Haftanın Konuğu "SABİRE YAZICI DEMİR"dir. - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Haftanın Konuğu "SABİRE YAZICI DEMİR"dir.  (Okunma sayısı 17720 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz
           Bir haftanın daha nasıl geçtiğini anlamadan yeni konuğumuza merhaba diyoruz. Bu haftaki konuğumuz köyüne olan aşkını, sevdasını her ortamda dile getiren, herkesle çok iyi anlaşan ablamız dediğimiz Sabire YAZICI DEMİR'dir. Kendisine haftanın konuğu olma cesaretini gösterdiği için teşekkür ediyor ve her zaman ki sorumuzla başlıyoruz.

- Sabire hanım kimdir? Nerde yaşar? Ne iş yapar? Kendinizi tanıtırmısınız...

Şimdiden kolaylıklar ve başarılar diliyorum...

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• sabiş

• Ziyaretçi
Öncelikle beni konuk etme nezaketini gösteren site yönetimine teşekkür ediyorum. Köyünü ve hemşerilerini  büyük bir tutkuyla seven biri olarak, burada bulunmaktan onur duydum!
Şimdi!  Trabzonda doğdum. ilk okulu trabzonda okudum.1988 yılında İstanbul'a geldim.  halen İstanbul B.Düzü'nde oturuyorum. Özel bir şirkette  Modelist olarak çalışıyorum. Evliyim, Aydın ve Ada isminde iki oğlum var.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
Modelistim demişsiniz bu işi yapmayı düşünenlere modelistliğin inceliklerini anlatabilir misiniz? İlk önce işe nereden başlamalı? Bu mesleğin zorlukları var mı? Özel yetenek istiyor mu? Eğitim şart mı? Bu ve bunun gibi sorularla bu işi yapmak isteyen gençlere bir öncülük mahiyetinde mesleğinizin sırlarını anlatır mısınız?
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• sabiş

• Ziyaretçi
Modelistim demişsiniz bu işi yapmayı düşünenlere modelistliğin inceliklerini anlatabilir misiniz? İlk önce işe nereden başlamalı? Bu mesleğin zorlukları var mı? Özel yetenek istiyor mu? Eğitim şart mı? Bu ve bunun gibi sorularla bu işi yapmak isteyen gençlere bir öncülük mahiyetinde mesleğinizin sırlarını anlatır mısınız?

İsmail kardeşim merhaba,
 Soruların için tşk ederim.  Eğitim her konuda olduğu gibi bizim meslektete birinci şart.
Mesleğin zorlukları  evet! var hemde fazlasıyla.Siz binlerce ürünün sorumuluğunu alıyorsunuz ve en küçük bir hata binlerce  ürünlerin çöpe gitmesi demektir. Dolayısıyla maksimum dikkat , yapılan işi sevmek ,en iyisini yapmak gerekir.Yetenekte gerekir tabiki. ;) Sanırım mesleki sırlarıda vermiş oldum.Mesleği seçmek isteyen arkadaşlarıma da öncelikle seçtikleri mesleğin kendileri için doğru olup olmadığını iyi tespit etmeleri gerek.Sonra o mesleği sevmek gerek. küçük bir püf nokta ilk öğrenmeleri gereken aslında terziliktir. bunu biliyorlarsa herşeyi anlamaları çok daha kolay olacak.

sevgiyle kalın

• Dursun Ali Yazıcı
  • Aktif Visirli
  • *
sevgili ablama bir soruda ben sorayım.

Çalışan bir anne olarak ailenize (çocuklarınıza) ve sevdiklerinize nasıl vakit ayırmayı başarabiliyorsunuz._??
Hafif acılar konuşabilir ama;derin acılar dilsizdir. tek dilsizliğimsin.

• sabiş

• Ziyaretçi
sevgili ablama bir soruda ben sorayım.

Çalışan bir anne olarak ailenize (çocuklarınıza) ve sevdiklerinize nasıl vakit ayırmayı başarabiliyorsunuz._??

Sevgili kardeşim, Aslında yeterince vakit ayırabildiğimi düşünmüyorum. Her çalışan anne gibi benimde vakit konusunda eksiklerim oluyordur. Daha az ama daha kaliteli zaman geçirmekle yetiniyorum ;)

sevgiyle kal

• Süper Moderatör
  • *
  • GSM: 0.536.947.6490
Selam Sabire hanım değerli bir kişiliğe sahib olan kardeşimizin bu hafta sitemize konuk olması bizleri mutlu etmiştir.Umarım dilimiz döndüğünçe gönlümüzde el verdiği sürece nacizane bir durumla inşALLAH sorularımızı soracağız.

(01)Kimlik,kişilik,karekder konusunda düşünceleriniz nelerdir.?
(02)Her yaşın bir zorluğu ve güzeliği vardır sizce acaba bu yaş kac olabilir.?
(03)Beğendiğiniz müzik ve sanatcı varmıdır.?
(04)Özel günlerin sizce ne anlamı vardır.?
(05)Bir anne olarak çocuklarınız hayatınızın hangi köşesinde yer alıyor.?
(06)Gündemi takip edebiliyormusunuz.? Fobileriniz ve hobileriniz nelerdir.?
(07)İlkokul hic unutulmaz hatıralar ve arkadaşlıklarla doludur unutamadığınız bir anınız ve de görüştüğünüz arkadaşlarınız varmı.?
(08)Hem dışarıda calışıp hemde evde koşuşturmak size ne derece kolaylıklar veya zorluklar sağlıyor evde en güzel yaptığınız yemek hangisidir.?
(09)İstanbul manevi olarak sizlere ne ifade ediyor bunun yanı sıra doslukların komşuluk ve akraba bağlarının ne seviyede olduğunu söyleyebiliriz.?
(10)Arkadaş,özlem,iş,ev,gezi,çocuk,eş,siyaset,spor,aile,deniz,güneş,renk,yemek,su, bu kelimeleri tek çümleyle cevaplarmısınız.?

Şimdilik bukadar sinif arkadaşim ve kardeşim.
Enişteye ve yeğenlerim Aydin ve Adaya slm
SULUOVA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ  MEMURU
MURAT ÇOBANOĞLU

• Kemal Algül
  • Aktif Visirli
  • *
Sabire Hanim kendinizle alakali biraz tanıtıcı bilgi verir misiniz? Örneğin, Yazicilardan kimin kizisiniz ilk okulu Trabzon'da okudum dediniz Trabzon derken köyümü kast ettiniz yoksa Merkezde bir yerdemi okudunuz? Kenan kardesimizle akrabalik dereceniz nedir? Kolay gelsin saygılar sunuyorum...
Surda bir gedik açtik; mukaddes mi mukaddes!
Ey kahbe rüzgar, artik ne yandan esersen es!

• sabiş

• Ziyaretçi
Sabire hanim kendinizle alakali biraz tanidici bilgi verirmisiniz .Örnegin Yazicilardan kimin kizisiniz ilk okulu Trabzonda dediniz trabzon derken köyümü kast ettiniz yoksa merkezde bir yerdemi okudunuz.kenan kardesimizle Akrabalik dereceniz. kolay gelsin saygilar sunuyorum...

Merhabalar, Yazıcılardan ABDULLAH YAZICI'nın kızı, daha tanıtıcı olsun diye söyliyeyim AYDOĞAN YAZICI'nın da küçük kız kardeşiyim. KENAN' da kardeşim diyelim. İlkoku'u Gülen Köyü'nde okudum.
sevgi ve saygılar bizden

sevgiyle kalın

• Eyüp Güney (Hoca)
  • Aktif Visirli
  • *
    • eyupguney_61
    Merhaba Sabire; sizlerle yıllar sonra sanal olarak da olsa bizleri buluşturan gulenkoyu.com Sitemize teşekkür ederek başlayayım.

Sizi tekrar gördüğüme sevindim. Zor soru sor diyenler var. Bizleri hayat şartları fazlası ile terletiyor zaten. Bu yüzden soru sormayacağım.Gönlüne göre yaz.

Başarılarının devamını  diliyorum.

• sabiş

• Ziyaretçi
Selam Sabire hanım değerli bir kişiliğe sahib olan kardeşimizin bu hafta sitemize konuk olması bizleri mutlu etmiştir.Umarım dilimiz döndüğünçe gönlümüzde el verdiği sürece nacizane bir durumla inşALLAH sorularımızı soracağız.

(01)Kimlik,kişilik,karekder konusunda düşünceleriniz nelerdir.?
(02)Her yaşın bir zorluğu ve güzeliği vardır sizce acaba bu yaş kac olabilir.?
(03)Beğendiğiniz müzik ve sanatcı varmıdır.?
(04)Özel günlerin sizce ne anlamı vardır.?
(05)Bir anne olarak çocuklarınız hayatınızın hangi köşesinde yer alıyor.?
(06)Gündemi takip edebiliyormusunuz.? Fobileriniz ve hobileriniz nelerdir.?
(07)İlkokul hic unutulmaz hatıralar ve arkadaşlıklarla doludur unutamadığınız bir anınız ve de görüştüğünüz arkadaşlarınız varmı.?
(08)Hem dışarıda calışıp hemde evde koşuşturmak size ne derece kolaylıklar veya zorluklar sağlıyor evde en güzel yaptığınız yemek hangisidir.?
(09)İstanbul manevi olarak sizlere ne ifade ediyor bunun yanı sıra doslukların komşuluk ve akraba bağlarının ne seviyede olduğunu söyleyebiliriz.?
(10)Arkadaş,özlem,iş,ev,gezi,çocuk,eş,siyaset,spor,aile,deniz,güneş,renk,yemek,su, bu kelimeleri tek çümleyle cevaplarmısınız.?

Şimdilik bukadar sinif arkadaşim ve kardeşim.
Enişteye ve yeğenlerim Aydin ve Adaya slm

Sevgili kardeşim,arkadaşım MURAT selam ve  sevgi ile söze başlamak istiyorum.Öncelikle  girişini soğukl buldum söyliyeyim. Ne o sabire hanım diye başlıyorsun. İş yerimi burasi  ;D Kardeşiz dedikya kardeşim de işte. Neyse üzmeyeyim daha fazla seni veee cevaplara geçeyim.

1)Kimlik gerektiği gibi olgunlaşmışsa, karekter ve kişilikte o doğrultuda, kimlikle paralel olgunlaşır diye düşünüyorum.
2)Her yaşa hangi tarafından bakarsan o tarafı görürüsün, bense her yaşıma güzel tarafından baktım ve hala öyle bakıyorum. Ama en güzel yaşın 40'lı yaşlar olduğu doğru bir tez gibi geliyor bana.
3)Doğal olarak Karadeniz müziğini çooook seviyorum. Ve VOLKAN KONAK benim için vazgeçilmez sanatçıdır. Birde sanat müziği severim. Yaniii eski camlar bardak oldu canım! ;D
4)Aslında ALLAH'ın bize lütfettiği her gün özeldir; özel günleri ben böyle algılıyorum.
5) Çocuklarım (yaşam pınarlarım), her anne gibi bennimde baş köşemde yer alırlar.Kısacası 1.önceliktir benim için evlatlarım.
6)Gündemi her konuda takip etmeye çalışıyorum, takipte temek gerek bence. En büyük fobim çocuklarım için gelecek kaygım, en büyük hobim ise sevdiklerimle bol ve kaliteli zaman geçirmek :)
7)İlkokul hatıralarımı yazmaya kalkarsam, sayfalar yetersiz, kelimeler ise kifayetsiz kalır.
Evet görüştüğüm canım arkadaşlarımdan 1.si sensin MURAT :), SELMA USTA ile zaman zaman, EMİNE ile arasıra görüşüyorum başkada görüşebildiğim kimse yok. Aslında hepsi ile görüşmeyi arzu ediyorum. Dilerim bunu başarabilirim.
8-) ;) Çooook çalışkanım canıııım! : Benim lugatımda zor diye bir kelime yer almaz. :)
Yaptığım her yemeğe sevgi kattığım için, heppsinin güzel olduğu rivayet edilir ;) ama en güzel sanırım Zeytinyağlı fasülye yaparım. :D
9)İSTANBUL bana 1453 FATİH SULTAN MEHMET'i ve bir rivayete göre 21 yaşında, bana göre ise 19 yaşında bir cesur yüreğin ve  ve o yüreğin bir (TÜRK) olduğunu ayrıcada daha bu yaşta Dünya tarihini nasıl değiştireceğini, Cihan'a göstermiş bir Kahramanı. Dosluk, komşuluk ve akraba bağlarımin kendi adıma oldukça iyi seviyede olduğunusöyleyebiliri.Zira bunlar benim için çook önemli değerlerdir.
10) 10'ncu sorunun cevabı ise,Arkadaş, özlem, iş, ev, gezi, çocuk, eş, siyaset, spor, aile, deniz, güneş, renk, yemek, su = HAYAT.  :D

Tüm ailene  ve sana sağlıklı, huzurlu, Sevgi dolu günler dilerim.

Sevgiyle kalın

• sabiş

• Ziyaretçi
    Merhaba Sabire; sizlerle yıllar sonra sanal olarak da olsa bizleri buluşturan gulenkoyu.com Sitemize teşekkür ederek başlayayım.

Sizi tekrar gördüğüme sevindim. Zor soru sor diyenler var. Bizleri hayat şartları fazlası ile terletiyor zaten. Bu yüzden soru sormayacağım.Gönlüne göre yaz.

Başarılarının devamını  diliyorum.
Çok değerli Hocam,
Bende sizin gibi çok heyecanla karşılıyorum bu durumu. Hakikattten muhteşem bi şey. Yıllar sonra bir birini kaybetmiş, her biri hayatın dişlileri olarak bir birinden ayrı ama hayatın içinde insanları bir araya getiren teknoloji, aslında kaybettiği değerleri aramakta olan insanları bir araya getiriyor. Bu anlamda  muhteşem bir şey.

Hocam siz her zamanki inceliğinizi ve sizde ki muhteşem huzuru bir kere daha ortaya çıkardınız.
Gönlümden geçen ise  mümkün olsada bir organizasyon yaparak bizim sınıfı, sizinde bulunabileceğiniz bir yerde bir araya tekrar getirebilmek ve 30 yıl öncesini bir gün yaşayabilmek :)

İyi dilekleriniz için ve geçmiş için size minnettarım Hocam

Sağlıklı, huzurluve gönlünüzden geçirdiğiniz uzun bir yaşam diliyorum size

Saygılar...

• Aktif Visirli
  • *
    • TURKEY SPORT DESIGN
  • GSM: 0532 347 73 21
     Sabire, sen kendini tanıtamadın benim kanımca, bırazcık ben tanıtsam yanlış olmaz herhalde şimdiden başarılar dilerim. Sabire Mollaömeroğullarından Dursun Ali Yazıcı'nın torunu ve Abdullah Yazıcı'nın kızıdır.
     Bu vesile ile bir soru da ben sorayım.

Memlekete en son ne zaman gittin? Ne zaman gitmeyi düşünüyorsun? Memleketle ilgili bir anını bizimle paylaşırmısın..

SEVGILERIMLE      A... E... OL....

• sabiş

• Ziyaretçi
     Sabire, sen kendini tanıtamadın benim kanımca, bırazcık ben tanıtsam yanlış olmaz herhalde şimdiden başarılar dilerim. Sabire Mollaömeroğullarından Dursun Ali Yazıcı'nın torunu ve Abdullah Yazıcı'nın kızıdır.
     Bu vesile ile bir soru da ben sorayım.

Memlekete en son ne zaman gittin? Ne zaman gitmeyi düşünüyorsun? Memleketle ilgili bir anını bizimle paylaşırmısın..

SEVGILERIMLE      A... E... OL....

Zeki abim merhaba,,
 Ve sağol evet doğru tanıtım buydu çok teşekkür ederim, ama zaten sitede bu bilgiler var .
Neyse soruyuda cevaplayayım  22 senedir gitmedim, en kısa zamanda gitmeyi düşünüyorum ALLAH'ın izniyle .

sevgiyle kal

• Aktif Visirli
  • *
  • CAHIL KIMSENIN YANINDA,KITAP GIBI SESSIZ OL.
  • GSM: +491783744775
Merhaba Sabire,Öncelikle her sey gönlünce olsun hayatinda basarilar dilerim.
Benim sorum,köy yasantisinda  en cok neyi özledin?
Enisteye slm
DENIZ GIBI MAL KAZAN,
FAKAT SEN ÜZERINDE
GEMI OL

• O Bir Visirli
  • *
Haftanın konuğu olmak gerçekten zor iş yahu  ;) Ne kadar çok ve çeşit soru var böyle   :-\
Sabire hanım; size iş hayatınızda başarılar, aile hayatınızda da mutluluklar dilerim...ALLAH evlatlarınızı sizlere bağışlasın...

• sabiş

• Ziyaretçi
Merhaba Sabire,Öncelikle her sey gönlünce olsun hayatinda basarilar dilerim.
Benim sorum,köy yasantisinda  en cok neyi özledin?
Enisteye slm

Sevgili Orhan  merhaba,
 İyi dileklerin için teşekkür ederim.Ve seninde hayatıbda  her şeyin gönlünce olmasını dilerim.
Köy yaşantısını aslında her şeyini özledim.Ama ençok temiz hava ve doğasını özledim.

Aleyküm selam.

sende Nimet'e sevgi ve selamlarımı ilet ve çokuklarada sevgilerimi ilet

Sevgiyle kalın

• sabiş

• Ziyaretçi
Haftanın konuğu olmak gerçekten zor iş yahu  ;) Ne kadar çok ve çeşit soru var böyle   :-\
Sabire hanım; size iş hayatınızda başarılar, aile hayatınızda da mutluluklar dilerim...ALLAH evlatlarınızı sizlere bağışlasın...

Merhaba kardeşim,

Zor ama çok eğlenceli:)Ama siz  soru sormadınız :) Çok ince ve naziksiniz.Vee iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.Bu güzel dilekleri bende sizin için diliyorum.

Sevgiyle kalın

• fidan düzenli

• Ziyaretçi

Canım teyzem,arkadaşım,dostum seni burada görmekten çok büyük onur gurur ve mutluluk duydum..!senin ailene, çevrene, köyüne bağlılığın hepimize örnek teşkil ediyor,öncelikle bunun için sana teşekkür ediyor daha sonra bir soru sormak istiyorum.Bu kadar çok şeye nasıl yetişiyorsun,nasıl bu kadar iyi olabiliyorsun?Bu soruyu senin bu gücünün herkese ve bana örnek olması için soruyorum.ayrıca benim cevabını bildiğim ve aslında senin kendine sormanı istediğim bir soru daha bu kadar çok işin içinde kendine zaman ayırıyor musun?...
                                           VE EKLEMEK İSTEDİĞİM SON ŞEY SENİ ÇOOOOOOOOK SEVİYORUM..

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 765 81 99
Selam olsun samsundan
Hafdanın konuğuna
ALLAH mudluluk versin
Düm coluk cocuğuna

Facebook Yorumları

Twittear