Haftanın Konuğu "ORHAN YAZICI"dır. - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Haftanın Konuğu "ORHAN YAZICI"dır.  (Okunma sayısı 21687 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz

Bu haftaki konuğumuz, Gülen Köyü camiisinde hafızlığını tamamlamış, kısa bir sürede olsa İmamlık yapmış ve ardından memleketten yüzlerce kilometre uzağa gidip hayatını devam ettiren gurbetçimiz aynı zamanda amcam olan Orhan YAZICI'dır. Öncelikle konuk olmayı kabul ettiğiniz için teşekkülerimizi sunuyoruz. Klasik sorularla başlayalım...

- Orhan Yazıcı kimdir? Nerede yaşar? Ne iş yapar? Hayat hikayenizi anlatırmısınız.

Kolaylıklar ve başarılar diliyoruz.

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• O Bir Visirli
  • *
     S.A.Sevgili kardeşim ve arkadaşım Orhan. Öncelikle sana sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. Biz ilkokulu beraber okumuştuk hatırlarsan. Şimdi nerde olduğunu bilmiyorum. Eğer mail adresinden sana ulaşabilirsem görüşmeyi doğrusu çok istiyorum. Ne işle uğraşıyorsun ve nerelerde eğleşiyorsun? İstersen seni eski günlere, ilkokul günlerine bir gezindi yaptırayım. Hatırlarmısın bilmem hocamız Yakup Cansız okulun suyu kesilince bizi suya bakmaya gönderiridi.Nuh, sen ve ben okula gelen suyun kaynağına varıp o çeşmeyi yıkar, sonrada çamurlarla suyun kaçak kısımlarını tamir ederdik. Bahane çeşmenin yıkanması ve su kaçaklarının tamiri,hedefse o gün okuldan kaçmak. Çocukluk aklı işte. Sonraki günse hocamızdan fırça yemekte işin tuzu biberi. İlkokul bittikten sonra biz ortaokula sense Kur'an Kursuna gitmiştin. Ondan sonra beli dönem görüşsekte birbirimizin izini kayıp ettik maalesef. Ben Eskişehir Kadastro Müdürlüğünde görev yapmaktayım. Görüşürsek çok sevinirim. Sana ve ailene mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir hayat diliyorum. ALLAH'a emanet olun. Hasan ALGÜL  Cep:0 533 6373877

• Aktif Visirli
  • *
  • CAHIL KIMSENIN YANINDA,KITAP GIBI SESSIZ OL.
  • GSM: +491783744775
Sevgili yegenim Kenan oncelikle seni bukadar beklettigim icin ozur dilerim. Beni konuk sectigin icin ayrica tsk ederim. Orhan Yazici 1967 yilinda (Rahmetli) Haci Fersat Yazicidan olma (Rahmetli) Zelife Yazicidan dogma  :). Alti Kardesden en kùcùkleriyim. 1995 e kadar Tùrkiyede ikamet ettim. 1995 den sonra Es ve Is dolayisiyla Almanyaya geldim. 15 Yildirda Almanyada yasiyorum. Evliyim Enes adinda Aslan gibi bir Oglum (15) Hùmeyra (11) adinda Prenses gibi bir kizim var.
Sabah 6 aksam 18.00 saatleri arasinda calistigim icin sorulariniza 19 dan sonra cevap vermeye calisicam. Sorulariniz kisa ve oz olursa sevinirim :D
DENIZ GIBI MAL KAZAN,
FAKAT SEN ÜZERINDE
GEMI OL

• ÖMER AKYOL
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 0545 508 02 51
Merabalar kardeşim

• O Bir Visirli
  • *
Avrupa’da gurbetçi olmak nasıl bir duygu kardeşim?

• Aktif Visirli
  • *
     S.A.Sevgili kardeşim ve arkadaşım Orhan. Öncelikle sana sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. Biz ilkokulu beraber okumuştuk hatırlarsan. Şimdi nerde olduğunu bilmiyorum. Eğer mail adresinden sana ulaşabilirsem görüşmeyi doğrusu çok istiyorum. Ne işle uğraşıyorsun ve nerelerde eğleşiyorsun? İstersen seni eski günlere, ilkokul günlerine bir gezindi yaptırayım. Hatırlarmısın bilmem hocamız Yakup Cansız okulun suyu kesilince bizi suya bakmaya gönderiridi.Nuh, sen ve ben okula gelen suyun kaynağına varıp o çeşmeyi yıkar, sonrada çamurlarla suyun kaçak kısımlarını tamir ederdik. Bahane çeşmenin yıkanması ve su kaçaklarının tamiri,hedefse o gün okuldan kaçmak. Çocukluk aklı işte. Sonraki günse hocamızdan fırça yemekte işin tuzu biberi. İlkokul bittikten sonra biz ortaokula sense Kur'an Kursuna gitmiştin. Ondan sonra beli dönem görüşsekte birbirimizin izini kayıp ettik maalesef. Ben Eskişehir Kadastro Müdürlüğünde görev yapmaktayım. Görüşürsek çok sevinirim. Sana ve ailene mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir hayat diliyorum. ALLAH'a emanet olun. Hasan ALGÜL  Cep:0 533 6373877

Cok degerli kardesim Hasan bende sana en derin muhabbetlerimi sunuyrum.Ayrica Sana ALLAHtan sabir diliyorum Cafer amcamizin mekani cennet olsun. Sorularina gelince ben su anda Almanyadayim bir Metal firmasinda calisiyorum.Email adresimi istemissin yaziyorum görüsürsek bende memnun olurum. orhanyazici@hotmail.de
Anlattigin hatira her zaman okuldan kacmak icin yaptigimiz numaralardan sadece bir tanesi,ama o eski günleri gercekten özlüyorum.her sey gönlünce olsun ALLAHa emanet ol.
DENIZ GIBI MAL KAZAN,
FAKAT SEN ÜZERINDE
GEMI OL

• Aktif Visirli
  • *
Merabalar kardeşim
Değerli kardeşim Ömer sorular kısa ve öz olsun dedim,ama bu kadar da demedim :D
DENIZ GIBI MAL KAZAN,
FAKAT SEN ÜZERINDE
GEMI OL

• Aktif Visirli
  • *
Avrupa’da gurbetçi olmak nasıl bir duygu kardeşim?
Sevgili Ahmetim Avrupa'da gurbetci olmak bence, Türkiyede hic kimsesi olmayan yetim bir çocuk gibidir. Nedenine gelince burada en samimi arkadasinla bile görüsmek en az ayda bir ya da iki ayada bir olabiliyor. Burda herkes evinden isine, isinden evine bir hafta sonumuz kaliyor onuda Ailemizle gecirmek durumundayiz. Saygilarimla...
DENIZ GIBI MAL KAZAN,
FAKAT SEN ÜZERINDE
GEMI OL

• Aktif Visirli
  • *
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
     Merhaba Orhan kardeşim…

Haftanın konuğu olmandan dolayı seni yürekten tebrik ediyorum. Uzun bir aradan sonra seni Almanya’da görmek inan çok güzeldi, ayrıca işini bırakıp bize zaman ayırman ve bizi uğurlamak için havaalanına kadar gelmen ayrı bir incelikti, çok teşekkürler güzel kardeşim. Seninle köyle ilgili çok fazla anımı hatırlamıyorum ama benim için kısa bir sürede olsa Trabzon’da dükkânda beraber çalıştığımız dönemler, aynı evi paylaşmamız ve senin Esiroğlu Fındıklı köyünde imamlık yaptığın zamanlarda çok güzel anıları paylaştık, o günleri hala özlemle hatırladığımı belirtmek istiyorum, sorularıma gelince;

1 – Trabzon’da ticaret yaptığın dönemleri hiç hatırlıyor musun? ;) En çok neyi özlüyorsun? Ticareti bıraktığına hiç pişman oldun mu?
 2 – Trabzon’da çalıştığın dönemlerde unutamadığın bir anını anlatır mısın?
 3 - İmamlığı bıraktığına pişman mısın? Eski imam arkadaşlarınla görüşüyor musun?
 4 – Almanya’daki Gülen Köyü derneğinin yaptığı güzel çalışmalarını ve faaliyetlerini ilgiyle takip ediyoruz, sence daha farklı ne gibi çalışmalar yapılabilir? Ayrıca seni bu faaliyetlerin içerisine pek göremiyoruz acaba özel bir nedeni var mı?

Hürmet ve muhabbetlerimle...
BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 765 81 99
     Değerli kardeşim Orhan yıllar sonra seni tekrar görmek ne güzel, sanırım ilkokuldan sonra görüşemedik. Bizi tekrar yıllar sonra bir araya getiren site yöneticilerine teşekkür ediyorum.

Soruma gelince okuldaki kaç kişinin numarasını hatırlıyorsun?

Tüm gurbetçilerin olduğu gibi senin de ALLAH yardımcın olsun…

• Aktif Visirli
  • *
  • Dal Rüzgarı Affetse Bile;Kırılmıştır Bir Kere...
  Orhan abi haftanın konuğu olmanızdan dolayı sızı tebrik ediyorum...
-15 yıldır almanyadasınız geri dönmeyi düşünürseniz bu dönüşün sebebi ne olabilir?
-Siyasi olarak türkiyenin durumunu nasıl gözlemliyorsunuz ve yurt dışında yaşayan yerli ve ya yabancıların TÜRKİYE ye bakış açıları nasıl(siyasi,ekonomik,kültürel)???
   Hakkınız da herşeyin gönlünüzce olması dileğiyle...saygılarımla...ayrıca annemin ve babamın selamları var
Gülen YÜZÜMÜZ, Gülen KÖYÜMÜZ...

• muhammedçobanoğlu

• Ziyaretçi
Selamu Aleyküm
SORULARR!

1)Gurbette yaşamak zormu?
2)Yerli yabancı ayrımı hala devam ediyormu?

• Aktif Visirli
  • *
     Merhaba Orhan kardeşim…

Haftanın konuğu olmandan dolayı seni yürekten tebrik ediyorum. Uzun bir aradan sonra seni Almanya’da görmek inan çok güzeldi, ayrıca işini bırakıp bize zaman ayırman ve bizi uğurlamak için havaalanına kadar gelmen ayrı bir incelikti, çok teşekkürler güzel kardeşim. Seninle köyle ilgili çok fazla anımı hatırlamıyorum ama benim için kısa bir sürede olsa Trabzon’da dükkânda beraber çalıştığımız dönemler, aynı evi paylaşmamız ve senin Esiroğlu Fındıklı köyünde imamlık yaptığın zamanlarda çok güzel anıları paylaştık, o günleri hala özlemle hatırladığımı belirtmek istiyorum, sorularıma gelince;

1 – Trabzon’da ticaret yaptığın dönemleri hiç hatırlıyor musun? ;) En çok neyi özlüyorsun? Ticareti bıraktığına hiç pişman oldun mu?
 2 – Trabzon’da çalıştığın dönemlerde unutamadığın bir anını anlatır mısın?
 3 - İmamlığı bıraktığına pişman mısın? Eski imam arkadaşlarınla görüşüyor musun?
 4 – Almanya’daki Gülen Köyü derneğinin yaptığı güzel çalışmalarını ve faaliyetlerini ilgiyle takip ediyoruz, sence daha farklı ne gibi çalışmalar yapılabilir? Ayrıca seni bu faaliyetlerin içerisine pek göremiyoruz acaba özel bir nedeni var mı?

Hürmet ve muhabbetlerimle...

Sevgili kardesim, can dostum güzel insan Ahmet`ìm öcelikle duygularin icin sana cok tsk edereim.Sen buralara gelirsinde, beni görmek istersinde, ben gelmemmi kardesim.Ama bunu kabul etmiyorum bir daha gelisinde misafirim olmadan gitmek yok,haberin olsun.
1.Ticaret yaptigim günleri unutmuyorumki hatirlayayim.En cok senin gibi ve yillardir göremedigim arkadaslarimi özlüyorum.
2.Trabzonda calistigim dönemlerden bir ani,tahminim sende hatirlarsin
Aksam dükkanlari kapatmak üzereydik ben Salih abinin oldugu dükkandayim,Kudaslarin dükkaninin önünden asagiya Haydar,ve esnaf arkadaslar bir kac kisiyi döverek cömlekcinin dibine kadar indirdiler.Mesele,dayak yiyenler bayan müsteriyi rahatsiz ediyordu.Daha sonra gözleri morarmis bir genc arkadasina beni göstererek vuran bumuydu l....n diye dayak atanlari ariyordu.
3.Imamligi biraktigima pisman degilim,neden her sey nasip ve rizik meselesi Ahmetim demekki 3000-3500 km uzaklardada yiyecek rizkimiz varmis.Ama su var bu günkü sartlar o zaman olsaydi belkide birakmazdim. Imam arkadaslarimin birkaciyla hala görüsüyorum.
4. Burdaki Dernegin sadece geceler düzenlemek degil,Ramazan ve Kurban Bayramlarinda köylüler bayramlasmasi düzenleyebilir.Burda cogu zaman birbirimizden bi haber yasiyoruz,mesela hasta olan köylülerimiz oluyor,ne bileyim is kazasi yapan araba kazasi yapan oluyor.Bunlari bu sayfadan duyurabilir.
Umarim cevaplarim tatmin edici olmustur.Tanidik herkese selam
DENIZ GIBI MAL KAZAN,
FAKAT SEN ÜZERINDE
GEMI OL

• Aktif Visirli
  • *
     Değerli kardeşim Orhan yıllar sonra seni tekrar görmek ne güzel, sanırım ilkokuldan sonra görüşemedik. Bizi tekrar yıllar sonra bir araya getiren site yöneticilerine teşekkür ediyorum.

Soruma gelince okuldaki kaç kişinin numarasını hatırlıyorsun?

Tüm gurbetçilerin olduğu gibi senin de ALLAH yardımcın olsun…

Degerli kardesim Mustafa yillar sonrada olsa Teknoloji  araciligiylada olsa görüsmek cok güzel.Bu imkani bizlere saglayan site yönetimine bir tsk de ben ediyorum.Kardesim inanki cok zor soru sordun.Inanmiyacaksin  ama kendi numarami bile hatirlamiyorum. :D
Duanada AMIN diyorum sagol A.E.O
DENIZ GIBI MAL KAZAN,
FAKAT SEN ÜZERINDE
GEMI OL

• Aktif Visirli
  • *
  Orhan abi haftanın konuğu olmanızdan dolayı sızı tebrik ediyorum...
-15 yıldır almanyadasınız geri dönmeyi düşünürseniz bu dönüşün sebebi ne olabilir?
-Siyasi olarak türkiyenin durumunu nasıl gözlemliyorsunuz ve yurt dışında yaşayan yerli ve ya yabancıların TÜRKİYE ye bakış açıları nasıl(siyasi,ekonomik,kültürel)???
   Hakkınız da herşeyin gönlünüzce olması dileğiyle...saygılarımla...ayrıca annemin ve babamın selamları var

Halime kardesim 15 yildir Almanyadayim  Türkiyeye dönersem dönüsümün sebebi Türkiyenin iyiye dogru gitmesi olabilir.
Siyasi olarak  görüsüm AKP olmasada "Yigiti öldür,hakkini yeme derler" Onun icin siyasi olarak ilerleme var gibi.En azindan,aslina bakarsak da cok önemli bence TÜRKIYE de namaz kilan bir Cumhurbaskani ve Basbakan var. Yabancilarin bakis acilarina gelince pek cok Alman tatillerini Türkiyede gecirir. Türkleri sevenleride coktur.Bazilarida sabit fikirlidir, Türkmüsün Sacin siyahmi onun icin istemiyerekte olsa besledigi bir düsmansin.Bizlere gelince hani bir Ata sözü vardir "Bülbülü Altin kafese koymuslar yine VATAN`im "demis.
Annene Babana bendende selam. A.E.O
DENIZ GIBI MAL KAZAN,
FAKAT SEN ÜZERINDE
GEMI OL

• Aktif Visirli
  • *
Selamu Aleyküm
SORULARR!

1)Gurbette yaşamak zormu?
2)Yerli yabancı ayrımı hala devam ediyormu?

A.S Sevgili kardesim

Gurbette yaşamak zormu? Diye sormussun, Kolay dersem inanirmisin.Cevabinida vereyim coooook zor.

Yerli yabancı ayrımı hala devam ediyormu?
Bazi Eyaletlerde halen devam ediyor.
DENIZ GIBI MAL KAZAN,
FAKAT SEN ÜZERINDE
GEMI OL

• Aktif Visirli
  • *
öncelikle haftanin konugu bölümüne hosgeldiniz!

01. Türkiyenin durumu iyiye giderse, geri dönerim dediniz. Neden acaba?
      Hangi acidan?
02. Almanyada oldugunuz süre icinde, iyi ve kötü olan seyler nelerdi?
03.  Berline hic gittinizmi? Sehir arasi farklar.

saygilar

Bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım başım göğe ererdi.
En iyi nasihat; iyi örnek olmaktır.
Cahillerin kalbi dudaklarında, alimlerin dudakları kalplerindedir.

• Aktif Visirli
  • *
  • Hacioglu Ali Düzenli
    • Gülen Köyü Web Sitesi
selam orhancigim bu aralar bek gorusemedik almanyataki bik nik gunune beklerim saglik olursa     sorum hic benim yanima gelmeyi dusundugun oluyormu saykilarimla aeo

• Aktif Visirli
  • *
öncelikle haftanin konugu bölümüne hosgeldiniz!

01. Türkiyenin durumu iyiye giderse, geri dönerim dediniz. Neden acaba?
      Hangi acidan?
02. Almanyada oldugunuz süre icinde, iyi ve kötü olan seyler nelerdi?
03.  Berline hic gittinizmi? Sehir arasi farklar.

saygilar

Hos bulduk Nagihan hanim

Her acidan cünkü Türkiyede hayat standartlari  ve saglik sistemi gün gectikce iylesiyor,ve böyle devam ederse Türkiye güzel yerlere gelecegine inaniyorum.
2.sorunuza yasadigim bir olayi misal vercem,yil 1997 rahmetli annem Samsun S.S.K da yatiyordu bende burdan ziyaretine gittim. Ziyaret saati  geldiginde ziyaretimi yaptim,bitmek üzereyken iceriye bir hemsire hanim girdi elinde bir cubuk hasta yataklarinin demirlerine  vurarak,ayni zamanda bagirarak ziyaret saatinin bittigini söylüyordu. Bu bir hemsireydi ve hasta odasina giriyordu .  :-X >:( kötü olan bunlardi,iyi olansa bunlar yok artik.
Berline hic gitmedim.Sehir arasi farklar sorusunu biraz acarsaniniz memnun olurum.
Saygilar
DENIZ GIBI MAL KAZAN,
FAKAT SEN ÜZERINDE
GEMI OL

• Aktif Visirli
  • *
selam orhancigim bu aralar bek gorusemedik almanyataki bik nik gunune beklerim saglik olursa     sorum hic benim yanima gelmeyi dusundugun oluyormu saykilarimla aeo

A.S Alicigim piknikten haberim yok.Ama senin icin gelirim.

Sen sürekli geldigin icin düsünmeye  firsat kalmiyor. :D :D :D
Saygi bizden A.E.O
DENIZ GIBI MAL KAZAN,
FAKAT SEN ÜZERINDE
GEMI OL

Facebook Yorumları

Twittear