Şampiyon Horoncular | İzle            

Gönderen Konu: Şampiyon Horoncular | İzle  (Okunma sayısı 7593 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
  • 388 Mesajı Toplam
    566 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü
  • GSM: 05354320479
  • Kan Grubu: 0Rh+
Sampiyon Horoncular.

<a href="http://www.dailymotion.com/video/xcmx81_yampiyon-horoncular_creation" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/xcmx81_yampiyon-horoncular_creation</a>

Arkadaslar, bu vidyoda dikkat kesilip sinsice izledigini goreceginiz cok muhterem hakem heyeti,100 uzerinden 1 puan farkla bu ekibi ikinci yapti. Kendilerine yorumlarinizda atis serbesttir.

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• Emrullah Düzenli
  • *
  • 84 Mesajı Toplam
    108 Kere Beğenildi
  • Kan Grubu: ARh+
Yuh yani bu koreografiye, bu oyuna bu yapılır mı. Gerçi birinci olan oyunu izleyemedim ama zannetmiyorum bu kadar iyi olacağını.

Birinci olan halk oyunları topluluğu Burdur Halk Oyunları ekibiymiş. Ben zannetmiyorum bu kadar güzel oyun olacağını, karadenizli olduğum için söylemiyorum. Hakikaten çok başarılıydı bu grup. Hele 4:41'de başlayan koreografi muhteşem.

• İstanbul Gülen Köyü Dernek Başkanı
  • *
  • 73 Mesajı Toplam
    136 Kere Beğenildi
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
Kenan yeğenim,yine muhteşem bir paylaşım yaptın bizlere,seni yürekten tebrik ediyorum eline sağlık,yalnız çok merak ediyorum,birinçi olan ekip nasıl bir oyun oynadı, onuda bulup bizimle paylaşmanı istiyorum,yoksa kafayı yiyecem...

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

• Administrator
  • *
  • 341 Mesajı Toplam
    537 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
Bende birinciyi merak ediyorum bi zahmet Kenan bey onuda bul yayınla...

• Emrullah Düzenli
  • *
  • 84 Mesajı Toplam
    108 Kere Beğenildi
Öncelikle bu turnuva hakkında biraz bilgi vereyim. Turnuvanın ismi "2010 MEB Ankara Valilik Kupası Halk Oyunları Yarışması". Yarışma 3-4-5 Mart 2010 tarihlerinde Yüksek Öğretmen Spor Salonu'nda yapıldı.

Yukarıda izlemiş olduğunuz okul sitilize dalda yarıştı.

Gençler Stilize dalın sonuçları;

1. ANKARA AYRANCI LİSESİ BURDUR YÖRESİ
2. ANKARA KALABA LİSESİ TRABZON YÖRESİ

• Emrullah Düzenli
  • *
  • 84 Mesajı Toplam
    108 Kere Beğenildi
HALK OYUNLARI'NDA SKANDAL

Ankara okullar arası valilik kupası halkoyunları yarışmaları hakem skandalına sahne oldu.

Ankara okullar arası valilik kupası halkoyunları yarışmaları 3-4-5 Mart tarihlerinde Yüksek Öğretmen Spor Salonu’nda yapıldı.

Yarışmalara liseler arası düzenlemesiz ve stilize dal ( sahne düzenlemeli) hakem değerlendirmelerinde yapılan bilgisizlik ve eğitimsizlik damgasını vurdu.  Özellikle Stilize dalda Trabzon yöresi ile üst düzey bir sunum hazırlayan Kalaba Lisesi’ni değerlendirmek için hakemlerin kapasitelerinin yeterli olmadığı ortaya çıktı.

Tüm izleyenlerin yanı sıra halk oyunları otoritelerinin de ayakta alkışlayarak beğenisini alan Kalaba Lisesi ekibinin açık ara farkla birinci olması beklenirken hakemlerin stilize dal değerlendirme bilgisi konusundaki yetersizliği nedeniyle ikinci olması tüm salonda soğuk bir şok dalgasına sebep oldu.

Herkesin büyük tepki gösterdiği hakem değerlendirmesi profesyonelce hazırlanmış olan bu ekibin elenmesine neden oldu. Hakemlerin bu denli yetersiz oluşu halkoyunlarımızın yaşatılması yaygınlaştırılması ve gelişmesi için yapılan özverili çalışmalara bir darbe niteliğinde yorumlandı.

Yarışmalarda Ankara İl Milli eğitim müdürlüğünün çok başarılı bir organizasyon gerçekleştirmesi takdirle karşılandı. Halkoyunları federasyonu bünyesindeki hakemlerin bu şekilde yetersiz oluşu oldukça düşündürücü ve gelecek için kaygı verici olması dikkatlerden kaçmadı.

• Emrullah Düzenli
  • *
  • 84 Mesajı Toplam
    108 Kere Beğenildi
''Yarışlarda hakem faciası yaşandı''..

Mart ayının başında yapılan okullar arası Valilik Kupası gençler halkoyunları yarışmalarında yaşanan hakem skandalının teknik açıklamaları Kalaba Lisesi takım antrenörü Aziz Kanlıkoyak tarafından yapıldı.

Yedi hakemin görev yaptığı stilize dal yarışmasında Trabzon yöresi oyunlarını üst düzey bir sunumla sergileyen Kalaba Lisesi’nin adeta katledildiğini belirten Kanlıkoyak, bugüne kadar iyi niyetli düşünerek değerlendirme yapan hakemlerin stilize dal sunumunu bilmediklerini belirtti.

Yarışmanın sonuç değerlendirmelerini inceledikten sonra en az üç hakemin art niyetli olduklarını  dile getiren Kalaba Lisesi takım antrenörü Aziz Kanlıkoyak,

“Şöyle ki: Hakem arkadaşların üç tanesi giyilen kostümlerden yöresel özellik taşımıyor kriterini işleterek puan kırmışlardır. Diğer dört değerli arkadaşımız doğrusunu yaparak puan kırmamıştır. Kostüm herkesin rahatlıkla görebileceği ve ortak değerin olabileceği tek görsel unsurdur. Bizim giydiğimiz kostümler 50 yıldır büyüklerimizin özverili çalışmaları sonucu sahneye taşınmıştır. Ayrıca bu kostümler Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde yaptırılmıştır. Tüm camiada bilir ki Bunun iki ayrı değerlendirmesi olmaz” diye konuştu.

“MÜZİK DEĞERLENDİRMESİ DE KOMİK”

Stilize dal yarışmalarında zorunlu olan çok sesli müziğin değerlendirilmesinde de yanlışların yaşandığına değinen Kanlıkoyak, “ Yörenin yetiştirdiği Türkiye’de ve yurt dışında değer kazanmış profesyonel sahne sanatçıları tarafından yöre enstrümanları kullanılarak 6 aylık bir çalışma sonucu henüz bir örneği dahi olmayan yarışma müziği yapıldı. Bu müzik bu sanatçıların yeni çıkaracakları albümlerinde de horon müziği olarak yer aldı. Hakem arkadaşlarımızdan hiç birinin bir müzik eğitimi almadığını ve de müzisyen olmadığını ayrıca yapılan bu müzikteki armonileri algılayabilecek kapasitede olmadıklarını da tüm camia bilmektedir. 4 yıldır yeni hakemlik yapmaya başlayan bu arkadaşlarımızın böyle üst düzey müzikten “müzikler yöresel icra edilmiyor, entonasyon bozuklukları var” diye puan kırmaları çok iddialı bir müzik eğitimi almalarını gerektirir. Bu hakemlerin birilerine yaranma adına yaptıkları bu haince değerlendirmeler en az 50 yıldır Trabzon kültürüne hizmet eden değerli büyüklerimizin tüm emeklerine karşı yapılan bir saygısızlıktır. Bu hakemlerin Uzun yıllar Trabzon kültürüne emek veren, oyunların ve kostümlerin sahnelere taşınmasına vesile olan bu ağabeylerimizden, Ayrıca da müziği yapan sanatçılarımızdan derhal özür dilemelidirler” yorumunu yaptı.

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
  • 388 Mesajı Toplam
    566 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü
Ne zahmeti İsmail bey buyrun birinci olan halk oyunları ekibi bu galiba...

<a href="http://www.dailymotion.com/video/xcnbf1_hacy-sabancy-y-o-o-ankara-burdur-ha_creation" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/xcnbf1_hacy-sabancy-y-o-o-ankara-burdur-ha_creation</a>

• Hatice Akyol
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Ben mi yaniliyorum yoksa Trabzon ve Burdur Hakl oyunlari arasinda sadece 1 Puan degil 20 puan fark var. Ben hayatimda bukadar güzel horon oynayan uyumlu bir ekip bir koreografi görmedim.
Inanin tarafsiz yorum yapiyorum, ama Trabzon halk oyunu ekibinin hakkinin verilmedigini dü$ünüyorum.

Beni öyle bir zaman sevki, sevgini en az hak etdigim zaman olsun, cünkü sevgine o zaman en cok ihtiyacim olacak...

• Emrullah Düzenli
  • *
  • 84 Mesajı Toplam
    108 Kere Beğenildi
Kenan bu okul değil . Bu Hacı Sabancı İ.O.O., yarışmayı kazanan Ayrancı Lisesi.

Ama hemen hemen aynı oyun, izlemiş kadar olduk yani.

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
  • 388 Mesajı Toplam
    566 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü
Şampiyonluğu Tescilli Horoncular
Adalet yerini buldu. Birkac hafta once, liseler arasi valilik kupasinda, haklari yenilen bu horocular, 20 Mart Cumartesi 2010'da yapilan kulupler arasi yarismada, birinci secildiler.
<a href="http://www.dailymotion.com/video/xcnnw5_sampiyonlugu-tescilli-horoncular_creation" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/xcnnw5_sampiyonlugu-tescilli-horoncular_creation</a>
2. olduklari yarisma liseler arasi yarismaydi. Bu video kulupler arasi yeni yapilan yarismadan. Koreografide kucuk degisikler de yapitlar.

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
  • 388 Mesajı Toplam
    566 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü
Sampiyon Horoncular, Yetenek Sizsiniz adli yarisma programinda yari final elemesini gecerek finale kaldi.

<a href="http://videolar.zapkolik.com/video/de432011ba29326adadbc90c2ac5d33e.flv" target="_blank" class="new_win">http://videolar.zapkolik.com/video/de432011ba29326adadbc90c2ac5d33e.flv</a>

• P h o e n i X
  • *
  • Quae nocent docent!...
  • 184 Mesajı Toplam
    253 Kere Beğenildi
Bu grubun hayranıyım.. Kareografiyi hazırlayan hocalarını da ayrıca tebrik ediyorum...

Tek kelimeyle muhteşem!

You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
  • 388 Mesajı Toplam
    566 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü
Bu da Finaldeki gösterileri

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=BwJx1ISaqqk" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=BwJx1ISaqqk</a>

Facebook Yorumlar