Haftanın Konuğu "FARUK YİĞİT" tir. - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Haftanın Konuğu "FARUK YİĞİT" tir.  (Okunma sayısı 15341 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz
           Değerli Gülen Köylü dostlar, uzun bir yaz döneminin ardından haftanın konuğu köşemize köyümüzün yetiştirdiği önemli sporculardan biri ile devam ediyoruz. Bizleri kırmayarak haftanın konuğu olma teklifini kabul eden değerli sporcumuza sizlerin huzurunda teşekkür etmek istiyorum. Sağolsun varolsun...

Eveeet bu haftaki konuğumuz Ülkemizin yetiştirmiş olduğu en iyi golcülerden biri olan FARUK YİĞİT'tir. Evet Faruk abi seni herkes tanıyor tabi ama birde hayat hikayeni senden dinleyelim, kendini bize tanıtırmısın? Faruk Yiğit kimdir?

Röportajımızın aktif vede zevkli geçmesi dileği ile kolaylıklar vede başarılar diliyorum...

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• Faruk Yiğit

• Ziyaretçi
   1966 Trabzon İl'i Dernekpazarı İlçesi,Gülen Köyü'nün Zahameya Mahallesi doğumluyum.Babam rahmerli Remzi Yigit'tir. Öncelikle Kenan kardesime, beni  Gülen Köyümle buluşturduğundan, beni sevenlere ve benim sevdiklerime kavuşturmaya sebep olduğundan dolayı teşekkür ediyorum.Ayrıca, doğduğum ve özlemini çektiğim topraklarımı hatırlattığından da ayrıca  teşekkür ediyorum...Ben, 1985 Yalovaspor'da, 1989'da Boluspor'da, 1992'de Kocalispor ve 1997'de Fenerbahçe'de  top oynadım. 2001 de futbolu bırakarak Spor hocalığına başladım. Şu an ticaret ve hocalıkla uğraşıyorum.Yalovada yaşamaktayım.Evliyim. Bir oğlum bir de kızım var. İnsALLAH bir hafta sizlerle beraber olacağım.Her sorunuza cevap vercem insALLAH..Birbirimizi daha iyi tanıyacağız. Bu birlikteliğin  güzel geçmesi dilegiyle...

• Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
Faruk Abi;

1. Gülen Köyü'ne en son ne zaman gittiniz? Sık sık gidermisiniz?

2. Ne iş yapıyorsunuz? Ticaretin hangi alanıyla, hangi sektörle meşgulsünüz?

3. Hangi takımı çalıştırıyorsunuz, çalıştırdığınız takım kaçıncı ligde?

Şimdilik sorularım bunlar, gerisi gelecektir muhakkak.

• Administrator
  • *
Merhaba Faruk Abi sitemize hoş geldiniz, sizi bundan sonra daha sık aramızda görmek isteriz.  Eminim, tecrübeleriniz bizlere ve daha genç kuşaklara ilham verecektir.

Futbolcu Faruk Yiğit denince benim aklıma 96-97 sezonundaki Türkiye kupası finali Kocaelispor-Trazonspor maçı geliyor ilk. O zamanlar Orta 2'ye gidiyordum, finalin Trabzon ayağı, İskenderle tipitip Soner'in karşılıklı attığı gollerle 1-1 bitmişti, sonra Kocaeli'deki maçta Nuri'nin golüyle 1-0 yenilmiş ve kupayı Kocaeli'ye kaptırmıştık. O maçta sen de ilk 11'deydin, Trabzon kaybetmeşti ama kupa yabancıya değil Zahameyalı Faruk abimize gitmişti, çok da üzülmemiştik. Her zaman senin oynadığın futbolla gurur duyduk abi, özellikle Fener'deki ilk yılların da harikaydı.

Benim sorularım şöyle; dışardan bakınca Trabzonspor'a uzak bi görüntün vardı. Acaba bu bizim yöneticilerin basiretsizliğinden mi kaynaklandı yoksa o  zamanlar pek düşünmedin mi Trabzonu?

İkinci sorum da, finalde Trabzon'a karşı oynamak nasıl bir duyguydu?

Son sorum da, sigarayı bırakmayı düşünüyor musun :)))))

Teşekkürler.

• Faruk Yiğit

• Ziyaretçi
sıgarayı bıraktım 2 trabzon benim için herzaman degerli takımımdı çünkü rahmetli babamın ilk göz agrısıydı ve ilk torununu senol koymustu ama mehmet aliyılmazla bir görusmemiz oldu trabzon için ama sagolsun senol hoca boluda oynarken izin vermedi trabzona gitmeme trabzondaki maçlar benim unutamadıgım maçlar çok heyecan veriyor bundan sonra bol bol görusuruz zafer kardesim elimizden ne gelirse iştenen danısılırsa yardımcı oluruz

• Faruk Yiğit

• Ziyaretçi
Önce iyi aksamlar  dernekpazarına 1996 geldim. mermer işiyle ugrasıyorum. hocalık su an boştayım kovulacak hocaları bekliyorum iyi geceler...

• Ömer Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 05356886550
     Sevgili Faruk Abi öncelikle hoş geldiniz haftanın konuğu köşesine seni o forma icinde görmek beni cok mutlu etmişti bir fenerbahceli olarak sitemizde seni görmek inan cok güzel zamanının kısıtlı olabileceğini biliyorum lakin bundan sonra zamanın oldukca sizi aramızda görmek cok isteriz.

Her ne kadar Gülen köyünde doğmuş olsam da  kücük yaşta bursaya göc ettik biraz bunu etkisi birazda Rıdvan dilmenin oynadığı futbola hasta olmam nedeniyle fenerbahceli olmuştum oyun sitilinizi ben cok benzetiyordum Rıdvan dilmenle siz buna katılıyor musunuz?     
ALLAH'ım! Hakkımızda Hayırlı Gördüğünü Gönlümüze Razı Eyle!!!

• Aktif Visirli
  • *
  • Dal Rüzgarı Affetse Bile;Kırılmıştır Bir Kere...
 slm faruk abi öncelikle haftanın konuğu olmanızdan dolayı sizi tebrik ediyorum.Ben ishak Aktürk ün kızıyım...ne kadr orhangazide evlerimiz yakın olsada siz yalovada oturduğunuzdan tanımayabilirsiniz:)size sorum şu
Futbol size ne kazandırdı ne kaybettirdi...
  İş hayatınız da ve sosyal yaşantınızda başarılar diliyorum...

Gülen YÜZÜMÜZ, Gülen KÖYÜMÜZ...

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
Futbol hayatı bittikden sonra (aktif) yeni bir işe adapte olmak zor oldu mu?
Olduysa bu zorluklar nelerdir?
sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• O Bir Visirli
  • *
  • GSM: 05323438463
selam faruk simanı özlemişiz.yeni resimlerinden bir tane koysan da ,değişimi görsek ...eskiden sen ve yavuzu izlemek içi çaykaraya yürüme (yayan ) giderdik.o zamanlardan başarı belliydi şu anki başarın yada bu güne kadar olan başarın süpriz değilki...geçmişten gelen başarı......dernekpazarısporda oynadığın dönemlerden kaç kişi tanıyorsun ki.maalesef zaman hızlı akıyor..
                      bundan sonraki yaşamında aynı eskisi gibi başarılar ve sağlıklar temenni ederim

O S M A N     Y A Z I C I

kondu köyü yenicami mahallesinden

• O Bir Visirli
  • *
  • GSM: 05323438463

vay bee zaman ne cabuk geciyor,yaa kardeş hala eski hırsın,azmin gayretin varmı .,yada
hanginden  ne kadar eksildi&coğaldı.....eski yakışıklılığından eser  kalmamışdır belkide ....kızlar beşine gezerdi..................yapacak bişey yok hayat bu

başarılar

• Aktif Visirli
  • *
  • ölümsüz olmaya karar verenler,ölümden korkmazlar
 Herkese selamlar,Faruk ile Yalovaspor da oynarken bende Çankırıspor da oynuyordum bir hazırlık maçında karşılaşmıştık.O nun attığı bir golle 2-1 mağlup olmuştuk.Bizim köylü olduğunu öğrendikten sonra da sürekli kendisini çok beğeniyle takip ettim .İyi oyuncuydu.Bundan sonraki yaşamında mutluluklar dilerim.
büyüt dediler ufkunu büyüdü yalnızlığım

• Hatice Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
Merhaba Faruk abi,
öncelikle haftanin konugu oldugundan dolayi, seni tebrik ediyorum, aramiza katildigindan dolayi da ayrica büyük memnuniyet duyuyorum.

Sana en aktuel durumlardan bir soru sormak isterim.
Almanya Türkiye macinda Türk olan Mesut Özil´in Türkiye ye gol atmasi büyük ses yapti. Berlin´de mac sonrasi alman taraftarlari "Özil , Özil " diye tezavrat yapiyordu.
Bir futbolcu olarak sen bu durumu nasil degerlendiriyorsun?
Insan memleketine kar$i futbol oynarken, gol atarken tedirgin oluyormu ?

Sana ailen ve cocuklarin ile birlikde uzun, saglikli mutlu yillar diliyorum.
Her$ey gönlünce olsun...

Hatice Akyol
Beni öyle bir zaman sevki, sevgini en az hak etdigim zaman olsun, cünkü sevgine o zaman en cok ihtiyacim olacak...

• Aktif Visirli
  • *
MERHABA FARUK ABİ ;
Öncelikle Gülekoyu.com ailesine hoş geldin.

Ben Zeki AKYOL İstanbul Güngören de oturuyorum. Muharrem AKyol un oğluyum. Ailem sizin hakkınızda bilgi sahibi olduğu için Fb de oynadığınız dönemde sizden bahsederdi Faruk bizim köylü Zahameya mahallesinden diye ..bu vesileyle hakkınızda bilgi sahibi olmuştum .Fakat Fb den nefret ettiğim için neden Fb ye gitti neden Ts de oynamadı diye hep kendi kendime sordum ...bunun cevabını yukarıda verdınız o yüzden sormuyorum fakat benım sorum ;

- Babanızdan ziyade siz Trabzonspor u destekliyor muydunuz ? Bu anlamda bir fanatiklik var mıydı ?
- Fb de top oynarken Trabzonspor maçlarına çıktığınızda neler hissettiniz
- Mesela Fb Ts maçı süperligin son macı olsa üç puan alan şampiyon olacak bu durumda napardınız
a) sakatım oynayamam
b) Profosyönelim çıkar topumu oynarım
c) Beni çağırmayan Şenol hocaya nasıl topçu olduğumu gösterır en iyi performansımı sergilerim
d) Sakatlık bahanesinde bulunmam , çıkar topumu oynarım  fakat Trabzonspor a gol asla atamam
- İçinizde Ts de futbol oynayamadığınız için bir burukluk kaldımı...

Faruk abi içten cevaplayacağını düşünerek yazdım şimdiden çok teşekkürler...

-
ölüm ağlayan çocuğa verilen emzik kadar anlamlı tebessüme muhtaç yüzlere ...

• ÖMER AKYOL
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 0545 508 02 51
Mrb.
Sizin için Trabzonspor ne demek;
Trabzonsporda oynamak istermiyidiniz;
Bolusporda Şenol Hocayla çalıştın kendisi hakındaki yorumunuz nedir ve Trabzonspora neler kazandırabilir;
Sizce Trabzonspor bu yıl şampiyon olabilirmi?
Sporcu olduğunuz için size sporla ilgili sorular sormaya çalışdım..

• Faruk Yiğit

• Ziyaretçi
önce herkesten özurdiliyorum biraz yogundum sehirdısındaydım soruya gelince rıdvan dilmen  kuvetlişi olarak gösterildim ama  yinede ben faruk yigittim

• Faruk Yiğit

• Ziyaretçi
halime kardesim babanla ara sırada olsa görusuyoruz ama senin tanısamadık iyi aksamlar soruna gelince futbolun maddiden çok maneviyatı daha çok önemli çünkü sen annemlere daha yakınsın neler kazandırdıgını bilirsin en azın dan ama su an gönul işterdi trabzonsporlu faruk olsaydım ama fb faruk yigit oldum bu benim için herseye bedel

• Faruk Yiğit

• Ziyaretçi
hatice kardesim önce tsk ederim tabiki mesutun benimde hosuma gitmesede bu çocugu alman kimler yaptı bunu sorgulamak lazım

• Faruk Yiğit

• Ziyaretçi
ömer kardesim  trabzon benim için ayrı bir yeri var gönlümün hezaman sampiyonu simdi senol hocamla iki yıl çalıstım büyük hoca olmus o yuzden benim favorim trabzon iyi aksamlar

• Faruk Yiğit

• Ziyaretçi
herkese ilgilerinden dolayı tsk ederim gülen köyü suan çok kişiyle akrabayız ama bende çogunu tanısamadık insALLAH gülen köyü aracılıgla herkesle tanısıp bu sıcak ortamı kurmak biz büyük bir aileyiz bunun da baslan gıcı gulen köyü sitesi herkesi burda tanımak tanısmak işterim ismail ve kenan kardeşlerime burdan tskederim beni burda bir hafta konuk ettigi için butun dostlarıma akrabalrıma saygılar görüsmek üzere

Facebook Yorumları

Twittear