Haftanın Konuğu "MUHAMMET ALİ YILMAZ"dır. - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Haftanın Konuğu "MUHAMMET ALİ YILMAZ"dır.  (Okunma sayısı 17795 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• smmm

• Ziyaretçi
  Sevgili Kardeşim,

Ben size soru değilde bir tavsiyede bulunmuştum. türkünüzde neyi kastettiğinizi anladım fakat sözleri ile kastınızı aştığınızı düşünüyorum.

Bu konuda(dini) bilgili olan etrafınızdaki kişilerle konuşursanız benim vardığım sonuca gideceğinizi göreceksiniz.

Burada benim amacım kimseyi yermek değil, aksine varsa bir yanlışın tekrar edilmemesidir. selamlar...

Dursun SARIKAŞ

• smmm

• Ziyaretçi
 SEVGİLİ KARDEŞİM ;

Mesajı çektikten sonra gördüm. sakın profilimdeki  funduk sepeti ile olan resme bakıp bu adam bu işlerden anlamaz demeyin. üniversite sınavında 62 türkçe sorusundan 60 net yapmış bi adamım.:)))  selamlar...

• Muhammet Ali Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
    • www.muhammetaliyilmaz.com

Evet hobilerim arasında birinci sıradadır kaval çalmak. Bu başka bir duygudur bende.
Yeni albüm 1-2 hafta içinde çıkaçak inşALLAH. En geç 1 ay diyelim.
Sonbahar türkümü çok sevdiğim birine yazmıştım.:) eskidendi ama çok eskiden.:)
Sevgi ve saygıya değerlere, sevgi ve saygılarımla..

• O Bir Visirli
  • *
slm muhammet abi seni aramıxda yenide3n görmek en büyük istegim . abi bide albüm ne zaman cıkıyo hayırlı olsun

• Administrator
  • *
Merhaba Muhammet Bey, haftanın konuğu bölümüne hoş geldiniz.

Önceki sorulara verdiğiniz yanıtlardan Çaykaralı şarkıcıları "sanatçı" kategorisine sokmadığınız belirttiniz. Sizce "sanatçı" olmak için neler gerekmekte veya "sanatçı" ne demektir size göre?

Diğer bi sorum da kemençe, kaval, tulum v.s haricinde ne dinlersiniz, mesela dünya müziklerinden beğendiğiniz türler ve şarkıcılar kimlerdir?

Sevgi ve saygılar...

• Muhammet Ali Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
ismail kardeşimin sorusuna cevap vereyim ...
evet 2-3 hafta kaldı çıkmasına albümün.en son ki işlemleri ile uğraşıyorum..:)

zafer düzenli kardeşim,ben kendi izlenimlerimi belirttim.sanatçı var yada yok onu herkes farklı anlar.bana göre dedim yok sadece.sana göre olsun:) problem yok.

• Aktif Visirli
  • *
  • Hacioglu Ali Düzenli
    • Gülen Köyü Web Sitesi
selam saygi ve sevgilerimle muhammet ali kardesim oncelikle fransadan kucak dolusu selamlar gulen koyu sitesine konuk olmandan dolayi seni cani gonulden kutluyorum.
1=)sorularimla seni sikmayacagim fransaya gelmeyi dusunuyormusun
2=)bestelerini yazarken nasil bir ilhamla basliyorsun  yazmaya
tekrar seni saygiyla selamliyor ALLAHa emanet ediyorum hersey gonlunce olsun.

• Muhammet Ali Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *

:) sağolasın ağabeyim..
fransa'ya nasip olursa geleceğiz.biraz da arz talep meselesi.demekkki bana hiç ihtiyac duyulmadı.
yada o mevkiye daha gelemedik.:)
beste yaparken bazı duyguların farkına bile varmıyoruz.her şey istem dışı gelişiyor.ilham geliyor yani.
beste olsun diye de kendimi hiç zorlamış değilim.''bir beste yapayım''hiç demedim kendi kendime.:)
saygılar ve sevgilerimi kucak dolusu gönderdiyorum,gönderdim de....

• Administrator
  • *
isaml kardeşimin sorusuna cevap vereyim ...
evet 2-3 hafta kaldı çıkmasına albümün.en son ki işlemleri ile uğraşıyorum..:)

zafer düzenli kardeşim,ben kendi izlenimlerimi belirttim.sanatçı var yada yok onu herkes farklı anlar.bana göre dedim yok sadece.sana göre olsun:) problem yok.
Sorularıma verdiğin cevaplar bunlar mıdır Muhammet Bey kardeşim. Açıkçası hiçbir sorumun cevabını alamadım. Neyse demek bu kadar...

• Administrator
  • *
Neyini anlamadınız açık açık 2 tane daha soru var orda. Neyse boşver. Demek bu kadar...

• Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
başka nasıl cevap istiyordunuz anlamadım?

Yani Zafer sanatçı olmak için neler gerektiğini soruyor?

Bir de kemençe, kaval, tulum v.s haricinde ne dinlersiniz diyor, mesela dünya müziklerinden beğendiğiniz türler ve şarkıcılar kimlerdir diyor?

İkinci sorunun cevabını ben de merak etmiyor değilim.

• Kemal Algül
  • Aktif Visirli
  • *
Muhammet Ali bey haftanin konugu bölümüne hos geldiniz...

Bende bir kac soru sormak istiyorum..

1.Elestirilere acik bir insanmisiniz?
2.Dünya görüsünuzu merak ediyorum (siyasi olarak)
3.Caykaradan sayamadiginiz sanatcilar icerisinde kendinizi nerde görüyorsunuz.sanatci diye nitelendirmedikleriniz arasinda sizde varmisin yoksa siz kaval calabildiginiz icin sanatci kavraminin icine giriyormusunuz....Bu konuda bizleri aydinlatici mesaj yazarsaniz kendi adima memnun olacagimi belirtmek isterim...

Sanat hayatinizda basarilarinizin devamini diliyorum...
Surda bir gedik açtik; mukaddes mi mukaddes!
Ey kahbe rüzgar, artik ne yandan esersen es!

• Muhammet Ali Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
Diğer bi sorum da kemençe, kaval, tulum v.s haricinde ne dinlersiniz, mesela dünya müziklerinden beğendiğiniz türler ve şarkıcılar kimlerdir?

dünya müzikleri ile ilgilenmiyorum.ü
türk sanat müziği dinlerim.karadeniz müziği dinlemem.(bazıları hariç.)
zeki müren hüner çoşkuner dinlerim..
yapmış olduğum müzik dünya müzikleri içerisinde zaten.:)
arap müziklerini severim ayrıca..

• Muhammet Ali Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
1.Elestirilere acik bir insanmisiniz?
2.Dünya görüsünuzu merak ediyorum (siyasi olarak)
3.Caykaradan sayamadiginiz sanatcilar icerisinde kendinizi nerde görüyorsunuz.sanatci diye nitelendirmedikleriniz arasinda sizde varmisin yoksa siz kaval calabildiginiz icin sanatci kavraminin icine giriyormusunuz....Bu konuda bizleri aydinlatici mesaj yazarsaniz kendi adima memnun olacagimi belirtmek isterim...

eleştirilere açığım ama eleştiri yapaçak insan da biraz işten anlayaçak.iş olsun diye eleştiri yapılmaz.
dünya da milletler arasında barış ve savaşsız bir dünya istiyorum.görüşüm ise ''ne mutlu türküm diyene''dir.
ben kendime sanatçı hiç bir zaman demedim demem de.bunun kararını insanlar verir,halk verir.3-5 kişinin demesiyle ve bazı sitelerde türkülerin tıklanmasıyla sanatçı olunamaz,bu imkansızdır.yıllarını vereceksin, üreteceksin, yazacaksın, okuyacaksın ve genel duruşunla layık olaçaksın.:) türkü söylersin, bunu zaten herkes yapıyor ama sanatçı olamazsın.:)

Facebook Yorumları

Twittear