Haftanın Konuğu "ENVER AKTÜRK"dur. - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Haftanın Konuğu "ENVER AKTÜRK"dur.  (Okunma sayısı 20716 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Enver Aktürk
  • Aktif Visirli
  • *
  • Enver AKTÜRK
    • Uzungöl Gezi ve Tatil Rehberi
 enver abicim seni haftanın konuğu olmandan dolayı tebrik ediyorum.sorum olmayacak yalnızca hayatın boyunca neşeni kaybetmeden sağlıklı huzurlu hayırlı ömürler diliyorum.halama dayıma ve ablam yasemıne cok slm
Bu güzel dileklerin için çok teşekkür  ederim dayı kızı.. ALLAH (c.c) senden ve cümlemizden razı olsun..Selamlar  başım gözüm üstüne yerlerine ulaştı bile..
Mutluluk ,sağlık ve başarı pınarları şelale olup aksın sana..Hanım Yengeme Ishak dayıma kucak dolusu selamlar.  
VARLİĞİMYETER:))

• Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
Bu iki gün içinde duygusal bir insan keşfettim. Bakalım müzik tarzında da duygusal mı takılıyor haftanın konuğu.

Ne tarz müzik dinlersiniz? Dinlediğiniz müzisyenler, şarkıcılar, türkücüler kimler?

Karadeniz müziğiyle aranız nasıl? Kimleri dinlersiniz?

• İsmail Hakkı Biber
  • Aktif Visirli
  • *
sevgili Enver kardeşim haftanın konuğu olman dolayısıyla seni kutluyorum sayın kardeşim iş hayatında ve sivil hayatta bu saygılı davranışların beni daima mutlu etmiştir bundan sonrada böyle başarılı ve dürüst bir yaşam diler tüm ailene saygı ve hürmetlerimi sunarım selamlar
Dernekpazarı MHP İlçe Başkanı

• Last Ottoman Sultan
  • Aktif Visirli
  • *
  • DÜZENLİ KUNDURA
  • GSM: 0532 734 37 05
ooo Haftanın konugu kimler hos geldiniz enver bey..Haftanın konugu olmandan dolayı tebrik eder hayatın boyunca mutlu olman dileklerinle...

1.Trabzonsporun bundan sonra  şampıyon olaçağını düşünüyormusun...

2.Köyünün muhtarı olsan ilk yapaçagın ne olurdu?

3.Sizce Türkiyenin en büyük sorunu nedir?

4.Yaşandinda en çok neyin degişmesini istersin?

5.Güzel bir fıkra bizimle paylaşırmısın?

6.Hiç baskı altında kaldığın bir durum oldumu?Olduysa nedir?

7.İsrail hakında düşünçelerini söylermisin?

8.Türkiye’de ve Dünyada gelişen ve tepki duyduğunuz olaylardan bahseder misiniz?

9.Futbolda benden iyimisin onu söylermisin..?

10.Şiir yazmayı bıraktınmı...eskiden yazardın ne oldu sana söylermisin....

11.Hayatta en cok kıymet verdiğin?

Kolay gelsın.....
Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol.
Seni ilgilendirmeyen şeylerle uğraşma...
Düşmanından uzaklaş...
Ölünün neyine gıpta edersen, diriyede öyle gıpta et...
Senin ihtiyacını gidermeyi önemsemeyen bir kişiden bir istekte bulunma...

• Enver Aktürk
  • Aktif Visirli
  • *
  • Enver AKTÜRK
Sevgili  kardeşim,   arkadaşım enver haftanın konuğu  olarak sen  seççildiğin   için  seni  özellikle  tebrik  ediorum.( naptın  la rüşvetmi  verdin  :D )  Neyse   sorularıma   geçiyorum:
1) Futbol oynamayı nerde  öğrendin? (süpersin :D traktör  gibisin  :D )
2) Biraz   özel olacak  ama ( benim muzları  nezman  alıcaksın ?  biliyorsun metin bana  devreti.)
3) Senin aklına   hiç  eşini   dostunu  aramak  gelmezmi ?
                  cevaplarını bekler   gözlerinden  öperim.

paris  hiltona  selam  :D
Vay güzel yürekli espirili kardeşim yakup..bu satte beni güldürmeyi başardığın için seni tebrik ediyorum  :D sorularına gelince
1- Futbol yaşantıma Lakoz ırmağında başladım. Kacalağta amatörlüğe adım attım. yaylanın düzünde profosyonel oldum.. şu an jubilemi yapmak için halı sahalarda ter töküyoruz..(Messi gibiyim :D)
2-Özel soruna düzel cevap verecem.. Metin gerçekten akıllı uşak 1 kilo muz alacağına 1 sini baklava borcunu kapatmış muzların hazır gelirken sini baklavayla  gel :D Alacağını üzerine aldığına göre borcunuda ödersin artık ;D
3-Dostlarımı her zaman ararım arama  mecburiyetim olduğu bilinci içindeyimde. Bu dostum beni kaç kez aradı acaba...

Paris hiltona selamını ilettim..çok utandı kızardı, heyecanlandı ,kelimeler boğazında  düğümlendi selamını alıp alamadığını tam olarak anlayamadım :D
ALLAH kimseyi gülmekten ayırmasın.. kal sağlıcakla..

• Enver Aktürk
  • Aktif Visirli
  • *
  • Enver AKTÜRK
Bu iki gün içinde duygusal bir insan keşfettim. Bakalım müzik tarzında da duygusal mı takılıyor haftanın konuğu.

Ne tarz müzik dinlersiniz? Dinlediğiniz müzisyenler, şarkıcılar, türkücüler kimler?

Karadeniz müziğiyle aranız nasıl? Kimleri dinlersiniz?
Emrullah kardeşim tekrar selam..Yapı olarak evet duygusalım keşiflerinin yüzde yüzlük doğruluk payı var. Anladığım kadarıyla sende çok iyi gözlemci; okuduklarını 'çuk'' diye özetleyip noktayı koyacak yetenektesin..
Tarz olarak Arabesk pop diyebilirim . Hiç bir sanatçıyı yaşamıyla değerlendirmem .. Kulağıma hoş geliyorsa her türlü müzii dinlerim .. Özellikle dinlediğim sanatçı. Yıldız Tilbe, Sibel Can  Cengiz Kurtoğlu Bir adım önde..
Karadeniz müzüği hayatımın bir parçası gibi... severek dinlerim yeterki kemençe olsun. Kazim Koyuncu, Volkan konak.ERkan Ocaklı , Türüt, Cimilli,Sait Uçar, Bizim gönül Yazmadığım sanatcı kaldımı.. :D Kısaca içinde kemençe olsun , kemençede özümü ,kendimi buluyorum işin özü bu..

Hayatında başarılar.. Zeki ve Lokman Abine Kucak dolusu selamlar..

• Enver Aktürk
  • Aktif Visirli
  • *
  • Enver AKTÜRK
sevgili Enver kardeşim haftanın konuğu olman dolayısıyla seni kutluyorum sayın kardeşim iş hayatında ve sivil hayatta bu saygılı davranışların beni daima mutlu etmiştir bundan sonrada böyle başarılı ve dürüst bir yaşam diler tüm ailene saygı ve hürmetlerimi sunarım selamlar
Sevgili İsmail Abim öncelikle teşekkür eder;beni onurlardıran güzel düşüncelerin için memnuniyetimi belirtmek isterim.''Üzüm üzüme baka baka kararır''. Toplu yaşayan kişiler hep kendilerinden bi iki kuşak öncesini örnek alır..Sizin kuşak ve  sizden sonraki kuşak çevresine  saygılı davrandiki bu  bize yansıdı kanaatindeyim..
Üzerine her doğan güneş, Batan güneşten daha hayırlı, daha  güzel geçmesi dileğiyle.  ALLAHa  emanetsin.

• Enver Aktürk
  • Aktif Visirli
  • *
  • Enver AKTÜRK
ooo Haftanın konugu kimler hos geldiniz enver bey..Haftanın konugu olmandan dolayı tebrik eder hayatın boyunca mutlu olman dileklerinle...

1.Trabzonsporun bundan sonra  şampıyon olaçağını düşünüyormusun...

2.Köyünün muhtarı olsan ilk yapaçagın ne olurdu?

3.Sizce Türkiyenin en büyük sorunu nedir?

4.Yaşandinda en çok neyin degişmesini istersin?

5.Güzel bir fıkra bizimle paylaşırmısın?

6.Hiç baskı altında kaldığın bir durum oldumu?Olduysa nedir?

7.İsrail hakında düşünçelerini söylermisin?

8.Türkiye’de ve Dünyada gelişen ve tepki duyduğunuz olaylardan bahseder misiniz?

9.Futbolda benden iyimisin onu söylermisin..?

10.Şiir yazmayı bıraktınmı...eskiden yazardın ne oldu sana söylermisin....

11.Hayatta en cok kıymet verdiğin?

Kolay gelsın.....
Vay enişte  bey hoş bulduk.Sabahtan akşama  kadar soru mu hazırlıyorsun? ne bu hız?
yalnız 11 soru hazırladın 1  sorun sakatlanırsa eksik oynayacaksın haberin olsun.. Futbolu sende iyi biliyorum sanırım yedeksız  takım sürmem sahya  ben :D
1-Trabzonspor şampiyon olsada olmasada sonuna kadar Trabzonsporluyum Çünkü başka trabzonsporumuz  yok bizim. Trabzonspor iyi yönetilir ve bünyesine uygun futbolcular alırsa birde kendi içindeki  muhalifler ortadan kalkarsa şampiyonluğun gelmesi çok yakındır.Çok paralar harcayıp takım kurarak şampiyonluk bekleme devri yavaş yavaş kapanıyor bunun canlı örneklerini günümüzde  görüyoruz..Trabzonspor mutlaka bir gün şampiyon olacaktır. inancımı yitirmiş değilim.
2-Köy muhtarlığını hiç düşünmediğim için özellikle  şunu yapardım diyeceğim bir  şey yok. Benim gibi muhtrlığı düşünmeyenlerin  Köy muhtarına destek vermekten başka bir  çaresi yok  bizde bunu yapmaya çalışıyoruz.
3-Türkiyenin en büyük sorunu geçim sıkıntısı ve işsizlik.Birde Atlını çizerek solemek istiyorum iş bulanında işi beğenmeyip işini  gereği gibi yapmaması.
4-Yaşantım boyunca iyi kötü ne yaşadımsa hep ALLAH şükrettim. Şu değişsin diyebileceğim bir şey yok hayatımda.
5-Dönem Tansu Çiller  dönemi .. Pahallılık ayyuka cıkmış.  bir grup İMF heyeti Türkiyeye gelir.
Sayın Tansu Ciller ve kurmayları İMF heyeti çarşı pazar dolaşmaya çıkarlar.Vitrının Birinde şu fiyatlar yazar
-Pantolon 20 lira
-Gömlek 15 Lira
-Takım elbise ve abiye 30 lira
İmf heyetinden biri Tansu çiller ve kurmaylarına  döner ve derki
- sizin ülke denildiği kadar pahallı değilmiş Diğer Avrupa Ülkeleri fiyatları daha  pahhallı der.
Sayın Tansu çillerde Yanındaki Bakanın kulağına  eğilerek ksık sesle
- Ben size Kuru temizleme Çarşısını gezelim derken ne kadar haklı olduğumu anladınız mı? der.

6- Baskı altında kalmadım desem yalan olur. Askerden geldikten sonra  Annemin evlen baskıları çok oldu üzerimde.
7-İsrail hakkında düşüncelerimi yazsam enişte  bir  ''KURTLAR VADİSİ'' dizisi daha cıkarsanırım. Kısaca şöyle özetlesem umarım sorunun cevabını kafanda tasarlarsın.. İsraile ''WAN MİNUTE'' diyebilecek başkanların dünya ülkeleri  üzerinde çoğalması lazım.
8-Türkiyede baş örtülü öğrencilerin eğitim haklarının ellerınden alınmasına..  bu gün kısmen olmasada... Bazı kesimler tarafından haladaha  baş örtünün çağ dışı gösterilmesine .. En basit devlet kademesi toplantılarında baş örtünün gündeme  gelip  tv lerde haber olmasına tepkim oluyor.Dünya üzerinde müslümanlara yapılan zülümlere müslüman ülkelerin seyirci kalmasına  buna  türkiyede dahil.
9- Ben senden iyi veeya  kötü olduğumu ikimizi bir arada izleyenler vermeli karar.
10-Şiir yazmak içi bu sıralar vaktim yok gibi bir  şey inşALLAH  yazmaya  devam edeceğim
11-Eşim Ailem ve sevdiklerim
Öss  sınavı bıle  bu kadar zor değildi ne yaptın enişte yordun beni...Ayşe ablama ve yiyenlere selamlar

• Aktif Visirli
  • *
Haftanın konuğu sayfasına hoşgeldiniz!

1. Hayatınızda yapmak isteyipte yapamadıgınız oldumu.
2. Trabzon da değilde başka hangi şehirde yaşamak isterdiniz.
3. Hayatınızda en önemli kıldığınız sey?

hayatınızda başarılar ve cevaplar için şimdiden teşekkürler

saygılar
Bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım başım göğe ererdi.
En iyi nasihat; iyi örnek olmaktır.
Cahillerin kalbi dudaklarında, alimlerin dudakları kalplerindedir.

• Administrator
  • *
Haftanın konuğuna sevgi ve saygılar. İcinin güzelliği sozlerine de yansıyor Enver abi, güzel bir soyleşi oluyor, tebrikler.

Benim sorum, Kuzin internet kafe özelinde trabzondaki iş, ticaret ve sosyal hayatı özetleyebilir misin bize. Yani soruyu biraz daha açarsam, kafeyi actıgınızdan beri işler nasıl gelisti, gelen gidenlerin profilleri nasıl v.s v.s

Bi de kafeyi gec kapattıgınız icin illaki uzun sokakta güzel bir gece anınız olmusur, onlardan birini paylaşabilir misin?

Selamlar...

• Enver Aktürk
  • Aktif Visirli
  • *
  • Enver AKTÜRK
Haftanın konuğu sayfasına hoşgeldiniz!

1. Hayatınızda yapmak isteyipte yapamadıgınız oldumu.
2. Trabzon da değilde başka hangi şehirde yaşamak isterdiniz.
3. Hayatınızda en önemli kıldığınız sey?

hayatınızda başarılar ve cevaplar için şimdiden teşekkürler

saygılar
Hoşbulduk... Size ve gurbette yaşayan , gurbet kahrı çeken gülen köyü ailesine  selam olsun
1-İlk okuldan başlayıp lise son sınıfa kadar sayısal derslerim çok iyiydi.. Özellikle  matematik dersini  çok severdim .Hayalimde  hep matematik öğretmeni olmak yatardı. Olamadım..
2-Lise biiitkten sonra Türkiyenin  çeşitli illerinde  inşaatta çalıştım.. Pek çok ili gezdim gördüm. 18 Ay kadar da  Almanyada  kaldım.. Hepsinin kendine  özgü doğa ve Tarihi güzellikleri var.. Bazı şehirler  ekonomik acıdan TRAbzondan daha avantajlı.. Nezaman trabzon dışına cıksam 2-3 hafta sonra trabzona karşı bir  özlem duyar bir  an önce trabzona dönmek isterdim..İnsanın doğduğu , sevdiklerinin olduğu yer dışında yaşayacağı yer  yoktur  sanırım... Yaşasa bile mceburiyettendir; özlem duymaması imkansız gibi geliyor bana ..ALLAH herkesin ahiret mekanını  cennet  etsin.. Benim yer yüzü cennetim yuvam ve Trabzon...
3-Eşim Ailem ve  sevdiklerim vazgeçilmzlerimdir...
Yarınlarınız  güzel ömrünüz bereketli olsun.....

• Enver Aktürk
  • Aktif Visirli
  • *
  • Enver AKTÜRK
Haftanın konuğuna sevgi ve saygılar. İcinin güzelliği sozlerine de yansıyor Enver abi, güzel bir soyleşi oluyor, tebrikler.

Benim sorum, Kuzin internet kafe özelinde trabzondaki iş, ticaret ve sosyal hayatı özetleyebilir misin bize. Yani soruyu biraz daha açarsam, kafeyi actıgınızdan beri işler nasıl gelisti, gelen gidenlerin profilleri nasıl v.s v.s

Bi de kafeyi gec kapattıgınız icin illaki uzun sokakta güzel bir gece anınız olmusur, onlardan birini paylaşabilir misin?

Selamlar...

Vay Zaferciğim Trabzondan kucak dolusu selamlar. Cumaan mübarek olsun.. Trabzondayken sık sık görüşürdük. Özlendin haberin olsun.

Trabzonda internet kafeler mahalle aralarında kısmen eski iş potansiyelini yavaş yavaş yitirmeye başlasada merkezi yerlerde devamlılığını ettirecek kadar iş yapabiliyorlar.Ticaretin hangi dalı olursa olsun tamamen işletmecinin  müşteriye karşı tutumu, gülec yüzlüllüğü, çağın getirdiği yeniliklere açık olup olmaması o ticaretçiyi ve işletmesini direk etkileyecek unsurlardır diye düşünüyorum. Dünyada ve Türkiyede ekonomik kriz var kim ne derse desin. Bu durum Trabzonumuzu da etkiledi haliyle. Az kâr yapıp karnını doyuruyorsan yaratana şükretip kendi kabuğuna cekileceksin kanımca. Trabzon küçük bir şehir Ankaraya göre sosyal faliyet olayı az olsa da bizim en büyük sosyal faaliyetimiz köylülerle yaptığımız eğlenceler.

Kafenin açılışı ve sonrasında izletiğimiz temel politika elit müşteriye hızmet vermek yaş ortalamasını yüksek tutmak sessiz elit bir ortam yaratmaktı. Bunuda kısmen başardık ki 4-5 yıllık sürekli müşterilerimiz  var.

5 yıllık zaman zarfında bir çok anımız oldu elbet. Mesala  bir  gece  saat 3 civarları cafe full dolu sırada bekleyen müşterilerimiz  vardı. Gecenın o saatinde ayakta olamamız münasebetiyle acıktık, açık olan bir hamburgerci var telefon açıp hamburger istedik. Hamburgerci bizim siparişleri hazırlayıp cirağa verir. Çırak elinde poşetlerle Uzunsokatan gelirken polisin dikkatını çeker bu saatte elleri dolu nereye gidiyor diye sorar cırağa:  Bu satte nereye gidiyon? Çırak abi bi internet cafe var oraya götürüyorum der. Poliste tamam beraber gidelim. Önce çırak içeri girer arkasından polis. Acıktım hamburger kokusu burnuma geldi daldım içeri der. İnsaflı biriydi sadece hemen kapatın cıkın yarım saat sonra kontrole geleceğim dedi ve gitti. Bizim Hüseyin hemen hamburgerciyi aradı.

-Abi ben senden 10 tane hamburger istedım gece gece fazla geldide promosyon olarak polismi yolladın bana:)

Yine bir gün gece 2-3 civarları cafe yoğun polisler devriye gezerken ışığı görüp cafeye gelirlerler. Bu saatte niye acıksınız saat 12 de kapatmak zorunda olduğunuzu bilimiyormusunuz.  Hüseyin abi format atıyorduk ondan gece  kaldk birazdan cıkarız. Polis her masada bir kişimi format atıyor der. Abi onlar arkadaş yardım edıyorlar. Sonra arkadaşlar kapatıyoruz,  kalkın  para verip cıkıyor polis ne insaflı arkadaşlarınız var hem formata yardım edıyorlar hem de para  veriyorlar.. :D paylaşmak istediğim bir iki tanesini paylaştım...

Zaferim sağlıcakla  kal ALLAH'a emanetsin .. görüşmek dileğiyle

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz
Enver abi Öncelikle haftanın konuğu olduğunuz için teşekkür ediyoruz. Sorularıma geçiyorum...

-Gülen Köyü muhtarı olsanız köyde yapacağınız faaliyetler neler olurdu? Şimdi gördüğünüz eksiklikler nelerdir? Muhtarımıza tavsiyeleriniz olacak mı?

-Köyde geçirdiğin güzel bir anını bizlerle paylaşırmısın?

-Sitemizin amacına hizmet ettiğini düşünüyormusun? Eksiklikler nelerdir? Neler tavsiye edersin?

ALLAHa emanet olunuz. Hüseyine selam, arada onuda görelim. özlüyoruz...
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• Enver Aktürk
  • Aktif Visirli
  • *
  • Enver AKTÜRK
Enver abi Öncelikle haftanın konuğu olduğunuz için teşekkür ediyoruz. Sorularıma geçiyorum...

-Gülen Köyü muhtarı olsanız köyde yapacağınız faaliyetler neler olurdu? Şimdi gördüğünüz eksiklikler nelerdir? Muhtarımıza tavsiyeleriniz olacak mı?

-Köyde geçirdiğin güzel bir anını bizlerle paylaşırmısın?

-Sitemizin amacına hizmet ettiğini düşünüyormusun? Eksiklikler nelerdir? Neler tavsiye edersin?

ALLAHa emanet olunuz. Hüseyine selam, arada onuda görelim. özlüyoruz...
Selam Kenan kardeşim..,'' Penida hesab edup'' haftanın konuğu köşesinde yer verdiğniz için site yönetimine teşşekür ederim..
Kenancım muhtarlık konusunda  bu ikinci soru olarak geldi  bana ..3. soru  gelirse galiba  ciddi ciddii oy potansiylim olduğunu düşünüp  muhtarlığa  adaylığımı koyacam.. Muhtarlık bol zaman ve sorumluluk isteyen bir mevki.. BU sorumluluğu bu güne kadar üzerine almış köye  hizmet etmiş kimi ahirete göç etmiş kimi hala  sağ olan zatlardan ALLAH razı olsun.. Muhtarlık yapanların elbet yalnışları hataları oluyor. eğer  biz onları  bu hatalarından  dolayı yermeyip desteğimizi sonuna  kadar  verip  moral ve çalışma şevklerini kırmazsak köylü ve  köy olarak kazanan biz oluruz düşüncesindeyim...
Köyde eksik olarak gördüğüm veya olmasını istediğim düğün salonu ve toplantı salonu... Birde  köy mezarlıklarının çok dağınık olması bir arada olsalardı kanımca  çok daha güzel olurdu..
Sitenin amacına ulaştığını düşünüyorumve olumsuz bir fikir soyleyecek olanın var olduğunu düşünmüyorum..''aa  buda  bizim köylümü'' kimin nesi deyip tanıştığım bir çok kişi oldu site  sayesinde.. emek verip zaman ayıranların emeğine  sağlık.
sitete olmasını ıstediğim görüntülü  sohbet :D burdan almanyadaki abmle  rahat görüşebilmeliyim mesela :D

Kenanım öncelikle belirtmek isterim ki köyde içime  çektiğim her  nefes  benim hafızamda güzel bir  anıdır.. 15-16 yaşlarındaydım. Cuma  namazı  çıkışı arkadaşlarla  1 gün sonrasına kacalahta toplanıp top oynamak için karar aldık ve dağıldık sabahı zor  beklıyorum top oynamak benim için bir tutku helede o zamanlar iddalı  oynuyoruz.. neyse sabah namazı babamın kerendi dövme  sesiyle uyandım. maç işinin yattığını moralimin bir  anda sıfıra  düştüğü andı o an..kahvaltıda babamdan izin almak için ne  yaptımsa  çare yapmadı.. moralsız  moralsız çayır biçmek için düşdük   yola . kaçalahın az ilerisinde halev yatağında çayır biçmeye  başladık.. saat 10-11 gibi arkadaşların kacaalahtan 'faul' gol aut  sesleri kulağıma geldikçe bir  an önce işten kayadarmak istiyordum ki sanki  yüce  Mevlam halime acıdı  babam çok iyi kerendiçi olmasına  rağmen nasıl yaptı bilmiyorum kerendiyi kırdı.. tabi  banada fırsat doğdu . yedek kerendi olmadığı  için bana git rimantozdan teyzenin kerendisini al  gel sonrada izinlisin kit  top oyna  dedi.. kacalahtan rimantoza inip çıkmam 30 dk  yı  geçmedi .. top oynamak ve arkadaşlarla vakit geçirmek  için  verdiğim bu azmı hıç unutmam

sağlıcakla  kalın.. her şey gönlünüzce olsun

• Süper Moderatör
  • *
  • GSM: 0.536.947.6490
Selam sevgili kardeşim öncelikle haftanın konuğu secmelerinden dolayı sayın yönetiçileri tebrik ederim vede senin gibi bir kardeşimizi konuk görmekten onur duyarız.
Kardeşim yıllar oldu sizleri görmeyeli ara sıra suluovaya gelirdin son yıllardır uğramaz oldun ara sıra gel butarafa unutturma kendini kardeşim bende bir kaç soru sorayım.

(01)Sitemizi nasıl buluyorsun artılarımız eksilerimiz nelerdır neler olsa daha iyi olur veya yeterlimi sence.
(02)Bir esnaf olarak ekonomi kidişatını nasıl görüyörsun.
(03)Yeni nesil gençler arasındaki dayanışmayı samimiyedi nası değerlendiriyorsun sence yaşlılar ve gençler arasında kuşak çatışması varmı.
(04)Dersaneleri nasıl buluyorsun sence yeterlimi.
(05)Geçmişte okuduğun imam hatip lisesi şimdiki liseler arasında ne gibi fark var o okulda okuyan gençlere ne gibi nasihatin olur.
(06)Hangi konularda secicisin bayanlara karşı erkeklerin ne gibi ön yargıları ve değerleri vardır acaba toplumumuzda çalışan kesimin coğunluğu kimlerden oluşuyor hakikaten bayanların sadece özel günlerdemi değeri vardır bu konuda peygamber efendimizin(S.A.V)veda hütbesindeki nasihatini gözden geçirmek adına bakmak lazım.

Sevgiyle kal höşca kal kardeşim
SULUOVA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ  MEMURU
MURAT ÇOBANOĞLU

• Enver Aktürk
  • Aktif Visirli
  • *
  • Enver AKTÜRK
Selam sevgili kardeşim öncelikle haftanın konuğu secmelerinden dolayı sayın yönetiçileri tebrik ederim vede senin gibi bir kardeşimizi konuk görmekten onur duyarız.
Kardeşim yıllar oldu sizleri görmeyeli ara sıra suluovaya gelirdin son yıllardır uğramaz oldun ara sıra gel butarafa unutturma kendini kardeşim bende bir kaç soru sorayım.

(01)Sitemizi nasıl buluyorsun artılarımız eksilerimiz nelerdır neler olsa daha iyi olur veya yeterlimi sence.
(02)Bir esnaf olarak ekonomi kidişatını nasıl görüyörsun.
(03)Yeni nesil gençler arasındaki dayanışmayı samimiyedi nası değerlendiriyorsun sence yaşlılar ve gençler arasında kuşak çatışması varmı.
(04)Dersaneleri nasıl buluyorsun sence yeterlimi.
(05)Geçmişte okuduğun imam hatip lisesi şimdiki liseler arasında ne gibi fark var o okulda okuyan gençlere ne gibi nasihatin olur.
(06)Hangi konularda secicisin bayanlara karşı erkeklerin ne gibi ön yargıları ve değerleri vardır acaba toplumumuzda çalışan kesimin coğunluğu kimlerden oluşuyor hakikaten bayanların sadece özel günlerdemi değeri vardır bu konuda peygamber efendimizin(S.A.V)veda hütbesindeki nasihatini gözden geçirmek adına bakmak lazım.

Sevgiyle kal höşca kal kardeşim
Sevgili murat abime kucak dolusu selamlar saygılar ve güzel dileklerinden dolayı teşekkürler..
Evet uzun zaman aldu belki 6- 7 yıldır  görüşemiyoruz..  Mustafa abimle aynı dönemde hafızlık yapmanız nedenıyle  bir çok maceranızı; hikayenızı anlatır  seni ve diğer kurs arkadaşlarınızın arada kullaklarını çınltırız..Eskiden boş  vaktim olduğundan sık sık  sulavaya  gelir hem akrabalarımla  hemde köylü abilerim ve arkadaşlarımla  hasret  giderirdim  ne  yazık ki şimdi o  vakti bulup eskisi gibi  gelemiyoruz... Bu bağlamda Sulovada yerleşmiş orda hayatını devam ettiren tüm gülen köyü ailesine  selam olsun..
1-) Sitemiz amaçları doğrultusunda 10 numara olmuş.. uzun zaman görmediğin arkadaşından, doğan bebekten, hastasından , öleninden(ALLAH hepimize uzun ömür versin) haberdar olabiliyorsun.pek yorum yapmasamda genelde onlineyim sitede..
2-Ekonomik olarak dğnyanın her yerinde bir durgunluk olduğunu duyuyoruz. türkiyedeki durgunluk aslında herkesin bir yere  borçlu olmasından kaynaklanıyor..maaşını alan ılk önce borcunu yatırıyor geri kalanıyla  alış veriş yapıp idare  etmeye  çalıştığından esnafa  az yansıyor  diye  düşünüyorum.
3-yeni  nesil gençleri ben  çok şaslı görüyorum..her türlü teknolojik imkanlar ellerinde ve daha  özgür eskiye rağmen daha  cok seslerini duyurabiliyorlar..Biz bir büyüğümüzün yanında değil konuşmak gülerken bile kahkaha tozumuzu ölçmek zorundaydık..Eğr bu özgürlüklerini olumlu ve saygı  çerçevesinde geliştirirlerse kazanan tür  aile toplumu olur hemde seslerini fikirlerini her ortamda  dile getirmiş olurlar.Eski nesil kendini geliştiriyor çağa ve çağın getirdiklerine ayak uydurmaya  çalıştığı için fikir  çtışması yok gibi bir  şey..
4-) Ben kendi  fikrimce dershanelerin türkiyede ailelerin omuzlarına  verilen ağır  bir  ekonomik yük olarak görüyorum..  türkiyede  eğitim okullarda  daha  üst  düzeyde  verilmeli  sınıflarda okuyan öğrenci  sayısı  en fazla  20 olmalı ve eğitimini okulda  almalı dershanelere gerek duyulmamalı..okullardaki sınıf  sayısı artırılmalı 50 kişilik sınıflar yerine 15- 20 kişilik sınıflar kurulmalı ve dershanedeki öğretmenlerinde  bu sınıflara kaydırılarak öğretmenlerinde acıkta  kalmaları önlenmelidir..okulllardaki eğitim seviyesi yükseltilerek hem öğrencinin hafta ici 5 gün okul  dışında hafta sonu dershane olayı ortadan kalkıp  çocukta az  cocukluğunu yaşamalı kanımca..Ayrıca  bu gün ÖSS sınavı var bu  bağlamda  sınava girecek tüm öğrenci kadeşlerimize  ALLAH zihin acıklığı versin..
5-) Eskiden İmam hatip lisesine giden öğrencinin bir duruşu vardı.. sokakta  yürüyen herhangi bir  vatantaş bu imam hatiplidir kolaylıkla  diyebilirdi  şimdi o kültür  o duruş yok  gibi.. gençlere tavsiyem '' Kendinize  zaman ayırın!! her zaman bir şeyler öğrenmeye  çapa  gösterin.. okuyun OKUYUN''
6- yemek ve  giyim konusunda  seçiçiyim..Bayanlara kaşı ön yargılı davranmadığım için çevremdeki kişilerinde  şu ön yargısı  var deyeceğim bir konu yok..Her  günü  eşinle ve ailenle özelmiş gibi yaşamalısın , Doğum günü sevgililer günü, yıl dönümü, fasa  fiso işin tefferruatı onlar..

Facebook Yorumları

Twittear