88 YIL SONRA GELEN "REZALET" - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: 88 YIL SONRA GELEN "REZALET"  (Okunma sayısı 7529 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 • Süper Moderatör
 • *
 • İleti: 664
 • Cinsiyet: Bay
88 YIL SONRA GELEN "REZALET"
« Topic Start: 15 Ağustos 2010 - 14:04 »
 • Yayınlama
 •      SERVET IŞILDAR
       servetisildar@msn.com
       15 Ağustos 2010 Pazar

       88 YIL SONRA GELEN "REZALET"     

       88 yıl önce varlıkları sona erdirilen Ortodoksların, 88 yıl sonra Trabzon’da hayat bulmaya çalışmaları, bugünkü hükümetten başka bir hükümet zamanında vukuu bulamazdı zaten. Yunanistan`a yaptıkları ziyaret sırasında, Türkiye`den ayrılan Ortodoksların bizim vatandaşlarımızdır denilmesi ve Türkiye`ye davet edilmeleri 15 Ağustos`u yaratmıştır. Bu davette hangi ülkeden bahis edildiğini anlamak zor, herhalde bizim bilmediğimiz başka bir TC! Var. Ya da kendilerini Türk Milletinin, devletinin çok, çok üstünde görenler var.

       Sıkıntılar hep böyle basliyor, hoş görü, diyalog! Uğruna kandırılanların sonu gelmiyor ve bu tehlikelere siyasilerimiz bile alet oluyor.

       Yunan, sirp, Rus, ermeni soysuzları ayni soydandır yani baba-oğul gibidirler. Ermenistan`da daha dün! Camilere inekleri dolduranlara, ahir yapanlara, Bati Trakya’daki Müslüman soydaşlarımıza haala olmadık eziyetleri reva görenlere, Camilerin tamiratına bile izin vermeyenlere, bir gecede Bosna`daki evladı Fatihanlara daha dün toplu katliamları reva görenlerin böyle hoşgörü ve diyalog aldatmacalarına kananların, yaklaşanların sonları, Bosna`dakilerden farklı olmayacaktır.

        Bu zamanlarda moda! Olan diyalog aldatmacası 1900 lu yıllarda Osmanlıyı dize getiremeyen Hıristiyanlarca başlatılmış ve kısa süre içinde başarıya! ulaşmış, viyana`dan geriye, Edirne`ye kadar 5 milyon Türk`ün katline sebep olmuş ve Cihan devletini bitirmiştir.

       Son zamanlarda iyice revize edilip vizyona sürülen diyalog aldatmacası Müslümanlar aleyhine! Pirim yapıyor. Türkiye’mizde bu diyalog aldatmacalarının en büyük destekçilerinin bu günlerde en yüksek makamlarda oldukları açıkça bilinmektedir.

       Bilinen bir gerçek de Amerika`dan yönetilen hükümetimizin, Amerika-Türkiye arasında bir haberleşme! kopukluğunun yaşandığıdır! (Mavi Marmara olayında, ben olsaydım gitmezdim ifadesi gibi –Türkiye’mizin en yetkilisinin F.H.E. doğru söylüyor diyerek şüpheye! Meyil bırakmıyor).

        Dün Trabzon`a ayak basan Ortodoks-bartholomeos, titremek, gülmek karışığı bir ses tonuyla, Trabzonluların mert ve hoşgörülü olduğundan kuşkusu olmadığını belirtiyor ve bir-kaç yıl önce diyalog`cularin dolu olduğu Geminin sadece Trabzon Limanına uğrayamadığını unutmuş görüntüsü vermeye çalışıyor.unuttuğu bir önemli husus da, bugün hayatta bartholomeos diye bir şahsiyetin olması, Türklerin mertliğinin ve hoşgörüsünün eseri olduğudur.

       Anlaşılan bugün Trabzon`a girebilmelerinin en büyük destekçisinin, Türkiye Cumhuriyetinin en tepesinde olanlarin olduğunun verdiği rahatlıkla, Türkiye Cumhuriyetinin hükümetine teşekkür etmeyi bir borç biliyor. inşALLAH bu teşekkür borcu, Türkiye’mizi hainlere, alcaklara, soysuzlara karşı borçlu durumuna düşürmez.

       Bizler, tek hükmü olan İslam dininin mensupları olarak, hükmü ALLAH’u  Teala tarafından kaldırılmış dinlerin mensuplarıyla bir diyalog ihtiyacımız olamaz. Diyalog diğer dinler mensuplarıyla ticarette!, karşılıklı çıkarlarda , yardımlaşmalarda  aranmalıdır. oyuna gelmek kolay, oyundan dönmek zordur!

       Sen dinlerine tabi olmadıkça, ne Yahudiler, nede Hıristiyanlar senden asla razı olmazlar. Deki gerçek yol ALLAH`in yoludur. (Bakara-120)

       Görelim Mevla’m neyler, neylerse güzel eyler.

       Bütün site sakini kardeşlerim için, Ramazan`i şerif ayinin hayırlara vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ederim.

  www.gulenkoyu.com sitesini izleyen, tüm kardeşlerime selam ve sevgilerimle


    Servet isildar


  "Dogruya dogru"

  Bes vakit loslugunda saf saftik
  Da`vetin vardi dün ezanlarda...
  Seni ey ma`bedim utansinlar,
  Kapayanlar da acmayanlar da!

  "Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"

  "Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

  "Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

  "Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

  "Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

  "Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

  "Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

  "Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

  "Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman


  “Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

  "Denildimi bir yerin adina türk beldesi, Gözüm albayrak arar kulagim Ezan sesi" N.F.K.

  Migirdic`i severde Osman`i sevmez zindik,
  iti-domuzu sever, insani sevmez zindik
  ister ki diz üstüne cökertilsin türkiye,
  Ekmegini yer amma vatani sevmez zindik. A.K.
     
  HACISERIFOGLU-
  MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 892
  • Cinsiyet: Bay
  88 YIL SONRA GELEN "REZALET"
  « Yanıtla #1: 15 Ağustos 2010 - 22:07 »
 • Yayınlama
 • çok fazla ırkçı bir tutum... hep kendine müslüman... 88 yıl sonra gelen rezalet acaba 88 yıl önce de rezaletmiydi...
  Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
  Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

  • Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 497
  • Cinsiyet: Bay
  88 YIL SONRA GELEN "REZALET"
  « Yanıtla #2: 15 Ağustos 2010 - 23:10 »
 • Yayınlama
 • 88 yıl sonra gelen rezalet derken 88 yılında öncesini rezalet olarak mı değerlendiriyorsunuz merak ediyorum?
   
  Biz Osmanlıyız, bize bu topraklar Osmanlı'dan kaldı. Osmanlı'nın her dine karşı hoşgörüsü, her dine karşı yaklaşımı takdire şayanken siz bu yaklaşımı rezalet olarak değerlendiriyorsunuz.
   
  Sadece müslümanların mı ibadet etme hakkı var? Bir hristiyan, bir budist, bir yahudi bu topraklarda ibadet edemez mi? Peki bu anlayışla bizim Kudüs'te binbir türlü fırıldaklar oynayan Yahudilerden ne farkımız kalır. Bizim topraklaramızda Hristiyan aleminin serbestçene ibadet yapması bizlere ne kaybettirir, ne kazandırır. Sizdeki bu anlayışın dünyada var olan İslamafobi'den ne farkı var?
   
  Bir hristiyanın kendi dinini yaşaması, bizim topraklarımızda rahatçana ibadet etmesi bizi neden rahatsız eder. Aksine 88 yıldır uygulanan saçma sapan yasakların bitmesi bizi sevindirmez mi?
   
  Ben bu günkü gelişmeyi ülkem adına olumlu buluyorum. Türkiye prangalarından, zincirlerden, saçma sapan yasaklardan artık kurtulmalı. Türkiye büyük hedefler peşinde koşmalı artık. Ulus devlet anlayışıyla hiç bir yere varamadığımızı ve varamayacağımızı anlamalıyız artık. Öyle bir devlet olmalıyız ki içinde barınan herkes içinde bulunmaktan mutlu olmalı. Herkes dinini, ibadetini rahatça yaşayabilmeli, dilini rahatça konuşabilmeli. Türkiye muz cumhuriyeti değil. Türkiye tam demokrasiyle yönetilmeli, Türkiye bir büyük devlet gibi yönetilmeli artık.
   
  Ben bugün yaşanan gelişmeleri olumlu buluyorum. Bu insanlar bu ülkenin vatandaşı. Orası da onların ibadethanesi. Kendi ibadethanelerinde ibadet etmeleri kadar doğal bir şey ne olabilir ki. Zamanında camilerimiz de ahır olarak kullanıldı, bu durum içimi ne kadar acıtıyorsa başka dinden mensubların da kendi ibadet hanelerinin farklı amaçlarla kullanılması içimi acıtır. İnsan olmak kendine müslüman olmakla olunmuyor. Herkes ALLAH'ın kulu, herkes hesabını kendi verecek. Kimse kimsenin ibadet özgürlüğüne, ibadethanelerinde ibadet yapılması özgürlüğüne karışmaya hakkı yoktur.
   
  Saygılar... 

  • Süper Moderatör
  • *
  • İleti: 664
  • Cinsiyet: Bay
  88 YIL SONRA GELEN "REZALET"
  « Yanıtla #3: 15 Ağustos 2010 - 23:36 »
 • Yayınlama
 • biraz derin düsünürsek irkcilikla hic alakasi yok,kendi gelecegimizle alakasi var. Hep kendine müslüman degil,bakin buna ne diyeceksiniz-Sen dinlerine tabi olmadikca, ne yahudiler, nede hiristiyanlar senden asla razi olmazlar. Deki gercek yol ALLAH`in yoludur. (Bakara-120)

  hükmü ALLAH`ü teala tarafindan kaldirilmis dinlere tabi olmayacagimizdan,kiminle niye,nasil bir dialog? demek oluyor dinler arasi dialog biz müslümanlara uymaz,müslümanligin disinda kalan hepsine,putberestlere dahi uyar.
   
  onun icin din-dialog eksenini bir tarafa birakip dünya milletleriyle daha baska ve bizlere zarar vermeyecek dialog lara girmek daha dogru olmazmi? bir zamanlar sayin Erbakan biz ve digerleri derdi,bizlerde Milletler arasi din konularinda bizler-müslümanlar ve digerleri hususunu elimizden geldigince korumaya,anlatmaya calismali degilmiyiz?
   
  10 yil önce Bosna`da,Azerbaycan`da,Irak`da,Kibris`da,simdilerde Afganistan`da  yasananlara bakarsak,88 yil önce de Maalesef Rezaletti. eger öyle olmasaydi bügün en azindan Ingiltere gibi bir osmanli! hayatta olurdu.

  Osmanli yahudileri korudu,bugünlere var olmalarini sagladi! bugün firsati eline geciren yahudilerin,Müslüman topraklarinda müslümanlara reva! gördüklerine iyi bakarsaniz,iyi anlamaya calisirsaniz 88 yil öncede rezaletmiydi,degilmiydi daha iyi anlayabilirsiniz diye düsünüyorum.

  Trabzon sehri birtek rum`un orthodoxun dahi yasamadigi tek sehir,demek oluyor kilise ihtiyaci yok! % 99 a kuran ögrenmek,okumak yasakken,özellikle istanbul`da Rumlarin,gayri müslimlerin kiliseleri de acikti,ibadetlerinide istedikleri gibi yapabiliyorlardi,bugünlere degin onlarin aleyhine olabilecek hicbir degisiklik olmadi.

  herseyin en dogrusunu bilen! hükümet,gayri müslimlerin hertürlü isteklerini yerine getirmekde kararli,basarili! ve azimli,istekli! olan  olan hükümet % 99 a Fetih Camii`nin (ayasofya`nin) kapilarini 9 Eylül 2010 persembe günü Ramazan Bayram namazini kilmaya hazirlayiniz bakalim! hem burasi Türkiye! cok da zor olmasa gerek.hadi sayin  bartholomeos sizlere Trabzon`daki manastira ayak pastiranlara yardimci olunuz,mertliginizi!,hosgörünüzü! gösteriniz bakalim!
   
  www.gulenkoyu.com sitesini izleyen, tüm kardeşlerime selam ve sevgilerimle


  Servet Isildar
   
   
   
   
   
  "Dogruya dogru"

  Bes vakit loslugunda saf saftik
  Da`vetin vardi dün ezanlarda...
  Seni ey ma`bedim utansinlar,
  Kapayanlar da acmayanlar da!

  "Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"

  "Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

  "Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

  "Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

  "Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

  "Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

  "Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

  "Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

  "Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman


  “Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

  "Denildimi bir yerin adina türk beldesi, Gözüm albayrak arar kulagim Ezan sesi" N.F.K.

  Migirdic`i severde Osman`i sevmez zindik,
  iti-domuzu sever, insani sevmez zindik
  ister ki diz üstüne cökertilsin türkiye,
  Ekmegini yer amma vatani sevmez zindik. A.K.
     
  HACISERIFOGLU-
  MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

  • Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 497
  • Cinsiyet: Bay
  88 YIL SONRA GELEN "REZALET"
  « Yanıtla #4: 16 Ağustos 2010 - 00:45 »
 • Yayınlama
 • Servet Abi ikinci yazınızda açıkçası ne anlatmak istediğinizi pek anlayamadım.
   
  Size sorum şu. Ortodoksların Sümela Manastırında ibadet etmelerinin ülkemize, insanımıza, dinimize ne zararı var? Bizim bayrağımız altında, bizim topraklarımız altında başka dinin mensublarının ibadet etmelerinin ne zararı var?
   
  Hoşgörü ve diyalog İslami bir hareket değil mi? Peygamberimiz yıllarca kendisine kan kusturan Ebu Cehil'i karşısına alıp muhatap olarak kabul etmedi mi? Ve daha onun gibi nicelerini muhatab olarak almadı mı?
   
  Türk milleti özünde hoşgörüyü barındıran bir millettir. Türk milletini büyük bir millet yapan en büyük özelliği hoşgörülü bir millet olmasıdır. Böyle bir özelliğimizi, övünülecek bir özelliğimizi yermenizi anlamakta zorluk çekiyorum. Ahmet Yesevi'ler, Yunus Emre'ler, Mevlana'lar, Hacı Bektaş'lar bu düşüncenin zirvelerinde dolaşan, bizim dünyamızın insanları değil mi?
   
  Milletimizin hoşgörüye bu denli açık olmasında, dini prensiplerimizin rolü çok büyüktür. Hatta denilebilir ki hoşgörü, kaynağını dinimizden almaktadır.
   
  Yine Peygamberimiz Medine'ye geldiğinde, Medine ahalisi ile yapmış olduğu anlaşmada Yahudilere öyle haklar tanınmıştır ki günümüzdeki İnsan Hakları Beyannamesi yanında halt yemiştir.
   
  Hoşgörü ve diyalog bizim için bu kadar değerli ve önemli iken, hem dinimizde, hem tarihimizde bu durumun örneklerini bolca bulma imkanı var iken sizin bu durumu eleştirmenizi anlamakta zorluk çekiyorum. Farklı dinlere mensub insanların, farklı milletlerin birbirlerini anlamaya, birbirlerine saygı göstermeye yönelik diyalog çabalarının, birbirlerine tahammül çabalarının insanlığa, milletimize ne gibi zararları olabilir?
   
  Dinimiz İslâm, genelde insanlar arası özelde ise dinler arası olumlu ilişkilerin kurulmasına, yeryüzünden ayrımcılığın kaldırılmasına ve insanlığı tehdit eden ahlâkî yozlaşma ve adaletsizliğin giderilmesine önem verir.
   
  İki farklı din mensubu arasında diyalog, birinin diğerini onaylaması değil birinin diğerini anlamaya çalışması, bilgi, duygu ve eylem düzeyinde arada sağlıklı bir iletişimin kurulabilmesi demektir.
   
  Bu çerçevede diyalog, farklı din ve kültüre mensup insanlar arasında hoşgörü ortamının tesisine, tarafların birbirlerini tanıyıp anlamasına ve birbiri hakkında önyargıdan uzak sağlıklı bilgi edinmesine imkan hazırladığı için İslam’ın genel barış ve kalıcı mutluluk çağrısının da önemli bir adımını oluşturur.
   
  Servet Abi ben, diyalog ve hoşgörüden, farklı olduğumuzun farkına varmak ve farklılıkları abartmadan ve sorun etmeden bir arada yaşama isteğini ve bir diğerini o haliyle tanıyıp sevebilmeyi anlıyorum. Farklılıkları yok etmeyi, onlara şekil vermeyi, onları ancak kendine benzediğinde sayıp sevmeyi çiğlik olarak nitelendiriyorum.
   
  Bu yüzden 88 yıldır yaşanan saçmalığın son bulmasından son derece memnunum. Türk milletinin tavrı bu yönde olmalı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti artık bu anlamsız yasakları, anlamsız korkuları üzerinden atmalı, gerçek bir devlet hüviyetine bürünmelidir. Burası muz cumhuriyeti değil, herkes özgürce ibadethanelerinde ibadetlerini yapabilmeli, dinlerini yaşayabilmeli. Tabi en başta biz müslümanlar olarak kendi topraklarımızda özgürce yaşayabilmeliyiz. Çok şükür bu noktada ciddi ilerleme katettik, daha da ilerleme katetme dileğiyle...
   
   
   

  • Kemal Algül
  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 599
  • Cinsiyet: Bay
  88 YIL SONRA GELEN "REZALET"
  « Yanıtla #5: 16 Ağustos 2010 - 16:22 »
 • Yayınlama
 •   Servet abi bugun bizlerin avrupada acmis oldugu tüm camilerimiz kapatilsa..tepkin ne olurdu. bize bunu izah edermisin...ben kendi tepkimi öncelikle söyleyeyim.Anlayissizlar .... Irkci fasistler....kafatasci yobazlar derdim....sen ne derdin servet abi...
  Surda bir gedik açtik; mukaddes mi mukaddes!
  Ey kahbe rüzgar, artik ne yandan esersen es!

  • coruhlu

  • Ziyaretçi
  88 YIL SONRA GELEN "REZALET"
  « Yanıtla #6: 16 Ağustos 2010 - 18:56 »
 • Yayınlama
 • eline saglik tufan ogli icimden gecirdiklerimi sen yazdin bende almanyadayim
  isvicrede  minare referandum yapildi türkiye ayaga kalkdi    ALLAHin izniyle aysofyada,da namaz kilacagiz: 
  Alindi (Ermenistan`da daha dün! Camilere inekleri dolduranlara, ahir yapanlara,)BE KARDESIM hicmi haber okumuyor bu millet hangi kilise varda türkiyede harabe olmamis veya ickicilerin veya köylülerin ahiri olmamis onlar yaptimi ayip biz yaptikmi caiz     ALLAH dan duam beni irkcilkdan uzak tutsun(AMin)

  • Süper Moderatör
  • *
  • İleti: 664
  • Cinsiyet: Bay
  88 YIL SONRA GELEN "REZALET"
  « Yanıtla #7: 16 Ağustos 2010 - 20:59 »
 • Yayınlama
 • kemal kardesim,ben hicbirsey demezdim,hayretle karsilamazdim,bunun birgün böyle olacagini yasananlardan! düsünebiliyorum. (mesela isvicre!)

  aah benim degerli kardeslerim,buralara cok güvenmeyin,buralarin gecmisi! ortada,solingenleri,Lüdwigshafenleri unuttuk mu? zaten basimiza ne geliyorsa gecmisi cok erken unutmaktan geliyor.
   
  buralarda bazi haklari! siz! almiyorsunuz,onlar veriyorda siz yararlaniyorsunuz ve sonsuza dek böyle kalacagini saniyorsunuz! bunlarin bir göz,yüz boyasi oldugunu unutmayalim bir dakikada yikanir ve silinir gider.
   
  biz Türklerin almanya`daki varligimizin tümü yarim asir, buralari ne Vatan! nede hak,hukukun anavatani olarak görmek bizleri yanildabilir! bir gecede ya yoksunuz! yada Türkiye`desiniz!! ikide bir Almanya`da yasayan Türklerin durumunu,Türkiye`de yasananlara ve  önemli olaylara örnek olarak göstermek yanlis diye düsünüyorum.
   
  Bosnali bir is arkadasim bana aynen su sözleri söylerdi. "Büyüklerimiz bizlere derlerdiki,buralarda yasayabilmek,buralari vatan edinebilmek,buralarda söz sahibi olabilmek,müslüman olarak yasayabilmek  icin,okuyun,okuyun,illada okuyun,Bilimci,Doktor,ögretmen,mühendis,devlet memuru olun,bu hiristiyanlarin arasinda baska sansiniz yoktur demislerdi, yillar gecti hepsini yaptik amma yine korunamadik malum! serebrenitca!
   
  bakin 9 Eylül deki olayda 4 bin yahudinin ise gitmemesini kimse arastirma ihtiyaci duymaz,kendileri yazdi,kendileri binladin`i yaratti,kendileri uyguladi olan müslümanlara oldu.
   
  bakin Pakistan`a bin ladini destekliyor!? diye dünya devletleri yardim yapmiyor ve bu durumu acik,acik söylüyorlar.
   
  tarih 1944 degi! , 2005 solingen`de degil , 12mayis2010! - bakin almanya`da bir yerel gazete de aynen su haber gecti. "Almanya`da yasayan ve devamli mülk sahibi olan Türkler,sosyal barisi tehlikeye sokuyor"!!  bu yazi basliginida beni illada anlamak istemeyenler yorumlasin.
   
  Anlayanlar anliyor,anlamayanlarin ya yürekleri yaniyor,yada bedenleri. beni üzebilecek olan ise anlamayanlarin yaninda,anlayanlarinda yanabilecek olmasi.
   
  Eger bu olumsuzluklardan,yanlisliklardan,anlamak istememezliklerden! , umursamazliklardan dolayi!  Türkiyemiz tekrar savunulmak! durumunda kalirsa,iste o zaman,anlamak istemeyenlerle! gecmisinden örnek almayip tedbiri ihmal! edenlerle, ülke savunmasinda ayni safta yer almak mecburiyetinde kalmak, benim hayatimin en zor ani!? olmaz insaALLAH.
   
  sizlere selam ve sevgilerimle
   
  Servet Isildar
  "Dogruya dogru"

  Bes vakit loslugunda saf saftik
  Da`vetin vardi dün ezanlarda...
  Seni ey ma`bedim utansinlar,
  Kapayanlar da acmayanlar da!

  "Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"

  "Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

  "Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

  "Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

  "Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

  "Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

  "Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

  "Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

  "Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman


  “Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

  "Denildimi bir yerin adina türk beldesi, Gözüm albayrak arar kulagim Ezan sesi" N.F.K.

  Migirdic`i severde Osman`i sevmez zindik,
  iti-domuzu sever, insani sevmez zindik
  ister ki diz üstüne cökertilsin türkiye,
  Ekmegini yer amma vatani sevmez zindik. A.K.
     
  HACISERIFOGLU-
  MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 892
  • Cinsiyet: Bay
  88 YIL SONRA GELEN "REZALET"
  « Yanıtla #8: 16 Ağustos 2010 - 22:23 »
 • Yayınlama
 • kısaca, kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi başkasına yapma... biz bize böyle bir hareket yapılmasını istermiyiz... ve servet abi attığın başlıktan yola çıkarak sorduğumuz soruya  hala  cvp vermedin.... soru şu ;88 yıl öncesinde de durum rezaletten mi ibaretti...
  Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
  Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

  • Süper Moderatör
  • *
  • İleti: 664
  • Cinsiyet: Bay
  88 YIL SONRA GELEN "REZALET"
  « Yanıtla #9: 17 Ağustos 2010 - 03:16 »
 • Yayınlama
 • degerli kardesim Engin,aslinda yazilarimi biraz daha dikkatli okursaniz,bu sordugunuz sorunun cevabini yazilarimda bulursunuz. birazdaha acik yazmami isterseniz yazilarim sayfalarca olur.
   
  Müslümanlara bugünlerde! reva görülenleri acikca yasiyoruz.(Filistin,Bosna;Azerbaycan,Kibris 1974 baris harekati öncesi,Irak,Merhum Özal devrindeki Bulgaristan`da yasananlar gibi) bu rezaletleri bizlere yasatanlarin bugünlerde var! olmalari Osmanlinin(Türklerin) eseridir.
   
  Eger Osmanli o sanli devrinde bugünleri görebilseydi,önlem! almak! isteseydi!!(bal gibi de alirdi-Mesela ingiltere gibi)bu rezalet! günleri ya hic yasamazdik,yada binde birini yasardik.
   
  birazdaha acmak gerekirse,ingiltere gidebildigi her yeri kendi adamlariyla yönetti,bugünleri görebildiginden bas kaldiran yerli halki! hic gözünü kirpmadan kirdi-gecirdi.
   
  Osmanlinin Balkanlarina bir bakalim,500 yil Osmanlinin bir vilayeti gibi yönetilen Yunanistan`in baskenti Atina`da bir tek Camii yok! bugün sayin Basbakanimiz,yunan basbakanina Adina`ya Camii yi nezaman yapiyoruz! diyebilmeyi büyük basari! olarak görüyor.(Sayin Basbakanin , dün gaziantep`deki bir konusmasindan)
   
  ikinci olarak,yasadigimiz bölgede yemekli! bir okul toplantisina Ailece gittik, bizlerden cok Bosnalilar vardi,özellikle yiyecek durumuna bir baktim,bizim osmanlidan kalan Bosnali müslümanlarin Almanlardan hic bir farkini göremedim  yanliz bir sey dikkatimi cekti,Bosnali bir cocugun elinde bizim süslü incebel bardak ile cay iciyor olmasi dikkatimi daha cok cekti ve kendi Aileme bakin dedim,Osmanli Türklerinden Bosnali müslümanlarin elinde kala kala bir "incebel cay bardagi" miz kaldi,baska da birsey kalmadi. Sirbistan da kala,kala belgrad`da bir Bayrakli Camii kalmisti,iki yil önce intikama devam hirsiyla onuda yaktilar.bu yasanmis,yasaniyor olan örneklere birkac tane de sizler ekleyiniz.
   
  simdi gelelim sorunun acik cevabina, Osmanlinin emri altinda asirlar boyu kalmis hiristiyanlarin,bugünlerde müslümanlara reva gördüklerini,Osmanli kendi sanli devrinde görebilseydi,önlem alabilseydi(mesela ingiltere gibi)bügünlerde Müslümanlarin durumlari cok daha rahat ve sorunsuz olabilecekti diye düsünüyorum.
   
  simdi soru bir,o günlerden bugünleri görebilen ve ona göre önlem! alan ingiltereye nasil hitap ediyorlar-üzerinde günes batmamis! imparatorluk!! ve dünya kupasina ev sahipligi yapan Güney afrika`nin milli marsi ingilizcedir! buralarda radyoyu actiginizda sarki gibi bu marsi ingilizce! olarak her ikisaat de bir dinlersiniz.
   
  600 sene üc kitayi yöneten Osmanliya nasil hitap ediyorlar,maalesef barbar Türkler!
   
  biz müslümanlarin bugünlerde yasadiklarimizi,Osmanli ozaman anlayip! da önlem! almasaydi bir rezalet di!  o cihan devletinin,o sanli yöneticilerinin,bugünleri göremeyip,düsünemedigide daha büyük bir rezalet degilmi?
   
  simdilerde yasadiklarimizi umursamayip,özellikle yakin! tarihi hatirlamayip,önlemde! israrli olmamamiz,ihmalkar davranmamiz daha büyük rezalet degilmi?

  benim anlatmak istediklerimi sadece! son yasanan "ayin" olayi ile iliskilendirmenin , yorumlamanin da yanlis olabilecegini belirtmek isterim.
   
  bu yazdiklarimin Milliyetcilikle alakasi yok,var olabilmemizle! alakali görülmeli! eger bu Milliyetcilikse böyle milliyetcilige "Can Kurban Can" Milliyetciyim! "irkimi vatanimi özümden cok sevmektir"

  ufkunuzun da isminiz gibi "Engin" olmasini dilerim.
   
  sizlere selam ve sevgilerimi yollar,hayirli ramazanlar dilerim.
   
  Servet isildar
   
   
   
   
   
   
  "Dogruya dogru"

  Bes vakit loslugunda saf saftik
  Da`vetin vardi dün ezanlarda...
  Seni ey ma`bedim utansinlar,
  Kapayanlar da acmayanlar da!

  "Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"

  "Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

  "Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

  "Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

  "Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

  "Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

  "Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

  "Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

  "Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman


  “Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

  "Denildimi bir yerin adina türk beldesi, Gözüm albayrak arar kulagim Ezan sesi" N.F.K.

  Migirdic`i severde Osman`i sevmez zindik,
  iti-domuzu sever, insani sevmez zindik
  ister ki diz üstüne cökertilsin türkiye,
  Ekmegini yer amma vatani sevmez zindik. A.K.
     
  HACISERIFOGLU-
  MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

  • birnazım

  • Ziyaretçi
  88 YIL SONRA GELEN "REZALET"
  « Yanıtla #10: 20 Ağustos 2010 - 03:11 »
 • Yayınlama
 •    oyuna gelmek kolay, oyundan dönmek zordur!
  Bizler, tek hükmü olan İslam dininin mensupları olarak, hükmü ALLAH’u  Teala tarafından kaldırılmış dinlerin mensuplarıyla bir diyalog ihtiyacımız olamaz. Diyalog diğer dinler mensuplarıyla ticarette!, karşılıklı çıkarlarda , yardımlaşmalarda  aranmalıdır. oyuna gelmek kolay, oyundan dönmek zordur!

       Sen dinlerine tabi olmadıkça, ne Yahudiler, nede Hıristiyanlar senden asla razı olmazlar. Deki gerçek yol ALLAH`in yoludur. (Bakara-120)
       Anlayana sivrisinek saz imiş yazınızdan çıkarılacak, atılacak bir harf bile yok ama ben bu kısımları özellikle alıntı yapmak istedim.saygılar
     Hayırlı Ramazanlar

  • birnazım

  • Ziyaretçi
  88 YIL SONRA GELEN "REZALET"
  « Yanıtla #11: 20 Ağustos 2010 - 03:17 »
 • Yayınlama
 •   Servet abi bugun bizlerin avrupada acmis oldugu tüm camilerimiz kapatilsa..tepkin ne olurdu. bize bunu izah edermisin...ben kendi tepkimi öncelikle söyleyeyim.Anlayissizlar .... Irkci fasistler....kafatasci yobazlar derdim....sen ne derdin servet abi...
        Yazı ile sizin yorumunuz ne alaka  ::) ::)

  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 892
  • Cinsiyet: Bay
  88 YIL SONRA GELEN "REZALET"
  « Yanıtla #12: 21 Ağustos 2010 - 19:55 »
 • Yayınlama
 • birnaz hanım ayetlerle izah etmeye çalışmış ama bunun bir izahı yok bence işte mumtehine suresi 7-8-9. ayetler çok açık....sakın ha buna da savunma yaparken bizi trabzondan çıkartıp pontus rum devleti kurmaya çalışıyorlar demeyin gülerim sadece...
  7 - Olur ki ALLAH sizinle düşmanlarınız arasında yakında bir dostluk meydana getirir. ALLAH gücü yetendir. ALLAH çok bağışlayan, çok merhamet edendir.
  8 - ALLAH sizi, din hakkında sizinle savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan çıkarmayan kimselere iyilik etmekten, onlara adaletli davranmaktan men etmez. Çünkü ALLAH adalet yapanları sever.
  9 - ALLAH sizi, ancak sizinle din hakkında savaşan, sizi yurtlarınızdan çıkaran ve çıkarılmanız için yardım eden kimselere dost olmaktan men eder. Kim onlarla dost olursa işte zalimler onlardır.

  kaldıki düşman bile olsak ibadethanelerini ve ibadet etmelerini engelleme hakkımız yok.
  Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
  Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

  • Adnan Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 50
  • Cinsiyet: Bay
  88 YIL SONRA GELEN "REZALET"
  « Yanıtla #13: 21 Ağustos 2010 - 21:40 »
 • Yayınlama
 • servet kardeşim düşman olarak bildiğin bir kişiyi veya topluluğu edebildiğin  kadar yakınında tut.uzakta olanın vereceği zarar kat be kat fazla olur.varsın gelsin acıktan ibadet etsinler.bu gizli kuyu kazmalarından daha az zararlı olur.unutma bu prensip abdülhamit han tarafından uygulanmıştır.unutma aleni düşmanına dikkat et.gizli olana karşı tedbir al.birde bu meseleleri politika konusu yapmamaya özen gösterelim lütfen.selamlar adnan düzenli

  • birnazım

  • Ziyaretçi
  88 YIL SONRA GELEN "REZALET"
  « Yanıtla #14: 22 Ağustos 2010 - 00:47 »
 • Yayınlama
 • birnaz hanım ayetlerle izah etmeye çalışmış ama bunun bir izahı yok bence işte mumtehine suresi 7-8-9. ayetler çok açık....sakın ha buna da savunma yaparken bizi trabzondan çıkartıp pontus rum devleti kurmaya çalışıyorlar demeyin gülerim sadece...
  7 - Olur ki ALLAH sizinle düşmanlarınız arasında yakında bir dostluk meydana getirir. ALLAH gücü yetendir. ALLAH çok bağışlayan, çok merhamet edendir.
  8 - ALLAH sizi, din hakkında sizinle savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan çıkarmayan kimselere iyilik etmekten, onlara adaletli davranmaktan men etmez. Çünkü ALLAH adalet yapanları sever.
  9 - ALLAH sizi, ancak sizinle din hakkında savaşan, sizi yurtlarınızdan çıkaran ve çıkarılmanız için yardım eden kimselere dost olmaktan men eder. Kim onlarla dost olursa işte zalimler onlardır.

  kaldıki düşman bile olsak ibadethanelerini ve ibadet etmelerini engelleme hakkımız yok.
        kENDİNİZLE ÇELİŞTİĞİNİZİN FARKINDA MISINIZ?!!!
       Osmanlı imparatorluğu içinde 600  yıl dil din ve kültürlerini korumuşlar ve bu güne gelmişler.Osmanlı imparatorluğu ne zaman zayıflamış bunlar;koynumuzdaki yılanlar bizi sırtımızdan değil alenen vurmaya kalkışmışlar.Fatih Sultan  Mehmet İstanbul'u fethetdiği devirde Osmanlı dönemin süper gücüydü ;ADI BİLE AVRUPAYI DİZE GETİRMEYE YETİYORDU.2010 YILINDAYSA MAALESEF BİZ TORUNLARI AVRUPANIN KAPISINDA BEKLETİLEN HASTA ADAMIN TORUNLARIYIZ.OSMANLININ HOŞGÖRÜSÜNÜ DEVAM ETTİRMEK BİZİM ŞU ANDA BOYUMUZA 8 BEDEN BÜYÜK YA DA KÜÇÜK.
       kaldıki düşman olarak görmüyoruz ama dost olarakta görecek kadar saf(.....)değiliz.Ayrıca herkes ibadetinde özgür ama ölüyü dirilmek kadar saçma olan; miyadı dolmuş inanç merkezlerini , küçük bir kesim için canlandırmaya çalışma ...Servet Abinin anlatmaya çalıştığı biz kendi ülkemizde Ayasofya camiini ibadete açma hakkımız yokken üstelik halkının neredeyse tamamı müslüman olan Türkiyede .....EKÜMENİK OLDUĞUNU İDDİA EDENBARTELEMOS EFENDİ ve taifesi için eski harabeleri canlandıralım.
        not:ekümen;devlet içinde devlet
              :baydemir ,apo,bdp, avrupa ne istiyor?  özerklik yemiyle ;Türkiyeden ayrılmak...
              :yani amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.

  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 892
  • Cinsiyet: Bay
  88 YIL SONRA GELEN "REZALET"
  « Yanıtla #15: 22 Ağustos 2010 - 11:34 »
 • Yayınlama
 • size daha ne diyebilirim ki sizin kafanız belli şeylere şartlanmış... sizin bu tavırlarınız ırk düşmanlığı ve aynı zamanda din düşmanlığıdır.... ben ayetlerle ne demek istediğimi anlattım tabi anlayana... ben sizi ayinin ertesi günü olan 16 ağustos tarihli bütün yerel gazetelere bakmaya davet ediyorum... ama siz yine bütün yerel gazeteleri işbirlikçi amerikan uşağı diyede niteleyebilirsiniz...bizim herhangi bir yabancı topraklarda müze haline getirilmiş camimiz olsa orda ibadet yapmak istemez miyiz... orayı canlandırmak istemezmiyiz... adamlar newyorkun göbeğine o kadsar karşı çıkmalara rağmen camii yapma izni verirken biz ibadet yapmalarına karşı çıkıyoruz... kusura bakmayın ama bu kafalarlan adaletli hoşgörülü davranmayarak bütün gayri müslimlerin islamı seçme ihtimali çok az da olsa daha baştan islamı öcü gibi hoşgörüsüz gibi göstererek onları başka pencereden bakmaya itmek islamla bağdaşırmı...
  Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
  Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

  • Süper Moderatör
  • *
  • İleti: 664
  • Cinsiyet: Bay
  88 YIL SONRA GELEN "REZALET"
  « Yanıtla #16: 23 Ağustos 2010 - 04:22 »
 • Yayınlama
 • Mumtehina suresi 7 ve 8 deki sartlar henüz! olusmadigindan-sizinle savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan çıkarmayan kimselerle- ticarette!, karşılıklı çıkarlarda , yardımlaşmalarda zaten sorun yok ve dünya sartlari bu yakinlasmayi mecburi kiliyor.
   
  Mumtehina suresi 9 farkli ve iyi anlamak gerek,hakteala bu sure te,Bosna`da sirplar tarafindan,Bulgaristan`da bulgarlar tarafindan,Filistin`de yahudiler tarafindan,Azerbaycan`da ermeniler tarafindan,Kibris`da Rumlar tarafindan Müslümanlara yapilanlari bildiriyor! Türkler,Müslümanlar öldürülmüs ve yurtlari ellerinden alinmis,alinmaya ugrasiliyor! -  sizinle din hakkında savaşan, sizi yurtlarınızdan çıkaran demekki buralarda Ayet i celilenin belirttigi sartlar olusmus.
   
  amma diyebilirsiniz ki oralardan size ne!,misak i milli sinirlar icerisinde böyle bir tehlike yok! ki-Israil`de, sizin topraklarinizdan dogan, "kaynak" lanan Dicle ve Firat nehirlerinin sulariyla yetistirilen batlicanlar,domatesler,biber vs. ler kat,kat pahali olmasina ragmen yok! satiyor-yorum sizin!
   
  Ben illada ayetler le izah etmeye calismiyorum!"Hoca" da degilim , bizim köy ve bölge camiilerinde kücükden beri,özellikle Cuma vaizlerinde Hocalar aynen! söyle anlatirlardi(hala hafizamda bugün gibi) (Bakara 120 olabilir!? veya yorum farki var)yüce ALLAHüteala ayeti celilesinde buyuruyorki,kendinize,yahudileri ve hiristiyanlari dost edinmeyin,siz onlardan olmadikca,onlar sizi sevmeyecek deki,ozaman onlarin dini onlara,sizin dininiz size dir. Hocalarin bu tercumesi beni ozamanlardan beri cok etkilerdi,hakteala ayetle bildirmis-biz mümin kullarina, ALLAHin bu ayetine sadece! uymak düsmezmi? tabiki ALLAHüteala bu Ayet i celilede hiristiyan ve yahudilerle devamli savas halinde olun demiyor,gücde,teknolojide onlardan geri kalmayarak,tedbiri elden birakmamamizin gerekdigini de bildiriyor. dini konularda kimlerle,niye,nasil ve nicin? dialog.
   
   www.gulenkoyu.com sitesini izleyen, tüm kardeşlerime selam ve sevgilerimle
  Servet Isildar
   
  "Dogruya dogru"

  Bes vakit loslugunda saf saftik
  Da`vetin vardi dün ezanlarda...
  Seni ey ma`bedim utansinlar,
  Kapayanlar da acmayanlar da!

  "Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"

  "Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

  "Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

  "Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

  "Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

  "Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

  "Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

  "Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

  "Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman


  “Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

  "Denildimi bir yerin adina türk beldesi, Gözüm albayrak arar kulagim Ezan sesi" N.F.K.

  Migirdic`i severde Osman`i sevmez zindik,
  iti-domuzu sever, insani sevmez zindik
  ister ki diz üstüne cökertilsin türkiye,
  Ekmegini yer amma vatani sevmez zindik. A.K.
     
  HACISERIFOGLU-
  MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 892
  • Cinsiyet: Bay
  88 YIL SONRA GELEN "REZALET"
  « Yanıtla #17: 23 Ağustos 2010 - 20:04 »
 • Yayınlama
 • servet abi ben daha fazla bişe demek istemiyorum... son olarak fatihin istanbulu fethettiği zaman hıristiyanlara ve onların ibadethanelerine ve dinlerine karşı olan tutumunu örnek göstermek istiyorum... eğer her gayri müslim bir müslüman olma adayı ise ki öyledir,onlara islamın hoşgörü dini,saygı dini olduğunu islamın güzelliklerini göstermek zorundayız...islamı hoşgörüsüz, öcü gibi göstermek islama en büyük düşmanlıktır....son olarak bu sözlerimle noktalıyorum...
  Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
  Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.


   


  Facebook Yorumları

           
  Twittear