Haftanın Konuğu "MURAT COBANOĞLU"dur. - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Haftanın Konuğu "MURAT COBANOĞLU"dur.  (Okunma sayısı 27805 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
     Bu haftaki konuğumuz bizleri Suluova'dan yalnız bırakmayan her türlü desteğini esirgemeyen, Suluova'daki Karadenizliler Derneğinin çalışkan üyesi, kendisi gulenkoyu.com sayesinde tanıtım ve şahsen bu sayede tanıdığım önemli isimlerden biri ve tanıdığıma da çok memnun olduğum bir isim Murat Cobanoğlu...

- Evet şimdi de geldik zurnanın zırt dediği yere Hele bi kendinizi tanıtır mısınız? Murat Cobanoğlu kimdir?

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Aydın Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: +4917620977195
Selamunaleykum, Sayin Murat Cobanoglu Abim.
Öncelikle seni Haftanin Konugu Kösesinde görmek bizleri sereflendirmisdir.
bu konudan dolayi seni tebrik ediyorum, calismalarinda basarilar dilerim sayin abicim. bu yazin insALLAH suluovada olmaya calisacagim, birlikte güzel vakit gecirecegimze inaniyorum.

1. Suluovada yasadigini biliyorum ne is yapiyorsun...?
2. özel bir bir meslegin varmidir..?
3. hobbylerin nelerdir..?
4. Suluovadaki dernekteki faliyetler ve senin görevinden bahs edermisin...?
5. Suluovadaki dernek olarak neden bir karadeniz gecesi düzenlemiyorsunuz..?
6. Karadeniz Müzigini ilginiz varmidir...?
7. Hangi sanatciyi en cok severek dinlersin...?
8. Hangi yemekleri seversin...?

Saygilarimla Aydin Akyol

• Süper Moderatör
  • *
  • GSM: 0.536.947.6490
Sayın site yöneticilerileri:
Sn.Kenan Yazıcı
Sn.İsmail Düzenli
Sn.Zafer Düzenli
Sayın Möderatörlerimiz
Sn.Ahmet Aktürk
Sn.Yavuz Biber
Sn.Servet Işıldar
Sn.Mustafa Yılmaz ve bu sitenin oluşumunda emeği geçen herkeze teşekkür ederiz.Bizlerde bu güzel sitede konuk olmaktan çok mutlu olduk. İnşALLAH elimizden geldiğince dilimiz döndüğünce konuklarımızıdan gelen sorulara çevap vermeye çalışacağız şimdiden herkeze teşekkür eder sürcü lisan edersek şimdiden affola diyoruz.

Kısaca da olsa nacizane kendimi tanıtmak isterim. Ben 1965 yılında gülen köyü (VİSİR) Kazino mahallesinde doğdum Babam Şaban Çobanoğlu anem Fatma Çobanoğlu ve 4 kardeşiz 4Kardeşin büğü benim 2. kardeşim Ayhan isdanbulda 3.kardeşim Ali ALLAHIN rahmetine kavuştu 4.kardeşim Ahmet samsunda ikamet etmekte.ve  ilk okulu köyde Sn.Eyüp Güney hocamın emekleriyle okudum.Ama isteğimle orta okulu dişarıdan bitirerek orta okul mezunu oldum.Köyümde.KURAN KURSU Hocam holo köyünden Sn: Hasan Aydın ve merhum hasan hocam ve Ramazan Çobanoğlu hocalarım sayesinde yaklaşık 3 yıl kuran kursunda okudum.
1985 yılında Yahyanın Merhum Ali Akyol  ve Gülfidan Akyolun kızı Naciye akyol ile evlendim 3 çocuk babasıyım.
1988 yılında Amasya ilinin Suluova ilçesine yerleştim halen Suluovada ikamet ediyorum
1995 yılında Suluova Belediyesinde işe başladım halen belediye de calışmaktayım. Belediyenin hemen her bölümünde hizmet yapdım şu anda Muhasebe müdürlüğünde tahsildar görevinde çalışmaktayım.
Toplum içerisinde bir çok faaliyetlerde bulundum. Sivil toplum kuruluşlarında çalışmalarım oldu. Gerek siyasi yönde gerek yardım derneklerinde çalışmalarda bulundum halen şu anda Karadeniz Derneği yönetim kurulu üyesiyim. Siyasi çalışmlarım neticesinde uzun yıllar siyasetde yer aldım. Şu andada bir siyasi partinin yönetiminde bulunuyorum. İnsanlarla diyalog içerisinde olmak bir takım gezilere katılmak çeşitli programlarda gerek maddi gerek manevi elimizden geldiğince bu şekilde gerek insanlara faydalı olabilmek gerekse kendimizi yetiştirmek adına bu gibi çalışmalar her zaman bizlere artı kazanç sağlamışdır. Hiçbir zaman maddiyatı ön planda tutarak çalışma yapmadım bunu beni yakinen tanıyanlar çok iyi bilirler bizim gayemiz hizmet amaçlı olduğu için niyetimiz daima güzel ve iyiden yanadır. Bu kadar sosyal olmama rağmen konuşmamdan taviz vermemişimdir ne yapalım memleketim Karadeniz. Bu zamana kadar geçirdiğim zaman diliminde bu şekilde yaşamım devam etti bundan sonraki hayatımdada inşALLAH daha güzel ve yarayışlı şekilde geçer.
2000 yılında geçirdiğim rahatsızlığım ve halen devam eden hastalığımla mücadelem hiçbir zaman beni hayatımdan koparmadı. Umarım inşALLAH kendimi tanıtmışımdır.
SULUOVA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ  MEMURU
MURAT ÇOBANOĞLU

• Süper Moderatör
  • *
Selamunaleykum, Sayin Murat Cobanoglu Abim.
Öncelikle seni Haftanin Konugu Kösesinde görmek bizleri sereflendirmisdir.
bu konudan dolayi seni tebrik ediyorum, calismalarinda basarilar dilerim sayin abicim. bu yazin insALLAH suluovada olmaya calisacagim, birlikte güzel vakit gecirecegimze inaniyorum.

1. Suluovada yasadigini biliyorum ne is yapiyorsun...?
2. özel bir bir meslegin varmidir..?
3. hobbylerin nelerdir..?
4. Suluovadaki dernekteki faliyetler ve senin görevinden bahs edermisin...?
5. Suluovadaki dernek olarak neden bir karadeniz gecesi düzenlemiyorsunuz..?
6. Karadeniz Müzigini ilginiz varmidir...?
7. Hangi sanatciyi en cok severek dinlersin...?
8. Hangi yemekleri seversin...?

Saygilarimla Aydin Akyol

Aleyküm selam değerli kardeşim Aydın soruların için teşekkür ederim inşALLAH cevaplardan memnun kalırsın sana ve ailene selamlar

(01) Suluova belediyesi Muhasabe müdürlüğünde çalışmaktayım.

(02) İlk mesleğim inşaat ustalığıdır.

(03) Denizi ve yeşil manzarayı seyretmek.

(04) Suluovadaki karadeniz derneği faaliyetleri toplu olarak alınan kararlar neticesinde yapılan bir takım faaliyetlerimiz oluyor.Şu anda ileriye dönük yaz sezonu için düşündüğümüz programlarımız var. Görevim yönetim kurulu üyesi ve muhasibim.

(05) Sebeb bu tür faaliyetler maddiyata bakıyor yinede düşünüyoruz böyle bir program olursa sizleride davet ederiz.

(06) Karadeniz müziğine ilgim var bazı sanatcılar daha ağırlıkta.

(07) Kamil Sönmez, Süreyya Davulcuoğlu, Erkan Ocaklı ve genç sanatcıları dinlemekde hoşuma gidiyor.

(08) Karadeniz yemeğinin hepsini severim ama kuru fasülyeye bayılırım.

Değerli kardeşim çok mennun oldum inşALLAH yazın bir araya gelir tatil yaparız selam ve sevgiler ALLAHa emanet olun
MURAT ÇOBANOĞLU

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 765 81 99
Sayın murat kardeşim seni hafdanın konuğu olarak görmek ne güzel.
Ben soru deyılde bir ikki türki diyeyim.

Samsundan selam olsun
Hafdanın konuğına
İnşALLAH ulaşursun
Sorunun doruğuna

Var orda besiciluk
İyi olur danasi
Meşhurdur amasyanın
Kiraz ile elmasi

Acab ne zaman gecer
Canumun darluklari
Meşurdur amasyanun
Kral mezarluklari.

• eren61

• Ziyaretçi
Çok sevgili ve saygıdeğer abicim;

Bizler seni çok iyi tanıyor olabiliriz fakat seni tanımayan arkadaşlarımıza yardımcı olabilmek amacıyla sana birkaç soru yönelteceğim...Önce bir türkü ile söze başlamak istiyorum müsade edersen....

Gel çıkalım abicim
Dağların doruğuna
Birkaç soru sorayım
Haftanın konuğuna.

1)Orta okulu dışarıdan bitirdiğini biliyoruz.Lise eğitimi de almayı düşünüyor musun?
2)Belediyede çalışmasaydın eğer başka hangi mesleği yapardın ya da yapmak isterdin?
3)İnsanlara karşı çok fazla yakınsın.Bunun olumlu veya olumsuz sonuçları var mı varsa nelerdir?
4)Çok iyi motor kullandığını biliyoruz.Gençlere motoru nasıl kullanmaları gerektiğini anlatır mısın?

Sorularımı başladığım gibi türkü ile bitirmek istiyorum.ALLAH'a emanet ol.....

Dün akşam rüya gördüm
Sevdiceğim ölecek
Merak etme abicim
Sorularım gelecek.

• Süper Moderatör
  • *
Sayın murat kardeşim seni hafdanın konuğu olarak görmek ne güzel.
Ben soru deyılde bir ikki türki diyeyim.

Samsundan selam olsun
Hafdanın konuğına
İnşALLAH ulaşursun
Sorunun doruğuna

Var orda besiciluk
İyi olur danasi
Meşhurdur amasyanın
Kiraz ile elmasi

Acab ne zaman gecer
Canumun darluklari
Meşurdur amasyanun
Kral mezarluklari.

Sn Mustafa Kardeşim güzel türkün için teşekkür ederim. Bende seni sayfamda görünçe sevindim yazmiş olduğun türküdeki mesajı aldım inşALLAH müsayit zamanda amasyayı ziyared ederiz bol bol kiraz yeriz kıral kaya mezarlıklarına cıkar hatıra fotoğrafları çekdiririz bir anı olarak kalır ne dersin bu fikrime davete icabet etmek sünetdir.
Selam ve saygılar.
MURAT ÇOBANOĞLU

• İsmail Hakkı Biber
  • Aktif Visirli
  • *
selam murat kardeş haftanın konuğu olman dolayısıyla seni kutluyorum sayın kardeş hem çocukluk hemde eniştemiz olarak çok yakınız ancak bi de şu siyasi görüşün yokmu o işi bozuyor şaka
yapıyorum herkesin siyasi görüşüne saygılıyım geçmiş olsun hastalığıntan haberim yokdu YÜCE ALLAHım acil şifalar verir inşALLAH değerli eşin teyzemin kızı nasıl cocuklar buyüdü tabiki herkeze sağlıklı başarılı ve bol kazançlı günler dilerim selam ve saygılarımla
Dernekpazarı MHP İlçe Başkanı

• Aktif Visirli
  • *
    • mirlivainşaat
selamunaleyküm sevgili arkadaşım murat haftanın konuğu oluşundan ve başarılı çalışmalarından dolayı seni gerçekten tebrik ederim. sana sorum olmayacak çünki seni tanıyan bilen biri olarak soracak olduğum  soruların cevaplarını biliyorum. köye giderken uğrayacağım görüşmek üzre sağlık ve mutlu günler dilerim.

• Süper Moderatör
  • *
Çok sevgili ve saygıdeğer abicim;

Bizler seni çok iyi tanıyor olabiliriz fakat seni tanımayan arkadaşlarımıza yardımcı olabilmek amacıyla sana birkaç soru yönelteceğim...Önce bir türkü ile söze başlamak istiyorum müsade edersen....

Gel çıkalım abicim
Dağların doruğuna
Birkaç soru sorayım
Haftanın konuğuna.

1)Orta okulu dışarıdan bitirdiğini biliyoruz.Lise eğitimi de almayı düşünüyor musun?
2)Belediyede çalışmasaydın eğer başka hangi mesleği yapardın ya da yapmak isterdin?
3)İnsanlara karşı çok fazla yakınsın.Bunun olumlu veya olumsuz sonuçları var mı varsa nelerdir?
4)Çok iyi motor kullandığını biliyoruz.Gençlere motoru nasıl kullanmaları gerektiğini anlatır mısın?

Sorularımı başladığım gibi türkü ile bitirmek istiyorum.ALLAH'a emanet ol.....

Dün akşam rüya gördüm
Sevdiceğim ölecek
Merak etme abicim
Sorularım gelecek.

Selam canım kardeşim nasılsın?Türkülerin ve mesajın için teşekkür ederim. Yüreğine, gönlüne sağlık.

(01)Okumanın yaşı yoktur tabiki her şey vakti saatinde olursa daha güzel olur neden olmasın bir gün gelir onuda almaya calışırım yeterki sağlık olsun.

(02)Belediyede çalışmasaydım muhakkak ki emniyet teşkilatında olmak isterdim biliyorsun ki 1993 de emniyetin sınavlarına girmişdim ozaman yazılıyı kazanmışdım iş mulakata geline mülakatda elenmişdim demek ki nasip değilmiş. Hayırlısı böyleymiş.

(03)Evet insanlara çok fazla yakın olduğum doğrudur zaman zaman zararını gördüğümde oluyor ama şu bir gercek ki bu kadar çevremin olması ve tanınmam insanlara yakın olmamlada ilgilidir varsın zarar göreyim ben memnunum ama en çok korktuğum yanlış anlaşılmamdır ben herzaman karşımdakini kendim gibi görüyörüm görmeyede devam edeceğım.

(04)İşim icabı motor kulanıyordum oda zevkli bir hobidir gençlere bu yönde tavsiyem kullanırsalar son model olsun birde kaskını taksın ehliyetinide alsın pilakasıda 61 olsun.

Sorular yıldıramaz bizi
Engeller durduramaz hızımızı
Yakındır sıra sana gelecek
Rüyan tersine dönecek

Selam kardeşim seni öpüyorum yeğenlerimi ve eşin Emine hanıma selamlarımı iletiyorum yeğenlerimin gözlerinden öper derslerinde başarılar dilerim.

MURAT ÇOBANOĞLU

• Süper Moderatör
  • *
selam murat kardeş haftanın konuğu olman dolayısıyla seni kutluyorum sayın kardeş hem çocukluk hemde eniştemiz olarak çok yakınız ancak bi de şu siyasi görüşün yokmu o işi bozuyor şaka
yapıyorum herkesin siyasi görüşüne saygılıyım geçmiş olsun hastalığıntan haberim yokdu YÜCE ALLAHım acil şifalar verir inşALLAH değerli eşin teyzemin kızı nasıl cocuklar buyüdü tabiki herkeze sağlıklı başarılı ve bol kazançlı günler dilerim selam ve saygılarımla

Aleyküm selam değerli kardeşim ,çoçukluk ve okul arkadaşım seninde dediğin gibi enişdeniz oluyorum yani çok yakın akrabayız dahada yakınlığımız vardır onuda söyleyeyim babaannen dedemin torunu oluyor eşim teyzenin kızı oluyor ama Suluovaya geldinmi birsefer olsun uğrarsın inşALLAH.
Haklısın siyasi farklılığımız var ama herkezin fikir ve görüşlerine saygı duyarım benim herkesimden ayrı ayrı siyasi görüşleri olan çok samimi görüşdüğüm dostlarım vardır.
Hastalığım dolayısıyla Ankarada tedavi görüyorum 2000 yılından beri 3 ayda bir Ankaraya kontrole gidiyorum şimdilik durum iyi dostların duasına ihtiyacımız vardır tüm hastalara Rabbim açil şifalar versin amin.
Değerli eşim Naciye hanım da iyidir halini sorduğunuz için teşekkür ediyor oda size ve ailenize selam ediyor. Çoçuklar büyüdü büyük oğlum 24 yaşında nişanlı ve şu anda izmirde ordu evinde asker de kızım oss sınavlarına girdi sonucları bekliyoruz kücük oğlum Ticaret meslek lisesi bilkisayar destekli muhasebe bölümü 2. sınıfa gidiyor.Senin çoçuklarda büyümüşdür inşALLAH ALLAH hayırlı eylesin tüm evlatlarımızı.
 ALLAHA EMANET OLUNUZ SAYGILARIMLA

MURAT ÇOBANOĞLU

• Süper Moderatör
  • *
selamunaleyküm sevgili arkadaşım murat haftanın konuğu oluşundan ve başarılı çalışmalarından dolayı seni gerçekten tebrik ederim. sana sorum olmayacak çünki seni tanıyan bilen biri olarak soracak olduğum  soruların cevaplarını biliyorum. köye giderken uğrayacağım görüşmek üzre sağlık ve mutlu günler dilerim.

Aleyküm selam kardeşim arkadaşım teşekkür ederim iltifatın için güzel bakan güzel görür güzel düşünen güzel konuşur yürekten gelen güzel düşüncelerin için çok memnun oldum bende senin için aynı dilek ve temenniler icindeyim.Herzaman kapım acık sizleri seviyorum ALLAHA emanet olun
Saygılarımla
MURAT ÇOBANOĞLU

• Eyüp Güney (Hoca)
  • Aktif Visirli
  • *
    • eyupguney_61
Selamunaleyküm Murat Haftanın Konuğu olarak  sizlere başarılar  dilerim. Sorularla  bunaltmıyacağım. Zaten  okulda soru, evde  soru, işte  soru. En zoru da ölümden sonraki sorular. ALLAH(c.c.) öteki alemdeki sorulara güzel cevaplar vermeyi nasip eylesin. Ama  yine  de  sorayım : Nasılsınız? Ailece iyisinizdir  inşALLAH? Sizlere  ve  çocuklara  selam eder , başarılarınızın devamlı olmasını dilerim.

• Süper Moderatör
  • *
Selamunaleyküm Murat Haftanın Konuğu olarak  sizlere başarılar  dilerim. Sorularla  bunaltmıyacağım. Zaten  okulda soru, evde  soru, işte  soru. En zoru da ölümden sonraki sorular. ALLAH(c.c.) öteki alemdeki sorulara güzel cevaplar vermeyi nasip eylesin. Ama  yine  de  sorayım : Nasılsınız? Ailece iyisinizdir  inşALLAH? Sizlere  ve  çocuklara  selam eder , başarılarınızın devamlı olmasını dilerim.

Ve aleyküm selam verahmetülahi ve berakatüh sayın hocam ellerinizden öperim ilminiz ve emeğinizin hürmetine Rabbim sağlık sihat afiyet üzere hayat nasip etsin. Haklısınız sorular gercek manada Rabbimizin huzurunda sorulan sorulardır. İnşALLAH çümlesiyle hakkıyla gercek manada amelerimizle sorulara cevap veririz.
Elhamdülillah iyiyiz sizler nasılsınız inşALLAH ailece sağlık afiyet üzeresinizdir hocam sizleri çok ama çok seviyorum.

ALLAHA emanet olun  saygılarımla
MURAT ÇOBANOĞLU

• Aktif Visirli
  • *
  • Dal Rüzgarı Affetse Bile;Kırılmıştır Bir Kere...
  selamün aleyküm murat amca(abi)haftanın konuğu olmanızdan dolayı sizi tebrik ediyorum.
-Çocuklarınızla diyalağunuz nasıl???
-Sosyal biri olarak çok okuyan mı bilir çok gezen mi???
-Trabzondan suluovaya göç ettiniz ve tekrar böyle bir durum yaşarsanız tercihiniz hangi şehir olur(suluova ve trabzon hariç)???
  sorularım bu kadar murat amca hayatınız boyunca samimiyetinizi kaybetmemenız ve ailenizle hayırlı yaşamanız dileğiyle...
Gülen YÜZÜMÜZ, Gülen KÖYÜMÜZ...

• Aktif Visirli
  • *
Selamun Aleyküm Murat Amcacığım.....
  Öncelikle seni haftanın konuğu olarak burda görmek inan beni çok mutlu etti...Konuk sayfamızı sereflendirdiğin içinde ayrıca teşekkür ederim...
  Bir zamanlar bana sordugun ahiret sorularının bir gün dönüp dolaşıp sana gelecegini umarım tahmin etmişsindir...Ne demişler "ne ekersen onu biçersin" bu yeğeninin soracagı sorulara cevap vermek mecburiyetindesin:))) itiraz istemiyorummm.... (kesin cevap verirsin buna şüphem yok şakasına takılıyorum)
   Haydi bakalım kolay gelsinnnn.....
    = GENEL=
SORU 1=Site hakkındaki görüşlerin nelerdir?
SORU 2=Sitedeki yöneticilerle hiç sorun yaşadın mı?(  eğer yaşadıysan bu bu sorun hakkındaki eleştirilerin nelerdir?)
SORU3=Köyümüzün muhtarı sen olsaydın köy sakinlerine hangi vaatlerde bulunurdun?
SORU4=Karadenize özgü hamsili pilav ve lahana yemeginin tariflerini bizle paylaşırmısın?Hata istemiyorum:)))
SORU5=Suluova'ın yönetim şeklinden memnun musun? cevap ne olursa olsun sebebini açıklamanı istiyorum....
SORU6=Belediyede çalıştıgın onca sene içinde hiç istemeyerek yaptıgın bir görev oldumu?
    =KİŞİSEL=
SORU7=Hiç kendine olan güvenini kaybettinmi?
SORU8=Göörünüşte sakin gözüken ama aslında agrasif bir yapıya sahip olduğunu düşünüyorum. gerçekten öylemisin?
SORU9=İnatçımısındır? bu güne kadar yaptıgın en büyük inat ne olmuştur?::)
SORU10=Aile hakkındaki görüşlerin,önerilerin ve uyarıların nelerdir?
SORU11=Kompleksli biri misin?
SORU12=Telefonu çok kullanan biri olarak telefonsuz bir hayat senin için nasıl olurdu?
SORU13=Aile reisinin yapmasıyla yükümlü oldugu görevleri ve sorumlulukları nelerdir?
    =BİLGİ=
SORU14=Teşrik Tekbiri Ne Demektir?
SORU15=Yemin Kefareti nedir?
SORU16=Türkiye'in iklimi nasıldır?:)))
SORU17=Hepatit B nasıl bir hastalıklıktır?
SORU18=Demir,sodyum,antimon,kurşun,kalay elementlerinin simgelerini yazarmısın?
SORU19=Hastanelerle ilgili sorunlar nelerdir?
    =HAYAT=
SORU20= "Bilgisizler içinde bir bilgin ölüler içinde bir diri demektir" bu sözde anlatılmak istenen nedir

Sorularıma burda son verirken çok fazla soru hazırlayamadıgım için üzgün oldugumu belirtmek istiyorum:))))) Ama insanın kendine ettigini hiç kimse kimseye etmezmiş.(hazırladıgın soruları hala unutmadım)
   Şaka bir yana vereceğin her cevap için ve değerli zamanının yarısını bu sorulara ayırdıgın için çok tşk ediyorum... kolay gelsin amcacığım. GICIK YEĞENİNDEN SAYGI VE SEVGİLER:))))
Özü DoğRu OLanın SözüDe DoĞRuDuR!

• ŞEFKIOĞLU
  • Aktif Visirli
  • *
slm abi nasıl sın bu hafda konuk sensın soru sormayacam aynı yerde buyudumuz ıcın uc asa uc yukara ıyı tanıyom sana cocuklarına hanımına uzun ömurler sağliklı yıllar ;D
ŞEFKIOĞLU

• Süper Moderatör
  • *
 selamün aleyküm murat amca(abi)haftanın konuğu olmanızdan dolayı sizi tebrik ediyorum.
-Çocuklarınızla diyalağunuz nasıl???
-Sosyal biri olarak çok okuyan mı bilir çok gezen mi???
-Trabzondan suluovaya göç ettiniz ve tekrar böyle bir durum yaşarsanız tercihiniz hangi şehir olur(suluova ve trabzon hariç)???
  sorularım bu kadar murat amca hayatınız boyunca samimiyetinizi kaybetmemenız ve ailenizle hayırlı yaşamanız dileğiyle...

Ve aleyküm selam zamane gençliğinin içinde en değerli kardeşim Halime site sayfasına girip bu güzel dilek ve temennilerde bulunduğun için teşekkür ederim sormuş olduğun sorulara inşALLAH seni tatmin edecek cevaplar veririz.

C.1.Çocuklarımızla diyaloğumuz genelleme olarak iyidir zaman zamanda olsa arada bir problemlerimiz oluyor ama önemli olan engelleri aşmakdır. Biz büyükler daima çoçuklarımızı kendi gözümüzle görür o cerçeveden bakarız isterizki bizim yetişdirdiğimiz gibi yetişsinle.

C.2.Hem çok gezen hemde çok okuyan ikiside kendi capında bilendir.Alimler bazı dini konularda ihtilaflı durumlarda bile fikir ayrılığına girerler bu deyimde insanlar arasında fikir ayrılığına sebep olur önemli olan herkezin fikir ve düşüncesine saygı duymakdır.

C.3.Adem oğlu doğduğu yer değilde doyduğu yerde bir şekilde yaşamını devam ettirir. 23 yıldır Suluovada ikamet ediyorum eskiye dönüp yeniden karar vermek gerekirse önce Rabbimizin bize layik gördüğü yerde yaşamaya calışırdık kendimize tercih kalırsa vatanın her yeri güzel ve bizim ama isterimki büyük şehirde yaşamak buda Samsun şehri olabilir.

İnşALLAH memnun edebilmişizdir bende bütün samimiyetimle seni ve aileni selamlıyor. ALLAHa emanet ediyorum.
MURAT ÇOBANOĞLU

• Adem Çobanoğlu
  • Aktif Visirli
  • *
  • Ander gagbana

Selamun aleyküm yüreğinde sevgi barındıran güzel insan, kıymetli abim Murat Çobanoğlu. Öncelikle seni haftanın konuğu seçildiğin için tebrik ediyorum. Yoğunluğum nedeniyle çok fazla siteye giremezsem de, katkı sağlayamazsam da zaman zaman göz atma fırsatım oluyor. Senden önce haftanın konuğu olan birkaç büyüğüme, arkadaşıma da soru sormayı çok isterdim, olmadı, nasip bugüne ve sana imiş. Çoka fazla soru sıralamadan merak ettiğim bir iki soru sorayım.

1  - Murat Çobanoğlu hisli ve duygusal bir insanmıdır ?

2  - Murat Çobanoğlu’nun özlemleri nelerdir ?

3  - Murat Çobanoğlu suluova’da yaşamıyor olsaydı, nerede yaşamak isterdi ?

Kısa ve öz olmuştur sanırım  ;) Yengeme çoculara selamlar. Furkan’a hayırlı teskereler.

• Süper Moderatör
  • *
Selamun Aleyküm Murat Amcacığım.....
  Öncelikle seni haftanın konuğu olarak burda görmek inan beni çok mutlu etti...Konuk sayfamızı sereflendirdiğin içinde ayrıca teşekkür ederim...
  Bir zamanlar bana sordugun ahiret sorularının bir gün dönüp dolaşıp sana gelecegini umarım tahmin etmişsindir...Ne demişler "ne ekersen onu biçersin" bu yeğeninin soracagı sorulara cevap vermek mecburiyetindesin:))) itiraz istemiyorummm.... (kesin cevap verirsin buna şüphem yok şakasına takılıyorum)
   Haydi bakalım kolay gelsinnnn.....
    = GENEL=
SORU 1=Site hakkındaki görüşlerin nelerdir?
SORU 2=Sitedeki yöneticilerle hiç sorun yaşadın mı?(  eğer yaşadıysan bu bu sorun hakkındaki eleştirilerin nelerdir?)
SORU3=Köyümüzün muhtarı sen olsaydın köy sakinlerine hangi vaatlerde bulunurdun?
SORU4=Karadenize özgü hamsili pilav ve lahana yemeginin tariflerini bizle paylaşırmısın?Hata istemiyorum:)))
SORU5=Suluova'ın yönetim şeklinden memnun musun? cevap ne olursa olsun sebebini açıklamanı istiyorum....
SORU6=Belediyede çalıştıgın onca sene içinde hiç istemeyerek yaptıgın bir görev oldumu?
    =KİŞİSEL=
SORU7=Hiç kendine olan güvenini kaybettinmi?
SORU8=Göörünüşte sakin gözüken ama aslında agrasif bir yapıya sahip olduğunu düşünüyorum. gerçekten öylemisin?
SORU9=İnatçımısındır? bu güne kadar yaptıgın en büyük inat ne olmuştur?::)
SORU10=Aile hakkındaki görüşlerin,önerilerin ve uyarıların nelerdir?
SORU11=Kompleksli biri misin?
SORU12=Telefonu çok kullanan biri olarak telefonsuz bir hayat senin için nasıl olurdu?
SORU13=Aile reisinin yapmasıyla yükümlü oldugu görevleri ve sorumlulukları nelerdir?
    =BİLGİ=
SORU14=Teşrik Tekbiri Ne Demektir?
SORU15=Yemin Kefareti nedir?
SORU16=Türkiye'in iklimi nasıldır?:)))
SORU17=Hepatit B nasıl bir hastalıklıktır?
SORU18=Demir,sodyum,antimon,kurşun,kalay elementlerinin simgelerini yazarmısın?
SORU19=Hastanelerle ilgili sorunlar nelerdir?
    =HAYAT=
SORU20= "Bilgisizler içinde bir bilgin ölüler içinde bir diri demektir" bu sözde anlatılmak istenen nedir

Sorularıma burda son verirken çok fazla soru hazırlayamadıgım için üzgün oldugumu belirtmek istiyorum:))))) Ama insanın kendine ettigini hiç kimse kimseye etmezmiş.(hazırladıgın soruları hala unutmadım)
   Şaka bir yana vereceğin her cevap için ve değerli zamanının yarısını bu sorulara ayırdıgın için çok tşk ediyorum... kolay gelsin amcacığım. GICIK YEĞENİNDEN SAYGI VE SEVGİLER:))))

Aleyküm selam değerli yeğenim Neşe dilek ve temennilerin ve soruların için önçelikle teşekkür eder bende aynı duygu ve dilekler içerisinde seninle beraber olmaktan şevinçliyim.Hiç üzülmüyor ve kendimi daha güçlü hissediyorum. Kendime güveniyorum sorularınada mümkün mertebe çevap vermeye çalışacağım bildiklerimi cevaplıyacağım bilmediklerimi sizlerin sayesinde çevaplarını öğrenmiş olacağım.
GENEL
(01)Çoğunluk olarak sitenin olumlu tarafları daha fazladır.Tabiki bizler kalabalık bir aile ve kitlelere bu site ile ulaşıyoruz kaynaşma, görüşme işin en güzeli geçmiş kuşakla gelecek kuşağı buluşturması en güzel örnek teşkil ediyor. Hayra vesile olan hayrı yapan gibidir ortalıkda hayırdan güzelden hoş sözden bahsediliyorsa orada rahmet bereket vardır.

(02)Sitedeki yediden yetmişe herkeze karşı büyüklere saygımız küçüklere şevkat ve merhametimiz sonsuzdur şuana kadar kimseyle bariz bir problemim olmadı şahsıma hiç bir şekilde de eleştiri almadım ama bu demek deyildirki hic bir sorun yaşamıyacağız önemli olan insanlık bu site hepimizin istemiyerek bilmeyerek kırıcı olabiliriz mümkün mertebe sürçü lisan etmemek.

(03)Halka hizmet hakka hizmetdir önemli olan nerede yaşıyorsak orada hizmet vermek. ALLAH.cc. köyümüze buzamana kadar muhtarlık konusunda hizmet vermiş geçmiş ve gelecek günlerde hizmet etmiş ve edecek bütün calışanlarımıza teşekkür ediyor ölenleri rahmetle yaşayanlarıda dualarımızla destekliyoruz.Elimizden gelen maddi manevi desdeklerimizi yapmaya calışacağız.

(04)Yeğenım soruları bana soruyorsun ama ben ahçı değilim bir gün misafirim olur hep beraber yaparız ve yeriz samimi olarak söylüyorum hamsinin hastasıyım yemesinide iyi bilirim.Lahana yemeğini bol fasulyeli ama içyağı koymassan memnun olurum yapınca haber ver.

(05)Suluovanın hangi yönetim şekli olduğunu yazmadın benim anlayacağım şekilde yazarsan onada cevap veririm dernek yönetimimi Belediye yönetimimi veya siyasi ve sivil toplum örgütlerimi.

(06)16 yılık belediye personeli olaral belediyenin çeşitli birimlerinde çalışdım her işin kolay yönüde ve zor yönüde vardır önemli olan işinin hilesine kaçmadan helal rızık düşüncesiyle calışıldığında en zor iş bile kolay hale gelir ben bunca zaman işime sebat noktasında daim oldum ve kazandım bazen aksilikler olsa bile dürüst temiz olmaya çalışdım asla kimseninin de kuklası olmadım nefsim için mücadele etmedim belki asabi olabilirim kimse bana işimde dürüst değilsin diyemedi bunada fırsat vermem.

KİŞİSEL
(07)Buzamana kadar olan zaman diliminde kendime olan güvenimi asla kaybetmedim. Eğer kendinize olan güveninizi yitirirseniz karşınızdakine verecek güveniniz kalmaz.

(08)Sorduğunuz soruda biraz celişki hissediyorum evet sinirli bir yapım vardır ama bu yapımdan bende memnun deyilim işin güzel tarafı sinirli durumum çok kısa sürer ve uzun süreli kin tutmayıp tez barışanlardanım (bir tepsi baklava)

(09)Evet inatçıyımdır kendi doğrularım üzerinde israrla mücadele ederim tabiki ikna edebileni hoş görürüm en büyük inadım kötülüğe karşı durma inadıdır.

(10)Aile topluları oluşturan ve ülkeler arasında en güzel örneği ve mutluluğu yaşatan bizim dinimizdeki aile anlayışıdır büyüklerimizin bizlere gösterdiği saygıyı edebi yine aile kavramında öğrendik onlar bu günün birbirine bağlı aile modellerinin yapı taşlarıdır.Karşılıklı sevgi,saygı,hoşgörü,sabır,şükür ve bağlılık olan müessese ailedir.Herkez görevini layikiyle yerine getirirse büyüklerin kücüklere sevgisi affı küçüklerinde büyüklere saygısı olursa gençlerinde kanaat noktasında sınırları aşmassa işde her şey ALLAHIN takdir etdiği aile modeli oluşur Rasüsülün sünnet modeli gercekleşmiş olur.

(11)hayır

(12)Evet telefonu çok kullanıyorum ne yazıkki zararınıda biliyorum alışkanlıklar zor bırakılıyor elbette bundan çok kısa zaman önce bu kadar telefonla haşır neşir değildim. Onsuzda idare edebiliyordum günümüzün yaşam koşulları bunu gerektiriyor yararları tabiki var zararlarına dikkat ederek kontrollü kullanmakta fayda var.

(13)Aile reisi babadır yaradılışımız gereği nafaka temin etmek erkeğin görevi olduğu için dışarıda çalışmak biz aile reislerine düşüyor. Günümüz koşulları erkek ve kadın aynı konuma getirilmiş bir düzendedir eşler her ikiside gerek ev içinde gerek ev dışında birbirine hem maddi hem manevi destek olurlarsa herşey daha güzel olcaktır. Önemli olan sağlıklı ve mutlu bedenlerin ve kafayapılarının uyuşmasıdır.

BİLGİ
(14)Arefe günü sabah namazıyla başlayıp kurban bayramının 4. günü ikindi namazının sonunda biten ALLAHu Ekber le başlayan tekbirdir. Hükmü vacip olup bir takım alimler de sünnet olabilir görüşüne sahipdir.

(15)İnsan oğlu diline çok sahip çıkması lazım uygunsuz yaptığı yeminden dolayı çeza mahiyetinde kefaret gerektirir önce maddiyat durumu müsayit ise on fakiri doyurmak gerekir on fakiri ayrı ayrı da veya birliktede doyurabilir buna gücü yetmiyorsa 3 gün peş peşe ara vermeden oruç tutması lazım bunada gücü yetmiyorsa tevbe etmesi gerekiyor Rabbimizin tevbe kapısı sonuna kadar açıkdır.

(16)Türkiyenin iklimi şu anda karışmış bir durumda yazlar kış kışlar yaz olmuştur izlandada patlayan yanardağ ülkemizde ki iklimimizi etkilemiştir bizim genel olarak iklim yapımız yazlar ılıman ve kurak kışlar yağışlı ve verimsiz.

(17)Türkiyede her 5 kişiden 3ü hepatit hastasıdır aslında vucutta var olan bir mikrop kanda bulunmaktadır vucudun direncine göre ortaya çıkmaktadır çeşitli hepatit hastalıkları vardır bazıları kişiden kişiye geçebilir buda ilerlemiş halidir bazılarıda sadece vucudun anitkor oluşmasından bağışılık yapmış olup kendisi taşıyıcı konumundadır kimseye bulaşmaz sadece kan yoluyla geçebilir buda bu tür hastaların kan vermeleri uygun değildir ve veremezler tedavisi vardır korkulacak bir hastalık değildir tıp bu hastalık üzerinde oldukça çalışmalar yaparak gelişmeler kaydetmiştir bu tür hastalarımıza ve bütün hasta olanlara Rabbim şifa versin. Hayırdır yakınlarınızda böyle bir hastanızmı var.

(18)Demir-Fe, Sodyum-Na, Antimen-Sb, Kurşun-Pb, Kalay-Sn  Hayırdır inşaat yapmaya karar verdin temelin bir fıkrası vardır Temel bir gün doktora gitmiş doktor sormuş ne yin var temel saymış vucudumda safrada taş böbreklerimde kum var demiş doktor gülerek korkmayın demir gibisiniz demiş.

(19)Geçimiş ile günümüzü kıyasladığımızda sağlık alanında olumlu gelişmeler kaydededilmiştir. Sorunlar tamamen çözülmesede bir takım rahatlamalar olmuştur en azından ikinci sınıf hasta muamelesi kalkmıştır zaman zaman sorunlar yaşıyoruz bizlere düşen görevde gereken yerde gereken mücadeleyi vermektir. Tüm sağlık alanında çalışanrada bir yönde hak vermek gerekir onlarında işi zor bizimizde işimiz zor ALLAH herkeze bu konuda kolaylık versin.

HAYAT
(20)Hiç bilenle bilmeyen bir olurmu ALLAH alimleri boşa yaratmadı alimin ölümü alemin ölümü gibidir.

Çok teşekkür ederiz çok memnun olduk sizlerle bunca vakit beraber olarak hayır yönde siz sordunuz biz cevapladık inşALLAH dilimiz döndüğünce gönlümüz el verdiğince nacizane cevaplamaya çalıştık İnşALLAH memnun olmuşunuzdur sizlere ve ailenize ben ve ailem adına selam larımı sevgilerimi saygılarımı iletiyororum bir gün olur bizlere oturmaya gelirsiniz o zaman karşılıklı konuşuruz
ALLAHa emanet olun
MURAT ÇOBANOĞLU

Facebook Yorumları

Twittear