Haftanın Konuğu "AYDIN AKYOL"dur. - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Haftanın Konuğu "AYDIN AKYOL"dur.  (Okunma sayısı 12967 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24

Bu haftaki konuğumuz Almanya'dan, atma türküler bölümüne yeni bir boyut kazandıran, düğünlerin ve eğlence gecelerininin vazgeçilmezi gülen köyünün Kemencecisi Aydın Akyol'dur...

- Aydın Akyol kimdir? Kısaca kendinizi tanıtır mısınız?...

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Süper Moderatör
  • *
  • GSM: 0.536.947.6490
Selamu aleyküm aydın kardeşim öncelikle haftanın konuğu köşemize konuk olman bizleri mutlu mesut bahtiyar etmiştir.Taaa gurbet köşelerinden seni görmek ve misafir etmek cok hoş inşALLAH en kısa zamanda ailece sizleri vatanınıza bekleriz geçen yaz bana uğramadın çoçuklarla bu sefer bekliyorum.
Şimdi soru zamanı müsadenle birkaç soru sorayım

(01)Kemence ne ifade ediyor eger başka bir müzik aleti çalmak isteseydin ne çalardın.?
(02)Hobileriniz ve fobileriniz nelerdir.?
(03)Kendinize örnek aldığınız sanatçılar varmı.?
(04)Almanyada gülen köyü derneği ne gibi faliyetlerle ismini duyuruyor.?
(05)Sanat camiası icerisinnde olmasaydın alternatif meslek olarak ne yapardın.?
(06)Kitap okumayı seviyormusun en son hangi kitabı okudun.?
(07)En cok sevdiğiniz yemekler nelerdir.?

Aydın kardeşim ailenize ve yeğenlerime selam olsun bizlerden ALLAHA emanet ol kardeşim ALLAH yardımcınız olsun.

SULUOVA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ  MEMURU
MURAT ÇOBANOĞLU

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 765 81 99
Oooooooooooooooooooo naber cirak hoş celdun.
Ula iSMAİL bu hafta haftanun konuğıni ne güzel düşünmüssun cirağımın haftanın konuğu olması ne güzel.
Sayın aydın kardeşim tek bir sorum olacak tabi ki şimdilık soru. Türki atmayi kac yılda öğreneceksin :D :D :D :D
hadi kolay celsun.

• Aktif Visirli
  • *
merhaba aydin abi haftanin konugu sayfasina hosgeldin!

1. Müzikle ve siierle yakin oldugunu biliyoruz, baska ilgini ceken sey ney.
2. Hic Albüm yapmayi düsündünmü.
3. Bir Müzikle ilgilenen abimiz olarak, sence köyümüz türküden mahrummu yoksa ilgi yeterince varmi.
4. Müzikle ilgilenmeseydin, baska yapmak istedigin ne olurdu.
5. Iki bölgenin (Hannover- TRabzon) iyi kötü, her yönünü taniyorsun, sorsalar neresi, nerde yasamayi tercih edersin.

Berlinden selamlar saygilar
Bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım başım göğe ererdi.
En iyi nasihat; iyi örnek olmaktır.
Cahillerin kalbi dudaklarında, alimlerin dudakları kalplerindedir.

• O Bir Visirli
  • *
SEVGİLİ AYDIN AKYOL KARDEŞİM, YUNAN KEMENCECİLERİ VE PONTOS MÜZİĞİ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİ MERAK EDİYORUM. MALUM SON ZAMANLARDA BAYA GÜNDEMDE. ÖZELLİKLE EUROVİSİONDA YUNANİSTAN KEMENÇE Yİ ÖN PLANA ÇIKARDI. BU KONUDA FİKİRLERİNİ ALMAK İSTERİM.

• Aydın Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: +4917620977195

Bu haftaki konuğumuz Almanya'dan, atma türküler bölümüne yeni bir boyut kazandıran, düğünlerin ve eğlence gecelerininin vazgeçilmezi gülen köyünün Kemencecisi Aydın Akyol'dur...

- Aydın Akyol kimdir? Kısaca kendinizi tanıtır mısınız?...
Selam ,
Öcelikle sunu belirtmek istedim, gercekten hic beklemiyordum böyle bir sey, haftanin konugu olacacimdan haberim yoktu. beni konuk olmaya laik buldugunuz icin,
Gülenköy sitesine ismail düzenli beye ve diger yönetimdeki arkadaslara cok tsk ediyorum. gercekten cok menun oldum.

söyle kisaca kendimi tanitiyim.

Aydin Akyol almanyada yasiyorum, Sahameyadan Mezmurogli Yasar Akyolun torunu Mustafa Akyolun Ogluyum. türkiyede ikamet ettigim yer bursa ama Kalkim da dogmusum.
Anne tarafindan dedem yillar önce canakkale nin kalkim beldesine göc etmelerinden dolayi bende babam almanyada iken hayata 1974 yilinda kalkimda basladim, Almanyada okulumu bitirdim,meslek olarakta almanca tabiri ile KFZ-Mechaniker ,yani Oto Tamircisi olarak bitirdim.

Evliyim 3 cocuk babasiyim,Suluovadan Dönercilerin Krali ÖMER AKTÜRK´ün Kizi Sündüs Hanim ile hayatimizi birlestirdik ve bu evlikten 11 Yasinda Bir kizimiz 9 ve 8 yasinda da Iki oglumuz vardir...

Yaklasik 16 Yildir kemence ile ugrasiyorum. son 7 yildir bu isi profesyonel olarak yapiyorum.
Karadenizin en Ünlü Sanatcilari ile birlikte calismisim. en san sürekli olarak ve hala,
SINAN YILMAZ Ile Birlikte calisiyorum. Ayni Zamanda Bazi Karadeniz Sanatcilarinin Avrupa Managerliginide Yapiyorum Ayrica Almanya ve Avrupa Ülkelerinde Konser Organizeleri de yapiyorum.
Su anda istanbulda bir albüm calismasi icindeyim. Bir parcamiz bitmistir hemen clibi cekip insALLAH yakin bir zamanda ekranlarda sizlerin huzurunda olacaktir.

Baska Bilmek istediginiz konu ve sorunuz varsa, elimden geldigince sizlere sorularinizi cevaplamaya calisicagim.

Saygilarimla Aydin Akyol

• Aydın Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
Selamu aleyküm aydın kardeşim öncelikle haftanın konuğu köşemize konuk olman bizleri mutlu mesut bahtiyar etmiştir.Taaa gurbet köşelerinden seni görmek ve misafir etmek cok hoş inşALLAH en kısa zamanda ailece sizleri vatanınıza bekleriz geçen yaz bana uğramadın çoçuklarla bu sefer bekliyorum.
Şimdi soru zamanı müsadenle birkaç soru sorayım

(01)Kemence ne ifade ediyor eger başka bir müzik aleti çalmak isteseydin ne çalardın.?
(02)Hobileriniz ve fobileriniz nelerdir.?
(03)Kendinize örnek aldığınız sanatçılar varmı.?
(04)Almanyada gülen köyü derneği ne gibi faliyetlerle ismini duyuruyor.?
(05)Sanat camiası icerisinnde olmasaydın alternatif meslek olarak ne yapardın.?
(06)Kitap okumayı seviyormusun en son hangi kitabı okudun.?
(07)En cok sevdiğiniz yemekler nelerdir.?

Aydın kardeşim ailenize ve yeğenlerime selam olsun bizlerden ALLAHA emanet ol kardeşim ALLAH yardımcınız olsun.
Sevgilim abim sayin Murat Cobanoglu seni cok seviyorum,evine gelemedim ama sen bizim yanimiza geldin insALLAH yazin evine geliriz yemeginide yeriz cayinida iceriz. önemli olan oraya vatana sag selim gelebilmek gerisini hal ederiz sayin abim simdi gelelim sorularina

1.Kemence benim icin cok sey ifade ediyor hayatimin bir parcasi olmus artik onsuz bir gün bile duramiyorum. moralim bozuldugunda üzgün oldugumda herzaman bana arkadas olmustur. dertlerimi gecek sölüyorum kemencemle paylasmisimdir.

Kemence calmasan ne calrdin dediniz, sunuda belirtmek istiyorum kemenceden haric ben büssürü intruman caliyorum.  Kemence , Baglama (Saz) Kaval , Darbuka Yani ritim Aletleri..
Bence Her Intrumanin Ayri bir güzelligi vardir elimden gelse hepsinicalmaya calisicagim cünki müzik benim hayatim olmus artik.

2. Hobilerim söyle yani aslinda ben 15 yil Tea-Kwon_do Yaptim ve baya bir yil ugrasmadim ama su anda yine basladim ondan Haric Badybuilding ve Fittnes Yapiyorum, ve bu aralar biskilet havesliyi vurdu bize ailece cocuklarlan bisiklet turuna cikiyoruz buda artik hobbylerimize girdi.

3. Kendime Örnek Aldigim Illaki sanatci var ama bunu burda cok özür diliyorum ve belirtmek istemiyorum, malum bende su anda bir albüm ile piyasaya girecegim bunu burdan belirtirsem yani bu ilerde bana karsi bir koz olarak kullanabilinir, o yüzden sevgili abim bu soruyu atliyorum.

4. Almanyadaki dernek güzel calismalar yapiyor sevgili baskanimiz Servet Isildar ve degerli yönetimi ile birlikte.

Önceleri kültürü hic cittiye almazdilar ama son zamanlar su 2 yildir diyyim gercekten cok güzel seyler yapiyorlar ve en son olay gercekten müthisdi KARADENIZ GECESI düzenlendi tabiki bu gecede Emegi Gecen Hasan Aktürk Abim ve Bilal Düzenli kardesimin de büyük emekleri var,tabiki benimde katkim oldu sanatcilari almanyaya getirmistim onlari oraya getirdim ve gecedeki kemenceci bendim. insanlar baya costu ve horona doyamadilar herkes bunun en kisa zamanda tekrarlanmasini istedi.

5. Sanat camiyasi icinde olmasaydim inanki Araba Islerine girerdim cünki hala onunlanda ugrasiyorum alim satim isleri. ondan hic vaz gecemiyorum.

6. Simdi bu konuda yalan konusmak istemiyorum , hayatimda okul kitablarindan baska kitab okumadim. sadece merakdan dolayi bir kitaba basladim yariya kadar okudum su Cilgin türkler diye meshur bir kitab cikmisti bir zamanlar, onu okuyordum biraktim.

7. en cok sevdigim yemek cok ucuz birsey ama cok seviyorum pilavin üstüne kurufasülye.. heheheheh
bi yiyen pisman bir yemiyen... hahahahahahah

evet abim umarim sorularini elimden geldigince cevapladim cok cok tsk ediyorum..

saygilarimla
Aydin Akyol

• Aydın Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
SEVGİLİ AYDIN AKYOL KARDEŞİM, YUNAN KEMENCECİLERİ VE PONTOS MÜZİĞİ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİ MERAK EDİYORUM. MALUM SON ZAMANLARDA BAYA GÜNDEMDE. ÖZELLİKLE EUROVİSİONDA YUNANİSTAN KEMENÇE Yİ ÖN PLANA ÇIKARDI. BU KONUDA FİKİRLERİNİ ALMAK İSTERİM.

Sevgili Meslektasim ve kardesim Abdullah Düzenli..

Öncelikle seni saygi ve sevgi ile selamliyorum.. Mesleginden Basarilar dilerim..
Gelelim Yunan ve Pontos Müzigine. kisa bir cevap verecegim sana bu konuda..

Yunanlilarlan bu internet aleminde bir birine girmis millet, kemence bize ayit yok size ayit diye Kavgalar oluyor ve bu yunan yani Pontos lular bizim youtubedeki kemenceci arkadaslarimiza gercekten küfürler sövmeler yapiyorlar. bundan dolayi ne pontos müzigi dinlerim nede calarim.
ben türk oglu türküm benim karadenizimin müzigi bana yetiyor ve artiyor. pontos lulardan müzigini calipta bundan ekmek yiyeceksem acliktan ölmeyi tercih ederim..

Sana da Sanat Hayatinda Basarilan En güzelini diliyorum. InsALLAH Birgün Güzel Bir mevkide Seni Kemencen ile görürüz.

Saygilarimla Aydin Akyol

• Aydın Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
Oooooooooooooooooooo naber cirak hoş celdun.
Ula iSMAİL bu hafta haftanun konuğıni ne güzel düşünmüssun cirağımın haftanın konuğu olması ne güzel.
Sayın aydın kardeşim tek bir sorum olacak tabi ki şimdilık soru. Türki atmayi kac yılda öğreneceksin :D :D :D :D
hadi kolay celsun.

HAHAHAHAHAHAHAHA Diye Basliyim....

Sayin ABIM USTAM PASAM...

Evet herkez benim ustam olmayi istiyor ama, benim ustam olmaya aday olan kisiler hepsi benden cok geri, Atma türki isinde.
gel su isi tatliya bagliyalimda sen benim ciragim ol, olmazmi mustafa abi. hehehehehehe
Isinde iyi olabilirsin ama benim yanimda hic sansin yok.

Gecen Carsamba Istanbulda idim Yaren Cafede Program Aldim ,seyfettin cakiral da orda idi oda senin gibi cok biliyorum iddiasinda, efsane alinin elinden mikrofonu aldi benim ile atisacakti
4-5 türkülük isi vardi sonra mikrofonu birakti pess etti.. hahahahahahahaha
Efsane ali Sahit.
sende fazla dayanacagini sanmayirum her an her zaman nerde istersen ister sahnede ister tv de her yerde varim. sana hodri meydan dostum.

saygilarimla aydin akyol

• Aydın Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
merhaba aydin abi haftanin konugu sayfasina hosgeldin!

1. Müzikle ve siierle yakin oldugunu biliyoruz, baska ilgini ceken sey ney.
2. Hic Albüm yapmayi düsündünmü.
3. Bir Müzikle ilgilenen abimiz olarak, sence köyümüz türküden mahrummu yoksa ilgi yeterince varmi.
4. Müzikle ilgilenmeseydin, baska yapmak istedigin ne olurdu.
5. Iki bölgenin (Hannover- TRabzon) iyi kötü, her yönünü taniyorsun, sorsalar neresi, nerde yasamayi tercih edersin.

Berlinden selamlar saygilar

Sevgili Kardesim Nagihan,

Öncelikle nasilsin iyimisin, sanirim sevgili kemal Algülün esi Nagihan sin .

1. Müzikten baska ilgimi ceken hobylerimden bahs ediyorsun herhalde öyle anladim, habby lerimi belirttim aslinda ama yine söyliyim spora yine atildim Tea-kwon-do , Bodybuilding, fitness yapiyorum. Kilo verme amacli...

2. Su anda bir albüm calismasi icindeyim cok güzel, kendime ayit eserlerim var. simdi bir ilk olarak horon parcasina bir clip cekip onunla piyasaya giricem . yaza kadar o is biter insALLAH..

3. Köyümüzün müzige karsi ilgi...hmm  bunu söyle cevaplamak istiyorum.. yaptigim izlenimim söyle.
Aslinda müzigi seviyorlar ama hic kimse yanindakine belli etmezcesine ya bu isler günah böyle seyler dinlenilirmi diyor. ama aslinda ici gidiyor sadece o insana kendini farkli yansitmak istiyor.
arabasinda evinde oldugu zaman inan bana arabada kemence kaseti dolu evinde de sade kemenceli tv programlari izliyorlar. bundan dolayida köyde müzige karsi  ilgisiz gibi bir görüntü sagliyor bizim insanimiz.

4. Müzikle ilgilenmesem yapacagim tek is var araba isine geri dönmek alim satim....

5. Söyle diyyim gönül ister köyümde yasamak ama oralarda yapamayiz bu yüzden almanyadan ucagin altinda sandikta gidecegimize karar verdik, nagihan kardesim biz memleketlerde yasiyamayiz burda rahatliga alismisiz, oralar bizi a$ar.

Umarim sarularini cevapliyabildiim.

Arkadasim kemal algüle selamlarimi ilet..

saygilarimla Aydin Akyol

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 765 81 99
Sayın aydın kardeşim beni güldürdün ALLAHda seni güldürsün :D :D :D
Yanlız şu hodri meydan lafda kalmasın.
Yanlız dıkkatını cekerim ben seyfettın cakıralı deyilım  :D :D

• Aydın Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
Sayın aydın kardeşim beni güldürdün ALLAHda seni güldürsün :D :D :D
Yanlız şu hodri meydan lafda kalmasın.
Yanlız dıkkatını cekerim ben seyfettın cakıralı deyilım  :D :D

ben hic bir seyi lafda birakmam abi nezaman istersen nerde istersen seninlen kapisirim, sorun yok..
secim de hürsün istedigin ekranda cikarim....
Biliyorum  seyfettin olmadigini olsan zaten, onun oldugu yerde olurdun hhahahahahaha :D :D

;D ;D ;D ;D

• Aydın Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
Haftanın konugu olmandan dolayı sizleri kutluyor.Hayatın boyun mutlu olman dileklerinle..

Evet Aydın kardeş biz hemserin ve köylülerine atifda bulunuyorsunuz.Ne kadar haklı oldugunuz düşünülür niye soru gelmediği.Benim size tek sorum var
1.Biz hemşerilerin yahutda köylülerin onlarda haftanın konugu oldu.Hangisine soru sordunuz söylermisin???

Bunda darılaçak küsüleçek bir şey görmüyorum.Ne ekersen onu biçersin....Bunu sormamın nedeni bu kadarmı benim hemşerilerim demen musasebetiyle sordum.teşekkürler......saygı ve sevgiyle....

Haklisin sayin kardesim yorum yapmiyorum ne ektiysem onu biciyorum. zaten meraklida deyildim konuk olmaya habersiz konuk edildim.. böyle olunca bende sandim insanlar tanismak istiyor.
senin de bu sekil yanasman bir köylü olarak beni üzdü ve sana yakismadi.

zaten cikartilmak istedim neden hala konuk duruyom bende anlamadim.

Senin bana sorcagin sorulan ne yükselirim nede alcaklara düserim , amac tanismaktir Zaten aktiv oldugumdan buyana olan konuklara soru sormasam bile tebrik etmisimdir, bayanlar harici. sadece tanidigim bir bayana soru sordum, her neyse, kimseye hesap vermek zorunda deyilim , sen öyle görüyorsan öyledir.

saygilarimla Aydin Akyol

• Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
hmmmm.....!

demek 4 kisi varmis benim hemserim olarak. yazik oysa ben daha fazla var saniyordum...

Sevgili ismail düzenli kardesim senden ricam bu haftanin konugu olayini burda noktaliyalim..
beni cikartirsan sevinirim..

yinede ilgi ve alakanizdan dolayi cok tsk ederim...

saygilarimla aydin akyol

Bazen böyle oluyor Aydın Abi. Kimsenin herhangi bir kastının olduğunu zannetmiyorum. Forumda ara ara doygunluk yaşanıyor, kimse siteye ya girmiyor ya da katılmıyor. Sadece size değil bir çok kişi aynı durumu yaşadı. Sizden kaynaklanan bir şey değil yani. Malesef siz de doygunluk yaşanan bir döneme denk geldiniz.

Artı daha dört gün daha var. Muhakkak soracakları bir şeyler vardır.

Özellikle müzikle ilgilendiğiniz için benim soracaklarım var.

1. Albüm hazırlayacağınızı söylediniz. Albümün müzikal manada alt yapısı nasıl olacak, soundu nasıl olacak?

2. Beğendiğiniz karadeniz sanatçılarını söylemekten çekindiniz. Bunun ileriki müzik hayatınızda ne gibi zararı olabilir açıkçası anlamadım.

3. Çaykaralı beğendiğiniz sanatçılar var mı? Son yıllarda Çaykaralı müzisyenlerin, yorumcuların bir hayli fazlalaşmasını neye bağlıyorsunuz? Çaykara'nın müzikal manada zenginliği bir etken olabilir mi?

Vereceğiniz cevaplara göre sorularım devam edecektir. Kaçmak yok... :D

• Last Ottoman Sultan
  • Aktif Visirli
  • *
  • DÜZENLİ KUNDURA
  • GSM: 0532 734 37 05
Sayın aydın kardeşim benim size söylemek istediğimi çok iyi anlatınız ama tam cevapını alamadim.

Bunuda söyliyim size kasıtlı bir şey söylemedim sadece sizin yazdığınız bir konuya cevap vermek istedim sidem atar gibi konuşmanı beni bu soruyu sormama yönlerdirdi.(demek 4 kisi varmis benim hemserim olarak. yazik oysa ben daha fazla var saniyordum...) bende sana bundan dolayı o soruyu sordum. Ayrıca ben size yakiştıraçak gelimesi kullanmadım.Bensizi söylediğiniz lafı beğenmedim bende size bunu söyliyim.saygı ve sevgiyle
Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol.
Seni ilgilendirmeyen şeylerle uğraşma...
Düşmanından uzaklaş...
Ölünün neyine gıpta edersen, diriyede öyle gıpta et...
Senin ihtiyacını gidermeyi önemsemeyen bir kişiden bir istekte bulunma...

• Aydın Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
Bazen böyle oluyor Aydın Abi. Kimsenin herhangi bir kastının olduğunu zannetmiyorum. Forumda ara ara doygunluk yaşanıyor, kimse siteye ya girmiyor ya da katılmıyor. Sadece size değil bir çok kişi aynı durumu yaşadı. Sizden kaynaklanan bir şey değil yani. Malesef siz de doygunluk yaşanan bir döneme denk geldiniz.

Artı daha dört gün daha var. Muhakkak soracakları bir şeyler vardır.

Özellikle müzikle ilgilendiğiniz için benim soracaklarım var.

1. Albüm hazırlayacağınızı söylediniz. Albümün müzikal manada alt yapısı nasıl olacak, soundu nasıl olacak?

2. Beğendiğiniz karadeniz sanatçılarını söylemekten çekindiniz. Bunun ileriki müzik hayatınızda ne gibi zararı olabilir açıkçası anlamadım.

3. Çaykaralı beğendiğiniz sanatçılar var mı? Son yıllarda Çaykaralı müzisyenlerin, yorumcuların bir hayli fazlalaşmasını neye bağlıyorsunuz? Çaykara'nın müzikal manada zenginliği bir etken olabilir mi?

Vereceğiniz cevaplara göre sorularım devam edecektir. Kaçmak yok... :D

Sevgili emrullah kardesim öncelikle aciklaman icin sana cok tsk ederim.

Ben öteki olaydan hic daha bahs etmek istemiyorum direk sorularina geciyorum.

1. Evet Albüm calismasi icindeyim, albümün alt yapisina gelince bati intrumanlari ile olacak.
zaten bir parcamiz bitmistir , ona clib cekecegiz insALLAH yakinda cikar izlersin..

2. Aslinda bir sakincasi yok bunu burdan acikliyabilirim. begendigim karadeniz Sanatcilari
Ismail Türüt, Sinan yilmaz tabiki Volkan konak....

3. Elbette begendigim Caykara Sanatcilari var Onay Sahin, Muhammet Ali ,
    Kemence Sanatcilarindan Begendigim Sevgili Mehmet Tak ve Tahsin Terzi, bunlar taktir ettigim kemence Üstatlari..

Söyle diyyim Caykara Gercekten cok güzel isler yapti, Neden bilmiyorum ama sanirim kendine haz müzigi ile ve bu sanatci kardeslerimin otantik müzige geri dönüs yapmalari ve bu otantik parcalari modernlestirip bati instrumanlari kullanmalarina bagliyorum.
Zaten caykara herzaman önde idi kemencesinlen. En baba kemenceciler bile caykaradan su anda..

seninde büyük bir karadeniz arsivine sahip oldugunu dayindan ögrendim, bizde bundan faydalanirsak cok memnun olurum.

Umarim sorularin cevaplanmistir Emrullah kardesim ..!

saygilarimla Aydin Akyol

• Aydın Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
Sayın aydın kardeşim benim size söylemek istediğimi çok iyi anlatınız ama tam cevapını alamadim.

Bunuda söyliyim size kasıtlı bir şey söylemedim sadece sizin yastıgınız bir konuya cevap vermek istedim sidem atar gibi konuşmanı beni bu soruyu sormama yönlerdirdi.(demek 4 kisi varmis benim hemserim olarak. yazik oysa ben daha fazla var saniyordum...) bende sana bundan dolayı o soruyu sordum. Ayrıca ben size yakiştıraçak gelimesi kullanmadım.Bensizi söylediğiniz lafı beğenmedim bende size bunu söyliyim.saygı ve sevgiyle

Sorun yok Hüseyin bey siz haklisiniz..
uyariniz icin tsk ederim.

saygilar

• Administrator
  • *
Merhaba Aydın Abi, kendi adıma haftanın konuğu bölümünde sizi görmekten mutlu olduğumu belirtmek isterim. Siteye zenginlik kattınız, sağolun, varolun. İnsanlar, ben dahil, sizi cok bilmediği icin soru sormamış olabilir ama bu hafta vesilesiyle daha fazla tanımış olduk sizi.

Sorularıma gelince,

1- Albümünüz için bir şarkıyı bitirdiğinizi ve ona klip çekeceğinizi soylediniz. Klibinizi köyde çekmeyi düşünür müsünüz?

2- Hobileriniz arasında saydığınız body building ve araba işleri benim de ilgi alanlarım arasında. Fotoğrafınızdan gördüğüm kadarıyla sizi de ben dahil çoğu spor yapan insanın düştüğü sıkıntıya düşmüş gördüm. Bırakınca kilolar fora oluyor :) Neyse, elden geldiğince yapmak lazım heralde.  Sorum ise göbekten kurtulmak icin neler yapmayı planlıyorsun:). Bi de favori arabaların hangileri?

Sevgiler, saygılar...

• Aydın Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
Merhaba Aydın Abi, kendi adıma haftanın konuğu bölümünde sizi görmekten mutlu olduğumu belirtmek isterim. Siteye zenginlik kattınız, sağolun, varolun. İnsanlar, ben dahil, sizi cok bilmediği icin soru sormamış olabilir ama bu hafta vesilesiyle daha fazla tanımış olduk sizi.

Sorularıma gelince,

1- Albümünüz için bir şarkıyı bitirdiğinizi ve ona klip çekeceğinizi soylediniz. Klibinizi köyde çekmeyi düşünür müsünüz?

2- Hobileriniz arasında saydığınız body building ve araba işleri benim de ilgi alanlarım arasında. Fotoğrafınızdan gördüğüm kadarıyla sizi de ben dahil çoğu spor yapan insanın düştüğü sıkıntıya düşmüş gördüm. Bırakınca kilolar fora oluyor :) Neyse, elden geldiğince yapmak lazım heralde.  Sorum ise göbekten kurtulmak icin neler yapmayı planlıyorsun:). Bi de favori arabaların hangileri?

Sevgiler, saygılar...

Merhaba degerli kardesim zafer, yazdigin icin gercekten cooook tsk ederim.
Aciklama yaptigin icinde ayriyetten tsk ederim, yani konuya söyle baslamak istiyorum..

Insanlarin beni tanimadigina pek inanasim gelmiyor, bunuda sunu baglamak istiyorum.
beni birak köyüm, tüm avrupa ve türkiyedeki sanat camiyasinda herkes taniyor,ve gülenköy dernegi ,gülenköy sitesi olsun her yerde bir corbada tuzum bulunmustur gerek konserlerde gerekse kültürel faliyetlerde.
En son olarakda almanyadaki gülenköy derneginin yapmis oldugu karadeniz gecesinde benim hatirima getirmis oldugum sanatcilar ile yapmis oldugumuz geceden tanimalari lazim.
Yapilan gecedeki gelir gülenköy kasasina girdi benim cebime deyil, bundan kim faydalaniyor köyümüz ve köyümüzde ihtiyaci olan insanlar.. ve ben bunlan guru duydum böyle bir iste nacizhanede olsa katkimiz bulundugundan.
siradan biri olsam dersinki tamam tanimiyabilirler. ama ben burda karadenizi, gülenköyümü temsil ediyorum. tabiki böyle birde sitede beni konuk olarak agirladiklari zaman da insan bazi seyler bekliyor bunlarda gelmiyince insan üzülüyor, hic bir sey yapasi gelmiyor daha.
Birde sevgili Hüseyin Düzenli Abimizin Yapmis oldugu aciklama her seyi acikliga kavusturdu.
Demekki ortada bir kasit var.
neyse iyilik garipdir derler ya gercekten öyle...

soruna geliyorum.

1. evet clib cekecegiz isterdimki bunu köyümde cekiyim ama malesef durumlari görüyorsun bu saatden sonra, birak böyle bir seyi yapmak düsünmek bile istemiyorum.
hem birde istesemde parca biraz tarz farki oldugu icin. yakisik almaz köy görüntüleri. yönetmenim sayin Tahsin Terzi degisik kosullar altinda yapacaz dedi yani yayla köy dag cimen gibi seyler olmicak. bu konuda yönetmene uymak zorundayim.

2. Evet body buildung benim en sevdigim hobylerimdendir, ama malesef eskisi gibi yapamiyorum, simdi yeni yeni basladim bir seyler yapmaya. kilo vermek ve göbekten kurtulmak icinde Biskilet biniyorum, birde masa tennisi mi nediyorsunuz,  bizde adi tischtennis. bunun da kilo vermekte büyük katkisi oldugunu duymustum. gercektende öyle ya
cok  kosturuyon.

Araba isine gelince,
bundan kurtaramiyorum yapmicam diyom yine görüyom bir yerde bi araba al yap sat diyom mecbur yine giriyom isin icine ne bilim , tabiki eskisi gibi deyilde simdik firsat buldukca ara ara yapiyorum.

favori arabam aslinda var Audi Q7 , ama inan okadar araba binmisimki hic birinde gözüm yok daha. su anda da BMW 740 kullaniyom.
bu saatden sonra sükseye bakmicam . bu devirde ekonomik araba hangisiyse bundan sonra ona binicem. BMW yide sana veriyim beni yedi bitirdi hehehehe.. :D

Senin lede bu vesile ile tanismis oldugumdan gercekten cok Memnun oldum kardesim.
Hayatinda basarilarin en güzelini diliyorum.

Saygilarimla Aydin Akyol

• İrfan Korkmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • Beni hatırlayanlarla işim olmaz;zaten unutmuşlardı
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0530 441 33 36
       Değerli arkadaşım.Mektubuma başlamadan önce gözlerinden ve yanaklarından buyiz ederim.Haftanın konuğu olarak seçilmeni,emin ol ben çok istedim ve bu isteğimi Kenan kardeşime anlattım.O da,'Tamam abi alırız,ne demek'dedi ve şu anda haftanın konuğusun.Hüseyin DÜZENLİ arkadaşımızla aranızda çıkan,ufak çaplı tartışmanın nedenini,herhalde sizden iyi kimse bilmez.Onun için,sorununuzu,şahsi boyutta bir kavgaya götürmeden,birbirinizden uzak durarak çözmenizi tavsiye edeceğim.(Haftanın konuğu olarak bazı serzenişlerde bulunmana,Hüseyin arkadaşımızın,neden cevap verme gereği duyduğunu da anlamış değilim.Çünkü bu olay,daha önceki haftanın konuğu arkadaşlarda da olmuştu.)Ya da sen neden ona cevap verdin >:( >:( ? Şu an itibariyle halledilmiş bir mevzuya benzediği için,daha da deşmeyeceğim,gereği de yok saten.Nezakete davetlimsiniz,menüde muhabbet var.Üzgünüm ??? :D

*Para için yapılan sanat,sanat mıdır?
       *Kemençecilikten,maddi anlamda kazanımların var mı?
       *Almanya'daki bir gurbetçi olarak,ne gibi yatırımlarda bulundun,ya da yatırım anlamında planların nelerdir?
       *Bir gün,çok meşhur bir sanatçı olursan,sanatçı olacakların elinden tutar mısın?
       *Kaç tane sanatçı,sen arkasında çalıyorsun diye sanatçıdır?
       *Evli mi,bekar mısın?Evlilik hakkındaki düşüncelerini,az da olsa anlatabilir misin?
       *Sence kimler 'İnsan'dır?En derin muhabbetlerimle,
                                                                                                             Yavriligot İrfan KORKMAZ
Yaşamak İçin Yaşlı,Ölmek İçin Çok Gencim

• Aydın Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
       Değerli arkadaşım.Mektubuma başlamadan önce gözlerinden ve yanaklarından buyiz ederim.Haftanın konuğu olarak seçilmeni,emin ol ben çok istedim ve bu isteğimi Kenan kardeşime anlattım.O da,'Tamam abi alırız,ne demek'dedi ve şu anda haftanın konuğusun.Hüseyin DÜZENLİ arkadaşımızla aranızda çıkan,ufak çaplı tartışmanın nedenini,herhalde sizden iyi kimse bilmez.Onun için,sorununuzu,şahsi boyutta bir kavgaya götürmeden,birbirinizden uzak durarak çözmenizi tavsiye edeceğim.(Haftanın konuğu olarak bazı serzenişlerde bulunmana,Hüseyin arkadaşımızın,neden cevap verme gereği duyduğunu da anlamış değilim.Çünkü bu olay,daha önceki haftanın konuğu arkadaşlarda da olmuştu.)Ya da sen neden ona cevap verdin >:( >:( ? Şu an itibariyle halledilmiş bir mevzuya benzediği için,daha da deşmeyeceğim,gereği de yok saten.Nezakete davetlimsiniz,menüde muhabbet var.Üzgünüm ??? :D

*Para için yapılan sanat,sanat mıdır?
       *Kemençecilikten,maddi anlamda kazanımların var mı?
       *Almanya'daki bir gurbetçi olarak,ne gibi yatırımlarda bulundun,ya da yatırım anlamında planların nelerdir?
       *Bir gün,çok meşhur bir sanatçı olursan,sanatçı olacakların elinden tutar mısın?
       *Kaç tane sanatçı,sen arkasında çalıyorsun diye sanatçıdır?
       *Evli mi,bekar mısın?Evlilik hakkındaki düşüncelerini,az da olsa anlatabilir misin?
       *Sence kimler 'İnsan'dır?En derin muhabbetlerimle,
                                                                                                             Yavriligot İrfan KORKMAZ

Sayin Irfan kardesim gülenköyün gülüüüü.. Seni nekadar sevdigimi biliyorsun...

Öncelikle benim icin verdigin ugras icin sana sonsuz sükranlarimi borc bilirim. benim burda konuk olmami özelikle istedigin icinde gercekten cok memnun oldum gülenköyün gizli kahramani..hehe :D

irfancigim bana yazilan yazilara illaki cevap vermek zorundayim kimseyi ignore edemem, bu konu zaten benim icin kapanmistir.

hemen sorularina geciyorum..

1. Para icin yapilan sanat sanatmidir?.. Durumdan durama bu is degisir. bu isi meslek edindiysen ve ekmegini bundan karsilamak zorundaysan,emeginin karsiligini alman gerek. ama yok ben hobby icin yapiyorum benim bunun parasina ihtiyacim yok diyorsan olay degisir...

2. Evet benim gelirim sade kemenceden..inanmicaksin ama beniim her hafta sonum doludur bos bir günüm yok. pek nadirdir bir cumartesi beni evde bulmak belki senede 1 veya 2 cumartesi olur..

3. hic bir gayri menukle yatirimda bulunmadim, ama öyle bir niyetim var. istanbuldan insALLAH bir daire almayi düsünüyorum ilerde,ALLAHda nasip ederse.
su andaki yatirimim bir albüm clip icin...

4. ben herzaman genclerin arkasindayim benden yardim isteyen herkese yardim etmisimdir,ederimde. bunuda ispatliyabilirim, cok iyi bir kemenceci yetistirdim burda hannoverden. yusuf ali samast akcaabatli ve bu cocuk su anda profesyonel bir kemenceci oldu. ayrica adem akyolun kizi Hacer akyolda benden kemence dersi aliyor ve videoda gördügünüz gibi kisa bir süre icerisinde baya basarili oldu.
Her Sanatci arkadasimiz isterki kendi bir eser veya sanatci piyasaya cikartsin onun ismi altinda. illakki elimden geleni yaparim.

5. benim nerde ise calmadigim karadeniz sanatcisi kalmadi diyebilecek kadar oldum yani.
bu cumarteside sevgili Sinan Sami ile birlikteydim hollandada.

simdik hangisi sanatci hangisi sanatci deyil bunun aciklamasini benim burdan yapmam yakisik almaz irfanim ayip olur. herkez kendi capinda bir seyler yapiyor ekmek parasi kazaniyor..

6. Evet yaklasik 14 yildir Sevgili Sündüs hanim ile evliyim, 3 tanede cocugumuz var Aysegül(11)
Kadir(9) Kerem(8) Yaslarinda.

evlilik hakkindaki düsüncelerim? evlilik gecekten cok güzel bir sey, helede bu evlilik meyveler verdimi bambaska bir duygu icerisinde oluryorsun bunu sende tattin irfanim iyi bilirsin. birde evlilik  insani birazda olsun kötü aliskanliklarindan da koruyor. attigin adimi dahi düsünoyrsun. :D

7. Insan kimdir.?
karsilikli saygi ,sevgi ,dürüstlük,efendilik ,yardimseverlik ...bunlarin hepsine sahip olan herkes insandir..

Canim arkadasim umarim sorularini cevaplamis olmusumdur... seni seviyorum ....! :D

Saygilarimla Aydin Akyol

• Ömer Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 05356886550
     Sevgili Aydın Akyol (Abi ) haftanın konuğu olmanızdan dolayı sizi tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum

Haftanın konuğu bölümünde soru sorulmadığı icin serzenişinizi anlıyor lakin bundan sitede veya köyümüzce sevilmediğiniz anlamı cıkarmanızı anlayamıyorum daha önceden takip ettiğimden dolayı size izlenimlerimi söylemek istiyorum genelde daha aktif olan üyelere soru sorulduğı doğru daha yeni aktif olmaya başladığınız icin sitece pek tanınmıyor olabilirsiniz  atma türkilerden başka bölümlerede katılımcı olmanızı tavsiye ediyorum yoksa acıkcası bende soru sormayı pek düşünmüyordum ama bu sizi sevmediğim den değil az tanışıyo olmamızdan dolayı

Geceyim sorularıma   :D

1-Atma türki bölümünde sizden daha iyi attığına inandığınız kişi yada kişiler varmıdır en cok kimin türkilerini beğeniyorsunuz ? MustafaAabinin senden daha iyi türki attığını kabul ediyomusun  ? :D

2-Sitemizde 2 kere yarışma düzenlendi atma türki ile ilgili burda atılan cok güzel türkiler olduğunu biliyorum bunlarla ilgili atılan türkileri kullanabileceğiniz bir beste yapmayı düşünürmüsünüz ?

ALLAH'ım! Hakkımızda Hayırlı Gördüğünü Gönlümüze Razı Eyle!!!

• Aydın Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
     Sevgili Aydın Akyol (Abi ) haftanın konuğu olmanızdan dolayı sizi tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum

Haftanın konuğu bölümünde soru sorulmadığı icin serzenişinizi anlıyor lakin bundan sitede veya köyümüzce sevilmediğiniz anlamı cıkarmanızı anlayamıyorum daha önceden takip ettiğimden dolayı size izlenimlerimi söylemek istiyorum genelde daha aktif olan üyelere soru sorulduğı doğru daha yeni aktif olmaya başladığınız icin sitece pek tanınmıyor olabilirsiniz  atma türkilerden başka bölümlerede katılımcı olmanızı tavsiye ediyorum yoksa acıkcası bende soru sormayı pek düşünmüyordum ama bu sizi sevmediğim den değil az tanışıyo olmamızdan dolayı

Geceyim sorularıma   :D

1-Atma türki bölümünde sizden daha iyi attığına inandığınız kişi yada kişiler varmıdır en cok kimin türkilerini beğeniyorsunuz ? MustafaAabinin senden daha iyi türki attığını kabul ediyomusun  ? :D

2-Sitemizde 2 kere yarışma düzenlendi atma türki ile ilgili burda atılan cok güzel türkiler olduğunu biliyorum bunlarla ilgili atılan türkileri kullanabileceğiniz bir beste yapmayı düşünürmüsünüz ?

Sayin ömer düzenli , konuya aciklik getirmek istediginizden dolayi sizede tsk ederim.
bende yazmicaktim diyorsun peki bende tanimadigima yazmiyim, kimse tanimadigina yazmasin, ozaman bu tanisma kaynasma nasil olacak.
ben yolda giderken bir yerde gördügüm köylümü tanimassam dahami iyi olur..

yani ben hic birinizin görüslerine katilmiyorum. ama neyse herkes kendi bilir..

soruna geciyorum...

1. herkes kendi capinda elinden geldiginin en iyisini yaptigina inaniyorum, su birinci su ikinci diye bunlari adlandirirsak bence arkadaslarimiz alinabilir.

Mustafa Akyüz abimiz gercekten dalinda cok iyi bir atma türkücü...mustafa abinin daha iyi oldugunu duymak seni mutlu edicekse, dedigin gibi olsun.. :D

2. Evet neden olmasin, bunlara bakabilirim , bir degerlendirme yapilir , begendigim bir seyler varsa bunlari alip albüme bile atariz.

aciklamam ve sorularin icin tskler sayin Ömer Düzenli

saygilarimla Aydin Akyol

• Aydın Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
Sevgili gülenköylü hemserilerim.

Sitede konuk olduk, iyi veya kötü sorulariniza cevap vermeye calisdim, yazanlardan yazmayanlardan herkesten ALLAH razi olsun.
sitede bazi olaylardan dolayida vermis oldugum rahatsizliktan ötürü hepinizden özür diliyorum..

sevgili gülenköyü sitesi yönetimine ve sayin ismail düzenli  kardesime ve bu konuk olma durumuna benim haberim olmadan aday gösteren sevgili Irfan Korkmaz Kardesime tsklerimi ve sükranlarimi sunarim.
Herkese basarilarin en güzelini diliyorum.. ALLAH hepinize saglik ve mutluluk versin..

Saygilarimla Aydin Akyol

Facebook Yorumları

Twittear