Haftanın Konuğu "EYÜP GÜNEY"dir. - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Haftanın Konuğu "EYÜP GÜNEY"dir.  (Okunma sayısı 23672 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
    Bu haftaki konuğumuz köyümüz gençliğinin yetişmesinde büyük emeği olan, o bir eğitimci, 7 den 70 e herkesin sevgisini kazanan, birçoğumuz üzerinde emeği olan, duyunca sizlerinde hoşnut kalacağı bir isim Eyüp Güney Hocamız... Eyüp hocamıza hiç olmazsa soru sorarak vefa borcumuzu yerine getirelim...

- Eyüp Güney kimdir? Kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• ÖMER AKYOL
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 0545 508 02 51
Çok değerli büyüğümüz .yetişmemize büyük emeği olan sevgili öğretmenimiz;
Sizleri köyümüzün sitesinde haftanın konuğu olarak görmek beni olduğu kadar köy halkını da onure etmiştir.Öğretmenime mutluluklar ve esenlikler diliyorum.
Sorum ise;
Köyümüzde görev yapdiğiniz sürece sizi üzen ve mutlu eden en önemli olay nedir?

• Aktif Visirli
  • *
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
Saygıdeğer Eyüp hocam,,,
     Haftanın konuğu olmandan dolayı seni canı gönülden kutluyorum,ve sizin gibi köyümüze hizmet etmiş,bir dönem gençliğini yetiştirmiş büyük emekler sarfetmiş bir şahsiyeti unutmadıkları ve çok isabetli bir karar verdikleri için,ayrıca göstermiş oldukları bu güzel ahte vefa örneğinden ve ince düşüncelerinden dolayıda site yönetiçilerini tebrik ediyorum.
     Saygıdeğer eli öpülesi hocam(ve öpüyorum); aslında burda bu sitede Eyüp Güney hoca kimdir,kendisini nasıl tanırsınızhele bi analtın  diye bir konu açsalardı .ve sana burda soru sormaktan cok bizlere nasıl bir eğitim verdiğini ve seni bizlerin ağızından analtmamız ve seninde bunları burda zevkle okuman  daha doğru olurdu gibime geliyor ama sizide  sorulan sorulardan dinlemek ve sorulan sorulara verecek olduğunuz engin fikirlerinizden faydalanmakta hakkımızdır sanırım.ayrıca herşeyin bir kuralı olduğu gibi bu siteninde ve bu konununda bir formatı olduğu için ona göre hareket etmek zorundayız yoksa formatın dışına çıkıp site yönetiçilerinden fırca yemeyelim,en iyisi ben sorularıma geçeyim..
  1-Köyümüzde bunca yıl hizmet etmiş biri olarak köyümüz insanı ve yetiştirdiğin öğrenciler hakkında genel bir değerlendirme yaparmısın?
 2-Sizin döneminizle bu dönem arasındaki sizce en belirgin eğitim farkı nedir?
 3-Kendi memleketin ve kendi yörenin insanının bulunduğu bir yerde görev yapmanın zorlukları nelerdir?
 4-Görev süreniz boyunca keşkeleriniz çok olmuşmu?bugün olsa çok daha farklı davranırdım dedğiniz oluyomu?
 5-Eski hatıralarınızdan aklınıza ne gelirse çok hüzünlenirsiniz?ve aklınıza ne gelirse tebessüm edersiniz?
 6-Öğretmenelik yaptığız süre içerisinde hiç unutamadığınız bir anınızı analtırmısın?

Not:Dini,siyasi,kültürel sorularım daha sonra geleçek,,,
 Sevgi hürmet ve muhabbetlerimle saygıdeğer hocam...
BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

• Aktif Visirli
  • *
Saygi deger eyup hocam. Seni hafdanin konugu olmandan dolayi kutluyorum. ayrica konuk olarak siz degerli $ahsiyetleri gec de olsa hatirlayan site yoneticilerini kutluyorm. sizlere soru sormak ne haddimize , muhakkak  karde$lerimiz bir hafta boyunca sizlerle dani$acaklar. ben yalniz sizlerin saglik ve afiyetde olmasini diliyorm.

• İbrahim Algül
  • Aktif Visirli
  • *
      Saygı değer eyüp hocam.Kişiliğiniz ve bilginiz.olgunluğunuz ve gülen köyünde yedişdirdığınız genç kuşaklarla bizlere bir hizmet aşkı ile hizmet vediğinizden dolayıdır ki  ,Gülenköyünün taktirini toplamış kişi olarak sizleri gülen köyü hiç unutmiycakdır.ayriyetten sitemize konuk olduğunuz için şahsınıza şukranlarımı sunarımım.ALLAH  hiç birzaman utandırmasın.

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
cok değerli eyup hocam  ALLAHdan dileğim sizlere uzun ömür sağlık ve sihhat vermesidir
bir öğretmen ve bir eğitmen olarak bizlere vermiş olduğun kişilik ve terbiye için sizlere teşekkür sozu yetmez ama son söz

sormuş olduğun ilginç sorulardan biri kullanırım ilk edapta bilene rastlamadım
(dört dokuzdan cikinca kaç kalır)

ahmet le bek görüşemedik umarım iyidir

selam ve hürmetlerimi sunar sizlere kolaylıklar dilerim
sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• Eyüp Güney (Hoca)
  • Aktif Visirli
  • *
    • eyupguney_61
      Hepinize selam ve muhabbetlerimi sunarım. Beni pek de hak etmediğim vasıflarla övmenize teşekkür ederim.

1951 yılında doğdum. İlkokulu Dernekpazarı’nda, ortaokulu Çaykarada ve öğretmen okulunu da Trabzon’da bitirdim.1970 yılında Akçaabat Ağaçlı Köyünde göreve başladım.1972 yılında Gülen Köyü İlkokuluna geldim. 13 yıl Gülen Köyü'nde hizmet verdikten sonra Kondu Mah. İlkokulunda 7 yıl görev yaptım 1992 yılında atandığım Trabzon Atatürk İlköğ. Okulunda da 6 yıl görev yaptım. Emekli biri olarak Dernekpazarı'nda oturuyorum. Kız Kur'an Kursu derneğinde görevliyim.

• Eyüp Güney (Hoca)
  • Aktif Visirli
  • *
    • eyupguney_61
Çok değerli büyüğümüz .yetişmemize büyük emeği olan sevgili öğretmenimiz;
Sizleri köyümüzün sitesinde haftanın konuğu olarak görmek beni olduğu kadar köy halkını da onure etmiştir.Öğretmenime mutluluklar ve esenlikler diliyorum.
Sorum ise;
Köyümüzde görev yapdiğiniz sürece sizi üzen ve mutlu eden en önemli olay nedir?
Ömer kardeşim teveccühünüze teşekkür ederim. Beni mutlu eden olaylar pek çok. Şu olay veya hatıra diye ayıramam. Ama beni hüzünlendiren olay ise 1985 yılının Mart ayının 12 si Cuma günü okuldan vedalaştığım gündür. Hala hatırladıkça aynı duygular benisarar.

• Eyüp Güney (Hoca)
  • Aktif Visirli
  • *
    • eyupguney_61
Saygıdeğer Eyüp hocam,,,
     Haftanın konuğu olmandan dolayı seni canı gönülden kutluyorum,ve sizin gibi köyümüze hizmet etmiş,bir dönem gençliğini yetiştirmiş büyük emekler sarfetmiş bir şahsiyeti unutmadıkları ve çok isabetli bir karar verdikleri için,ayrıca göstermiş oldukları bu güzel ahte vefa örneğinden ve ince düşüncelerinden dolayıda site yönetiçilerini tebrik ediyorum.
     Saygıdeğer eli öpülesi hocam(ve öpüyorum); aslında burda bu sitede Eyüp Güney hoca kimdir,kendisini nasıl tanırsınızhele bi analtın  diye bir konu açsalardı .ve sana burda soru sormaktan cok bizlere nasıl bir eğitim verdiğini ve seni bizlerin ağızından analtmamız ve seninde bunları burda zevkle okuman  daha doğru olurdu gibime geliyor ama sizide  sorulan sorulardan dinlemek ve sorulan sorulara verecek olduğunuz engin fikirlerinizden faydalanmakta hakkımızdır sanırım.ayrıca herşeyin bir kuralı olduğu gibi bu siteninde ve bu konununda bir formatı olduğu için ona göre hareket etmek zorundayız yoksa formatın dışına çıkıp site yönetiçilerinden fırca yemeyelim,en iyisi ben sorularıma geçeyim..
  1-Köyümüzde bunca yıl hizmet etmiş biri olarak köyümüz insanı ve yetiştirdiğin öğrenciler hakkında genel bir değerlendirme yaparmısın?
 2-Sizin döneminizle bu dönem arasındaki sizce en belirgin eğitim farkı nedir?
 3-Kendi memleketin ve kendi yörenin insanının bulunduğu bir yerde görev yapmanın zorlukları nelerdir?
 4-Görev süreniz boyunca keşkeleriniz çok olmuşmu?bugün olsa çok daha farklı davranırdım dedğiniz oluyomu?
 5-Eski hatıralarınızdan aklınıza ne gelirse çok hüzünlenirsiniz?ve aklınıza ne gelirse tebessüm edersiniz?
 6-Öğretmenelik yaptığız süre içerisinde hiç unutamadığınız bir anınızı analtırmısın?

Not:Dini,siyasi,kültürel sorularım daha sonra geleçek,,,
 Sevgi hürmet ve muhabbetlerimle saygıdeğer hocam...
Ahmet kardeşim ne kadar zor durumda olduğumu çok güzel tespit etmişsin teşekkür ederim. Sorular çok olunca kısaltmak zorunda kalıyorum tabii.

YANİDLAR :(Bir öğrencim yeni Türkçe modasına uyarak CEVAPLAR yerine bu kelimeyi yazmıştı)

1 - Köyümüz insanı hakkında hep güzel hatıralarla doluyum. Kısaca insanımız iyiliksever, misafirperver, mert ve daha birçok güzel vasıfları kendinde barındırır. Öğrencileri ise bilhassa matematikte çok başarılıdır. Bunu iş ve okul hayatlarındaki başarılarında görmekteyiz.

2 - Yeni öğretmen kardeşlerimizin bir kısmı pedagojik yönden yeterli değil gibi. Ancak kendini iyi yetiştirenler bizden daha ilerdedirler.

3 - Kendi çevren zaman boyunun ölçüsünü vermiş oluyorsun bir bakıma. Bizim Eyüp Hoca idare eder vaziyeti derler. Sorumluluk yüklenmezler sen de o işin altında ezilirsin.

4 - Her insan gibi bizim de keşkelerimiz olmuştur. Mesela bugün olsa bir öğrenciye fiske vurmaz, bir öğrenci sınıfta bırakmazdım. Tabii ki kıymetini bilemediğimiz o vakitleri de daha dolu geçirirdim.

5 - Beni hüzünlendiren Ömer kardeşime dediğim gibi okuldan helalleşip ayrıldığım gündür. Beni mutlu eden çok şey var ama daha sonra aklıma geldikçe zikrederim İNŞALLAH.

6 - Anılar bu satırlara  zor sığar şu an seçimde  zorlanıyorum. Onu da sonraya bırakalım.

• Eyüp Güney (Hoca)
  • Aktif Visirli
  • *
    • eyupguney_61
Bozdağlı Ahmet kardeşime de teşekkür ederim. Ama soyadını yazmamış çıkartamadım. Yaşlılğıma verin.

• Eyüp Güney (Hoca)
  • Aktif Visirli
  • *
    • eyupguney_61
      Saygı değer eyüp hocam.Kişiliğiniz ve bilginiz.olgunluğunuz ve gülen köyünde yedişdirdığınız genç kuşaklarla bizlere bir hizmet aşkı ile hizmet vediğinizden dolayıdır ki  ,Gülenköyünün taktirini toplamış kişi olarak sizleri gülen köyü hiç unutmiycakdır.ayriyetten sitemize konuk olduğunuz için şahsınıza şukranlarımı sunarımım.ALLAH  hiç birzaman utandırmasın.

cok değerli eyup hocam  ALLAHdan dileğim sizlere uzun ömür sağlık ve sihhat vermesidir
bir öğretmen ve bir eğitmen olarak bizlere vermiş olduğun kişilik ve terbiye için sizlere teşekkür sozu yetmez ama son söz

sormuş olduğun ilginç sorulardan biri kullanırım ilk edapta bilene rastlamadım
(dört dokuzdan cikinca kaç kalır)

ahmet le bek görüşemedik umarım iyidir

selam ve hürmetlerimi sunar sizlere kolaylıklar dilerim
İbrahim Algül ve Sadık Yılmaz kardeşlerim de teveccüh göstermişler layık olmadığımız övgüler sıralamışlar. Teşekkür ederim. Sadık Ahmet’ten soruyorsun. Bir usta da çırağını merak eder, o şimdi İstanbul’da Ankara’ya tayininin çıkmasını bekliyor. Hanım köylü olmak için tabi.

• Serafettin Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
           Sayın Eyüp hocam seni sevgi saygı ile kutlarım haftanın konuğu olmandan ötürü tebrik eder sizler toplumun kutsal görevini yaban sizleri tüm samimiyetimle söylerken sizlere sağlık selamet huzur ve iyilikler dilerim. Her şeyin hayırlısını Rabbimden temenni ederim kalın sağlıcakla ben Şerafettin Akyol  Almanya, 01.02.2010           

• Süper Moderatör
  • *
  • GSM: 0.536.947.6490
ALLAHın rahmeti bereketi inayeti üzerimize ve tüm muminlerin üzerine olsun
Rabbim sağlık sıhhat ve uzun ömürler versın
Haftanın konuğu olmanızdan dolayı sizleri cani gönülden kutluyorum
Ve sizin gibi köyümüze hizmet etmiş bir dönem gençliğini yetiştirmiş büyük emekler sarfetmiş bir şahsiyeti unutmadıkları ve çok isabetli bir karar verdikleri için ayrıca göstermiş oldukları bu güzel ahte vefa örneğinden ve nazik düşüncelerinden dolayıda site yönetiçilerini tebrik ediyorum sağ olsunlar.
Sayın hocam haftanın konuğu olduğunu görünce çooook mutlu oldum ve hemen telefona sarıldım arkadaşlarımı aradım.
Hocam sen bizleri unutmadığın gibi bizlerde seni asla unutmayacağız bir hastamız bir cenazemiz bir tüğünümüz olsa her zaman yanımızdasınız. Saygılar sunar ellerinden öperim
Musadenle sorularıma geçmek istiyorum.

01)Yeni ile eskiyi kıyasladığımızda genc nesil öğretmenlerin sizlere bakış acısı nasıl.? okutduğunuz öğrencilerinizden sizleri arayan ve haladaha değerlerini yitirmemiş varmıdır ve bunlarlan görüşüyormusunuz.?
02)Bir öğretmen olarak sizin zamanınızdaki oğrencilerle şimdiki zamane öğrencilerini kıyasladığımız da ne gibi farklılıklar vardır.?
03)Zaman kısalıyor Dünya hızla değişim gösteriyor ama ne varki Eyüp hocam hala daha azminden ve değerlerinden daviz vermedi bunun ilacı nedir.?
04)Aile kavramı hakkında ne gibi tavsiyeleriniz vardır dile kolay uzun yıllar aynı yasdığa baş koymak bu bizim gibi cahillere en güzel örnek sizin beraberliğinizdir(Yengeme cok cok saygılar)?
05)Hocam bir türlü lisan konusunda modern olmayı beceremedik şimdiki köyümüzün gençleri bu konuda ister istemez bizlerle konuşma hususunda bir nevi tatlı catışma oluyor bunu nasıl aşabiliriz hatta kitab okuma alışkanlığımız olmadığı içinmi.?
06)Hayatınızda aldığınız en güzel hediye nedir.?
07)Hocam biliyoruz ki cok aktif kişiliğe sahipsiniz. Bunun örneğini siyasette gösterdiniz bu gibi faliyetlerın sizlere ne gibi değişimleri olmuştur.?
08)Hocam sizlerin hafızası ve dosyası hala daha kabarık ve parlaktır.Diyorum ki anıları tazelemek acısından bizim sınıfımızın ve arkadaşlarımızın ve okulumuz resimleri varsa ve mümkünse köyümüzün sidesine verip bir mahsuru yoksa isimlerimizide yazarmısınız umuyorum sizlerden çok büyük bir talepde bulunmadım affınıza sığınarak bu talepde bulunuyorum.?

Sürçü lisan ettiysek sizleri sorularımızla zor durumda bırakdı isek önce. Yüce Mevlamdan daha sonra sizlerden affola diyoruz.Hakkınızı helal edin
Hocam kapımız her zaman acık ailece şehzadeler şehri Amasyaya beklerız
Saygılarımla
SULUOVA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ  MEMURU
MURAT ÇOBANOĞLU

• h.biber

• Ziyaretçi
Sayın hocam sızı sıtemızde gormkten ve ağırlamaktan gurur duyuyoruz.Soruma gelınce;en yaramaz oğrencınız kımdı.... saygılarr

• Eyüp Güney (Hoca)
  • Aktif Visirli
  • *
    • eyupguney_61
ALLAHın rahmeti bereketi inayeti üzerimize ve tüm muminlerin üzerine olsun
Rabbim sağlık sıhhat ve uzun ömürler versın
Haftanın konuğu olmanızdan dolayı sizleri cani gönülden kutluyorum
Ve sizin gibi köyümüze hizmet etmiş bir dönem gençliğini yetiştirmiş büyük emekler sarfetmiş bir şahsiyeti unutmadıkları ve çok isabetli bir karar verdikleri için ayrıca göstermiş oldukları bu güzel ahte vefa örneğinden ve nazik düşüncelerinden dolayıda site yönetiçilerini tebrik ediyorum sağ olsunlar.
Sayın hocam haftanın konuğu olduğunu görünce çooook mutlu oldum ve hemen telefona sarıldım arkadaşlarımı aradım.
Hocam sen bizleri unutmadığın gibi bizlerde seni asla unutmayacağız bir hastamız bir cenazemiz bir tüğünümüz olsa her zaman yanımızdasınız. Saygılar sunar ellerinden öperim
Musadenle sorularıma geçmek istiyorum.

01)Yeni ile eskiyi kıyasladığımızda genc nesil öğretmenlerin sizlere bakış acısı nasıl.? okutduğunuz öğrencilerinizden sizleri arayan ve haladaha değerlerini yitirmemiş varmıdır ve bunlarlan görüşüyormusunuz.?
02)Bir öğretmen olarak sizin zamanınızdaki oğrencilerle şimdiki zamane öğrencilerini kıyasladığımız da ne gibi farklılıklar vardır.?
03)Zaman kısalıyor Dünya hızla değişim gösteriyor ama ne varki Eyüp hocam hala daha azminden ve değerlerinden daviz vermedi bunun ilacı nedir.?
04)Aile kavramı hakkında ne gibi tavsiyeleriniz vardır dile kolay uzun yıllar aynı yasdığa baş koymak bu bizim gibi cahillere en güzel örnek sizin beraberliğinizdir(Yengeme cok cok saygılar)?
05)Hocam bir türlü lisan konusunda modern olmayı beceremedik şimdiki köyümüzün gençleri bu konuda ister istemez bizlerle konuşma hususunda bir nevi tatlı catışma oluyor bunu nasıl aşabiliriz hatta kitab okuma alışkanlığımız olmadığı içinmi.?
06)Hayatınızda aldığınız en güzel hediye nedir.?
07)Hocam biliyoruz ki cok aktif kişiliğe sahipsiniz. Bunun örneğini siyasette gösterdiniz bu gibi faliyetlerın sizlere ne gibi değişimleri olmuştur.?
08)Hocam sizlerin hafızası ve dosyası hala daha kabarık ve parlaktır.Diyorum ki anıları tazelemek acısından bizim sınıfımızın ve arkadaşlarımızın ve okulumuz resimleri varsa ve mümkünse köyümüzün sidesine verip bir mahsuru yoksa isimlerimizide yazarmısınız umuyorum sizlerden çok büyük bir talepde bulunmadım affınıza sığınarak bu talepde bulunuyorum.?

Sürçü lisan ettiysek sizleri sorularımızla zor durumda bırakdı isek önce. Yüce Mevlamdan daha sonra sizlerden affola diyoruz.Hakkınızı helal edin
Hocam kapımız her zaman acık ailece şehzadeler şehri Amasyaya beklerız
Saygılarımla
MURAT kardeşim siz de beni hak etmediğim övgülerle anıyorsun. Teşekkür ederim. ALLAH hepimize sağlık ve afiyetler versin.

01 - Yeni nesil öğretmenler bizim için ne düşünür bilemem. Ancak kendini iyi yetiştirmiş geç kardeşlerimiz muhakkak vardır. Memleketimizin geleceğine onlar katkıda bulunacaklardır. Bizden tecrübelerimiz açısından görüş isterlerse her an yardımcı oluruz.
      Bizleri unutmayan öğrencilerimizden başta sizi sayabilirim.Fırsatını bulamamış diğer öğrencilerimize haksızlık etmeyeyim.Ama  soranların sayısı epeycedir.,kardeşlerim kendini bilir.

02 - Eski öğrencilerimizin daha çalışkan ve saygılı olduğunu düşünüyorum. Bunda zamanın getirdiği olumsuzluklar etkili olmaktadır. Yine de çocuklar melektir, onları zamanla çevre etkileyerek bozmaktadır. Bu yüzden velilerin çook uyanık ve dikkatli olması gerekir.

03 - Yaratılış gayesini bilen insan hayatını buna göre de düzenlemelidir.

04 - Aile toplumun temel direği ve geleceğinin teminatıdır. Sağlam olması gerekir. Eşler sorumluluklarının bilincinde olmalı. Ailede karşılıklı anlayışla ufak problemler büyütülmememli ve kesinlikle çocukların yanında tartışılmamalıdır.

05 - Çok isabetli bir tespitte bulundunuz. Yeteri kadar kitap okuyamamış kardeşlerimizde imla hataları çok oluyor. Bunun sebebi nasıl konuşuyorsak yazıya da öyle yansıyor. İlacı da tabii ki kitap okumaktan geçer.

06 - En güzel hediye tabii ki bir öğretmen olarak; öğrencilerimizin başarılarıdır. Bu başarılı bir tahsil yanında başarılı bir iş adamı veya kadını. Bunlardan daha önemlisi de yüksek karakterli bir kimlikle karşımıza çıkmalarıdır.

07 - inandığım değerlerin ifade edileceği yer olarak görüyorum. Bu memleketin dertleri ile dertleneceksek kişi olarak bir yerinden de tutmak gerekir. Ama biz kendimizi anlatmakta eksik kaldığımız için istediğimiz noktaya ulaşamadık diye düşünüyorum

• Eyüp Güney (Hoca)
  • Aktif Visirli
  • *
    • eyupguney_61
Sayın hocam sızı sıtemızde gormkten ve ağırlamaktan gurur duyuyoruz.Soruma gelınce;en yaramaz oğrencınız kımdı.... saygılarr
Hüseyin size de selam ve muhabbetlerimi sunarım. En yaramaz benim diyorsan söyleyeyim en yaramaz sen değildin hatta hiç yaramaz değildin.Yaramazlıkları o günlerin şartları içinde değerlendirmek gerekir.

• Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
Eyüp Hocam öncelikle haftanın konuğu bölümüne hoşgeldiniz.

Sizi tanımıyorum fakat isminizi duyduğumu hatırlıyorum. Sizi tanımayanlar için soruyorum, Gülen Köy'ünden misiniz? Hangi aileye mensubsunuz?

Eğer Gülenköylü iseniz insanın kendi köyünde öğretmenlik yapması zor bir şey değil mi? Sonuçta bir muallimin kendini köylüsüne kabul ettirmesi, sözünü dinlettirmesinin zor bir şey oldğunu düşünüyorum.

En son hangi yıl köyde öğretmenlik yaptınız? Öğrencilerinizi hala hatırlar mısınız? Mesela benim abilerimi ve ablalarımı(Topaloğlu Kaya-Saliha Düzenlinin Zeki, Hatice, Lokman(Numan), Emine adlı çocukları)?

O yıllara ait elinizde resimler var mı? Varsa yayınlaya bilirmisiniz?

• Eyüp Güney (Hoca)
  • Aktif Visirli
  • *
    • eyupguney_61
Eyüp Hocam öncelikle haftanın konuğu bölümüne hoşgeldiniz.

Sizi tanımıyorum fakat isminizi duyduğumu hatırlıyorum. Sizi tanımayanlar için soruyorum, Gülen Köy'ünden misiniz? Hangi aileye mensubsunuz?

Eğer Gülenköylü iseniz insanın kendi köyünde öğretmenlik yapması zor bir şey değil mi? Sonuçta bir muallimin kendini köylüsüne kabul ettirmesi, sözünü dinlettirmesinin zor bir şey oldğunu düşünüyorum.

En son hangi yıl köyde öğretmenlik yaptınız? Öğrencilerinizi hala hatırlar mısınız? Mesela benim abilerimi ve ablalarımı(Topaloğlu Kaya-Saliha Düzenlinin Zeki, Hatice, Lokman(Numan), Emine adlı çocukları)?

O yıllara ait elinizde resimler var mı? Varsa yayınlaya bilirmisiniz?
Emrullah kardeşim teşekkür ederim. Ben 13 yıl Gülen Köyü’nde görev yaptığım için kendimi hep Gülen Köylü hissettim. Konduluyum yani Dernekpazarı’ndan. Abilerini ve ablalarını unutmadım. Onlara da selam ve muhabbetler sunarım. Resim veya başka belgelere rastladıkça yayınlayacağım İNŞALLAH.

• Aktif Visirli
  • *
    • kondisyon aletleri spor malzemeleri
  • GSM: 05335523755
  • Kan Grubu: Seçmediniz
      Çok saygı değer hocam;Önce selam eder, sizlere ve ailenize yüce ALLAH dan sağlık ve sihhat dilerim.Sayın hocam sizleri haftanın konuğu olarak bu sitede görmek ve sizlerle söyleşi yabmak benim için  gercekden gurur verici bir olay.
        Sayın hocam bildiğiniz uzere beni 1974-1975 yılı sezonu idibarıyla ilkokul beşinci sınıfda okutarak mezun ettiniz.Ozamanki sınıf arkadaşlarımızı da hatırlıyorsunuzdur.Bizlere gercekden okuma aşkı veren, okumanın faydalarını anlatmakla bitiremeyen nasıhatlarınızı daha şimdi söylemiş gibi hatırlıyorum.Değerli hocam otuzbeş yıl oldu  seneler akıb gitti fakat sizlerin bizler üzerinde brakmış olduğunuz etki hala tazeliğini koruyor ve muhafaza ediyor.Sayın hocam sizinle baylaşacağımız cok anı vardır fakat özellikle bir anımı hatırlatmak isterim.Birgün sosyal bilgiler dersinde istanbul'un Fatih Sultan Mehmet tarafından fethini tahtaya şema çizerek anlatmiştınız.Anlatma yöntemleriniz öylesine etkiliydiki daha sonraki orta okul ve lise  zamanlarında da bana ilham kaynağı oldu.Hatta şu anda bile yolum ne zaman istanbul boğazına ve haliç e düşse,istanbul surlarını görsem aklıma siz ve istanbulun fethi gelir.
         Sayın çok kıymetli hocam;Sizleri ve sizler gibi bizlerin yetişmesinde emeği gecen çok kıymetli hocalarımızında  ellerini öperek önlerinde saygıyla eğilmeyi bizlere verdiğiniz derbiye gereği görev kabul eylerim.Size soru sormak ne hattime diyerekden bir sual eylerim.Öğrenmek istediğim sual ise şu?Diger dönemleri bilemem amma bizim dönemdeki arkadaşlar ara sırada olsa sizleri arayıp soruyorlarmı. Ben trabzonda iken devamlı görüşürdük fakat şimdi biraz uzak kaldık cep numaranızı bizlere bildirseniz
de sizlere ulaşmamız daha kolay olsa çok memnun oluruz efendim.Son söz;HZ ALİ(RA) bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum demiş.Bizde diyoruzki 29x40 =1160 yıl kölesiyiz öğretmenlerimizin.Hoşca sağlıcakla kalın efendim.

• Eyüp Güney (Hoca)
  • Aktif Visirli
  • *
    • eyupguney_61
      Çok saygı değer hocam;Önce selam eder, sizlere ve ailenize yüce ALLAH dan sağlık ve sihhat dilerim.Sayın hocam sizleri haftanın konuğu olarak bu sitede görmek ve sizlerle söyleşi yabmak benim için  gercekden gurur verici bir olay.
        Sayın hocam bildiğiniz uzere beni 1974-1975 yılı sezonu idibarıyla ilkokul beşinci sınıfda okutarak mezun ettiniz.Ozamanki sınıf arkadaşlarımızı da hatırlıyorsunuzdur.Bizlere gercekden okuma aşkı veren, okumanın faydalarını anlatmakla bitiremeyen nasıhatlarınızı daha şimdi söylemiş gibi hatırlıyorum.Değerli hocam otuzbeş yıl oldu  seneler akıb gitti fakat sizlerin bizler üzerinde brakmış olduğunuz etki hala tazeliğini koruyor ve muhafaza ediyor.Sayın hocam sizinle baylaşacağımız cok anı vardır fakat özellikle bir anımı hatırlatmak isterim.Birgün sosyal bilgiler dersinde istanbul'un Fatih Sultan Mehmet tarafından fethini tahtaya şema çizerek anlatmiştınız.Anlatma yöntemleriniz öylesine etkiliydiki daha sonraki orta okul ve lise  zamanlarında da bana ilham kaynağı oldu.Hatta şu anda bile yolum ne zaman istanbul boğazına ve haliç e düşse,istanbul surlarını görsem aklıma siz ve istanbulun fethi gelir.
         Sayın çok kıymetli hocam;Sizleri ve sizler gibi bizlerin yetişmesinde emeği gecen çok kıymetli hocalarımızında  ellerini öperek önlerinde saygıyla eğilmeyi bizlere verdiğiniz derbiye gereği görev kabul eylerim.Size soru sormak ne hattime diyerekden bir sual eylerim.Öğrenmek istediğim sual ise şu?Diger dönemleri bilemem amma bizim dönemdeki arkadaşlar ara sırada olsa sizleri arayıp soruyorlarmı. Ben trabzonda iken devamlı görüşürdük fakat şimdi biraz uzak kaldık cep numaranızı bizlere bildirseniz
de sizlere ulaşmamız daha kolay olsa çok memnun oluruz efendim.Son söz;HZ ALİ(RA) bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum demiş.Bizde diyoruzki 29x40 =1160 yıl kölesiyiz öğretmenlerimizin.Hoşca sağlıcakla kalın efendim.
Aleykümselâm Hüseyin. İnsan ister istemez duygulanıyor geçmişi hatırladıkça. Hele yaş da ilerlemiş ise sık sık hatıralara başvuruyorsun, bu kaçınılmaz.

Bizleri tekrar eski günlere taşıyan site ilgililerine ve ilgilenen herkese teşekkür ederim. Az öce bir video klip izledim''ORDA BİR OKUL VAR UZAKTA'' .Ben izlerken hüzünlendim gözyaşlarımı tutamadım. O duvarlar o sınıflar ne insanlar tanıdı, o duvarlarda ne sesler yankılandı.

Hala okuldaki çocuk seslerini duyduğumda içimden bir şeylerin koptuğunu hissederim Neyse hep kendi duygularımı ön plana çıkardım. Böylece deşarj olma fırsatını buldum kusuruma bakmayın.

Hüseyin ben de Çömlekçi yokuşunu tırmanırken gözlerim hep seni aradı. 25 Davut Terzi ile görüşüyoruz.

Ayrıca arayıp hatırımızı soran öğrencilerimiz elbette var. Arayamayanlar da memleketin dört bir yanında mücadele veriyorlar. Bazan kayıtlar tamamen de silinebiliyor.

İstanbul’u fethedip bize teslim edenlerden ALLAH(c.C.) razı olsun. Bize düşen emaneti iyi kollamaktır. Bunun yolu da neslimizi tehlikelerden korumaktan geçer.

Telefon Numaram: 0505 354 29 43 (vodafon numarasıdır) Ama tekrar avea’ya geçmeyi düşünüyorum. Ne yapalım geçim dünyası. Bir de kapatmayı düşündüğüm 0535 403 37 62 nolu telefonum da var o da vodafon’dur.

Hepinize  selam  ve  muhabbetlerimi sunarım.ALLAH(C.C.) işlerinizi hayırlı eylesin.

Facebook Yorumları

Twittear