İSTANBUL'DAKİ DERNEĞİMİZE SAHİP ÇIKALIM - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: İSTANBUL'DAKİ DERNEĞİMİZE SAHİP ÇIKALIM  (Okunma sayısı 5593 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz
      Sevgili köylülerimiz yaklaşık 3 yıl önce İstanbul'daki derneğimizi çok istekli, heyecanlı ve bir o kadarda azimli bir şekilde büyüklerimizin öncülüğünde açılışını yapmıştık. Son durum içler acısı kimse derneğe sahip çıkmıyor. Bu mu birlik ve beraberlik. Bugünden tezi yok herkesin taşın altına elini koymasını ve derneğimize sahip çıkmasını istiyoruz.

Bakın size derneğin ilk kuruluş aşamasında yaptığımız toplantıdan video izleteceğim. Bakalım oradaki kişilerden kaçı kendi söylediklerini duyunca şaşıracak... Buyrun izleyin...

<a href="http://www.dailymotion.com/video/xb8i38_2007-yylnda-dernek-kurulmasyny-iste_people" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/xb8i38_2007-yylnda-dernek-kurulmasyny-iste_people</a>

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
Hevesten işler çarkı dönmeyen değirmenin
Dönmez heves yok ise doluyken su bendinin
Hevesi artıracak eylemler bulmak lazım
Yoksa faydasız dernek bilmem ki kime lazım

sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• Mustafa Genç
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 05364771761
kenancıgım cok guzel bır konuya degındın.dernek kuruluş aşamalarında bu kadar heves vardı koylulerımızde de daha sonra ne oldukı bu heves herkesde kayboldu.biz istanbulda yaşayan gulen koyluler olarak dernekimize sahıp cıkıpda dernekimizi yaşatamadık yürütemedik nıye acaba bu soruyu hep kendı kendıme soruyorum.oyle bır hale geldıkkı koyluler olarak bır araya gelemıyoruz bayramlarda toplu bayramlaşma yapamıyoruz.ben anadolu yakasından gungorene vakıfa gelıyorum koylulerımden kımseyı goremeden gerı donuyorum.bunun icindirki de vakıfa gelmek istemiyorum.cunku gelıpde koylulerımlen bır araya gelemıyorum.evet arkadaşlarım koylulerım koyumun sayın buyukleri ileri gelenleri gelın bu işe bir el atıp dernekimizi yine acıldıgı gunlerdekı faal bir duruma getirelim.istanbuldaki koyumuzun ileri gelenleri isim isim saymak istemiyorum ama bu işe bu büyükler el atarsa vede diger koylulerımız destek verırse cok guzel bır durum ortaya cıkar.ben kendı şahsım adıma maddi ve manevi olarak her destege hazırım.selamlar ve saygılarımla  MUSTAFA GENÇ
mustafa genç

• Mustafa Genç
  • Aktif Visirli
  • *
kenancıgım bu konuyu sılermısın.başkada bırsey yazmak istemiyorum.anlayanlar anlamıştır.antepe maca gelen varmı arkadaşlar
mustafa genç

• Aktif Visirli
  • *
      Köy derneği denince aklınıza ne gelir? Derneğimizin isminden de anlaşılacağı gibi birlik ve dayanışmanın olduğu, köyün ve köylünün sorunlarının ortak çözüme bağlandığı sosyal kurumlardır. Bizler de bu düşünceden hareketle böyle bir girişimde bulunmuştuk. Lakin gel zaman git zaman köylümüzün ekserisi bu işe duyarsız kalınca derneğimiz hiç varlık gösteremez oldu. Bugün toplumun çoğu kesimlerinde içine girdiğimizde gıpta edeceğimiz dernekler var. Bu dernekleri kuran ve üye olan kimselerin madden ve manen bizim köylülerimizden üstün bir yanı varmıdır? Hiç sanmıyorum. Bizim bir abimiz bir gün şöyle bir laf etmişti, "Dernekçilik bizim insanımızın yapabileceği bir şey değildir." Bu abimiz belki bir bakıma haklıdır. Yalnız şöyle bir söz daha vardır," İnanmak başarmanın yarısıdır."  Yani siz bir şeye inanmazsanız baştan kaybedersiniz.

Şöyle bir araştırma yapsak, en çok köylümüz nerede var? İstanbul şehri ezici çoğunlukla birinci sıradadır. Fakat bu köylülerin büyük çoğunluğu ne yazık ki birbirinden kopmuş topluluk durumunda. İşte bu durum özellikle yeni nesil için dernekleşmenin ne kadar gerekli olduğunu gösterir. Size bir iki misal veriyim. Biz kendi dükkanımızda ticaret yaparken öyle müşterilerle karşılaşırdık ki bırakın köylümüz olmayı neredeyse hısım akraba çıkardık. Bu durum birbirimize ne kadar yabancılaştığımızı gösterir. İşte bunun ilacı da gene derneklerdir. Bir zaman geldi sağolsun kimi köyümüzün önde gelenlerinin girişimiyle bir dernek açıldı. Bugün İstanbul'da bildiğim köylülerin belki biraz abartıyorum ama %80'ini o zaman tanıyabildim. Ve böylece derneğin ne derece önemli olduğunu anladım. Sizler de herhalde benimle hemfikirsinizdir.

Şu an İstanbul'daki derneğimizin eksik olan yanı nedir sizce? Vakıf yoluyla kendisine tahsis edilen şu anki yerinde Çay ocağı var. Hemen her  dereceden kimselerin ağırlanabileceği oturma mekanları var. Bilardo, okey, tavla, internet... gibi özellikle gençlerin vakit geçirebileceği imkanlar var. Bu örnekler çoğaltılabilir. Lakin ne eksik? İnsan. Bu durum da bizlerin duyarsızlığının bir sonucudur. Halbuki herkes elini taşın altına biraz koysa kimse bir şey kaybetmez ama çok şeyler kazanabiliriz. Bunun örneklerini birbirimizi tanımakla ve pek çok sosyal etkinlik yaparken gördük. Şimdi o dernek nasıl canlı tutulabilir? Başkan, yönetici, hatırı sayılır insanlar vs. müsait oldukça derneğimizi ziyaret etseler, gerektiğinde yanlarında birilerini getirseler bütün köylüler burada bir dernek var der ve özellikle gençler olmak üzere yediden yetmişe herkes derneğe sürekli gelmeye başlarlar. Maddi yönden, üye aidatları derseniz hiç kaale alınacak rakamlar değildir. Zaten yukarıda saydığım derneğin içindeki unsurlar derneğin masraflarını karşılamaya yeter de artar bile. Yeter ki insanımızı kahvehane köşeleri yerine hep birlikte  buluşabileceğimiz derneklere yönlendirebilelim. Herkes elini taşın altına birazcık koysa hiç şüphem yok derneğimiz yeniden ihya olur. Böylece birbirimize daha iyi kenetlenmiş oluruz.  Sonuç olarak ne demişler; Sevinçler paylaşıldıkça çoğalır, üzüntüler paylaşıldıkça azalır. Yeterki bizler dernekleşme, site kurma vb. yollarla birlik olalım. Saygılarımla...
Geceler uzundur, onu uyuyarak kısaltma.
   Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.

• Mustafa Genç
  • Aktif Visirli
  • *
sagolasın aydıncıgım cok guzel yazdın
mustafa genç

• “Sevgiliden gelen her şey sevgilidir.” Ne geldiyse ELHAMDÜLİLLAH..
  • Aktif Visirli
  • *
  • Bize her yer VİSİR..
Birlik beraberlik içerisinde olmak için dernek lokalini açık tutmalı ve fırsat bukldukça ziyaret etmeli.Bir de köyümüz ile ilgili önemli haberleri telefon mesajları ile bildirmeye devam etmeli.
34_61

• Mustafa Genç
  • Aktif Visirli
  • *
sende haklısın hasancıgım
mustafa genç

• Mustafa Genç
  • Aktif Visirli
  • *
istanbul olimpiyat stadındakı ibb-trabzonspor macına gulen koyluler olarak bır organızasyon yapalım arkadaşlar.
mustafa genç

Facebook Yorumları

Twittear