Haftanın Konuğu "HATİCE AKYOL"dur. - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Haftanın Konuğu "HATİCE AKYOL"dur.  (Okunma sayısı 37985 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Hatice Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
Kimleri görüyorum konuk olarak. Hoş geldin sefa geldin konukluğa canım...

E Angonanun Yusuf'un torini, de bana bakayim kuymak yapmayi öğrendun mi ?  ;)

Nurtencigime tesekkürler:

Kuymak ederum kuymak
Hem süt var hemde kaymak
Misir unun dan etdum
Yersun e Nur 10 parmak

Canim benim bu hafta konuk etdiler bun´dan büyük mutluluk duydum, dilerim herkese laikiyle cevap verebiliyorum. Seni kocaman öpüyorum
Beni öyle bir zaman sevki, sevgini en az hak etdigim zaman olsun, cünkü sevgine o zaman en cok ihtiyacim olacak...

• Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
79'da Almanyaya yerleşmiş biri için çok düzgün bir Türkçe'niz var. Şaşırmadım desem yalan söylemiş olurum. Kutlarım.

- Müzikle aranız nasıl? Kendinize yakın bulduğunuz bir müzik tarzı var mı? Yöremizin müziğini nasıl buluyorsunuz, yöremizden kimleri dinlersiniz?

• Hatice Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
79'da Almanyaya yerleşmiş biri için çok düzgün bir Türkçe'niz var. Şaşırmadım desem yalan söylemiş olurum. Kutlarım.

- Müzikle aranız nasıl? Kendinize yakın bulduğunuz bir müzik tarzı var mı? Yöremizin müziğini nasıl buluyorsunuz, yöremizden kimleri dinlersiniz?
Emrullah Düzenli´ye tesekkürler:

Burada cocuklugum´dan beri, kendi imkanlarimla türkcemi ilerletmeye ugra$dim, bu özel okul´larda türkce ders almak ile ba$ladi, böylece türkce alfabesini ögrendim.
Ayriyet´den burada Türk Islam ilimler okulun´da 2 yillik bir egtim aldim.
Ama en cok´da türkce kitap okumak´dan hic vazgecmedigimdendir.
Türkcemi yeterli buldugunuz icin tesekkür ederim.

Ben yalnizca türk müzigi dinliyorum, her tarz´dan dinledigimi diyebilirim. Karadeniz müzügini´de cok begeniyorum, favorilerimin icin´de Karata$, Hüseyin Bicak var, birde Cengiz Selimoglunun sesini yeni duydum, cok begendim.
Kemencenin sesini´de cok seviyorum. O ses kanimiza i$lemi$.

Saygilarimla

Beni öyle bir zaman sevki, sevgini en az hak etdigim zaman olsun, cünkü sevgine o zaman en cok ihtiyacim olacak...

• Kemal Algül
  • Aktif Visirli
  • *
  Selam hatice ...Haftanin konugu bölüme hos geldin ....
Ben sormak istedigim her seyi sana bire birde sorma imkanina sahibim onun icin burda sadece bir soruyla yetineyim...Senin pencerenden berlindeki komsuluk ve akrabalalik iliskilerini degerlendirmeni istiyorum..bu kopuklugun sebebleri nelerdir sence ..simdiden kolay gelsin....
Surda bir gedik açtik; mukaddes mi mukaddes!
Ey kahbe rüzgar, artik ne yandan esersen es!

• Hatice Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
  Selam hatice ...Haftanin konugu bölüme hos geldin ....
Ben sormak istedigim her seyi sana bire birde sorma imkanina sahibim onun icin burda sadece bir soruyla yetineyim...Senin pencerenden berlindeki komsuluk ve akrabalalik iliskilerini degerlendirmeni istiyorum..bu kopuklugun sebebleri nelerdir sence ..simdiden kolay gelsin....
Eni$tem tufanogli´na tesekkürler:

Sevgili eni$tecegim, sen de bildigin gibi, kalabalik alenin bir ferdi olmak´dan mutluluk duyanlardanim.
Birlik´den beraberlik´den ho$nut olan biriyim, bu yalnizca aile baglarinda degil, arkada$lik ortaminda bu gecerli. Ama malesef Berlin´de akraba baglari her gecen nesilde kopmaya ba$liyor, ve benim korkum gelecek nesil´lerin akraba bagini önemsememesi olacak.

Herkes kendi kabuguna cekildigi icin, ba$kasi beni alakadar etmez dedigi icin belki bu duruma dü$tük. Kom$u ili$kisi Berlin´de zaten hic olmadi. Yillarca kom$ularimiz yabanci diye kapilarini hic calmadik, kendi kabugumuz´dan cikmamayi tercih etdigimiz icin.
Yabanci olan her$eyi kötü bildik, tanimaya müsade etmedik.

Kom$um acken ben tok yatmam diyen bizler, ne zaman kom$unun kapisini calip bunu sorduk.....

Ben memleketimi bu yüzden cok özlüyorum, en azindan sabah kapiya cikinca güler yüzlü kom$ularim tarafindan kar$ilaniyorum. Evinde sicak ekmek pi$diyse, sana nasibin var diye, bir parca ekmek getiren, kom$ulugu unutmadik diyen, kom$ularimi özlüyorum.

• Mehmet Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
öncelikle haftanın konuğu olduğunuz için sizi tebrik ederim illada almanyada yaşamak zorundamısınız. biraz takip ettim bildim bileli okuyorum demişsiniz.keşke bende okuyabilseydim.ama bu biraz sitem eder gibi oldu.birde bubenim size ilk yazım cesaretimi aynı köylü olmamızdan alıyorum. vede ona dayanarak sölüyorum. o çalıştığın bmv fabrikasından bana X5 gönderirmisiniz lütfen çok ihtiyacım var:))))))

• Hatice Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
öncelikle haftanın konuğu olduğunuz için sizi tebrik ederim illada almanyada yaşamak zorundamısınız. biraz takip ettim bildim bileli okuyorum demişsiniz.keşke bende okuyabilseydim.ama bu biraz sitem eder gibi oldu.birde bubenim size ilk yazım cesaretimi aynı köylü olmamızdan alıyorum. vede ona dayanarak sölüyorum. o çalıştığın bmv fabrikasından bana X5 gönderirmisiniz lütfen çok ihtiyacım var:))))))
Seydoglu Mehmet´e tesekkürler:

Tabii ki almanya da ya$amak zorunda degiliz, ama hayat $artlari bizleri zamanin da buralara getirdi.
Tahsil hayatimi burda daha rahat tamamliyabildigm icin almanya daha cazib geldi. Biliyorsunuz Türkiyede ba$örtüsü ile okumak biraz daha zor oluyor.
Ama hayata burda ba$lamam burda bitirecem anlamina gelmiyor. Bir gün mutlaka dogdugum topraklara dönecegim.

X5 meselesine gelince, elimdekiler yeni bitdi. Kusura bakma.

Sana gelince tabii ki okumanin faydalari cokdur, ama okula gitmedim okuyamadim diye pes etmemek lazim, okumanin, kendini egitmenin ya$ sInIrI yokdur, bugün eline bir kitap alip okuyarak bir adim atmi$ olursun.
Hayatinda ba$arilar dilerim.
Saygilarimla

• muazezkeskin

• Ziyaretçi
slm hadiçe kizim opdum

• Hatice Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
slm hadiçe kizim opdum

Muazez Keskine tesekkürler

Ellerinden öperim ablacigim. ALLAHa emanet olun. Berlin ´den Sinopa selamlar olsun.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
o çalıştığın bmv fabrikasından bana X5 gönderirmisiniz lütfen çok ihtiyacım var:))))))

Valla Mehmet tebrik ediyorum seni bu soru ile sabah sabah amma güldüm... Ama burada yöneticiler dururken sana x5 yollaması ayıp olur. Sen büyük araba kullanmaya alışmışsın küçüklerini kullanamazsın. Haa buarada Hatice hanım biz öyle x5 falan istemeyiz elinde ne varsa onu gönder gökten ne yağtı da yer kabul etmedi biz kabul ederiz.  :D  :D  ;D

Saygı ve sevgilerimle hoşçakalın
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Hatice Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
     Valla Mehmet tebrik ediyorum seni bu soru ile sabah sabah amma güldüm... Ama burada yöneticiler dururken sana x5 yollaması ayıp olur. Sen büyük araba kullanmaya alışmışsın küçüklerini kullanamazsın. Haa buarada Hatice hanım biz öyle x5 falan istemeyiz elinde ne varsa onu gönder gökten ne yağtı da yer kabul etmedi biz kabul ederiz.  :D  :D  ;D

Saygı ve sevgilerimle hoşçakalın

Ismail Düzenli´ye tesekkürler:

Abicigim ben buraya bir anket hazirliyim," istekleriniz "  ba$ligi ile, herkes istedigini yazsin, ben elimden geleni yaparim  :D ;) ;D

Saygilarimla

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • GSM: 05079310977
Hatice Hanım,

*Çalıştığınız kurumdaki göreviniz nedir?

*Hiç önyargılı davranıp da haksızlığınızı anladığınız bir olay yaşadınız mı?

*Almanya ve Türkiye denince(ayrı ayrı kategoride) aklınıza gelen ilk üç çağrışım nelerdir?
Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• Hatice Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
Hatice Hanım,

*Çalıştığınız kurumdaki göreviniz nedir?

*Hiç önyargılı davranıp da haksızlığınızı anladığınız bir olay yaşadınız mı?

*Almanya ve Türkiye denince(ayrı ayrı kategoride) aklınıza gelen ilk üç çağrışım nelerdir?

Mustafa Yilmaz´a tesekkürler:

BMW ´de ki i$im, henüz piyasaya cikmami$ araclarin test sürü$lerini degerlendirmek. Kalite analizi deniyor burda. Berlin ve Münih arasi yapilan toplantilar sorumlusuyum.

Dilerim ki $uana kadar hic önyargili davranip hataya dü$memi$imdir, genel´de önyargiya kapilarak hareket eden birisi degilim.

Almanya deyince aklima maddi imkan gelir, saglik kurumunda emniyet gelir sosyal kurumlar gelir.

Türkiye deyince aklima Vatan gelir, Insanim gelir sicaklik gelir.

Umarim sorularina yeterli cevap verebildim.
Sana ba$arilar diler ve edebiyat tutkunlugunu hic bir zaman yitirmemeni arzu ederim. $iir´lerini kitap haline getir, onlar ruhun gidasidir ve eminim ki senden sonraki nesillerde onlari okumak ister.

Saygilarimla

• O Bir Visirli
  • *
canim ablam benim, hafatnin konugu secilmen beni cok mutlu etti......

biz gercekten güzel bir aileyiz ve sen cok iyi bi ablasin. seni cok seviyorum, bu dünyaya birdaha gelsem, yine ayni ailenin bi ferdi olmak isterdim.....

inan su hayatta tüm güzellikleri hak ediyorsun......

yaramaz bedon birakmiyor beni, bi rahat rahat yazayim, öptüm seni......

• muazezkeskin

• Ziyaretçi
slm guzel kizim  tşk eterim bende oguzel gozlerinden operim çok hoşuma kittin sinopa gelin alayimseni guzel kizim opdum

• Hatice Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
Gülsüm Akyol karde$ime tesekkürler:

Canim karde$im ALLAH aramizdaki bu sevgi bagini hic birzaman inceltmesin. ALLAH  her$eyi gönlüne göre versin.

Sizler beni var edenlersiniz. Seni ve Bedirhani kocaman öpüyorum

• Hatice Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
slm guzel kizim  tşk eterim bende oguzel gozlerinden operim çok hoşuma kittin sinopa gelin alayimseni guzel kizim opdum

Ablacigim nazik teklifin icin cok tesekkürler  ;D  ;D  ;D, Yolum Sinop ´a dü$er mi bilmem ama senin yolun Gülen Köyüne tekrar dü$erse, buyur birgün cayimizi icmeye bekleriz.

Saygi ve selamlarimla

• Yusufcan Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
  • babasinin oglu
Selam canim ablam
biraz gec oldu ama senide haftanin konugu olarak görmekten gurur duyuyoruz...
o kadar islerinin arasinda bu sayfaya da zaman ayirabiliyorsun ya sana helal olsun...
tabi sende en azindan bizim kadar k-lite lisin.

BIraz da bize zaman ayir görüsemiyoruz olmuyor böyle....
Ismi bende Resmi sende kalsin

• Hatice Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
Selam canim ablam
biraz gec oldu ama senide haftanin konugu olarak görmekten gurur duyuyoruz...
o kadar islerinin arasinda bu sayfaya da zaman ayirabiliyorsun ya sana helal olsun...
tabi sende en azindan bizim kadar k-lite lisin.

BIraz da bize zaman ayir görüsemiyoruz olmuyor böyle....

Yusuf Akyol karde$ime tesekkürler:

Canim karde$im ablan da senin ile gurur duyuyor. Bazen i$e güce dalinca etraf unutulabiliyor, ama ailemi hic bir zaman ihmal etmemeye gayret gösteriyorum.

K-lite bizim özümüzde. ALLAH hic birzaman utandirmasin.

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 765 81 99
Halamun dorinina
Bi selam yollayayim
Kaldi kurbed ellerde
Hadirini sorayim

E kız niye bi sefer
Arayub sormayisun
Kemenceyi duyunca
Yerunde durmayisun