Haftanın Konuğu "AHMET AKTÜRK (HOCA)"dır. - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Haftanın Konuğu "AHMET AKTÜRK (HOCA)"dır.  (Okunma sayısı 17471 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz
        İşte beklenen an geldi. Köyümüzün medarı iftiharı, gurur duyduğumuz, bizlere büyüklüğüyle örnek olan bir şahsiyeti size haftanın konuğu olarak takdim etmekten onur duyuyorum. O bir aile reisi, o bir öğretmen, o bir yol gösterici, o bir sabır timsali, o bir hem ciddi hem de yerinde espirileri olan büyüğümüz ayriyeten sitemizin de Süper Moderatörü, Köşe yazarı, Şairimiz kısacası o bizim herşeyimiz... Haftanın konuğu bölümüne hoşgeldiniz hocam... Klasik sorumuzla başlıyorum...

- Ahmet Aktürk hocam kendinizi tanıtırmısınız? Hocamız kimdir? Ne iş yapar? Nerde yaşar?

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• Aktif Visirli
  • *
    SELAMUN ALEYKUM  İYİ GÜNLER  ???? saygı değer kardeşim sayin Ahmet hoca bu haftanın konuğu olduğuna çok sevindim sizin gibi dostların nasihatlerine hepimizin ihtiyacı var tebrik ederim yazılarını okuyorum ALLAH razı olsun güzel mesajlar veriyorsun devamını dilerim… hoşça kal...

Kulakları çınlasın Cengiz hocamızın bir şiirini sizinle baylaşmak isterim.

İnsan olmak  bu kadar mı  zorlaştı? Çağdaşlığı  maske  yaptık  yüzlere
Bu cifte yüz  yakışmadı bizlere, Merhametten  haktan yana sözlere, hoş görümüz neden böyle darlaştı.

İNSAN OLMAK BU KATARMI ZORLAS TI?
Gönül Gözü Görmeyen
Cam Gözünü Neylesin
Doğruya Dönmeyen Dil
Mahşerde Ne Söylesin
ALLAH Beşeri Ümmetinden yelesin... Amin

• Aktif Visirli
  • *
Dayı haftanın konuğu olduğundan dolayı sizi tebrik ediyorum.iş hayatında başarılar.

1-Trabzonspor gidişatını nasıl değerlendiriyorsunuz?

2-Trabzonsporun kadrosunu güzel buluyor musun?

3-Bizim gibi ğençlere nasıl tavsiyede bulunursun?

Şimdiden vereceğin cevaplar için teşekkür ederim.

• Aktif Visirli
  • *
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
      Ve Nihayet...
      Saygıdeğer hocam,seni haftanın konuğu olarak burada görmek hakikatten çok güzel,hoşgeldin sefalar getirdin,şimdiden müthiş bir hafta geçireçeğimizin heyecanına kapıldım bile.Kenan yeğenimin sizi çok güzel ifade etti,artık bu ifadeler doğrultusunda burda sana sorulaçak soruları ve o sorulara vereçek olduğun çevapları herkesin merak ettiği gibi bende çok merak ediyorum ve asas bu cevapların bizler acısından ne kadar bilgilendirici ve faydalı olacağı için heyecanlandığımıda belirtmek istiyorum.
   Saygıdeğer hocam,sizin şimdi burda bir hafta boyunca  gelen sorulara vereçek olduğunuz detaylı çevaplarla yorulacağınızı çok iyi biliyorum,detaylı diyorum çünkü sizin,iyi bir baba,iyi bir ev reisi,müthiş bir ağabiliğinizle birlikte,uzun süre görev yaptığınız öğretmenliğinizin ve iyi bir eğitimçiliğinizin yanında,gençliğinizin ilim ve irfan yuvalarında geçtiği,fikir sempozyumlarında sabahladığınızı,büyük üsdatların birebir sohbetlerinde bulunduğunuzu,siyaset dünyasının önemli şahsiyeleriyle bereber olduğunuzu ve siyaset bilginizin bugüngü birçok milletvekkilinden daha üstün olduğunu,bürokrat bir yapıya sahip olduğunuzu,gündemi yakından takip ettiğinizi,ve heşeyden önemliside şu anda görev yaptığınız kurumun önemini en iyi bilen bir kişi olarak sorulara geçiştiriçi cevaplar veremeyeçek olduğunu bildiğim için yorulaçaksın diyorum,ama önemli değil,nası olsa yorulan biz olmayacağız :D biz sadece sizin yazdıklarınızla  bilgileneceğiz ya o bize yeter, sen yorulsan da bizim için farketmez :D,meraklanama hocam biz okumaktan yorulmayız :D...Daha fazla uzatmadan... sorularıma glince...
 1-Şu andaki bulunduğunuz yerden yani bu kuruma geçtiğinizden memnunmusunuz?Öğretmen olarak kalsaydım daha iyi olurdu dediğiniz oluyomu?Eğer öğertmen olarak mesleğe devam etseydiniz geçliğe daha faydalı olmazmıydınız?
 2-Size göre şu andaki mevcut eğitim sisteminın en büyük eksikliği nedir?Siz M.E.B olsaydınız ilk olarak neyi değiştirirdiniz?
 3-Şu andaki Türkiyedeki müslümanların yaşadığı sıkıntıların büyük coğunluğu bazı eski siyasetçilerin zamanında yaptığı yalnış uygulamalardan kaynaklandığı söyleniyor ,sizce bu doğrumu veya ne derece doğru?siz bu fikre katılıyomusunuz?katılıp veya katılmama düşüncelerinizi öreneklerle açıkalrmısınız?
   4-Sizin döneminizle bugünkü Milliyetçileri kıyasladığınızda en büyük fark nedir?(Ülkü ocaklarının bugünkü misyonuyla sizin zamanınızdaki durumu) Bugün gerçek milliyetçilik ne safhada ve sizce en buyük yalnışı nerde yapıyolar?
  5-Şu anda Türkiyenin gündeminde olan darbe planları hakkında ne düşünüyosun?Hükümetin bu konudaki tutumunu nasıl değerlendiriyosun?
  6-Açılım hakkındaki düşüncelerin nelerdir?Hükümetin samimi olduğuna inanıyormusunuz? hükümetin bu konuda hatası varmı?sizce daha farklı bir strateji işleyebilirmiydi?
  7-Siyaset ne zaman?
 Saygı ve hürmetlerimle hocam...
BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
saykı değer büyüğümüz sayın ahmet hocamız gendi yerinize hoş geldiniz . gendi yeriniz diyorum siz herzaman burdaydınız. başımız sıkışınca bi nebze ferahlık için sizleri her zaman yanıbaşımızda burada görüyoruz

sonuc sıfır bir yazınızı okudum ve etkilendim  neden sonuç sıfır
insanlar yoktan var edilirler  yani sıfırdan ,doğar bir olur büyür ve yine sıfır olur sizce sıfır olmak başarısızlıkmı

SONUÇ SIFIR OLSA DA

Artıları var saysam hesabını yapamam
Eksiler bir yerde yok ama kulak tıkamam
Oğul vermiş peteğe şimdi çomak sokamam
Sen bizim için çalıştın sonuç sıfır olsa da

Kim demiş ki sıfırın hiç bir değeri yoktur
Bol sıfırlı liralar neden yatırım olur
Ben sıfırım deyip te ayrılıktan bahsetme
Biz seni seviyoruz sonuç sıfır olsa da

Ne sıfırlar görmüşüm başında birleri var
Bir bilendirler ama bakın ki pirleri var
Eyleme şu siteyi seni sevenlere dar
Sana hep duacıyız sonuç sıfır değildir ama sıfır olsa da

Sadık Yılmaz
sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• Süper Moderatör
  • *
        İşte beklenen an geldi. Köyümüzün medarı iftiharı, gurur duyduğumuz, bizlere büyüklüğüyle örnek olan bir şahsiyeti size haftanın konuğu olarak takdim etmekten onur duyuyorum. O bir aile reisi, o bir öğretmen, o bir yol gösterici, o bir sabır timsali, o bir hem ciddi hem de yerinde espirileri olan büyüğümüz ayriyeten sitemizin de Süper Moderatörü, Köşe yazarı, Şairimiz kısacası o bizim herşeyimiz... Haftanın konuğu bölümüne hoşgeldiniz hocam... Klasik sorumuzla başlıyorum...

- Ahmet Aktürk hocam kendinizi tanıtırmısınız? Hocamız kimdir? Ne iş yapar? Nerde yaşar?

-Gülenköyü.com ailesinin tüm fertlerine iyi akşamlar dileyerek söze başlamak istiyorum.Aslında gün içinde sevgili Kenan beni arayarak "seni "HAFTANIN KONUĞU" köşesinde misafir ediyoruz" dediği zaman saat 09.00 cıvarıydı.İşlerimin yoğunluğundan sadece sitede fotoğrafımı gördüm.Ama girizgah yapamadım.Bundan dolayı herkesten peşin peşin özür dileyerek söze başlamak istiyorum.
           İlgi ve alaka gösterip soru sorma nezaketinde bulunan dostlarımdan rica ediyorum.Gündüz vaktim olmayacağından sorularınıza cevap veremeyeceğim.Akşamları tümüne elimden geldiği,dilimin döndüğü,klavyemin müsaade ettiği kadar cevap vermeye gayret edeceğim.Her kim istediği biçim ve şekilde soru sormak isterse sorularına açığım.Sansürsüz bir söyleşi olacağına emin olmanızı isterim.
           Sevgili Kenan bendenizi taktim ederken abartili taktim etmiş.İnşALLAH bu olmayan meziyetlerden bir toz üzerimizde varsa ondan iftihar ederim.

Gelelim hayat hikayemize,
           Rahmetli Annemin anlattığına göre; 7 mart (eski aylar hesabı.Bu günkü kullandığımız ay hesabıyla 20 Mart) 1958 yılında tarlalarda leçberliğe başlama zamanında (minalağma zamanı) köydeki hala yıkılmayan eski (bungalov tipi) evde doğmuşum.Bilenler bilir bu zamanda doğmak demek yanlız ve tesadüflere bağlı olarak hayata tutunmak demektir.Bellemek ve kazmaklar zamanında insanların (hele o yıllarda) canının boğazına düğümlendiği zamanlardı.Günde bir iki kez sabah ve akşam anne sütü alabilmişim.Bez yama içinde kesme şekerin emildiği bir dönemdi.Şeker bulanlar da çok şanslıydı.Annemin anlattığına göre şekerin eksikliği yoktu bizde.Alabilecek güçleri varmış demek ki..Ben annemin 6. çocuğuydum.Benden önce Üç ablam (Hacire ismindeki ablamı tanımam 5 yaşında ölmüş) iki abim (İshak ismindeki abim ben doğduktan 7 gün sonra köydeki evimizin dolmalarına çıkmış ve oradan düşerek ölmüştü) dünyaya gelmiş altıncı olarak da ben doğmüşum.Ablalarımdan Fatma ablam halen yaşamaktadır.Hanife Ablam 1997 de yaylada yıldırım çarpması sonucu vefat etmişti.Abim Cemal Hoca halen Trabzon Zehra Kitapçıoğlu İlköğretim Okulunda öğretmen olarak çalışmaktadır.Benden küçük olan üç kardeşim daha var.İshak (ölen İshak abimin ismini benden sonra doğan kardeşime vermişler),Hasan Hüseyin.Bursa Orhangazi'de ikamet etmektedirler.İnşaat işleriyle iştigal etmektedirler.
            1965 yılında köyümüzdeki ilkokula kaydoldum.1970 yılında Trabzon İmam_Hatip Lisesine girdim.1976 yılında mezun olduktan sonra 1977'de Trabzon Fatih Eğitim Enstitüsüne kaydoldum.1980 yılında buradan mezun oldum.12 eylül DARBESİ her şeyi darp ettiği için bizi de darbetti ve iki yıl tayın bekledim.Bu arada Eğitimde okurken bir taraftan da inşaatlarda çalıştım.İyi bir usta olduğumu söylerlerdi.Trabzonda,Çaykarada,Erzurum ve Suluova'da inşaatlarda çalıştım.
            "1982 yılının Şubat ayında tayınım çıktı,Adana İlinin Çelemli Köyü Ortaokuluna Öğretmen olarak atandım ve Devletle olan bağım bu tarihten itibaren nikaha bağlandı.1986 yılına kadar burada çalıştım.1986 yılının mart ayında Trabzon Kanunı (şimdiki Cudibey) Ortaokuluna naklen tayın edildim.Bu arada Lisansımı tamamlayarak Fakülte mezunu oldum.1996 yılına kadar burada çalıştıktan sonra ısrarını kıramayacağım bir dostumun aşırı yuklenmesi sonucunda Sosyal Hizmetlere naklen geçiş yaparak Trabzon Yetiştirme Yurdu Müdürlüğüne atandım.Burada iki yıl çalıştıktan sonra,malüm, 28 şubat fırtınasına dayanamayıp istifa ettim ve Trabzon Çamlık Çocuk Yuvası'na Öğretmen olarak kendimi sürgüne gönderdim.
             2002 seçimlerinden sonra Genel Müdürlüğümüzün müfettişleri tarafından yapılan taramalar neticesinde haksızlığa uğradığımız ve adaletsiz biçimde görevden el çektirildiğimiz tespitinden sonra şahsıma danışmadan tekrar Trabzon Yetiştirme Yurdu Müdürlüğüne atamamı yapmışlardır.Bir yıl burada görev yaptıktan sonra İl Müdürlüğüne bakan kişinin emekli olması sonucunda boşalan kadroyaTrabzon  İl Müdürü olarak atandım.2006 yılına kadar bu görevde kaldım.Şu anda siyasette olan bir milletvekili ile satınalmalar konusunda kanunsuz iş yaptırma girişimi neticesinde istifa ederek Bursa İline tayın istedim.Bursa Çocuk ve Gençlik Müdürlüğüne atamam yapıldıktan sonra Bursa'ya taşındım.Geçen yılbaşında Bir Hemşerimizin Bursa İl Müdürlüğüne atanmasından sonra ısrarları sonucunda İl Müdür Yardımcılığına getirildim.Halen bu görevi sürdürmekteyim.
              Mollakadıoğullaından Rahmetli Haci Nazim Düzenli'nin kızıyla evliyim.Fatih,Zeynep,Hilal,Mehmet Faruk,Elif Tuba adlarında 5 çocuğum var.Fatih ve Zeynep evlidir.İki de torun sahibiyim.
              Şimdilik bu kadar yeter.Sorular geldikçe daha ayrıntıya da gireriz.Selam ve sevgilerimle.

• Süper Moderatör
  • *
    SELAMUN ALEYKUM  İYİ GÜNLER  ???? saygı değer kardeşim sayin Ahmet hoca bu haftanın konuğu olduğuna çok sevindim sizin gibi dostların nasihatlerine hepimizin ihtiyacı var tebrik ederim yazılarını okuyorum ALLAH razı olsun güzel mesajlar veriyorsun devamını dilerim… hoşça kal...

Kulakları çınlasın Cengiz hocamızın bir şiirini sizinle baylaşmak isterim.

İnsan olmak  bu kadar mı  zorlaştı? Çağdaşlığı  maske  yaptık  yüzlere
Bu cifte yüz  yakışmadı bizlere, Merhametten  haktan yana sözlere, hoş görümüz neden böyle darlaştı.

İNSAN OLMAK BU KATARMI ZORLAS TI?

Saygı değer Hacı Mustafa Ağabey,
            Ve aleykum selam diyerek söze başlayalım.Saygıların en büyüğü bizden abiciğim.Sizlerin bu güzel iltifatlarına mazhar olmak ne büyük şeref bizim için.ALLAH ömrünüzü hayırlı ve uzun etsin inşALLAH..Sevgili Abiciğim,güzel bakan güzeli görür.Sizin güzel kalbiniz her şeyi güzel görünce nacizane bizleri de güzel görmüştür.O sizin güzelliğinizdendir.Evet,insan olmak o kadar zor ki;ALLAH insana iki yüz vermiş,onunla yetinmeyip çok yüzlülüğü kendine yakıştırmış.Ne diyelim.ALLAH bu gibi kişilerden tüm insanlığı korusun.Saygı ve hürmetlerimele yengeme ve tüm sevdiklereinize selam ve hürmetler ederim.Kalın sağlıcakla...

• Süper Moderatör
  • *
      Ve Nihayet...
      Saygıdeğer hocam,seni haftanın konuğu olarak burada görmek hakikatten çok güzel,hoşgeldin sefalar getirdin,şimdiden müthiş bir hafta geçireçeğimizin heyecanına kapıldım bile.Kenan yeğenimin sizi çok güzel ifade etti,artık bu ifadeler doğrultusunda burda sana sorulaçak soruları ve o sorulara vereçek olduğun çevapları herkesin merak ettiği gibi bende çok merak ediyorum ve asas bu cevapların bizler acısından ne kadar bilgilendirici ve faydalı olacağı için heyecanlandığımıda belirtmek istiyorum.
   Saygıdeğer hocam,sizin şimdi burda bir hafta boyunca  gelen sorulara vereçek olduğunuz detaylı çevaplarla yorulacağınızı çok iyi biliyorum,detaylı diyorum çünkü sizin,iyi bir baba,iyi bir ev reisi,müthiş bir ağabiliğinizle birlikte,uzun süre görev yaptığınız öğretmenliğinizin ve iyi bir eğitimçiliğinizin yanında,gençliğinizin ilim ve irfan yuvalarında geçtiği,fikir sempozyumlarında sabahladığınızı,büyük üsdatların birebir sohbetlerinde bulunduğunuzu,siyaset dünyasının önemli şahsiyeleriyle bereber olduğunuzu ve siyaset bilginizin bugüngü birçok milletvekkilinden daha üstün olduğunu,bürokrat bir yapıya sahip olduğunuzu,gündemi yakından takip ettiğinizi,ve heşeyden önemliside şu anda görev yaptığınız kurumun önemini en iyi bilen bir kişi olarak sorulara geçiştiriçi cevaplar veremeyeçek olduğunu bildiğim için yorulaçaksın diyorum,ama önemli değil,nası olsa yorulan biz olmayacağız :D biz sadece sizin yazdıklarınızla  bilgileneceğiz ya o bize yeter, sen yorulsan da bizim için farketmez :D,meraklanama hocam biz okumaktan yorulmayız :D...Daha fazla uzatmadan... sorularıma glince...
 1-Şu andaki bulunduğunuz yerden yani bu kuruma geçtiğinizden memnunmusunuz?Öğretmen olarak kalsaydım daha iyi olurdu dediğiniz oluyomu?Eğer öğertmen olarak mesleğe devam etseydiniz geçliğe daha faydalı olmazmıydınız?
 2-Size göre şu andaki mevcut eğitim sisteminın en büyük eksikliği nedir?Siz M.E.B olsaydınız ilk olarak neyi değiştirirdiniz?
 3-Şu andaki Türkiyedeki müslümanların yaşadığı sıkıntıların büyük coğunluğu bazı eski siyasetçilerin zamanında yaptığı yalnış uygulamalardan kaynaklandığı söyleniyor ,sizce bu doğrumu veya ne derece doğru?siz bu fikre katılıyomusunuz?katılıp veya katılmama düşüncelerinizi öreneklerle açıkalrmısınız?
   4-Sizin döneminizle bugünkü Milliyetçileri kıyasladığınızda en büyük fark nedir?(Ülkü ocaklarının bugünkü misyonuyla sizin zamanınızdaki durumu) Bugün gerçek milliyetçilik ne safhada ve sizce en buyük yalnışı nerde yapıyolar?
  5-Şu anda Türkiyenin gündeminde olan darbe planları hakkında ne düşünüyosun?Hükümetin bu konudaki tutumunu nasıl değerlendiriyosun?
  6-Açılım hakkındaki düşüncelerin nelerdir?Hükümetin samimi olduğuna inanıyormusunuz? hükümetin bu konuda hatası varmı?sizce daha farklı bir strateji işleyebilirmiydi?
  7-Siyaset ne zaman?
 Saygı ve hürmetlerimle hocam...

Sevgili Adaşım Ahmet,Dayımoğlu,
             Beni gaza getirip kendi yazı üstatlığını unutturmaya çalışıyorsun,ama şunu bilesin ki senin bu kulvardaki yerinin küçümsenmeyecek düzeyde olduğunu herkes biliyor.Tüm soruların akıl dolu tuzaklarla örülü.Yazmaya başlayalım bakalım.İnşALLAH bu tuzaklardan kurtuluruz.Medet Ya seydiiii..
            1-Şunu en başta söyleyeyim.Öğretmenlik kadar kutsal ve zevk verici hiçbir meslek yoktur.Her mesleğpin ilk kurucusu öğretmendir.Her meslek elemanını o yetitirir.Tabii ki öğretmenlikten üstün bir görevdeyimm desem yanıltmış olurum okuyucularımı.Ama insanın kader çizgisi işte.Bir baktık o cenahtan ayrılmışız.Ayrıldığıma elbette bu bağlamda pişmanım.Ancak yaptığım görevin millet menfaatine olması dolayısıyla bu işimi de çok ama çok seviyorum.Buradaki görevimle hem çocuk hem de devlete iyi eleman yetiştirme işindeyim.Dolayısıyla mutluyum.Toplumumuzun en mağdur kesimine hitap eden bir mesleğe sahibim şu an.Birilerinin memnun olup "ALLAH senden razı olsun.ALLAH geçmişlerini af etsin.ALLAH sağlığını versin.ALLAH yüzünü de benim gibi güldürsün" demesinden daha mutluluk verici ne olabilişr ki..Öğrertmenliğe devam etseydim elbette gençlere daha faydalı olacağıma da inanıyorum.Ama dediğim gibi geçene mazı diyorlar.Geriye dönüş biraz zor.Bu açıdan şu andaki konumumda en iyi faydayı sağlamaya çalışan,en azından bu gayrette olmanın hazzı içindeyim.
             2-Mevcut Eğitim sisteminin ideal olduğunu söylemek mümkün değil.Çok eksiğimiz var.Bir kere şuur dediğimiz tarih ve kültür bilincinden yoksun bir gençlik yetişmesinden müthiş rahatsızım.Tarihini bir savaş kronolojisi veya antolojisi biçiminde algılatan eğitim sisteminden  "ADAM"yetişmez.Tarih  bir  bilinçtir. Altyapıdır.Mutfaktır.Arşivdir.Beyindir.Hafızadır.Kalptır.Sanattır,Kültürdür,Estetiktir.Mimaridir. Geleceğe köprüdür.Yerine göre bir filim şerididir.Yerine göre bir ressamın tablosudur,Yerine göre bir müzik ritmidir,namedir.Yerine göre tarlada bostan,ağaçta meyvedir.Milli Eğitim Bakanı olsaydım eğitimi zorunlu olarak 3 yaşında başlatırdım.10 yaşına kadar "öğretim" yapmazdım."EĞİTİM" verirdim.Çocuğa kerat cetvelini öğretecek yerde bulunduğu mekanı,insanı,hayvanı,tabiati,çevreyi,sutu,toprağı,insanı,insanlarla ilişkiyi,iletişimi,düzgün konuşmayı,ses tonunu,telaffuzu,buyukluk-küçüklüğün önemini kavrattıktan sonra bütün bunları kimin rızası için yapması gerektiğini,kime minnet borçlu nolduğunu,dolayısıyla yaratılış gayesini bilerek eğitirdim.10 yaşından sonra da öğretmeye başlardım.rakamları,çarpmayı,metal ametali,formüller,suyun içindeki iyonları öğretirdim.Bu kişiyi ezberden değil bilinçli bir yola sokan olurdu.Ezberletilen her şey unutulmaya mahkümdur.Yaşanılan herşey ise kalıcıdır.Bu metot benim şiarım olurdu.
             3- En tehlikeli sorulardan biri.Ben buraya çalışmadım desem Hocam ne dersiniz? Şaka tabi..Mademki soruldu söyleyelim.Şu andaki Müslümanların yaşadığı sıkıntıların bir takım siyasetçilerden kaynaklandığı görüşü doğru da,tam doğru değil.Ben bu sorunuza bir soruyla karşılıık versem..Babam 80 yaşında.(ALLAH uzun ömürler,sağlıklar versin.)İlkokulu hiç okumamış.Ömrü inşaat tozları,toprakları içinde geçmiş.Şu anda S.Kanat..ğlu nu dinlerken küplere biniyor.Beddualar,beddualar.gırla gidiyor.Bu malüm kişli 70 yaşında..Prof..Peki o okuyup bu saltanat köşküne otururken sen neredeydin? Gavur okulu ha... Al sana gavurluk.Ne bekliyordun ki?.. Ne zannediyorsun ki?..Onlar okuyup senin kuyuna su mu taşımasını bekliyordun.Yapar mı bunu.O ona yakışanı yapacak elbet.Bunda şaşıracak bi şey yok ki.Yılandan süt beklemek aptallık değil mi? Kızmayalım o zaman.Ve hep o ucuz başkalarına kabahat bulma felsefesini terk edelim lütfen.Hani ayağına diken batsa ,ayağın taşa çarpıp yaralansa kendini çek edecektin.Niçin başkalarını çek edelim öyleyse..önce kendi nefsimizi sıgaya çekmeli,sonra başkalarını.İmanın muhkemliği bu değil mi?
             4-Aha bi kazık soru daha..Milliyetçilik biliyorsunuz ki bir fikir akımıdır.Fikir akımları tarihi misyon içinde bir kısım topluluklarca taraftar bulur ve bu taraftarlarla toplumlar bir yerlere kanalize edilirler.Zaman zaman devletler bu akımları kullanarak kendi varlıklarını sürdurmede piyon olarak kullanır bu akımları.Burada en önemli gösterge devletin bekasıdır,yaşamasıdır.Yaşaması için burada milliyetçiliği,Rusyada Komunizmi, Amerikada Kapitalizmi kullanır.Bunların hiç biri insanı yaşatmak için değil,devletin yaşaması için insanın ölmesinden yana gaz verirler.Ne kadar ölürsen o kadar dirilirsin.Ve her ülke,devlet diğerine düşman olur.Düşman olunca silah alır.Silahı en iyi yapan para kazanır.Yapamayana satar.Para kazanan diğer ülkeyi işgal eder.Fikir de kalmaz ortalıkta dava da..Yani iş bitti yapı paydos olur.Bizim dönem dediğiniz '70'li yıllarda milliyetçilik akımı vatanı kurtaran aslan gibi gösterildi bize..Meğer 12 eylülcü ihtilalcı cuntacıların oyunu işte..Bir gün benim sınıf arkadaşımı vurdu,cenazesine ağıt yaktık,diğer gün aynı silahla "düşman" ımı vurdu biz oh çektik onlar ah'ladı.Sonuçta 12 eylül oldu bizi yakaladılar bir kodese koydular.Aaa baktık ki o, dün kurşun attıp vuramadığımız komünistle aynı hücredeyiz.Kavga edemedik artık.Sen şunu yaptın, ben bunu yaptım derken baktık ki o bizim kardeş...Yan apartmandan komşu..Gayesine baktık..Hayda..O da bu ülkenin kalkınmasını istiyormuş.Ama metot farklıymış.Sırf bunu öğrenmek için 5 bin insanın ölümünden sonra bu kodeste tartışıp gerçeği görmek varmış.Milliyetçilik vatana hizmetle olur.Vatanına en çok hizmet eden milliyetçidir.Bana göre;inancı olmayıp bu ülkede taş taş üzerine koyan en büyük milliyetçidir.Yani milliyetçiliği inançla özdeşleştirmek ahmaklığın ta kendisidir.. Şu andaki Ülkü Ocaklarını değerlendirmek haddime değil.Ama şunu biliyorum ki papazı vuran kişi bu akımdan etkilenmiştir.Eğer gerçek buysa yol yanlıştır.Adına ne kadar cafcaflı mana yüklerseniz yükleyin.Talibanın ismi de bulunduğu coğrafyada millidir.Ama ülkesine en büyük kötülüğü yapıyor.Hatta tüm müslümanlığa...Burada fikir akımlarını Müslümanlık, yani din ile özdeşleştirmek mümkün değildir.Bu fikir akımlarının çok derin gayeleri vardır.Yukarıda azıcık bahsettiğim devlet kavramlarının oyuncağı olabiliyorlar.Ama din hiç bir devletin,insanın,topluluğun oyuncağı olmamış ve olamaz da...
             5-Darbeler...Ah bu darbeler...Ne düşüneyim ki Ahmet'im..Yukarıda bahsettiğim gibi devleti kutsal kişiyi uğruna ölebilecek değersiz bir canlı olarak algılatırsanız sonuç olarak darbeler meşru olur.Şeyh Edebali ne diyordu?..İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.Bütün gayesi insanı yaşatmak olan Osmanlı en büyük savaşları yapmış,Milyonlarca şehit vermiş.Ama o devlette insanı devletin yerine baki kılmamıştır.Baki kılmadığından da 600 sene ömrü olmuştur.Ne zaman bizim bu zavallıların fikir akımı ortaya çıkmış (1860 1. Meşrutiyet)devletin  ebedi de kalmamış, müddeti de..Tuzla buz olmuştur.Darbeler bu millerin kaderidir dostlar.Olmayacak diyebilmek için Fransız İhtilalindeki halk kararlılığı lazımdır.Herkes bi şeyler söylüyor.Kızan var hayıflanan var.Nerede görülmüş a dostlar..Bir subay er'inin annesini nizamiye kapısından içeriye almayacak..Bir yüzbaşının eşinin mektubunu bu siteye alıntı yaptım.Hangi vicdandır ki bu mektubu okuyup sızlamasın,ağlamasın.Hani peygamber ocağıydı bu ocak.Nasıl peygamber ocağı ki komutanı asker anasını ağlatır..Yukarıda söyledim dostlar.Bız müstehakız bu muameleye.Hala beyinsiz beyinsiz savunucuyuz statükocuları,cuntacıları..Alkışlamaktan ellerimiz çatladı.Kuvvetler ayrılığıyla matuf olan demokrasimizde adalet cuntanın emrinde,ayakta alkışlamakta fitneleri.Halk oy verdiği kişiyi icraat için iş başına getiriyor.Heyhat.Bir avuç suda boğuyorlar.Boğanları da benim başörtülü nenemun uşağı  alkışlıyor.Adamlar senin değerlerinle alay ediyor.Sen onları alkışlamaktasın.Ben bu hükümetin ne yanındayım ne de içinde.Ben bu ülkenin insanına "insan" muamelesi yapan hizmet edenden yanayım.Şu kadarını söyleyeyim bu gidiş doğrudur.Zoru seçmişlerdir.Kolaya kaçmamışlardır.Yanlız,bu millet arkalarında durursa yine bu milletin kazanacağına inanıyorum.
              6-Açılım düşüncesi yüzde yüz doğrudur.Doğru gidiştir.Ancak yolda yapılan bazı kazalar vardır.İnşALLAH kaza raporunu iyi okuyup trafik açılır ve bu gidiş sonuçlanır.Bu gidişi istemeyenler bellidir.Bu durumdan nemalananlar ket vuruyorlar sürece.Olacaklar da.Oyuncak artık alınıyor ellerinden.Bir daha bu millete bu oyunu oynayamayacaklar.Kardeşlik projesi tutacaktır.Tutması lazım.Kim ne derse desin...Açılım konusunda aceleye gelmedi değil.Bir kere alt yapı oluşmadan bu işe "hadi bakalım" denmesi yanlıştı.O teröristi annesi babası elinden tutup devlete teslim edecek alt yapıyı oluşturmadan yapılışı hataydı.Anne sokakta taş atıyor,sen tertöristi dağdan indirmeye kalkıyorsun.Stratejik yanlışlık bu...Önce yanındaki anneyi ikna et,sonra oğluna sıra gelsin bakalım.
               7- Siyaset ne zaman diyorsun.Siyasetin içinde olmak imkan meselesidir Ahmet'ciğim..Hizmet orada nasipse elbette...Neden olmasın?
               İnşALLAH cevaplarım açıklayıcı olmuştur.Eksik taraf kalmışsa telafisi mümkün.Selamlarımla hasretle kucaklarım..Canım kardeşim....

• Süper Moderatör
  • *
saykı değer büyüğümüz sayın ahmet hocamız gendi yerinize hoş geldiniz . gendi yeriniz diyorum siz herzaman burdaydınız. başımız sıkışınca bi nebze ferahlık için sizleri her zaman yanıbaşımızda burada görüyoruz

sonuc sıfır bir yazınızı okudum ve etkilendim  neden sonuç sıfır
insanlar yoktan var edilirler  yani sıfırdan ,doğar bir olur büyür ve yine sıfır olur sizce sıfır olmak başarısızlıkmı

SONUÇ SIFIR OLSA DA

Artıları var saysam hesabını yapamam
Eksiler bir yerde yok ama kulak tıkamam
Oğul vermiş peteğe şimdi çomak sokamam
Sen bizim için çalıştın sonuç sıfır olsa da

Kim demiş ki sıfırın hiç bir değeri yoktur
Bol sıfırlı liralar neden yatırım olur
Ben sıfırım deyip te ayrılıktan bahsetme
Biz seni seviyoruz sonuç sıfır olsa da

Ne sıfırlar görmüşüm başında birleri var
Bir bilendirler ama bakın ki pirleri var
Eyleme şu siteyi seni sevenlere dar
Sana hep duacıyız sonuç sıfır değildir ama sıfır olsa da

Sadık Yılmaz

Çok Değerli Şair Ruhlu Sadık Kardeşim.
            Öncelikle iltifatlarından dolayı teşekkür ederim.Aslında senin şairliğindeki maharetlerine bizim yetmemiz mümkün değil.O ne güzellikler öyle.Ne içten ve samimi şiirler.Seni tebrik ediyorum.Benim "SONUÇ SIFIR" yazımdan etkilenmişsin,belli.Anlamını soruyorsun.İnsanın ruh hali bazen isyankar olur.Benim de o eşref saatime rastladı  ve yazdım.Yazdığıma pişman değilim.Hala aynı isyankarlığım üstümde.Bazı kişilerin ağızından çıkanı kulağı duymaz ya.Sağırdırlar ve bir çuval inciri berbat eden cinsler vardır.İşte o cinslere olan isyanımdı bu sıfır işi.Yoksa matematiksel bir işlem için yazılmamıştır.Maalesef 20. asrın cehalet pınarları 21. asra kadar uzanmış.Hala cehaletlerinin ne kadar olduğunu ölçemeyecek kadar sağır (kondofos) insan tipi ortalıkta dolaşıyor.Yazılarında yaptıkları hakaretin bedelini bilseler asla yazmazlar biliyorum.Ama kime ne anlatırsın ki? Onlara isyanımdı bu çıkış.İlgine alakana teşekkür eder sağlık ve afiyetler dilerim.

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
bilirim kızdığında sıfırı yazdığını
bilmemmi site için siteden bezdiğini
bilirim birkaç söze böyle soz dizdiğini
bilesin ayrılıkta bizleri üzdüğünü
her nekadar karışsada sen yine çöz düğümü
sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• Süper Moderatör
  • *
Dayı haftanın konuğu olduğundan dolayı sizi tebrik ediyorum.iş hayatında başarılar.

1-Trabzonspor gidişatını nasıl değerlendiriyorsunuz?

2-Trabzonsporun kadrosunu güzel buluyor musun?

3-Bizim gibi ğençlere nasıl tavsiyede bulunursun?

Şimdiden vereceğin cevaplar için teşekkür ederim.

Sevgili yeğenim Mücahit,
   Sen büyümüşsün de Kral dayıcığına soru mu sorar duruma gelmişsin.Seni yerim ben yerim...Akıllı yeğenim benim..ALLAH daha da zihin açıklığı verir inşALLAH..Annene çok çok selam söyle e mi?
   Gelelim sorularına,
   Trabzonspor iyi gitmiyor maalesef.Şenol hoca bir numara..Ama trabzon halkından veya taraftardan kaynaklanan sorunlar çözülmediği müddetçe Trabzonsporun işi zor maalesef...Ama biz taraftar olarak yensek de yenilsek de ondan vaz geçmeyiz.O bizim gururumuz.Kimliğimiz.Onu sevmemek kendini sevmemek anlamına gelir.Kadroda bir takviye şart bence..Belki iki..İmkan varsa..Bu kadroya bir iki takviyeyle hiç bozmadan en az iki yıl daha ısrar etmeli.O zaman şampiyonluk umudu doğar.Şimdiki kadro da güzel ama yeterli gelmiyor.Biz futbolculara kızıyoruz ama yanlış yapıyoruz.Bu takım geçen sezon oluşturuldu ama henüz birbirine alışamadı.Bir yıl daha sabır.İnşALLAH şampiyonluğu göreceğiz.Siz gençlere tavsiyem; tabiiki çocukluğunuzu doya doya yaşayın.Seviyeyi iyi tutturun.Hep ders olmaz.Ama hep de oyun olmaz.Şimdiden kitap okuma alışkanlığı edinin.Haftada bir kitap mutlaka bitirin.Her hafta bir kiatap...Seviyenize göre dini ve ahlaki kitaplara ağırlık verin.İleride okuyacağınız kitapların konularını çeşitlendirin.Her türlü kitap okuyun.Mizhi kitaplardan ciddi fikir kitaplarına kadar...Sporu sadece seyirci olarak düşünmeyin.İyi bir spor izleyicisi ahmaklaşır.Sporu yaş durumuna göre bizzat kendinde denemelisin.Okuldaki derslerini günü gününe yapmalısın.Her günün dersini eve gelince mutlaka bir kez de olsa tekrar etmelisin.Hangi işi yaparsan yap yarım saatta bir 10-15 dakka dinlenmelisin.Bu dinlenme sporla da olabilir.Uykuyla da olabilir.Düşünmeyle de olabilkir.Burada amaç yaptığın eylemin bir değişiğini yaparak dinlenmektir.
     Gözlerinden öpüyorum.Sağlıcakla kal.Babana da selam....

• İsmail Hakkı Biber
  • Aktif Visirli
  • *
sayın saygı değer hocam haftanın konuğu olman dolayısıyla sizi tebrik eder saygılar sunarım sayın hocam bu yıl bizi atlattınız hani yazın izine gelecektiniz herhalde zamanınız olmadı inşALLAH bu yıl görüşmek üzere biliyorsunuz ki bizler burda daima gurbetçileri bekleriz çünkü sene boyunca hep aynı kişilerle sıkılıyor insan değişik dostları arıyor sizlerin dosthane vede güzel fikirlerinizden yararlanmak istiyoruz sizi daha fazla sıkmak istemiyorum size ve tüm ailenize saygı ve hürmetlerimi sunuyorum selamlar
Dernekpazarı MHP İlçe Başkanı

• Süper Moderatör
  • *
           sayın saygı değer hocam haftanın konuğu olman dolayısıyla sizi tebrik eder saygılar sunarım sayın hocam bu yıl bizi atlattınız hani yazın izine gelecektiniz herhalde zamanınız olmadı inşaALLAH bu yıl görüşmek üzere biliyorsunuz ki bizler burda daima gurbetçileri bekleriz çünkü sene boyunca hep aynı kişilerle sıkılıyor insan değişik dostları arıyor sizlerin dosthane vede güzel fikirlerinizden yararlanmak istiyoruz sizi daha fazla sıkmak istemiyorum size ve tüm ailenize saygı ve hürmetlerimi sunuyorum selamlar

Çok Değerli İsmail kardeşim,
           Güzel duygularından dolayı sonsuz teşekkürlereimi arz ediyorum.Siz memlekette canınız sıkılıyor, ya gurbette olan bizlerin sıla hasretini anlatmaya kelimeler kifayet etmez inanki...Gün geçmez ki hayallerim bedenimi Dernekpazarı'nda,Gülen Köy'ünde,Trabzon'da hissttirmesin.Çocukluğumuzun,gençliğimizin geçtiği yer oralar.Hep hayallerde tüterler.Ama ne edersin ki gurbet o topraklarda yoğrulmuş nice insanların kaderi..Hangi hanenin kapısını çalsan en az iki gurbetçisi var mutlaka.Sonuçta ömrümüz vefa ederse dönüp geleceğimiz yer de yine orası olacaktır.Bol bol hasret gideririz inşALLAH.Geçen yaz gelemedim,çocukların tatil zamanları hiç uymadıBu sene bakalım kader ne işler...
           Sevgili Başkanım,öncelişkle siyasi kimliğin bizim için önemlidir.Köyümden sizin gibi bir temsilcinin olması bana kıvanç veriyor.Bu siyasi kimlik ancak ve ancak memleket sevgisinin bir tezahürü olması durumunda çok ama çok anlam kazanacaktır.İnanıyorum ki bu temsil kabiliyeti sizlerde vardır.Maddi ve manevi her türlü destek size boyun borcudur.Öncelikle köy adına tüm siyasi desteğinizi kullanacağınıza ve köyümüzün kalkınması,gençlerimizin yetişmesi,topluma faydali kişilikte olmaları için gayret sarfettiğinizden eminim.Bazi şeylerin köyümüzde eksik olduğunu farkedersek gelecek nesillerimize ışık tutarız umudundayım.Rahmetli babanız köy önderlerindendi.Ufku açık ve geleceği iyi tahlil eden derinlikteydi.Sizlerin ona layık olacağınızdan şüphem yoktur.
           Şahsıma gösterdiğiniz ilgi ve alaka dolayısıyla sonsuz teşekkürlerimi sunar,size ve ailenize sağlık ve afiyetler diliyorum.

• Serafettin Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
      Sayın Ahmet Aktürk hocam haftanın konuğu olmaktan tekrar tekrar kutluyorum. Selam ve sevgilerimle sizi selamlıyorum. Ve de sana bir sorum olacak sorumu soruyorum Türkiye’nin durumu ve iktisadini izah edersen çok çok memnun olacağız. Buradan bakınca insan kararsız ve de karamsarlaşıyor buradan bakınca sanki bükünki idareye haksizlik yapıldığını açıkça görebiliyorsun. İyiler her yerde iyidir Rabbim iyilerin dünyasında kaza bela olumsuzluklar olmaması için duacıyız fırsatsızlara ALLAH fırsat vermesi doğruların yolu açık olsun bu vesileyle görevinize üstün başarılar dilerim.

Hoşça kalın hocam kalın sağlıcakla Şerafettin AKYOL İmamoğlu Almanya.

• Kemal Algül
  • Aktif Visirli
  • *
Değerli hocam öncelikle sizin gibi bir abiye sahip olmaktan, başımız sıkıştığında akıl danışabilecegimiz bir insanın hemen yanı başımızda olduğunu bilmekten dolayı çok mutluyum. Memleket meseleleriyle alakalı bir kaç soru sormak ve değerli fikirlerinizi almak istiyorum...

1.Muhafazakarlık nedir? Sizce mevcudun muhafazası anlamına mı geliyor? Eğer mevcudun muhafazası anlamına geliyorsa muhafazakarlar yeniliklere kapalı mıdır?
2.Benim bildiğim dünyanin her yerinde reformları sosyal demokratlar yapar eğer bu doğruysa bizim sosyal demokratlar bu dünyaya ait degil mi?
3.Nasıl bir ülke hayal ediyorsunuz ?
4.Birde şunu sormak istiyorum. Şüphesiz ALLAHu teala nurunu tamamlayacak ve Kuranı tüm dünyaya hakim kılacaktır. Bundan şüphemiz yok. Fakat bu nasıl olacaktır sizce. Herkes namazdan eve evden işe gidip gelmekle mi olacak yoksa sabahlara kadar Kuranı hatim etmekle zikir çekmeklemi gerçekleşecek? Fikirlerinizi bekliyorum hocam
5.Yaylada cayir kesmek,mizrap gibi günesin altinda basinizda sapkaniz kerenti sallamak...özlüyormusuz ?Sizin icin bir seyler ifade ediyormu? Çünku benim kafamda öyle bir resim canlandi birden ...saygılar sunuyorum....
Surda bir gedik açtik; mukaddes mi mukaddes!
Ey kahbe rüzgar, artik ne yandan esersen es!

• Süper Moderatör
  • *
      Sayın Ahmet Aktürk hocam haftanın konuğu olmaktan tekrar tekrar kutluyorum. Selam ve sevgilerimle sizi selamlıyorum. Ve de sana bir sorum olacak sorumu soruyorum Türkiye’nin durumu ve iktisadini izah edersen çok çok memnun olacağız. Buradan bakınca insan kararsız ve de karamsarlaşıyor buradan bakınca sanki bükünki idareye haksizlik yapıldığını açıkça görebiliyorsun. İyiler her yerde iyidir Rabbim iyilerin dünyasında kaza bela olumsuzluklar olmaması için duacıyız fırsatsızlara ALLAH fırsat vermesi doğruların yolu açık olsun bu vesileyle görevinize üstün başarılar dilerim.

Hoşça kalın hocam kalın sağlıcakla Şerafettin AKYOL İmamoğlu Almanya.

Hürmetli Hacı Şerif Ağabeyim,Ben de sizleri selamların en güzeli Alah'ın selamı ile selamlıyorum.
       Sizleri çok ama çok özledim.İnşALLAH görüşmek nasip olur.Rafanlarda gril yaparız inşALLAH..
       Değerli Hacı ağabey,
       Türkiye zor bir süreçten geçtiği açıktır.Yıllardan beri biriken,halı altına süpürülen pislikleri temizleme görevi bu hükümete rastladı  diyebiliriz.Ben şahsım olarak hükümetin ne yalakası ne de yardakçısı olurum.Yanlışlarını da gündeme getirip eleştiriyorum.Ama,1970 yılından beri siyasetin takipçisi olarak gördüklerimi,yaşadıklarımı,ondan önceki dönemleri de yakın tarih kitaplarından veya hatıralardan takip ettiğim kadarıyla tarafsız gözle olayları değerlendirdiğimde artıların eksilerden  kat kat fazla olduğunu gördüğümü söyleyebilirim.
       Her vicdanlı insanın objektif değerlendirme yapıp olayları değerlendirmesi boynunun borcudur.Yapılan iyilikleri inkar nankörlüktür.ALLAH bu nankörlüğün hesabını sorar.Vebali büyüktür.Olan iyilikleri inkar etmek tek kelimeyle bağnazlıktır.Türkiye yapısal olarak kabuk değiştirdiğinin herkes farkında.Bu Özal dönemindeki hedefleri yakalayıp geçtiğini görmemek mümkün değil.
       Şehirlerin hem mimarisi,hem güzellik ve rahatlılığı gözle görülüyor.Estetik olarak da bu işin herkes farkında.Trafik ve sosyal hayat rahatlığının varlığını inkar etmek mümkün değil.Artık Avrupa ile Türkiyenin herhangi bir şehri arasında fark bulamaz duruma geliyoruz.Türkiye kabuk değiştiren dev projelerin,planlı kalkınma modelinin uygulandığı şantiye halındedir.Hayalini bile kuramadığımız hızlı trenin ilk etabı bitirilmiş.Şimdi istanbul Ankara,Kars ve Batum ve oradan ta Çine kadar uzanacak bir demir raylar ağı kuruluyor.Erzincandan Trabzon'a bir hat projelendirilmiş ve tüm Karadeniz'i kat edecek çalışmalar yapıldığının kim farkında acaba? Ankara, Konya, İzmir,Bursa birbirine bağlanarak her il arasında bir saatlik mesafeye indirilecek çalışmalar yapılıyor.Ankara,Konya Adana hattı oradan da Suriye ve Hicaz'a kadar projelendirilmiş bir başlangıç içindeyiz.Havaalanları ve THY  uçuşlarının özelleştirme yapılarak rekabete açılması hem vatandaşın ucuza uçmasını sağlamış,hem de dünyanın sayılı ve güvenli havayolu ağını bu dönemde yaşamışızdır.Krayollarında bir dizi otoban veya bölünmüş yollarla karayolu güvenli hale getirilmiştir.Sadece İstanbul trafiği için yapılanları anlatmakla bitiremeyiz.Karadeniz otoyolu buna en büyük örnektir.Hastanelerin modernizasyonu,yeni yeni Okulların açılmasıyla eğitim seferberliği başlatılmış ve bu eğitim yuvalarında Avrupa standartlarının üzerine çıkılmıştır.GAP ve DAP projelerinin bitirilmesiyle Türkiye tarım alanında dünyanın 5 ülkesi arasına girmesi sözkonusu olacaktır.Bu hayal edilemeyecek mega projeleri gündem yapmak bile insana heyecan veriyor.
           Siyasi yönden ise Türkiyenin başına bela olan terör meselesini her şeye rağmen bitirme azminde olması her yıl 20 milyar doların harcanmasını tasarruf etmesine sebep olacaktı.Bu yüzden bu yolda devam etmesinde fayda görenlerdenim.Kim vatan haini derse desin.Bu uğurda yapılacakları en büyük vatanperverlik olarak görmekteyim.
           Cumhuriyetin ilk yıllarından bu güne kadar var olan faili mechul cinayetleri işleyen cinayet şebekelerini kodeslemesi en büyük artılardandır.
           Yine her 10 yılda bir keyfine geldi diye ihtilal yapan sapık kişileden hesap sorulmasının heyecanı her vatanperverin gururudur.
           Üç tarafı deniz,dört tarafı düşmanla çevrili olan Türkiyenin komşuları ile vizeyi kaldıracak duruma gelmesi güvenli ve güvenilir bir ortamda olduğumuzu göstermektedir.Bunun yanında "zalime zalimliğini yüzüne söyleyebilecek" tek lider (ABDÜLHAMİTTEN SONRA) olması hasebiyle alkışların en büyüğünü,duaların en derunini,en ihlaslısını hak etmektedir.
           Ekonomik yönden; 1998 ile 2002 yılları arasında 22 bankanın devlet bankaları da dahil hortumlanıp 60 milyar dolarını iç edenlerden hesap sorması alkışların en büyüğünü hak ettiğinin göstergesidir.
           Hasılı,milletin ensesinde boza pişirenlerden hesap sorulması bu milletin menfaatinedir.Vatanı sattı veya bütün malları yabancılara sattı deyip amerikan ve siyonist emellere hzmet ediyor diyenlerin kendi hesaplarını örtmeye çalışan kişiler olduğunu bilmemizde fayda vardır.Kısaca siz müsterih olun sayın Hacı Ağabey,Sonu iyi gelecek merak etmeyin .Çoğu gitti azı kaldı..Selam ve hürmetlerimle...

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • GSM: 05079310977
*Vaktiyle bir beyit yazmıştım:
Topraklar kara yağız delikanlıya gebe
Doğum sancılarına çare olamaz ebe

Siz, özellikle son günlerin sıcak gelişmelerini de hesaba katarak bir kara yağız delikanlının doğacağı ümidini taşıyor musunuz?

*Rauf Tamer, posta gazetesinde salı günü yazdığı yazısında Amerikan Temsilciler Meclisine her yıl getirilen Ermeni tasarısı için "yetti artık" başlıklı bir yazı yazdı.Rauf Tamerin yazı içinde belirttiği gibi inceldiği yerden kopsun mu?(http://www.posta.com.tr/turkiye/YazarHaberDetay/Yetti_artik.htm?ArticleID=21197)

*Çok okuduklarını düşündüğüm kişilerin kitaplıklarında kaç kitabı olduğunu hep merak etmişimdir. Şahsi kütüphanenizde kaç tane kitap mevcut?
Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• Başkan
  • Aktif Visirli
  • *
  • Gülen Köyü Derneği Başkanı
    • Gulen Koyu Web Sitesi
     Öncelikle haftanın konuğu bölümüne hoş geldiniz diyerek sizleri sitemizde daha çok görmek isteriz. Biliyorum işleriniz yoğundur sizinde sitede daha yoğun olmayı istersiniz elbette benimkisi sadece özlemimizi dile getirmekti.

Daha önceki yazılarınızda Köyümüzden birilerinin siyasete girmesini bizim gibi sizde arzu edenlerdensiniz ve Yahya Düzenli'nin üzerine bu konuda çok durmuştunuz. Siyasete girme konusunda Yahya Düzenli ile görüşmeleriniz ne durumda ikna edebildiniz mi? Birde sizi de siyasette görmek istiyoruz artık sizin bu konudaki çalışmalarınız ne durumda? Köyümüzü siyasette en iyi şekilde temsil edebilecek isimler elbette aklınızda var birkaç isim alabilirmiyiz sizden?...

Şimdilik bu kadar eğer sorularımızla sizlerin başını ağırttıksa özür dileriz... Hoşça kalın Dostça kalın...

• Aktif Visirli
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • GSM: 0533 450 50 86
Ahmetciğim öncelikle hayırlı ve sağlıklı günler diliyorum.
1970 li yılları tekrar yaşamak ister mısın?
Ülkemizin müstemleke ülke olmaktan kurtulması için yapılması gerekenler için fikirlerini açıklarmısın?
Ülkemizdeki hukuka güveniyormusun?

Bursadaki dostlara selamlar.

• Administrator
  • *
Değerli Ahmet abicim, çok güzel bir söyleşi oluyor bu hafta sayenizde, soru soranlara ve yanıtlarınıza teşekkür ediyorum.

Benim sorum biraz siyaset dışı olsun istedim. 70-80'ler Türkiye'sini gençken yaşayan birisi olarak, o dönemlere ilişkin bize anlatabileceğiniz anılarınız nelerdir? Yaşadığınız komik, trajikomik veya ne bilim acı olaylardan bahseder misiniz?

Saygılarımla...

Facebook Yorumları

Twittear