında küstah Teodor Hezl...Haim Nahum..Abdülhamit'ten Filstinde Yahudilerin kuracağı bir toprak parçası karşılığında Osmanlının tüm Duyun-i Umumiye borçlarını ödemeyi taahhüt ettiklerişnde ve bunu reddeden Abdülhamite bir kaç kez ısrar edince huzurundan kovmuştu bu melunları.Kapıdan çıkarken Teodor Hezl; "Ey adam; bir gün gelecek,bu sarayda senin soyun deniz yoluyla gelecek benim soyumu ayakta beyaz elbiselerle karşılayacak" demişti.
               Bu 1991 de gerçekleşti Birnaz Hanım....Kimler karşıladı İsrail cumhurbaşkanını biliyor musun? O zamanki Cumhurbaşkanı Özal,Başbakan Demirel,Başbakan yardımcısı Erdal İNÖNÜ ve Alpaslan Türkeş...Ki Rahmetli Türkeş koalisyonda olmamasına rağmen İsrail Cumhurbaşkanını Teodor Hezl'in dediği biçimde protokoldekilerin tümü beyaz elbise giyerek karşılamışlardır.Şimdi size soru sormuyorum.Bunu nasıl yorumlarsın.Bu kişiler kimin adamıydılar diye soruyu kendi kendine sor bakalım.
              Türk askeri başına çuval geçirtmez.Çuvalı geçiren başbakan değildi herhalde.Ani baskında asker başbakana mı sorup kurşun sıkıyor.Böyle bir mantıksızlığı nasıl gündem yaparsınız.Başlarına çuval geçirilmesine müsaade eden o askeri yargılamak yerine kimden hesap soracağınızın yönünü şaşırmışa dönmüşsünüz.
               Başbakanın gürcü olmasını bilemem.Soy sop metresini alıp kafatası ölçer durumda değilim.Ancak şunu çok iyi bilirim ki; soyu Türk olan çok hain,soyu arnavut,çerkes,arap,cezayirli olan çok vatanperverleri tarih yazmaktadır.Al sana Selahaddini Eyyubi,Barbaros Hayrettin Paşa,Mehmet Akif...Has be has Türk olan da Osmanlıyı 10 yılda bitiren Talat,Cemal ve Enver Paşalar...Bunalrı sırf Türk oldukları için mi sevelim..Yoksa öbürleri ne yaparsa yapsınalr Turk olmadıkları için mi nefret edelim.Ha ben Tayyip Erdoğanın soyundan çok Nesebine bakarım.Senin ve başkalarının nesep tiyneti çok önemli benim için.Cet stevens yani Yusuf İslam'ı ırkı Rum asıllı olduğundan dolayı sevmeyelim mi..Bu nasıl bir anlayış.Nsıl bir iman..Bu nasıl bir sosyolojik nerfretlik..Aman ALLAH'ım...
           30 bin kişini Üniversite sınavlarında sıfır çekmesinin vebalini de mi başbakana yükleyelim.Adil olalım lütfen.Nefretlerimizde bile bir asalet olsun.ALLAH rizası için sevip,Alalah rizası için nefret edelim..Kendi nefsimiz için değil...

Kal sağlıcakla..Hangi nefret içinde olursanız olun lütfen hak terazisini mizanınıza koyun.
          (Taha AKYOL'un "AMA HANGİ ATATÜRK" adlı kitabını şiddetle herkese tavsiye ediyorum)

• Kemal Algül
    • Aktif Visirli
    • *
    • 16 Mesajı Toplam
      20 Kere Beğenildi
    BASBAKANA MEKTUP 2
    « Yanıtla #10: 17 Ocak 2010 - 01:14 »
  • Yayınlama
  •   Degerli hocam yureginize kaleminize saglik.Benim bu mektuplari yazmakdaki maksatim bir polemik olusturmak degildir veyahut particilik yapmak hic degildir.tarihe ve özelliklede yakin tarihe merakli bir insan oldugumdan dolayidir.vatana millete faydali olani desteklemektir kim  yaparsa ben ona minnettar olurum.cumhuriyet tarihine bakiyorum 2003 oncesine bakiyorum bu günüden iyi hic bir günü olmamis bu aziz milletin....Burdan yalvariyorum eger varsa ciksin biri bana önceki hükümetlerin yaptiklarini anlatsin bende bunu kabul edeyim.....
        sizin yukarda kaleme aldiginiz olaylari kabul etmemenin iki sebebi olabilir
    1.cahillik
    2.görevli olmak..

ben yukarda yorum yapan arkadasin  görevli olduguna inaniyorum siz  ona hitaben ne yazarsaniz yazin onun dogrulari kabullenmesi mumkün degildir.
    En acinacak durumda olanlar herseyin dogrusunu bildigini zanneten cahillerdir...
       saygilar sunuyorum degerli hocam

• Ömer Düzenli
    • Aktif Visirli
    • *
    • 57 Mesajı Toplam
      61 Kere Beğenildi
    • GSM: 05356886550
    BASBAKANA MEKTUP 2
    « Yanıtla #11: 17 Ocak 2010 - 01:55 »
  • Yayınlama
  •      Sayın Hocam elinize sağlık cok güzel yazmışsınız buna özet olarak aslında 2002 yılında Mecliste yaptığı idam konuşmasından sonra mhp den ihrac edilen İcel Milletvekili Ali Güngörün Meclisteki konuşmasının videosunu yayınlamak isterdim yukarıdaki Arkadaşın doğruları görmesi icin ama burası siyeset yapmak icin uygun yer değil lakin Birnaz hanım eğer biraz gercekleri görmek isterseniz Googleden eski İcel Milletvekili Ali Güngörün videosunu izlemenizi tavsiye ediyorum orda herşeyi acıklamış zaten bu konuşmadan sonra sizin yukarıda anlattıklarınız anlattı diye ihrac edilen Milletvekili bilmiyorum bunla ilgili bilginiz varmı yoksa körü körüne siyaset yapıyosunuz

ALLAH'ım! Hakkımızda Hayırlı Gördüğünü Gönlümüze Razı Eyle!!!

• Aktif Visirli
    • *
    • 161 Mesajı Toplam
      228 Kere Beğenildi
    BASBAKANA MEKTUP 2
    « Yanıtla #12: 17 Ocak 2010 - 08:31 »
  • Yayınlama
  • OZAN ARİF'DEN
    ....................
    Bize karşı yedi dağın efesi,
    Ele geldimiydi çıkmıyor sesi,
    Bak hala rahşanı öz validesi,
    Bülent eceniti peder sanıyor.

Gönül verip bir hanımca kadına,
    Yuva kurup varamamış tadına,
    VALLAHi üzüntüm onun adına,
    Garibim kendini lider sanıyor.
    .................

• Yavuz BİBER
    • Süper Moderatör
    • *
    • BENİ KÖYÜMÜN YAĞMURLARINDA YIKASINLAR...
    • 46 Mesajı Toplam
      75 Kere Beğenildi
      • ELİFİM ALIŞVERİŞ MERKEZİ
    • GSM: 0536 324 90 35
    • Kan Grubu: Seçmediniz
    BASBAKANA MEKTUP 2
    « Yanıtla #13: 17 Ocak 2010 - 11:48 »
  • Yayınlama
  •        Ahmet hocam, birnaz hanımefendi kardeşimin iddaları ile ilgili ufak bir araştırma yapıp, yazımı hazırlarken, gelen cevabımız ve yapılan yorumlar çok ideal cevap oldu kendisine. Önemli olan doğruları ve gerçekleri kırmadan, üzmeden izah edebilmek çünkü oda nihayetinde bizim kardeşimiz.
           Nihayetinde güzel olan, ortak noktalarda buluşmak ve şartlanmamış olmaktır . Tekrardan yazınız için teşekkürler. Hürmetler abim...

desen 49

• Süper Moderatör
    • *
    • 63 Mesajı Toplam
      129 Kere Beğenildi
    BASBAKANA MEKTUP 2
    « Yanıtla #14: 17 Ocak 2010 - 16:40 »
  • Yayınlama
  •  Sevgili Yavuz...
     Elbette amacımız kimseyi kırmak değil... Asla...Böyle bir kasıtla yazımızı yazmadık.Değerli kardeşimiz Birnaz Hanımı veya başkalarını kırma diye bir idealimiz olamaz.Böyle anlaşıldıysam ve kişileri rencide edip üzdümse özür dilerim.Sadece amacımız kişileri uyandırmaktır.Kişilerin tilkice kurduğu tuzakları göstermektir.Şuncağız ömrümüzün 35 senesini çok iyi bilir hatırlarım.Kimlerin kuzu postuna bürünmüş kurt olduğunu az boz anlamış ve tanımışızdır.Hasbel kader kardeşlerimizi uyarmak vazifemizdir.Bizim de bilmediklerimiz,yanlış bildiğimiz ve hatta yanlış yorumlarımız olabilir.Ama bunları yaparken kişileri karalayıcı bir uslubumuz asla olamaz.Bu bakımdan BİRNAZ hanımın ismini anıp kişisel mesaj gibi algılanmasın yazdıklarım.Buradaki Birnaz ismi sadece bir sembolden ibarettir.Herkesi seviyor ve muhabbet besliyorum.Saygı ve selamlarımla...

• Fatih Akyol
    • Aktif Visirli
    • *
    • 11 Mesajı Toplam
      14 Kere Beğenildi
    BASBAKANA MEKTUP 2
    « Yanıtla #15: 17 Ocak 2010 - 19:48 »
  • Yayınlama
  • Bir dakika (one minute)israil e gösterilmiş bir tepki değildir;başbakan erdoğanın moderatör tarafından kaale alınmamış olmasından dolayı insani bir tepkidir.Gelelim israil denen katillin büyükelçimize yaptığı terbiyesizliğe;bu olay israilli terbiyesizin isteğiyle kameraya kaydettirilip tüm dünyaya izlettirildi ama biz sadece başbakanın ağzından gerekli cevabı aldıkla avutulduk.
    Türk düşmanı papa X.zevatın ayağıyla Türk bayrağını ezen heykeli altında sayın erdoğan ve sayın gül imza atıp resim çektirmiştir buda unutuldu,Türk askerinin başına çuval geçirildi bu da unutuldu,Türküm demek ırkçılıkken başbakan T.C. Başbakanı sıfatıyla gittiği gürcistanda  ben GÜRCÜyüm eşim ARAP asıllı dediği de unutuldu,osman baydemir in meşe dalı ve ardından ettiği rüfük de unutuldu .............
    Teknoloji nin hızına ulaşmak artık neredeyse imkansız.Dünya nano teknoloji boyutunu kullanıyor, kuantum fiziğiyle neler yapılacagını dünya dışında hayat imkanlarını araştırıyor,telefon düzeyinde internet varken 3G den 4G ye geçilmişken dünyanın en geri kalmış ülkeleri bile interneti bizden kat kat ucuz kullanırken(yapılan araştırmaya göre dünyada en pahalı internet Türkiye de)ÜNİVERSİTE SINAVINDA 2009 da30 BİN öğrenci sıfır çekti. her evde bilgisayar olması2010 yılı için bir lüks değil ihtiyaçtır.ben 6 yaşındayken sokakta sadece bizim televizyonumuz vardı.Oda siyah beyaz şimdi her evde L C D Plazma dev ekran çifter çifter.Ahmet abiciğim.

Apo yu asmayanları pek çok kişi biliyor ama bilmeyenler ve unutanlar için hatırlatmakta fayda olur diye düşünüyorum:
     Ağustos 2002'deki olağanüstü toplantılarda idam cezası, yasalarımızdan çıkarıldı.
    İdamın yasalarımızdan çıkarılmasında kimlerin hangi yönde oy kullandığını hatırlarsak şu sonuç ortaya çıkacaktır.
    MHP: İdam Cezası uygulansın
    AKP, DSP, ANAP, YTP, DYP, SP: İdam Cezası Uygulanmasın
    Yukarıda da görüleceği MHP'nin idamın uygulanmasını sağlamak için verdiği mücadelede diğer bütün partilerin birleşimi ile idam cezası yasalarımızdan kaldırılmıştır. Hatta o günlerde MHP Lideri Devlet Bahçeli diğer partileri kastederek bu durumu şöyle değerlendirmişti: "Gökkuşağı Koalisyonu".
    Sonuç olarak Apo'yu idamdan Gökkuşağı Koalisyonu kurtarmıştır. Kimdir bu Gökkuşağı Koalisyonu üyeleri tekrar hatırlayalım: AKP, YTP, DSP, ANAP, DYP, Saadet Partisi...
    Apo'yu Kimler İdamdan Kurtardı?

AKP'nin de TBMM'de 53 milletvekili ile yer aldığı, o zaman milletvekili olmayan Erdoğan'ın genel başkanları sıfatıyla misafir locasından izlediği AKP Grubu "EVET" oyu kullandı. Böylece 1 Ağustos 2002'deki olağanüstü toplantılarda idam cezası, yasalarımızdan çıkarıldı.
    SADECE MHP grubu 117 milletvekili ile buna "RET" oyu verdi. Ancak diğer partiler ittifak yapıp idam cezasını kaldırarak Öcalan'ı da kurtardılar. MHP lideri Bahçeli'nin, "Gökkuşağı Koalisyonu" adını verdiği DSP, ANAP, DYP, SP, AKP ve YTP'li milletvekilleri, ittifak halinde idam cezasını kaldırdılar. O gün Apo asılmasın diyen AKP milletvekilleri dışında yine o gün Apo asılmasın diyen ama AKP'de olmayan birçok milletvekili de şu an AKP'nin milletvekili olarak TBMM'de bulunmaktadır.

hala söz bulupta konuşuyorsunuzya helal olsun size.15.02.1999 yılında yakalanan o şerefsizi asacam diye iktidara geldiniz.Naptınız imralıyı ona mesken yaptınız.sonrada meydanlardan ip sallar oldunuz.ama halk o numarayı bikere yer daha yemez,siz anca şehitlerin üzerinden siyaset yapmasını bilirsiniz.

Boşunada başörtüsünü savunmayın çünkü sizde öyle ağız yok.Türbanlı olarak seçimlere giren ve yine türbanıyla milletvekili olan ''NESRİN ÜNAL''türbanıyla geldiği meçlise türbanıyla giremedi.Genel Başkanı Bahçeli'nin, 'Ya türban, ya milletvekilliği ' restiyle karşılaşmış ve türbanı bırakmıştı.Meclise kadar türbanla gelen Ünsal, meclis girişinde türbanını çıkararak meclis çalışmalarına katılmıştı.

Bensen sana bir soru:  Sayın BAHÇELİ vekilinin başını örtemezken milletinin başını nasıl örteçek? bana cevap verirmisin...... 

saygılarımla

Şu Dünyada kimi insan sade yaşar,kimi insan ise sadece yaşar....

• birnazım

• Ziyaretçi
    BASBAKANA MEKTUP 2
    « Yanıtla #16: 18 Ocak 2010 - 10:24 »
  • Yayınlama
  • İdam kararının kaldırılmasına karşı olduğumun bilinmesini isterim.)Burada size katıldığımı bilmenizi isterimDEĞERLİ AHMET ABİ.))
               Bu kanun 2002'de çıkarıldı.Halbuki Apo'nun idam kararı tam bir sene Başbakanlıkta bekletildi.Yani MHP.DSP.ANAP üçlü çetesinin hükümeti döneminde bekletildi.Her şey tamam.Mahkeme idam kararını vermiş,Yargıtay onaylamış.Sadece meclisin onayı gerekti...Peki tam bir sene bu dosya Başbakanlık tarafından meclise niçin getirilmedi?..Madem ki senin MHP'n bu kadar APO'nun idamını ateşli savunuyordu neden başbakan yardımcısı olarak dosyanın Başbakanlıkta bekletilmesini,meclise indirilmemesine razı oldu?.Bunu hiç düşündün mü?
               Benim sorunum bu parti değil.Yanlış anlaşılmasın.Ben ilkelerden yanayım.Benim için parti değil Ülke menfaatleri ön plandadır.
               Sorumun cevanını bilmem verebilecek misin?..
    Bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışayım;
    25/Kasim/1999,Yargitay 9.Ceza Dairesi, Apo hakkinda verilen idam cezasini oy birligi ile onadi.Böylece Apo’nun idamina iliskin iç hukuk süreci tamamlandi.Bu süreçten sonra Apo, 25/Kasim/1999′da(AIHM) basvurdu.
    Apo’nun AIHM’ne basvurma hakki nasil tanindi?AIHM’nin daimi olmasi ve bireysel basvuru hakki taninmasi,
    Avrupa Insan Haklari Sözlesmesinin 11 nolu protokolünün 1997yilinda kabulüyle mümkün kilinmistir.
    1997 yilinda kabul edilen bu protokolle AIHM’nin yargi yetkisi daimi olarak kabul edilmistir.Bu protokole dayanarak Apo basvuru hakki elde etmistir.1997 yilinda ise Refah Partisi-DYP koalisyonu görev yapmaktadir.Bu protokol 20/06/1997 tarihli 23025 sayili Resmi Gazetede yayinlanmistir.Ve bu protokolün altinda Devlet Bakani ABDullah Gül ile Maliye Bakani A.Sener’in imzalari vardir.Apo,bu protokole dayanarak AIHM’ne basvurmus ve dava sonuçlanana kadar infazın ertelenmesini istemistir.AIHM ise 30/Kasim/1999 tarihi itibari ile basvuruyu incelemeye aldigini ve mahkeme iç tüzügünün 39′uncu maddesi geregince asagida belirtilen ihtiyati tedbire karar vermistir.Insan Haklari mahkemesi, sözlesme hükümlerine basvuranın sikayetinin kabul edilebilirligini ve esasini etkin bir biçimde sonuçlandirana kadar, idam cezasinin infaz edilmemesi için gerekli bütün adimlari atmasini ister.Böylece Apo, bugün Akp’li olan Basbakan T.Erdogan’in yardimcilarinin da imzasiyla kabul edilen protokole göre Avrupa Insan Haklari Mahkemesine (AHIM)basvurmustur.AHIM’de mahkeme sonuçlanana kadar infazi erteleyin karari vermistir.
     Peki, bu karar üzerine 57.hükümet ne yapmistir?AHIM’nin bu karari almasi üzerine DSP-MHP-ANAP asagida yeralan tavri benimsemistir.
    15.Ocak.2000 liderler zirvesi karar metni.
    Koalisyonu olusturan DSP,MHP ve ANAP’in genel baskanlari,ozaman basbakanlikta yaptiklari toplantida, AHIM’in A.Öcalan hakkindaki kesinlesmis idam cezasinin infazinin bir süre ertelenmesine iliskin ihtiyati tedbir kararini ayrintlari iledegerlendirmislerdir.Bilindigi gibi Türkiye’nin de yargi yetkisini kabul etmis oldugu AHIM’nin Türk yargisinca verilmis kararlari degistirmesi hiçbir sekilde söz konusu degildir.Anayasamizdan ve uluslararasi taahhütlerimizden kaynaklanan süreç tamamlandiginda dosya, geregi için ivedilikle TBMM’ye gönderilecektir.
    Genel baskanlar, hukuka saygi içinde aldiklari bu kararin, terör örgütü ve yandasi çevrelerce milleti ve devleti ile Türkiye’ninyüksek menfaatleri aleyhine kullanilmak istendiginin degerlendirilmesi halinde, erteleme süreci kesilerek infaz sürecine derhal geçilmesi hususunda görüs birligine varmislardir.Bu karar su demektir:1) Idam cezasinin degismesi mümkün degildir.2) Süreç tamamlandiginda dosya, idamin infazi için meclise gönderilecektir.3) Bu karar terör örgütü tarafindan Türkiye aleyhine kullanilirsa AHIM karari beklenmeden infaz sürecine derhal geçilecektir.Ve bu karar Apo’nun idamdan kurtulamayacagina dairdir.MHP’nin hükümet ortagi oldugu dönemde terör,savas ve çok yakin savas suçlarina ölüm cezasi verilecegi hükmü kondu.Buna iliskin Anayasa degisikligi 03.Ekim.2001 tarih ve 4709sayili kanunla gerçeklestirildi.Fakat idam cezasinin AB önünde engel oldugunu söyleyerek kaldirilmasinı içeren uyum yasasi hakkinda 07.Haziran.2002 tarihindeCumhurbaskaninin baskanliginda liderlerin katildigi bir AB zirvesi toplanmistir.Bu zirve sonrasi MHP Genel Baskani Devlet Bahçeli düzenledigi basin toplantisinda aynen sunlari söylemistir.(07.Haziran.2002)Geldigimiz bu noktada, 10 ila 12 yil sürecek bir müzakere sürecinin baslatilmasi için bir tarih verilmesinin bile, Ulusal Programin çerçevesinin disinda kalan bazi konularda ilave adimlar sartina baglandigi görülmektedir.Ön sart olarak dayatilan bu talepler, idam cezasinin bu safhada terör suçlarini da kapsayacak sekilde kaldirilmasına imkan verilmesidir, dayatilmak istenilen  MHP’nin bugünkü konjonktürde kabul etmesi hiçbir sart altinda mümkün degildir.D.Bahçeli bunlari söylerken 03.Agustos.2002 tarihli gazetelerde ilan yayinlatan Avrupa Hareketi-2002, kendilerineAB’ye üye olmak için her türlü çalismayi yapacaklarini sözünü veren Genel Baskanlarin sözlerini kamuoyuna duyuruyordu.Bu genel baskanlar Tayyip Erdogan,B.Ecevit, I.Cem, M.Yilmaz, T.Çillerve R.Kutan’di.
                               Apo’yu idamdan kurtaranlar,
     İdam cezasinin kaldirilmasina kim “EVET” oyu verdi?(TBMM tutanaklari)
    Akp parti grubu adina Bülent ARINÇ: Ölüm cezasinin kaldirilmasi konusu, geldigimiz noktada, bir zaruret ifade etmektedir. (01.Agustos.2002)Akp parti grubu adina Mehmet Ali Sahin: Ölüm cezasini
    kaldirilmasini parti olarak, grup olarak biz de istiyoruz.(01.Agustos.2002)Böylece 03.Agustos.2002 tarihinde yapilan idamcezasinin kaldirilmasi için yapilan oylamada 320milletvekili “EVET” oyu verince 4771 numarali kanunla idam cezasi kaldirilmistir.Bu milletvekillerin partilerinin tablosu söyledir:

Akp : 41 EvetAnap : 76 EvetDsp : 55 EvetDyp : 65 EvetSp : 22 EvetYtp : 50 EvetBagimsizlar : 11 Evet.
    Bu oylamadan sonra
    RECEP TAYYİP ERDOĞAN A K P Genel Baskani olarak Hürriyet gazetesine verdigi demeçte:(Bu,çok büyük bir basaridir.ben,burada özellikle TBMM’yi takdir ediyorum,alkisliyorum.demistir.)

Yukaridaki tablodan da görülecegi üzere idam cezasinin kaldirilmasina sadece ve sadece MHP milletvekilleri“HAYIR” demistir.Kanunun tamaminin oylanmasinda da MHP milletvekillerinin disinda “HAYIR” diyen olmamistir. Ardindan idam cezasinin kaldirilmasina iliskin Avrupa Insan Haklari Sözlesmesi’nin 6nolu protokolü AKP HÜKÜMETİ tarafindan imzalanmis ve17/Eylül/2003 tarih, 25232sayili Resmi Gazetede yayinlanmistir.Resmi Gazete – 17.09.2003Bundan sonra da 07.Mayis.2004 tarihinde yani A K P hükümeti isbasinda iken 5170 sayili kanunla“TERÖR,SAVAS VE ÇOK YAKIN SAVAS SUÇLARINA IDAMCEZASI VERILMESI” hükmünü kaldirmistir.
    Bu hüküm MHP’nin koalisyonda bulundugu hükümet tarafindan konulmustu.Açiklamaya çalistigim ve resmi kayitlara dayandirdigim belgelerden de çok rahatlikla görülecegi ve anlasilacagi üzere idam cezasinin kaldirilmasi dolayisiyla Apo’nun idam edilememesinde MHP’nin hiç bir kusuru ve sorumlulugu yoktur.
    Siyasi namus sahibi olan herkes bu konuda MHP’nin hakkini
    teslim etmelidir.!!!!!!!!!!!
    Biraz uzun bir cevab ama gerçeklerin anlaşılması için böyle olması gerekiyordu .Umarım sorunuzun cevabı olmuştur.                                                     sağlıcakla kalın.

• coruhlu

• Ziyaretçi
    BASBAKANA MEKTUP 2
    « Yanıtla #17: 18 Ocak 2010 - 15:43 »
  • Yayınlama
  • binnaz hanim bu milet artik herseyi biliyor kim ak kim kara
    bakin yorumlara sizden baskasi savunuyormu mhp yi hükümetin yaptigi islere bakin ilk önce siz      suan mhp nin yaptigini yapiyorsunuz  agziniza dolamissiniz apo apo terörden nemalanmak yapilan yorumlari anket yapin %99Akp %1mhp yoksa 1kisi herseyi dogruyu görüyorda 99kisi yanlismi görüyor mhp hükümetdeyken millet icin yaptigi icraati söyleyin bende mhp desdekliyecem misal  ilk okul ders kitabi otoyol   havayollari hizli tren 18den kücüklere ücretsiz hastane eczaneler hastaneler valla sayacak cok sey var ama utaniyorum yazmaya siz birini yazin saygilarimla

• Kemal Algül
    • Aktif Visirli
    • *
    • 16 Mesajı Toplam
      20 Kere Beğenildi
    BASBAKANA MEKTUP 2
    « Yanıtla #18: 18 Ocak 2010 - 18:50 »
  • Yayınlama
  •   Birnaz hanim sizden rica ediyorum benide aydinlatin.2003 öncesindeki hükümetlerin toplaminin yaptigi iyi seyleri bilmek istiyorum tüm samimiyetimle sizi temin ederimki bunu gercekden bilmek istiyorum...ben kendi imkanlarimla bu aziz milletin bu yönetimden önce hic bukadar iyi durumda olmadigini tesbit ettim . bu demek degildirki ülkede her sey cok güzel ben ittia ediyorum 2003 den cok daha güzel.lüften bu tezime bir anti tezle cevap verin...saygilar sunuyorum...

• Ömer Düzenli
    • Aktif Visirli
    • *
    • 57 Mesajı Toplam
      61 Kere Beğenildi
    • GSM: 05356886550
    BASBAKANA MEKTUP 2
    « Yanıtla #19: 18 Ocak 2010 - 19:29 »
  • Yayınlama
  •      Birnaz hanım şuanki kararllılığınızı neden ozaman kullanmadınız neden idam edilmesi lazım diyen milletvekilinizi onu dedi diye ihrac ettiniz hastahanelerden memnun değilsiniz anladığım kadarıyla sizin hükümetinizde kapalı refakatcı hastahanelere sokulmuyordu bundan bilginiz varmı

ALLAH'ım! Hakkımızda Hayırlı Gördüğünü Gönlümüze Razı Eyle!!!

Facebook Yorumları

Twittear