Haftanın Konuğu "MUHAMMET ALİ YILMAZ"dır. - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Haftanın Konuğu "MUHAMMET ALİ YILMAZ"dır.  (Okunma sayısı 17813 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
    Evet, değerli gulenkoyu.com üyeleri sizin için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayıp sizlerin huzuruna içimizden biri, tüm Türkiye'nin ve Çaykara'nın gurur duyduğu bir isim, gecelerin ve organizasyonların olmazsa olmaz sanatcısı, duruşu, sanatı ve güzel ahlakı ile örnek olan bir isim MUHAMMET ALİ YILMAZ...

Sorularımızla Muhammet Ali Yılmaz'ı daha yakından tanımaya ne dersiniz?

- İlk soru ve o klasik sorumuzla ben başlayayım. Muhammet Ali Yılmaz kimdir? Kısaca kendinizi tanıtırmısınız?

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Muhammet Ali Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
    • www.muhammetaliyilmaz.com
Çok değerli arkadaşlar..Kısaca ben..
07-11-1975 Trabzon ili Çaykara ilçesi ve Şahinkaya köyünde dünyaya geldim. Sıkıntılı bir doğumdan sonra çilelerle dolu yaşam başlamıştır..
Çocukluğum ve ilk okul yıllarımın tamamı ve orta okul 1. sınıfa kadar orda geçti. Daha sonra Trabzon'a geldim ve liseyi tamamladım. Bu zaman içerisinde karadeniz kavalı çalıyordum ve müzik halk oyunları dernekleri ile cemiyetlerde kaval çalıyordum. Bazı folklor kurumları ile il dışı yarışmalara giderdim. Diğer bir yönde ise spor dalları olan boks ve kung-fu ile yakından uğraştım bu hastalık halen devam ediyor. 1997 e kadar memleketimden dışarı çıkmadım, çıktıysam da yaz ayları olmuştur. Kışın yörede tv kanalı olan ilk yerel kanalda müzik programına başladım. Gökkuşağı Tv nin ilk müzisyenlerindendim. Ve daha sonraki zamanlarda yani 1997 de İstanbul yolculuğumdan sonra sanatçı ağabem olan Mustafa Topaloğlu sayesinde değerli müzik yönetmenin Necip Yılgın ile tanıştım ve amatörlük anlayışımdan sıyrıldım.Bu eğitim halen devam ediyor. Çok teşekkür ederim hocama.
İstanbul'da müzik eğitimi dikkatli bir şekilde devam etmektedir.

Sizlere karşı daima son minnettar olduğumu söylemek isterim. Sizler var oldukça, bizler var olaçak. Ben, müzikte ciddiyetlik göstererek bu toplumun kültürünü daha farklı bölgelere yaymak için elimden geleni yapıyorum. Ama yolun başlarında olduğumu her zaman biliyorum haddimi bildiğim gibi. Ahlak ve duruşumdan sizleri memnun ettiysem, o nun için ayrı bir mutlu olurum.
Sevgi ve saygıya değerlere, sevgi ve saygılarımla..

• Hatice Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
M.Ali Yilmazin öncelikle haftanin konugu olmasindan dolayi onu tebrik ediyorum.

Bak istedigin hemmen oldu, Gülen köy sitesi, hic bir arzuyu geri cevirmiyor. Hemmen haftanin konugu oldun.

Izin verirsen, sana bir kac sorum olacak.

1) Sanat hayatina ba$ladigindan itibaren, cevren de bir degi$iklik fark etdin mi?
2) Aile tarafindan bu kariyer yolunda destek aldin mi?
3) Yurtdi$inda ya$ayan hem$erilerinizi, kendiniz den farkli gördünüzmü, onlarin hakkinda ne dü$ünüyorsunuz?
4) Madem türküyle ugra$iyorsun, bizim atma türkülerimiz bölümüne neden hic türkü atmiyorsun? Ben acemiyim, ustalarin türkülerinden biraz bir$ey ögrenmek isterim.

Ben memleketlimin ba$arisini kendi ba$arim diye görüyorum, ALLAH yolunu acik etsin, her$ey gönlünce olsun.
Beni öyle bir zaman sevki, sevgini en az hak etdigim zaman olsun, cünkü sevgine o zaman en cok ihtiyacim olacak...

• Muhammet Ali Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *

:) teşekkür ediyorum sorularınız için.

1.soruya şöyle diyeyim. Çok şey değişmedi ama cevremdeki insanların çoğu değişti diyebilirim. Bu değişim beni o kadar da etkilemedi.
2.soruya.... Ailem destek olmadı çok karşı çıktı. Babam böyle şeyleri hiç sevmez.Halende kızgın.:)
3.soruya.... Yurtdışında yaşayan hemşerilerimiz, daha çok memleketi özlüyor diye düşünüyorum. bu da memlekete olan mesafeden olsa gerek. Başka bir devlet başka bir diyar özletme sebebidir.
4.soruya.... Atma türkü işi başka bir meziyettir. Farklı bir çeşitlemedir. Ben beste müziği yapıyorum. O işlerden hiç anlamam. :)

• Aydın Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: +4917620977195
Slm.....
haftanin konugu aldugnuz icin tebrik ediyorum...
Sanat hayatinizda basarilarin en güzelini diliyorum..
saygilarimla.

• Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
Öncelikle haftanın konuğuna hoşgeldin demek isterim.

1. Sizi bir sefer canlı dinledim. Burada konuksunuz diye söylemiyorum, bir çok karadeniz sanatçısı olduğunu iddia eden sanatçılar gibi detone olmadınız. Sesinizi nasıl kullanacağınızı iyi biliyorsunuz. Albümlerinizi dinlemediğim için albümlerinizin müzik altyapısı nasıl bilemiyorum. Ama canlı söylediğiniz orkestrayı(büyük ihtimalle sizin değil programın orkestrasıydı) yetersiz buluyorum. Siz de bu durumdan ve yerel kanallardaki orkestra ve ses sisteminden rahatsız mısınız? Sizce nasıl olmalı?

2. Karadeniz müziğinin evrensel boyutlara taşınması gerektiğini düşünüyor musunuz? Evrensel boyutlara taşınırken nelere dikkat edilmeli? Nelerden taviz verilmeli, nelerden verilmemeli?

3. Karadeniz müziği dendimi ilk kim veya kimler aklınıza geliyor? Kimlerin müziğini beğenmiyorsunuz?

4. Müzik eğitimi olarak nasıl bir eğitim alıyorsunuz? Konservatuar gibi bir şey mi yoksa sadece yöre müziği ile alakalı hocalardan özel dersler mi alıyorsunuz?

Sorularım devam edecek......Şimdiden teşekkürler.

• Muhammet Ali Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *

1.soruya....Albümlerdeki orkestralar ile yerel kanallardaki orkestralar tamamen farklıdır.Albümlere genelde konservatuardan mezun olmuş ve nota bilen yetenekli müzisyenler eşlik eder.Bunların bazıları da ulusal kanallardaki müzik programlarında yer alan kişilerdir.Yerel kanalların hiç bir tanesinde ne müziği bilip çalabilecek saz mensubu var ne de tv de seslerimizi sizlere ulaştıracak bir ses düzeni nede bu sesleri sizlere sağlıklı ulaştırabilecek teknik ekip var.Bence bu işlerle uğraşan kişilerin müzik eğitimi ve bilgisi aynı zamanda tecrübesi bulunması gerekir.Olmadığı zamanlarda bunun eksikliğini zaten görüyorsunuz ve görmeye devam edeceksiniz.
2.soruya.....Bütün müzikler evrenseldir yanlızca yeterince tanınmamıştır.Taviz kapsamına gelirsek kültürü aksi boyutta etkilemedikten sonra her boyutta taviz verilebilir.Mesela çok sesli,geniş orkestrasyon,enstrümantal vb boyutlarda...
3.soruya.....Mustafa TOPALOĞLU,İsmail TÜRÜT,İbrahim CAN,Yılmaz TURAN,Mehmet AKYILDIZ,Yusuf Cemal KESKİN,Hülya POLAT,Recebim,Taner EYÜPOĞLU,Herem,Atalay en beğendiklerim
4.soruya.....1997-2003 yılları arası konservatuar hocası ve aynı zamanda müzik yönetmeni Necip YILGIN 'dan özel dersler aldım.

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
Soy ismimizin benzer olması münasebetiyle akrabam diyebileceğim M Ali Yılmaz’i sizleri sitemize görmekten çok memnun olduğumuzu bildirmek isterim. Bizlere şeref bahşettiniz. Sorularıma gelince;

1 - Müzik ruha gıda verir. Bunu söyleyen hisseder mi? Yoksa kalabalık arttıkça bu his yükselir mi?
2 - Düğününde gelin arabasını TIR olarak seçmenin özel bir nedeni var mı?
3 - Evli iken mi mesleğini daha zevkli ifşa ediyordun yoksa bekârken mi daha serbesttiniz?

Saygı ve selam ile. Sadik yılmaz
sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• Muhammet Ali Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *

Düşüncelerinizden dolayı teşekkür ederim :)

1.soruya......Kalabalığın bende fazla bir etkisi olmaz.Her zaman sahnede çok kalabalık varmış gibi ciddi ve özenli türkü okurum.hislere sıra gelince her zaman aynı psikolojide olamayabiliyoruz.Aynı duygularıda hissedemiyoruz.
2.soruya......İlk şöförlüğü kamyonda öğrendiğim için bu bana bir hayli heyecen vermiştir.Ve ...''ilerde velenirsem düğün arabam tır olacak'' diye kendi kendime söz vermiştim.
3.soruya......Benim için birşey değişmedi.tek değişen fazla gezememdir :)

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
İşin yolunda gitsin hep ha böyle gidesin
Benim şiirlerimden birkaç beste edesin
Belki şans getirirler kaset milyonlar satar
Bu benim garip gönlüm bazen de böyle atar
sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• Muhammet Ali Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
Sorularınızı cevaplıyorum sanırım.:)
Soru varsa gelsin?
Bu gün biraz yoğun gececek.
Saat 18:00da sorularınıza cevap yazacağım.
Siz sorularınızı gönderin.
Herkese saygılar sevgiler..

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
     Bizleri kırmayıp haftanın konuğu olduğun için çok teşekkür ediyorum.

- Muhammet Ali nelerden korkar?
     - Memlekete geldiğinizde en çok nerelerde vakit geçirmekten hoşlanırsınız?
     - Forumcaykarara.com yöneticisi Murat Cinar ile dostluğunuz nasıl başlatı? Onun ile ve beraberindeki ekib ile özellikle kış aylarındakı dağ evine yolculuğunuz ve orada eğlenceleriniz dillere destandır. Bu tür aktivitelere özellikle zaman ayırmaya çalışlıyor musunuz? Yoksa herseferinde rast mı geliyorsunuz bu tür organizasyonlara?
     - Son olarak geçirdiğiniz yayladaki o kazatan sonra araba fobiniz başlatı mı?
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Muhammet Ali Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *

:) bu soruya  şöyle cevap vereyim.
en çok gece gezmeye korkarım köylerde.nedeni ise beni tabut ile korkuttular eskiden.o anımı kendi sitemde geniş genişyazacağım.kolay anlatılacak bir şey değil çünkü.
murat çınar çocukluk arkadaşımdır.evelden bizim mahalleden sevdiği bir kız vardı sık sık gelirdi.:) eskiden ama şimdi değil..:) murat iyi gün dostlarından asla olmadı benim için.çok farklı yerdedir.adamın adresidir murat çınar.
genelde memlekete gidince bu tür mezire olaylarını organize ederim.bu konuda murat benden aşşağa kalmaz.bu  hastalığı ben bulaştırdım desem doğru mu olur artık onu da murat çınar'a sormak lazım.ben mezireleri daha çok severim.hem sakindir hemde huzur veriyor sanki bana.ne bileyim.oralar bana çok farklı gelir.
herkesin sürdüğü arabaya binmezdim,binsemde çok dikkatederdim,halende öyle.şöforden çok ben bakarım yola.o kaza zamanında yuvarlanmadan bunu hissetmiştim.hem mesaj yazıyordum hem laf yetiştiriyordumarabadakilere hemde yola bakıyordum.ama oldu işte.psikolojim kazadan sonra biraz değişti.

• İsmail Hakkı Biber
  • Aktif Visirli
  • *
saygıdeğer arkadaşım Muhammet ali haftanın konuğu olman dolayısıyla seni tebrik eder sevgilerimi sunarım sayın kardeşim diyebilirim sizden bu sıcaklığı aldık çünkü sizin gibi dik duruş ve şeref ve haysiyetine sahip memleketine faydalı arkadaşların daima yanındayız sizlere ömur boyu mutluluk ve başarılar dilerim selam ve saygılarımla MHP Dernekpazarı ilçe başkanı
Dernekpazarı MHP İlçe Başkanı

• Muhammet Ali Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *

:) çok sağolun sayın ağabeyim..
düşüncelerin ve düşünceleriniz beni daha çok onurlandırıyor.
sizlere her boyutta layık olmaya gayret ediyorum.
sanat hayatım benim için kişiliğimden önde olamaz asla.
bu daima böyle devam edecektir.
sizlere kişiliğimle sevilmez benim için başka bir gururdur.
sanata gelince,o kadar eğitimin sonucu sizlere güzel görünüyorsa,bunu da eğiten hocama borcluyum..
saygılar benden ağabe.sizden sevgiler yeter bana..

• Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
Son zamanlarda Çaykaralı sanatçılarda müthiş bir patlama var. Farklı bir lezzet var Çaykaralı sanatçılarda. Ben bunu biraz da Çaykara yöresine has müzik aleti olan kavala bağlıyorum. Kaval apayrı bir hava katıyor karadeniz müziğine. Hülya Polat'ın son albümüne bakarsak da genel itibariyle Çaykara yöresinin türkülerini dile getirmiş, kavalı sıkça kullanmış. Yani karadeniz artık kavalın iyice farkına varmak üzere. Kavalın daha fazla dikkat çekmesi için siz Çaykaralı sanatçılara büyük görev düşüyor. Tulum ve kemençeden sonra kaval da hak ettiği yere gelmeli diye düşünüyorum.

1. Beğendiğiniz Çaykaralı sanatçılar kimlerdir?
2. Bir kaval sanatçısı olarak kavalın dili olup bizlere neler söylemek istersiniz?

• Muhammet Ali Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *

Kaval, Karadeniz de nefesli bir sazdır.
Hülya Polat albümüne, Ahmet Yıldırım sayesinde kullandı kavalı,
Kaval, Karadenizde en baş enstrümandır ama onunla uğraşaçak genç yok malesef.
İşin kolayına kaçıyorlar genelde mesela horon yerine kolbastı örneği gibi.
kolbastıda nasıl olsa bir figür yok horon gibi, istediğin tarafa zıpla dur misali. :)
Kaval çalmak zordur, öğrenmek sabır ister.Benim karadeniz kavalında farklı bir projem var.
Zamanı gelince bilgilendireceğim sizleri.
Benim beğendiğim sanatçıları yukarıda az evvel yazdım.
çaykara'dan sanatçı çıkarsa bir gün bunu da yazarım ilerleyen yıllarda, ama bana göre yok şu anda.

• smmm

• Ziyaretçi
Sevgili Kardeşim Muhammet Ali;
Sanat hayatında sana başarılar diliyorum. Türkülerini ve sesini beğenerek dinliyorum. yanlız bir türkün varki ona takılıp kalıyorum. sanat icra etmek çok güzeldir bu konuda bir diyeceğim yok .yanlız sanat icra ederken manevi değerlerimizede dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum. bu konuyu şu nedenle açtım. bir türkünüz var sözleri:

sonbahar yağmuru gene başladı
gözyaşımla yarış yaparcasına
yine sonbaharda sevmiştim seni
kulların ALLAHA TAPARCASINA

Şimdi burada bir benzetme yapılmış ama çok kötü benzetme olmuş. Şahsım olarak bu türkünün bu bölümünden rahatsızım. bizler manevi değerlerle yoğrulmuş insanlarız fetva vermek benim hattime değil ama bu konu ALLAH KORUSUN bizleri çizginin dışına çıkartabilir.
sizden istirhamım türküleri okurken ve yazarken bu değerleri de dikkate almanızdır. sanat hayatınızda başarılar diliyorum.

Dursun SARIKAŞ

• Muhammet Ali Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
:) bu soruya nasıl cevap vereyim ki?
orda ne demek istediğimi anlayamamışsınız demek ki.
ALLAH'a taparcasına gibi örnek demek anlamındadır.
kıtayı komple okursan o manaya gelir.
ama sırf o satırı okursan senin düşündüğün gibi olur.:)
ben o kadar düşündüm da yazdım o türküyü.düşündüğün gibi değil.
sağol sorun için yine de..:)

• Mehmet Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
abiciğim müsade edersen bir kaç soruda ben sorayım
1.gülen köyü derneğini ve bizim siteyi nasıl buluyorsun
2.senin hobilerinden ilk sırada kavalmı yoksa şarkı sölemeyimi seviyorsun
3.efsane ali ve adem bektaş bunlarla yola giden ya vezir olur yada vezir ne amaçla gittiniz))))
4.yeni kaset ne zaman yola çıkıyor
5.sonbahar şarkısı çok süper nasıl ilham geldiki öyle bir süper şarkı yaptın

bide abi senin şarkılarını okadar çok seviyorumk,i dayanamadım oğlumun adını muhammet ali koydum e tabi sizler sanatçı olarak sizlerideçok seviyoruz

• smmm

• Ziyaretçi
  Sevgili Kardeşim,

Ben size soru değilde bir tavsiyede bulunmuştum. türkünüzde neyi kastettiğinizi anladım fakat sözleri ile kastınızı aştığınızı düşünüyorum.

Bu konuda(dini) bilgili olan etrafınızdaki kişilerle konuşursanız benim vardığım sonuca gideceğinizi göreceksiniz.

Burada benim amacım kimseyi yermek değil, aksine varsa bir yanlışın tekrar edilmemesidir. selamlar...

Dursun SARIKAŞ

• smmm

• Ziyaretçi
 SEVGİLİ KARDEŞİM ;

Mesajı çektikten sonra gördüm. sakın profilimdeki  funduk sepeti ile olan resme bakıp bu adam bu işlerden anlamaz demeyin. üniversite sınavında 62 türkçe sorusundan 60 net yapmış bi adamım.:)))  selamlar...

• Muhammet Ali Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *

Evet hobilerim arasında birinci sıradadır kaval çalmak. Bu başka bir duygudur bende.
Yeni albüm 1-2 hafta içinde çıkaçak inşALLAH. En geç 1 ay diyelim.
Sonbahar türkümü çok sevdiğim birine yazmıştım.:) eskidendi ama çok eskiden.:)

• O Bir Visirli
  • *
slm muhammet abi seni aramıxda yenide3n görmek en büyük istegim . abi bide albüm ne zaman cıkıyo hayırlı olsun

• Administrator
  • *
Merhaba Muhammet Bey, haftanın konuğu bölümüne hoş geldiniz.

Önceki sorulara verdiğiniz yanıtlardan Çaykaralı şarkıcıları "sanatçı" kategorisine sokmadığınız belirttiniz. Sizce "sanatçı" olmak için neler gerekmekte veya "sanatçı" ne demektir size göre?

Diğer bi sorum da kemençe, kaval, tulum v.s haricinde ne dinlersiniz, mesela dünya müziklerinden beğendiğiniz türler ve şarkıcılar kimlerdir?

Sevgi ve saygılar...

• Muhammet Ali Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
ismail kardeşimin sorusuna cevap vereyim ...
evet 2-3 hafta kaldı çıkmasına albümün.en son ki işlemleri ile uğraşıyorum..:)

zafer düzenli kardeşim,ben kendi izlenimlerimi belirttim.sanatçı var yada yok onu herkes farklı anlar.bana göre dedim yok sadece.sana göre olsun:) problem yok.

• Aktif Visirli
  • *
  • Hacioglu Ali Düzenli
    • Gülen Köyü Web Sitesi
selam saygi ve sevgilerimle muhammet ali kardesim oncelikle fransadan kucak dolusu selamlar gulen koyu sitesine konuk olmandan dolayi seni cani gonulden kutluyorum.
1=)sorularimla seni sikmayacagim fransaya gelmeyi dusunuyormusun
2=)bestelerini yazarken nasil bir ilhamla basliyorsun  yazmaya
tekrar seni saygiyla selamliyor ALLAHa emanet ediyorum hersey gonlunce olsun.

• Muhammet Ali Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *

:) sağolasın ağabeyim..
fransa'ya nasip olursa geleceğiz.biraz da arz talep meselesi.demekkki bana hiç ihtiyac duyulmadı.
yada o mevkiye daha gelemedik.:)
beste yaparken bazı duyguların farkına bile varmıyoruz.her şey istem dışı gelişiyor.ilham geliyor yani.
beste olsun diye de kendimi hiç zorlamış değilim.''bir beste yapayım''hiç demedim kendi kendime.:)
saygılar ve sevgilerimi kucak dolusu gönderdiyorum,gönderdim de....

• Administrator
  • *
isaml kardeşimin sorusuna cevap vereyim ...
evet 2-3 hafta kaldı çıkmasına albümün.en son ki işlemleri ile uğraşıyorum..:)

zafer düzenli kardeşim,ben kendi izlenimlerimi belirttim.sanatçı var yada yok onu herkes farklı anlar.bana göre dedim yok sadece.sana göre olsun:) problem yok.
Sorularıma verdiğin cevaplar bunlar mıdır Muhammet Bey kardeşim. Açıkçası hiçbir sorumun cevabını alamadım. Neyse demek bu kadar...

• Administrator
  • *
Neyini anlamadınız açık açık 2 tane daha soru var orda. Neyse boşver. Demek bu kadar...

• Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
başka nasıl cevap istiyordunuz anlamadım?

Yani Zafer sanatçı olmak için neler gerektiğini soruyor?

Bir de kemençe, kaval, tulum v.s haricinde ne dinlersiniz diyor, mesela dünya müziklerinden beğendiğiniz türler ve şarkıcılar kimlerdir diyor?

İkinci sorunun cevabını ben de merak etmiyor değilim.

• Kemal Algül
  • Aktif Visirli
  • *
Muhammet Ali bey haftanin konugu bölümüne hos geldiniz...

Bende bir kac soru sormak istiyorum..

1.Elestirilere acik bir insanmisiniz?
2.Dünya görüsünuzu merak ediyorum (siyasi olarak)
3.Caykaradan sayamadiginiz sanatcilar icerisinde kendinizi nerde görüyorsunuz.sanatci diye nitelendirmedikleriniz arasinda sizde varmisin yoksa siz kaval calabildiginiz icin sanatci kavraminin icine giriyormusunuz....Bu konuda bizleri aydinlatici mesaj yazarsaniz kendi adima memnun olacagimi belirtmek isterim...

Sanat hayatinizda basarilarinizin devamini diliyorum...
Surda bir gedik açtik; mukaddes mi mukaddes!
Ey kahbe rüzgar, artik ne yandan esersen es!

• Muhammet Ali Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
Diğer bi sorum da kemençe, kaval, tulum v.s haricinde ne dinlersiniz, mesela dünya müziklerinden beğendiğiniz türler ve şarkıcılar kimlerdir?

dünya müzikleri ile ilgilenmiyorum.ü
türk sanat müziği dinlerim.karadeniz müziği dinlemem.(bazıları hariç.)
zeki müren hüner çoşkuner dinlerim..
yapmış olduğum müzik dünya müzikleri içerisinde zaten.:)
arap müziklerini severim ayrıca..

• Muhammet Ali Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
1.Elestirilere acik bir insanmisiniz?
2.Dünya görüsünuzu merak ediyorum (siyasi olarak)
3.Caykaradan sayamadiginiz sanatcilar icerisinde kendinizi nerde görüyorsunuz.sanatci diye nitelendirmedikleriniz arasinda sizde varmisin yoksa siz kaval calabildiginiz icin sanatci kavraminin icine giriyormusunuz....Bu konuda bizleri aydinlatici mesaj yazarsaniz kendi adima memnun olacagimi belirtmek isterim...

eleştirilere açığım ama eleştiri yapaçak insan da biraz işten anlayaçak.iş olsun diye eleştiri yapılmaz.
dünya da milletler arasında barış ve savaşsız bir dünya istiyorum.görüşüm ise ''ne mutlu türküm diyene''dir.
ben kendime sanatçı hiç bir zaman demedim demem de.bunun kararını insanlar verir,halk verir.3-5 kişinin demesiyle ve bazı sitelerde türkülerin tıklanmasıyla sanatçı olunamaz,bu imkansızdır.yıllarını vereceksin, üreteceksin, yazacaksın, okuyacaksın ve genel duruşunla layık olaçaksın.:) türkü söylersin, bunu zaten herkes yapıyor ama sanatçı olamazsın.:)

Facebook Yorumları

Twittear