Nedir Bu Facebook Furyası? - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Nedir Bu Facebook Furyası?  (Okunma sayısı 3593 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz
Nedir Bu Facebook Furyası?
« Topic Start: 08 Temmuz 2010 - 16:24 »
  • Yayınlama
  •      Birgün uyandık ve kimimiz okula kimimiz işe doğru yola koyulda aslında hergün gibi yine yaptıklarımızı yapıyorduk çayımızı içtik ve sabah sohbetine koyulduk ve ilk sohbetin arkasından hani her sirkette olurya bir bilgisayar dostu insan, hemen hemen her sosyal ağ sitesinde yer alır işte o vatandaş size sorar facebooku duydun mu diye? Sizde hönk dercesine o ne ki? işte o ne ki cümlesi sizi Bu Facebook denen sosyal ağ sitesinin içine alır. nasıl olduğunu bilmeden artık girmiş olursunuz vakit harcama batağına evet yanlış okumadınız vakit geçirme bataklıgı diye nitelendiriyorum kimsenin zoruna gitmesin kimse gücenmesin...

Aslında ilkler her zaman zevklidir , heyecanlıdır bazen hiç görmediğiniz arkadaşınızı bulursunuz orada ,resimlerine bakarsınız mesaj atarsınız nasılsın diye şuan duyabiliyorum e bunda ne varki sözlerini, aslında birşey yok, art niyet yoksa.

işte artık sizi içine iyice çeken bu vakit harcama bataklığı zamanla sevdiklerinizle aranızı açmaya başlar sebebli sebebsiz birçok kavga çıkar eğer siz erkekseniz sevdiginiz kıza yasak koyarsınız girme diye, eğer siz bir bayansanız kıskançlık delisi olursunuz, bir bayan yorum yapsa sevdiginizin fotoğrafına hemen sert bir tepki ile “Neden Yorum Yazdı Sana” der ve tartışmaya kapı açarsınız.Sanırım bu yazıyı okuyanların çoğunun başına gelmiştir bu olay ve gelmeyenlerinden birgün geleceğine süphem yok.

Sinir oluyorum diyor ve devam ediyorum artık öyle bir hal aldıki bu olay hayatımızda önceleri hatıra fotoğrafı çekilelim diyenler şimdileri ise facebooka koymak için diyor bu kadar mı bağlandık biz bu olaya ? e yani kullanım oranına göre Dünyada ilk 5 te yer almamız bunu kanıtlıyor sanıyorum.

Siz gençlerimize sesleniyorum bırakın artık bu vakit harcama batıklığını, illaki zaman harcamak için yer arıyorsanız ne duruyorsunuz girin yöresel sitelerinize orda paylaşım yapın resimlerinizi,videolarınızı  hatta en güzel anılarınızı kenetlenmeyi öğrenin, birbirinize sahip çıkın bugün bunu yapmazsanız artık bu yükü taşıyanlar yorulur ve güzelim yöresel sitelerimiz yok olur.

Memleketinizden bi haber olursunuz. Ey memleketimin güzide insanları size sesleniyorum şimdi memleketimiz başta olmak üzere Karadenizi kalkındırmaya ne dersiniz?

Saygılarımızla

Alıntıdır.

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• Kazım Düzenli
    • Aktif Visirli
    • *
    • GSM: 0534 303 30 37
    « Yanıtla #1: 08 Temmuz 2010 - 17:11 »
  • Yayınlama
  • selamun aleyküm,hayırlı kandiller kenan'cım.yazını dikkatlice ve sonuna kadar okudum ve biliyormusun sana katılıyorum.katılıyorum ancak bende o paylaşım sitelerinde hemen hemen tüm dostlarımla yazışabiliyorum.hasbehal edebiliyorum.onlardan ve çevrelerinden haberdar oluyorum.bu güzel birşey.ancak senin de tespit ettiğin gibi bu tür siteler bizi bize yaklaştırmaktan çok uzaklaştırıyor.bak ben bile boş kaldığım zamanlar kendi köyümün sitesine değil önce o sitelere giriyorum.bakıyorumda hakkatten biz ne kadar teknolojiyi seven bir toplum olmuşuz,kalınsağlıcakla kal kardeşim.tüm gülenköyü sakinlerinin kandilini kutlar hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

• Last Ottoman Sultan
    • Aktif Visirli
    • *
    • DÜZENLİ KUNDURA
    • GSM: 0532 734 37 05
    « Yanıtla #2: 08 Temmuz 2010 - 21:17 »
  • Yayınlama
  • Hayırlı kandiller  Kanan gerçekden çok güzel konuya değindin.Evet bir çoğumuz bu tür sitelere takılıp kalıyoruz ..Herkese güzel bir mesaj verdiniz tşk...
    Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol.
    Seni ilgilendirmeyen şeylerle uğraşma...
    Düşmanından uzaklaş...
    Ölünün neyine gıpta edersen, diriyede öyle gıpta et...
    Senin ihtiyacını gidermeyi önemsemeyen bir kişiden bir istekte bulunma...

• YüKsEL DüZeNLi
    • Aktif Visirli
    • *
    « Yanıtla #3: 09 Temmuz 2010 - 00:33 »
  • Yayınlama
  •    İlişkileri canlı tutabilme adına facebook un yararlı olduğunu düşünüyorum.Bu veya bu benzeri siteler yerine yöresel sitelere girmeyi öneriyorsanız bence olaya çok da gerçekçi bakmıyorsunuz.Elbette yerel siteler de önemli bir yerde lakin sosyal paylaşım ağlarını küçümsememek gerek... Kaldı ki ikisinden de alınan fayda ve bilgi akışı farklılık göstermekte...

Gönlüm olurken semavî hislerle pervaz,
    Takılırdım, yerdeki gölgelere her faz,
    Akardım kan gibi, inceden, sinelere,
    Ağlardım pas tutmuş, karanlık gönüllere...

''Şairler Susacak, Şair olduğunda herkes''

• O Bir Visirli
    • *
    « Yanıtla #4: 22 Temmuz 2010 - 14:36 »
  • Yayınlama
  • Yazı çok güzel bir konuya değinmiş.

Facebook Sitesi kurulmasıyla beraber çok ilgi çekti ve hemen gündemimize oturdu. Facebook geniş kitleye hitap etmesi bir çok paylaşımların yapılabilmesi daha da çok etkiledi bizleri. Facebook, artık bizler için bir kültür platformu, video paylaşım sitesi ve arkadaşlık sitesi durumuna geldi. Belki de birçok şey bu site sayesinde öğrenildi.

Fakat bence tek sorun, Facebook'a olan ilginin hızla artması ve bu yüzden yöresel sitelerin sakinleşmesi... Yöresel sitelerinde başlayan ilgisizlik sonucu, eski heyecan duyulmamakta ve artık terkedişler başlamakta...

Kültürlerimizi, gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak adına, Yöresel Sitelerimize destek olalım...

• Administrator
    • *
    • "Edeb Ya Hu"
      • Forma Yaptırma Sipariş
    • Kan Grubu: Seçmediniz
    « Yanıtla #5: 13 Ekim 2010 - 14:04 »
  • Yayınlama
  • Bu faceye değer verdiğimiz kadar acaba kendi köyümüzün sitesine değer veriyormuyuz. Ordaki paylaşımlarını hiç birisi kalıcı değil ama burada yaptığınız herhangi bir paylaşımı herhangi bir düşünceyi yıllar sonrada bulabiliyorsunuz. Bir arşiv niteliği taşıyan köyümüzün sitesini lütfen ihmal etmeyelim...
    Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

Facebook Yorumları

Twittear