KAMERİM,SEN ÇİÇEK SULAMAYA DEVAM ET! - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: KAMERİM,SEN ÇİÇEK SULAMAYA DEVAM ET!  (Okunma sayısı 2414 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  • İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • İleti: 1.674
  • Cinsiyet: Bay
  • GSM: 05079310977
     MUSTAFA YILMAZ
     mustafa-yilmazzz@hotmail.com
     16 Haziran 2009 Salı

     KAMERİM,SEN ÇİÇEK SULAMAYA DEVAM ET!

     -Uyuyorsunuz  Sayın Başkan,uyuyorsunuz.Ülkemizin çocukları dururken yabancı çocuklara hizmet ediyoruz?

     -Gene neye çomak sokmak peşindesin Kamerim?

     -Haddinizi bilin Sayın Başkan.Bir milletvekiliyle konuşuyorsunuz.

     -Sen milletvekiliysen biz de burada çiçek sulamıyoruz.

     -Konuşmalarınız çok aşağılayıcı.Çomak sokmakla neyi kastediyorsunuz.Ben ülkemin etrafında dönen oyunları gündeme getiriyorum.Ben olmasam ülke elden gidecek.

     -Bunu doğru dedin Kamerim.Sen olmasan ülkemiz çiçek yetiştiriciliğinde üçüncü dünya ülkeler seviyesine gerileyecekti.Sayende  büyük mesafe katettik!

     -Bırakalım geçmişi efendim.Bugüne bakalım.Görmüyor musunuz,yabancı ülkelerden gelen çocuklar cirit atıyor İstanbul’da,Ankara’da ,Bursa’da.

     -Eee ne var bunda Kamerim.Bunda seni rahatsız eden ne?

     -Nasıl ne var bunda Sayın Başkan.Bülent Bey, yurt dışında okuyan yabancı çocukları Türkçe öğreniyorlar bahanesiyle topluyor,getiriyor.Güneydoğu Anadolu Bölgesinde okuyamayan bir çok çocuk var.Öncelikle onları okut,bu memleketin sadık evlatları yap.

     -Kamerim,yıllardır şu kürsüden sesleniyorsun.ALLAH için bir kere  de dişe dokunur bir konuyu gündeme getir.Alkış tutman gereken bir fedakarlığa karşı bu mu tepkin?Utanıyorum senden.Anadolu’nun fedakar evlatları kendileri yememiş,parasını bu eğitim yuvalarına bağışlamış.Devletin hiçbir maddi katkısı olmayan bu başarıya karşı utanmadan bir de ne diyorsun?

     -Sayın Başkan,sizin partinizden cesaret alıyor bunlar.

     -Kamerim,ALLAH, akıl fikir versin sana.Bu meşale yanmaya başlayalı kaç yıl oldu haberin var mı?O tarihlerde partimizin bırak adını hayali bile yoktu.Sen iyice paranoyaklaştın.Aldığın maaştan utan.Milletimiz dişinden tırnağından biriktirerek göndermiş parasını,destek olmuş.Sen ne yaptın kendi adına? Hem yabancı çocukları okutacaklarına Güneydoğuda okuyamayan çocukları okutsunlar diyorsun,hem de bu faaliyette bulunanları gericilikle itham ediyorsun.Kaldı ki hiç araştırma yapmadığın buradan belli.İşin gücün lafgüzarlık.

     -Sayın  Başkan,kırıcı oluyorsunuz ama,

     -Kırıcı olmak mı?-Yapılan hizmetler sırf ALLAH rızası için yapıldığı halde “bunların bir menfaati olmasa bu işi yapmazlar” diyerek kırılan gönülleri unutuyorsun…Kendi cebinden zerre bir yardımda bulunmadığın gibi, Anadolu’nun vefakar ve cefakar insanının gönderdikleri paralarla  yardım ulaştıranlara “bu değirmenin suyu nerden geliyor” diyerek kırılan gönülleri unutuyorsun.Sen bunları unut Kamerim.Ama şunu unutma:Bu gönüllüler hareketi,türlü türlü iftiralara,hakaretlere,engellemelere karşın peşinde oldukları sadece ALLAH rızası.Onların kitabında kırmak yok,kırılmak yok.Temel düsturları dövene elsiz,sövene dilsiz olmak.Şu an bunları anlayamayacak kadar uzaksın bu değerlere.

     -Elhamdülillah biz de Müslümanız Sayın Başkan.Dinsiz ettiniz bizi nerdeyse.

     -Bak Kamerim,şimdi sana uzun uzadıya anlatmak isterdim.Ama buna ne benim vaktim var ne de anlatsam senin aklın alır. En iyisimi kafanı bunlarla meşgul etme.Sen çiçek sulamaya devam et!!!


Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)


 


Facebook Yorumları

         
Twittear