EN SON OKUDUĞUNUZ K İ T A P - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: EN SON OKUDUĞUNUZ K İ T A P  (Okunma sayısı 10359 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• P h o e n i X
  • Moderatör
  • *
  • Quae nocent docent!...
  • 184 Mesajı Toplam
    253 Kere Beğenildi
Okumaya karar verdiğiniz ve okuduğunuz kitapları buraya yazabilirsiniz.

Kitabın Adı     : İSTANBUL'DA AŞK, BABİL'DE ÖLÜM   
Kitabın Yazarı :  İSKENDER PALA

You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
  • 350 Mesajı Toplam
    551 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
KİTAP OKUMA KAMPANYASI
« Yanıtla #1: 19 Ekim 2007 - 16:53 »
  • Yayınlama
  • Benim Okumak İstediğim Kitap

Kitabın Adı     : Tanrı'nın Arabaları
    Kitabın Yazarı : Eric Von Daniken
    Yayınevi        : cep yayınları

Açıklama : Alman araştırmacı evrende insan dışında varlıkların yaşadığını uzaylıların varolduğunu piramitleri de onların yaptığını anlatmış kitabında tabi bilimsel verilere dayanarak....

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Hatice Düzenli YAZICI
    • Aktif Visirli
    • *
    • Her sıkıntı bir kolaylığa gebedir
    • 18 Mesajı Toplam
      22 Kere Beğenildi
    KİTAP OKUMA KAMPANYASI
    « Yanıtla #2: 19 Ekim 2007 - 18:04 »
  • Yayınlama
  • Sevgili Lema,çok güzel bir kampanya başlatmışsınız,ben kitap okuma sevdalısıyım hayatta tek kıskandığım şey çok kitap okuyan ve onlardan öğrendiği faydalı şeyleri hayatında uygulayabilen insanlardır benim şu anda okumuş olduğum kitap Ebubekir SUBAŞI 'dan GÖKTEKİ YILDIZLAR birde şunu unutmayalım ki bir çok kitap okumaktansa en çok yararlanacağımız kitabı bir kaç kez okumak ta iyidir...yani sevdiğimiz bir kitabı yılda bir kaç kez okuyabiliriz ,inşALLAH bu kampanyanız hedefine yaklaşır ....

OKUYABİLİRSENİZ HER İNSAN BİR KİTAPTIR.....

Akıllı sustuğu vakit tefekkür
    Konuştuğu vakit zikreder
    Baktığı vakitte ibret alır.

Hatice Yazıcı 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: LEMA (25 Şubat 2012 - 00:00)
    • Aktif Visirli
    • *
    • 8 Mesajı Toplam
      16 Kere Beğenildi
    • GSM: 0 535 650 7561
    KİTAP OKUMA KAMPANYASI
    « Yanıtla #3: 19 Ekim 2007 - 22:38 »
  • Yayınlama
  • Benim Okumaya Başladığım Kitap
    Adı:YABANCI
    Yazarı: Albert CAMUS
    Can Yayınevi

Teşekkürler...

• sessiz fırtına

• Ziyaretçi
    KİTAP OKUMA KAMPANYASI
    « Yanıtla #4: 28 Şubat 2008 - 16:01 »
  • Yayınlama
  • Kitabın adı:Yeter Söz Milletin 
    Kitabın Yazarı:Abdullah Yaşar

• ENES TUNÇELİ
    • Aktif Visirli
    • *
    • tuncyigit
    • 2 Mesajı Toplam
      2 Kere Beğenildi
    KİTAP OKUMA KAMPANYASI
    « Yanıtla #5: 28 Şubat 2008 - 16:32 »
  • Yayınlama
  • okuyacağım kitap: en uzun 28 şubat
    yazarı : Tuncer ÇETİNKAYA

16---TuNçYiĞiT---61

• Nilgün Aktürk
    • Aktif Visirli
    • *
    • 28 Mesajı Toplam
      41 Kere Beğenildi
    KİTAP OKUMA KAMPANYASI
    « Yanıtla #6: 28 Şubat 2008 - 17:31 »
  • Yayınlama
  • şu anda okumakta olduklarım:yol mülahazaları,kelebek ve dalgıç giysisi
    okumayı planladıklarım:tavsiye üzerine yakın tarih hakkında bilgi sahibi olmak adına kemal tahir kitapları ve bazı biyografiler

ALLAH'ın ihsan ettiğine mani olacak yoktur,O'nun mani olduğunu da lütfedecek yoktur.

• Aktif Visirli
    • *
    • 9 Mesajı Toplam
      9 Kere Beğenildi
    • GSM: 05434567062
    KİTAP OKUMA KAMPANYASI
    « Yanıtla #7: 29 Şubat 2008 - 17:22 »
  • Yayınlama
  • Benimde şuan okuduğum kitap

Kendini arayan adam

Yazar:Halit ERTUĞRUL

NESİL

Açıklama;Bir arayışın gerçek hikayesi...
    Bir sonbahar günü Kayseri'den otobüse binmişti.Bir ideoloji uğruna geçen altmış yıllık hayatı,otobüs yolculuğunda tanıştığı bir öğretmenin anlattıklarıyla derinden etkilendi.Bir yolculukla yaptığı sohbetin,hayatını bu kadar kökten değiştirebileceğini nereden bilebilirdi?

Sabaha kadar devam eden sohbetin sonunda o artık kendini ve fikirlerini sorgulamaya başlamıştı.

Bir insanı bu kadar derinden etkileyecek konular neydi,neler konuşuldu? Bu gerçek hayat hikayesinin sonu nereye vardı?
             Halit ERTUĞRUL'un baskı rekorları kıran ve altı dile çevrilen bu kitabı,sizin de hayatınızda yeni sayfalar açacak....
    Bende kesinlikle tavsiye ediyorum

• Dursun Ali Yazıcı
    • Aktif Visirli
    • *
    • 1 Mesajı Toplam
      1 Kere Beğenildi
    KİTAP OKUMA KAMPANYASI
    « Yanıtla #8: 29 Şubat 2008 - 19:56 »
  • Yayınlama
  • lema  KİTAP OKUMA KAMYANYASI DEĞİL ( KİTAP OKUMA KAMPANYASI ) OLMASI GEREKİYORDU SANIRIM :D

Acık konuşmak gerekirse kitap okumak isterim.

Okudugum konu beni sürükleyecek sonucu merak ettirecek. Vasa bildiğiniz önereceğiniz bir kitap bende başlayım okumaya.???

Hafif acılar konuşabilir ama;derin acılar dilsizdir. tek dilsizliğimsin.

• Nilgün Aktürk
    • Aktif Visirli
    • *
    • 28 Mesajı Toplam
      41 Kere Beğenildi
    KİTAP OKUMA KAMPANYASI
    « Yanıtla #9: 29 Şubat 2008 - 20:26 »
  • Yayınlama

• sürükleyici ne olacak merak edeceğiniz kitap istiyorsanız polisiye uygun sanırım.ilginizi çekerse john grisham-masum adam.abd de bir kasabada adaletin yanlış işlemesinin yol açtığı olayları anlatan belgesel roman.

ALLAH'ın ihsan ettiğine mani olacak yoktur,O'nun mani olduğunu da lütfedecek yoktur.

• P h o e n i X
    • Moderatör
    • *
    • Quae nocent docent!...
    • 184 Mesajı Toplam
      253 Kere Beğenildi
    KİTAP OKUMA KAMPANYASI
    « Yanıtla #10: 29 Şubat 2008 - 22:21 »
  • Yayınlama
  • lema  KİTAP OKUMA KAMYANYASI DEĞİL ( KİTAP OKUMA KAMPANYASI ) OLMASI GEREKİYORDU SANIRIM :D

Acık konuşmak gerekirse kitap okumak isterim.

Okudugum konu beni sürükleyecek sonucu merak ettirecek. Vasa bildiğiniz önereceğiniz bir kitap bende başlayım okumaya.???

:) :) Sen söylemeseydin ben de farketmezdim herhalde, insan beyni her şeyi önce bütün olarak algılar, ayrıntıya sonra geçer. Benim gibi çok kişi varmış :)

Kitap olarak Bilal kardeşin tavsiyesini değerlendirebilirsin..  İstemen çok güzel, bir yerden başlamak lâzım..Vira Bismillah de..ALLAH daim etsin!

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
    ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Nurten AKYOL
    • Aktif Visirli
    • *
    • Güvenilmek, sevilmekten daha büyük iltifattır...
    • 56 Mesajı Toplam
      59 Kere Beğenildi
    KİTAP OKUMA KAMPANYASI
    « Yanıtla #11: 02 Mart 2008 - 12:55 »
  • Yayınlama
  • Dostoyeski'den suç ve cezayı okuyabilirsiniz, sürükleyici bir kitap. (Dursun Ali Yazıcı'ya)
    Ayrıca Dünya klasikleri önerilebilecek kitaplardır herzaman.

Traık Buğra - Osmancık  (Tarih boyunca görülmemiş bir devleti yani Osmanlı gibi bir cihan devletini kuran irâdeyi, bu irâdenin yaşadıklarını ve bu irâdeyi yetiştiren insanları anlatmıştır)

Tarih kitabı okumak isteyenler için, şu anda okuduğum kitap  İlber Ortaylı - Osmanlı barışı'nı önerebilirm.

Madem Tarih dedik, Recep Şükür Apuhan'dan Son Kahramanları önerebilirim. Bu kitapta Kurtuluş savaşındaki cepheleri, Cepheden Mektupları, Esir kamplarını anlatıyor. Ancak bu kitabı okurken gözyaşlarınızı tutamayabilirsiniz.

İskender Pala'nın kitaplarını öneririm. Lema'nın da tavsiye ettiği Babilde Ölüm İstanbulda Aşk muhteşem bir kitap, Yeni çıkan bir kitabı var Aşkname bu da güzel. 

İbrahim Refik - Edeb ya hu

Bir insanın akıllı davranması için üç yol vardır:
    Birincisi, iyi düşünmektir, bu en soylusudur.
    İkincisi, taklit etmektir; bu en kolayıdır.
    Üçüncüsü, denemiş olmaktır; bu en acısıdır.

Konfüçyüs

İnsanoğlu hilekardır kimse bilmez fendini, kime iyilik yaparsan ondan kolla kendini. . . !

Nurten Akyol 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: LEMA (25 Şubat 2012 - 00:01)
    • İncir Ağacındaki Adam
    • Süper Moderatör
    • *
    • 99 Mesajı Toplam
      139 Kere Beğenildi
    • GSM: 05079310977
    KİTAP OKUMA KAMPANYASI
    « Yanıtla #12: 02 Mart 2008 - 17:28 »
  • Yayınlama
  • Elimde Bülent Orakoğlunun Ankarada Gölge Oyunları adlı kitap var.Türkiye ilgili arka planda olanlar olacaklar.Meraklılara tavsiye ederim.Güncel siyasi tarzında.Roman olarak size okuduktan sonra kendimce değerlendirip ALLAHın dediği olur diyeceğiniz bir kitap.Zeynep kayadelenden Kalbe ateş düşünce.Okumanızı isterim.Yakında vitrindekiler kısmında Peygamberimiz(AS)le ilgili kitaplar olacaktır.Kutlu doğum haftası yaklaşıyor.

Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• Nilgün Aktürk
    • Aktif Visirli
    • *
    • 28 Mesajı Toplam
      41 Kere Beğenildi
    KİTAP OKUMA KAMPANYASI
    « Yanıtla #13: 01 Haziran 2008 - 21:49 »
  • Yayınlama
  • söz Metin Karabaşoğlu'ndan açılmışken son okuduğum ve etkisinde kaldığım bir kitabını tavsiye etmek istiyorum:Ruh Bakımı

Bakımı genelde şeklimizle sınırladığımız şu devirde ciddi ihtiyacımız olan bir konu hakkında etkileyici denemeler...

• Gültane Isildar
    • Aktif Visirli
    • *
    • 38 Mesajı Toplam
      39 Kere Beğenildi
    KİTAP OKUMA KAMPANYASI
    « Yanıtla #14: 04 Haziran 2008 - 18:03 »
  • Yayınlama
  • Yeni bitirdigim kitabin adi " Yade" yazari Lisa Huang ,konusu;1890 yilinda baslayip,1940 yili Cin imparatorlugunun cöküsü,komünizmin yerini almasini Biografik ,romansi bir anlatim ile Maonun'da ,yakin cevresinde yasayan Yadenin hayat öyküsü .
    Simdi okumaya basladigim Colleen Mc Cullough "Insel der ferlorenen"(Kaybetmislerin adasi)
     Ikiside tarihi roman bu kitaplarin
    1775 yilinda baslayan bir iftira ile mahkum olan Richard Morgan in hayati.Ingiliz makamlarinin yaptigi, mahkumlari yeni  kolonileri olan  Australiyen ve yakin adalarina sürgün etmekti.
    Henüz hic bir Avrupalinin yerlesmedigi  yeni kesif edilmis Australiyen ,mahkumlar tarafindan Avrupalilarin yerlesimine acilmasi.
    Tarihi ögrenmenin en zevkli yolu böyle tarihi roman okumak

Niceleri Geldi , Neler İstediler,
    Sonunda Dünyayı Bırakıp Gittiler:
    Sen Hiç Gitmeyecek Gibisin , Değil Mi?
    O Gidenler De Hep Senin Gibiydiler

Ömer Hayyam

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
    Sultan Mahmut bir gün vezirlerinin hepsini toplayıp, bana bir yüzük yaptırın ve üzerine öyle birşey yazdırın ki ona her baktığımda, hüzünlüysem neşeleneyim, neşeliysem hüzünleneyim diye buyurmuş.
    Vezirler toplanmışlar dört bir yana haber salmışlar. Sonunda bir gün yüzükle sultanın karşısına çıkmışlar, yüzüğü vermişler. Sultan Mahmut tamam işte bu demiş. yüzüğün üzerinde
    " BU DA GEÇER YA HU"
    yazıyormuş....

• P h o e n i X
    • Moderatör
    • *
    • Quae nocent docent!...
    • 184 Mesajı Toplam
      253 Kere Beğenildi
    KİTAP OKUMA KAMPANYASI
    « Yanıtla #15: 21 Eylül 2008 - 04:45 »
  • Yayınlama
  • Şu an okuduğum 2 kitap var:

_ Günü Hz.Muhammed Gibi Yaşamak!_ Gelenek yayınları

_Amak-ı Hayal_ Filibeli Ahmet Hilmi

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ

• İncir Ağacındaki Adam
    • Süper Moderatör
    • *
    • 99 Mesajı Toplam
      139 Kere Beğenildi
    • GSM: 05079310977
    KİTAP OKUMA KAMPANYASI
    « Yanıtla #16: 10 Mart 2009 - 17:29 »
  • Yayınlama
  • Elime almayı düşündüğüm kitap Senai Demirci'nin son kitabı Söz Yangını

Gıybetin y/aktığı dudaklardan k/özlü sözler işiteceksiniz.

Kitabın arka kısmında güzel ve önemli bir davete çağırıyor yazar bizi

Bir insanın,gıyabında da onurunun korunduğu, olmadığı yerde de saygı gördüğü işitmediği kapı arkalarında da hatırının sayıldığı biricik medeniyetin mensupları olarak gıybetsizliğe davet ediyoruz sizi.Gıybet gönülsüzlüğüne...

Bu çağrıya icabet etmek istemezmisiniz?

Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• P h o e n i X
    • Moderatör
    • *
    • Quae nocent docent!...
    • 184 Mesajı Toplam
      253 Kere Beğenildi
    KİTAP OKUMA KAMPANYASI
    « Yanıtla #17: 10 Mart 2009 - 21:08 »
  • Yayınlama

• Öncelikle söylemeliyim ki; kim bu kurtarıcı davete iştirak etmek istemez? Ama fıtratımıza o kadar yerleşti ki buy melun alışkanlık, çok normal ve sıradan bir şeymiş gibi geliyor artık!  ALLAH'ım cümle müslümanları bu kötü hastalıktan kurtarsın, kirlenmiş- hastalıklı dillerimize şifa ihsan eylesin..

Bundan beş yıl önce birlikte çalıştığım bir müdürüm, bu konuda gerçekten çok hassas davranan nadir insanlardan biriydi.. Her konuda çok dikkatli davranırdı...

Onunla Arnavutluk'ta birlikte çalışan bir arkadışımız yaşadıkları bir olayı anlatmıştı: Bu bayan arkadaş birine o kadar kızmış ki, müdürümüzün odasına gidip, saymaya başlamış o kişiye.. Bizim müdürümüz de dayanamamış ve gıyabında konuşulan kişiyi arayıp: "Hocam hakkınızı helal edin. İstemeden de olsa gıybetinizin yapıldığı bir yerde bulundum" demiş..

Bu dünyada bu kadar dikkatli ve tedbirli yaşayanlar, ahirette korkarlar mı dersiniz?

Mustafa kardeş, kitabı ben de listeme ekledim..

Ayrıca, bugün aklımdan geçiyordu ki; bu böülümü nasıl daha aktif hale getirebilirim diye.. ALLAH razı olsun sizden..

Ben Münire Daniş'in "Aşk ile Hû" kitabını yeni bitirdim.. Ve şuan elimde Prof. Dr. Eva De Vitray-Meyerovitch'in "Duanın Ruhu" kitabı var..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ

• Mehmet Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • 3 Mesajı Toplam
      3 Kere Beğenildi
      • Gülen Köyü Web Sitesi
    KİTAP OKUMA KAMPANYASI
    « Yanıtla #18: 11 Mart 2009 - 11:05 »
  • Yayınlama
  • valla benim odam kütüphane gibi kitab okumayı çok seviyorum en çok sevdiğim kitablardan bazıları
    işte bazı örnekler

1.çocukluğum yazar:maksim görki
    2.herkese lazım olan imam:yazar kemahlı feyzullah
    3küçük lord yazar:f.h.burnett
    4.devid copperfıeldyazar:charles dickens
    5.islam ahlakı yazar:m hamidi
    6.kırmızı ve siyah yazar:stendhal
    7.korkusuz kaptanlar yazar rudyard kıplıng
    8.evrim teosiri yazar abdurrahman şadi
    9.balıkçıların ayaklanması yazar :st barbaralı
    10.anna karenina yazar:tolstoy
    11.son yaprak yazar:onidia henry
    12.kula ypmadıkça yazar :hüsnü ayvaz
    13.coriot baba yazar:balzac
    14.kahraman fenerciler yazar jules verne
    15.yeşil adamın ölümü yazar:güneri eşiyok
    16.therese racuın yazar:emila zora
    17. denizlerin sır gözleri yazar anna seghers
    18.din nedir yazar tolstoy
    19.ezilenler yazar:dostoyevski
    20.bir kuşun çektiği zoırluklar yazar :balzac
    21 benim üniversitelerim yazar maksim görki
    22.yüzbaşının kızı yazar puşkin

lema çok tşkler böle bir konu açtığın için fırsat buldukça okuduğum kitabları yine yazmaya devam edicem tşkler

seydoğlu mehmet 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: LEMA (25 Şubat 2012 - 00:07)
    • P h o e n i X
    • Moderatör
    • *
    • Quae nocent docent!...
    • 184 Mesajı Toplam
      253 Kere Beğenildi
    Ayet-ül Kübra Risalesi  ( Kâinattan halıkını soran bir seyyahın müşehedatı)_ Bediüzzaman

Bu köşe sizi bekliyor ve kitaplar da tozlu raflardan inmek istiyor!

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ

Facebook Yorumları

Twittear