DÜŞÜNEN ADAM... DALDAN DALA YAZILAR... - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: DÜŞÜNEN ADAM... DALDAN DALA YAZILAR...  (Okunma sayısı 2537 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • ÇÜNKÜ HAYAT BİR TERCİH MESELESİDİR
  • 30 Mesajı Toplam
    51 Kere Beğenildi
    • okul için hazırladığım web sitesi
  • GSM: 0 505 350 57 0
     RECEP ALİ DÜZENLİ
     rad1453@hotmail.com
     15.Mayıs 2008 Perşembe

DÜŞÜNEN ADAM... DALDAN DALA YAZILAR...

Çünkü hayat bir tercih meselesidir.Ne yandan bakarsan bak güneş gördüğün gibidir. Sabah vakti mahmurluk arama bende .Ben mahmurluğumu yokluğuna sattım…

Çok korkuyorum…çook…Fikirsiz İnsanlardan çok korkuyorum…Anketlerde bile fikrim yok diyenlerin  oranı % 15 lere dayanmış. Düşünün 70 milyon Türkiye insanının 10 milyonunun fikri yok. Acı gerçek…tehlikeli bir durum…çook korkuyorum çook…Halbuki bir çok  ayetleri ALLAH (c.c)  düşünmezmisiniz, akletmezmisiniz diye bitirmektedir.

Küçükken ikiki kişi oturduğumuz kapı eşiğine  bugün  tek başıma sığamıyorum diyor şair.İnsan büyüdükce yanlızmı kalıyor  ne… Evet insan büyütükce yalnız kalıyor ve son yolculuğuna  sadece ve sadece tek başına çıkıyor…Etrafındaki kalabalıklar gün geçtikce azalıyor…azalıyor ve ölümle doruk noktasına çıkıyor.

Çok kızıyorum..insanına güvenmeyen anlayışa çok kızıyorum.Bu anlayış yollara hız kesici engeller koyup insanına şöyle demek istiyor. Siz araba kullanıyorsunuz ama nerede yavaşlayacağınızı tabelalardaki yazılardan anlayamazsınız. Sizin aklınız kesmez nerde hızlı gidip nerde yavaşlayacağınızı. Biz sizi başınızı arabanın tavanına vura vura hız kesici engellerle durdurmasını biliriz  demek istiyor. Artık insanımıza insanca muamele yapmasını öğrenmeliyiz.İnsanımızda bunu hak etmesi için çaba sarfetmesi gerekiyor tabi.

Gercekten bu ülke dolaysıyla dünya için bir şeyler yapmak istiyorsanız.Küresel ısınmadan, doğal felaketlerden korkuyorsanız kendinizce bir çok önlem alabilirsiniz. Örneğin  tüm faturalarınızı ilgili kurumdan e-posta yoluyla talep ederseniz kağıt israfının aynı zamanda bir çok ağacın kesilmesini önleyebilirsiniz. Veya lokantada size gelen ayranı bardağa döküp içmektense kendi bardağı içinde içebilirsiniz. Veya döner yiyecekseniz tabakta değilde dürüm şeklinde yiyebilirsiniz.Böylece sizin kirletmiş olduğunuz bardak ve tabakların yıkanmasına harcanacak sudan tasarruf etmiş olursunuz. Bunun gibi size basit gelen bir çok şeyi milyonlarca insanın uygulaması durumunda insanlık için  ne kadar faydalı olacağını şimdiden görebiliyorum.

Müslümansanız özgürsünüz…özgürseniz  nefsinizle mücadele edebiliyorsunuz demektir. Ve müslümansanız üstünsünüz. Üstünseniz aşağılık duygusuna kapılmanıza hiç gerek yok. Ve ülkeme gelen İngiliz  turist karşısında İngilizce bilmediğin için aşağılık duygusuna kapılıp kıvranmana hiç gerek yok. Senin ülkeni ziyarete gelen İngiliz turist bu ülkeye gelmeden  önce  zahmet edip birkaç kelime Türkçe öğrenmek zorundadır. Bu işin kuralı budur. Onun için turist karşısında eğilip bükülmeye gerek yok.Artık hayata bakışınızı değiştirin.Tabi herhangi bir yabancı dili öğrenmek güzeldir.Zira bir dil bir insan , iki dil iki insan demektir.

Selam ve muhabbetle…

Yeyüzünde böbürlenerek dolaşma.
Çünkü sen (ağırlık veazametinle) ne yeri yarabilir nede dağlarla ululuk yarışına girebilirsin.

Recep Ali Düzenli 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (12 Ocak 2012 - 01:10)
  • O Bir Visirli
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
bu yazıların devamını bekliyoruz başarılı olmuş

Facebook Yorumları

Twittear