8 OCAK'TA GENEL KURUL TOPLANIYOR - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: 8 OCAK'TA GENEL KURUL TOPLANIYOR  (Okunma sayısı 9094 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz
     Değerli köylülerimiz; İstanbul'daki Gülen Köylüleri Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği 8 Ocak Cumartesi günü saat 16.00'da 4.Genel Kurul Toplantısını yapacaktır.

Toplatının düzenlenmesindeki etken, mevcut yönetimin görev süresinin dolmasıdır. Var olan yönetimle yaptığımız diyaloglardan edindiğimiz bilgilere göre, yeni dönemde yönetime talip olmayıp görevi daha dinamik ve daha genç arkadaşlara devretmek istemektedirler.

Bu sebeple yeni yönetime talip olanların ister bu başlık altında isterse cumartesi günü yapılacak olan Genel Kurul'da kadrolarını bildirmeleri rica olunur.

Şimdiden seçilecek olan yeni yönetime başarılar diliyoruz...

Toplantı Yeri : DKV / Gülen Köyü Derneği Lokali
            Tarih : 08 Ocak Cumartesi
             Saat : 16:00
           Adres : Haznedar Mah. Kınalı Cad. Seyran Sk. No:2 Kat:5

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
Kenan kendine A takımı oluştur koy adaylığını. Cümle alem dernekçilik nasıl yapılırmış görsün. Bu işi gençlerin daha iyi yapacağını, daha layıkıyla yapacağını düşünüyorum.

Dernekçilik zor iştir. Bu zorlukları göze alarak elinden ne iyi gelirse yapmaya çalışırsın. Muhakkak eleştirenler olacaktır seni. Eleştirenler çok biliyorsa adaylığını koymalarını öneriyorum. Öyle eleştirmekle olmuyor sadece. Sıkıysa gel yap bu işi.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
Hayırlısı olur inşALLAH... Bende Emrullaha katılıyorum Dernekcilik zor iştir. Herkes yapamaz herkesde anlamaz zaten bu işten. Şuana kadar Dernek yönetiminde olanlar başarısız mı oldu derseniz asla gerçekten hizmet ettiler,cabaladılar birşeyler başardılar. Son yönetim hakkındaki nacizane düşüncelerim söylemek istiyorum. Bence çok şanssız dönemde yönetime talip oldular herşeyin ilki hep heyecanlı olur, daha çoşkulu ve kalabalık olur. İstanbuldaki derneğimizde maalesef diyorum o heyecanı ve ruhu kaybetmedi de azaldı diyelim. İşte bu ruhu tekrar canlandırmak için yeni projelere, yeni yüzlere ve yeni oluşumlara ihtiyac var bu yüzden ben de genç yönetimden yanayım... Birazda gençlere sorumluluk vermek lazım diye düşünüyorum...
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Mustafa Genç
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 05364771761
hayırlısı olsun diyelım
mustafa genç

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz
Yönetime adayız...

Başkan                               : Abdullah Aktürk
Bşk Yrd ve Sosyal İşler       : Ahmet Aktürk
Yönetim Sözcüsü                : Yavuz Biber
Sayman                              : Ali Düzenli
Genel Kordinatör                : Erkan Yazıcı
Muhasip                              : Yunus Düzenli
Dernek Merkezi Sorumlusu : Hasan Akyol
Bilişim&İletişim                    : Kenan Yazıcı   

Dernek içi görevli kadromuzda şu şekilde;

İrfan Korkmaz
Embiya Akyol
Mustafa Yılmaz
Şafak Yazıcı
Dursun Biber
Salih Aktürk
Aydın Akyol
Dursun Usta

olarak biz bu işe yüreğimizi koyuyoruz...

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • GSM: 05079310977
Bu girişiminizde başarı sağlamanızı diliyorum.
Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• Osman Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • Visirli Mühendis
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 426 93 08

Genç kardeşlerimizin ve abilerimizin bu işi başaracağından şüphemiz yok başarılar diliyorum ALLAH yolunuzu açık eylesin dualarımız sizlerle
Visirli Ziraat Mühendisi

• İrfan Korkmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • Beni hatırlayanlarla işim olmaz;zaten unutmuşlardı
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0530 441 33 36
           Arkadaşlara bakıyorum da başaracağımızdan başka bir şey düşünmüyorum.Başarmak için çok şey yapmak gerekmediğine inananlardanım.Akıllı ve yürekli olmak yeter.Sonra gelecek olanın adına biz başarı diyeceğiz.Abilerine örnek olmak isteyenler,bizi izlemeye devam edin ;D ;D ;D ;D
Yaşamak İçin Yaşlı,Ölmek İçin Çok Gencim

• Başkan
  • Aktif Visirli
  • *
  • Gülen Köyü Derneği Başkanı
    • Gulen Koyu Web Sitesi
Köyümüzü temsil eden Derneklerimize sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum.  ALLAH razı olsun gerçekten çok zor iş ve çok özveri istiyor seçilecek olan yeni yönetime şimdiden başarılar. Bu vesileyle şimdiden bende bir duyuru yapmak istiyorum temmuz ayında gülen köyü Derneği olarak biz de kongre yapacağız bu işe gönül verenleri bizde görürüz İnşALLAH. Hizmetin yeri ve sınırı yoktur

• Ömer'im
  • Aktif Visirli
  • *
     Başari dılemiyorum,başaraçağinizdan eminim.Sahiplendiğiniz için binlerçe teşekkürler.

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
istanbulda bir dernek
tüm derneklere örnek
insanı ısıtıyor
baardığını görmek

birer aslan gibidr
yönetimbki her can
hebsinde ayrı bir aşk
hepsinde bir heyecan

başarıya doyarmı
halk da olsa yanında
beceride ne demek
kandır damarlarında

herkese teşekkürer
ayrı ayrı selamlar
selam size yavuzlar
ahmetler ve genanar

selam tüm yönetime
selam size aslanar
selam ey istanbuldan
bana cevap yazanlar
selam olsun sizede
şiiri okuyanlar

sadık yılmaz
sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• Başkan
  • Aktif Visirli
  • *
  • Gülen Köyü Derneği Başkanı
    • Gulen Koyu Web Sitesi
 efsane cok değişmesinı ıstıyorsan al ekibini gel ben hazırım

• Fahri Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 0532 504 22 26

Ömrümdeki hizmet alanlarımdan biride Derneklerde görev almak oldu. Halen de Sağlıkocağı Derneğini  yaşatmak için mücadele veriyorum. Bu nedenle   birşeyler yazmak istedim. Genelde  görev almayanlar sürekli eleştirir ve  yönetim değiştirmekle herşeyin  arzu ettiği gibi olacağını düşünür. Oysa  bu çalışmalar süreki  teşvik edilmeli. Eleştiriler de olmalı hemde en  ağırından amma  kırıcı, dökücü değil,yol gösterici  destek amaçlı olmalı.  Göreve talip olanlar daha  güzelini, daha iyisini yapmak  düşüncesiyle yola çıkarlarsa  mutlaka faydalı olurlar. Yok " bu yönetim olmasın da  ne olursa olsun" düşüncesiyle  yola  çıkanlar sa   milletine  en büyük  zararı vermiş olurlar. Bu düşüncelerle   (Bu metni yazdığım saatlerde  yönetim seçilmiş olması gerek.)  yeni oluşuma  başarılar diler, herkesin onlara destek  olmasını temenni ederim.
Hoşgörülü olup, herkesi sevebildiğimiz an mutluluklar sonsuz olur...

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
    • antoloji
"istanbulda bir dernek
tüm derneklere örnek
insanı ısıtıyor
baardığını görmek"
    sadık yılmaz

;D  İşte görülmek istenen, gönülden kopan, olması istenen, olması gereken, başaracak olan umutlu yeni yönetim dizelerden belli kalbimizden geçenler... Tebrik ediyorum çok mutlu oldum yeni kan yeni başarılar umutluyum faliyetleri bekliyorum lafta değil gerçekten icraatleri bekliyoruz, istiyoruz ... Ben şimdiden heyecanlandım bile hadi durmak yok üstümüze düşene bence hepimiz çoktan hazırdık.Başarılar hepinize ....   ;)    ;D
"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

• Aktif Visirli
  • *
efsane cok değişmesinı ıstıyorsan al ekibini gel ben hazırım

sayın başkan cok kısa ve öz yazdın bişeyler ima eder gibi geldi.selamlar.
Hasan Aydin

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
"istanbulda bir dernek
tüm derneklere örnek
insanı ısıtıyor
baardığını görmek"
    sadık yılmaz

;D  İşte görülmek istenen, gönülden kopan, olması istenen, olması gereken, başaracak olan umutlu yeni yönetim dizelerden belli kalbimizden geçenler... Tebrik ediyorum çok mutlu oldum yeni kan yeni başarılar umutluyum faliyetleri bekliyorum lafta değil gerçekten icraatleri bekliyoruz, istiyoruz ... Ben şimdiden heyecanlandım bile hadi durmak yok üstümüze düşene bence hepimiz çoktan hazırdık.Başarılar hepinize .

..   ;)    ;D

başaracağınızdan eminim fakat başarı sınırı hetef ve idealleşmeye kapı olan snırlar belirlenmesi geregir.
sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• Kazım Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 0534 303 30 37
yeni yönetime ve yeni görevlerinde,tüm dostlara başarılar diliyorum.inşALLAH arzu ettikleri gibi olur.ALLAH gönlünüze göre versin.

• Aktif Visirli
  • *
Gülen Köyü'nün istanbuldaki yönetimi el dğiştırdi tabiki bunun hayırlara vesile olmasi düşüncesi ile yapilmiştır. Köyümüzün derneklerinde görev yapan kardeşlerımız şu güne kadar hep böyle düşündüklerinden hiç kuşkumuz yoktur. Onlar herzaman en iyisini, en güzelini ve kendilerine yakışani yapmaya çalşmışlardır ve başarilida olmuşlardir yeni yönetime başkanına ve bütün arkadaşları bu işi özveriyle yapaçaklarından hiç kuşkumuz yoktur.Kendilerine şimdiden başarılar dilerim ALLAH utandırmasın başınz dik yüzünüz ak olur inşALLAH şimdiden ALLAH kolaylık versin hayırli çalışmalar.

• Süper Moderatör
  • *
           İstanbul derneğimizin yeni yönetimine başarılar diliyorum.ALLAH yar ve yardımcınız olsun.Yolunuz açık,sabrınız bol olsun. Köyümüz için yapacağınız her hayırlı girişimlerde yanınızda olacağımı taahhüt ederim. Umarım bu dernek yönetimi tüm Gülen Köylüleri kucaklayan olur. Herkesin öneri ve görüşlerine açık olur. Göreve başlamadan önce Şeyh Edebali'nin Osmanlı Devleti Kurucusu Osman Gazi'ye verdiği nasihati hatırlatmak isterim.

Şeyh Edebali'den Osman Gazi'ye Nasihat

Ey Oğul!

Beysin! Bundan sonra öfke bize; uysallık sana...
Güceniklik bize; gönül almak sana..
Suçlamak bize; katlanmak sana..
Acizlik bize, yanılgı bize; hoş görmek sana..
Geçimsizlikler, çatışmalar,uyumsuzluklar, anlaşmazlıklar bize; adalet sana..
Kötü göz, şom ağız, haksız yorum bize; bağışlama sana...
Bundan sonra bölmek bize; bütünlemek sana..
Üşengeçlik bize; uyarmak, gayretlendirmek, şekillendirmek sana..

Ey Oğul!

Yükün ağır, işin çetin, gücün kıla bağlı, ALLAH Teala yardımcın olsun. Beyliğini mübarek kılsın. Hak yoluna yararlı etsin. Işığını parıldatsın. Uzaklara iletsin. Sana yükünü taşıyacak güç,
ayağını sürçtürmeyecek akıl ve kalp versin. Sen ve arkadaşlarınız kılıçla, bizim gibi dervişler de düşünce, fikir ve dualarla bize vaat edilenin önünü açmalıyız. Tıkanıklığı temizlemeliyiz.

Oğul!

Güçlü, kuvvetli, akıllı ve kelamlısın. Ama bunları nerede ve nasıl kullanacağını bilmezsen sabah rüzgarlarında savrulur gidersin.. Öfken ve nefsin bir olup aklını mağlup eder. Bunun için daima sabırlı, sebatkar ve iradene sahip olasın!.. Sabır çok önemlidir. Bir bey sabretmesini bilmelidir. Vaktinden önce çiçek açmaz. Ham armut yenmez; yense bile bağrında kalır. Bilgisiz kılıç da tıpkı ham armut gibidir. Milletin, kendi irfanın içinde yaşasın. Ona sırt çevirme. Her zaman duy varlığını. Toplumu yöneten de, diri tutan da bu irfandır.

İnsanlar vardır, şafak vaktinde doğar, akşam ezanında ölürler. Dünya, senin gözlerinin gördüğügibi büyük değildir. Bütün fethedilmemiş gizlilikler, bilinmeyenler, ancak senin fazilet ve
adaletinle gün ışığına çıkacaktır. Ananı ve atanı say! Bil ki bereket, büyüklerle beraberdir. Bu dünyada inancını kaybedersen, yeşilken çorak olur, çöllere dönersin. Açık sözlü ol! Her sözü üstüne alma! Gördün, söyleme; bildin deme! Sevildiğin yere sık gidip gelme; muhabbet ve itibarın zedelenir...

Şu üç kişiye; yani cahiller arasındaki alime, zengin iken fakir düşene ve hatırlı iken, itibarını kaybedene acı! Unutma ki, yüksekte yer tutanlar, aşağıdakiler kadar emniyette değildir.

Haklı olduğun mücadeleden korkma! Bilesin ki atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli (korkusuz, pervasız, kahraman, gözü pek) derler.

En büyük zafer nefsini tanımaktır. Düşman, insanın kendisidir. Dost ise, nefsi tanıyanın kendisidir. Ülke, idare edenin, oğulları ve kardeşleriyle bölüştüğü ortak malı değildir. Ülke sadece idare edene aittir. Ölünce, yerine kim geçerse, ülkenin idaresi onun olur. Vaktiyle yanılan atalarımız, sağlıklarında devletlerini oğulları ve kardeşleri arasında bölüştüler. Bunun içindir ki, yaşayamadılar.. (Bu nasihat Osmanlıyı 600 sene yaşatmıştır.) İnsan bir kere oturdu
mu, yerinden kolay kolay kalkmaz. Kişi kıpırdamayınca uyuşur. Uyuşunca laflamaya başlar. Laf dedikoduya dönüşür. Dedikodu başlayınca da gayri iflah etmez. Dost, düşman olur; düşman, canavar kesilir!..

Kişinin gücü, günün birinde tükenir, ama bilgi yaşar. Bilginin ışığı, kapalı gözlerden bile içeri sızar, aydınlığa kavuşturur. Hayvan ölür, semeri kalır; insan ölür eseri kalır. Gidenin değil, bırakmayanın ardından ağlamalı... Bırakanın da bıraktığı yerden devam etmeli. Savaşı sevmem. Kan akıtmaktan hoşlanmam. Yine de, bilirim ki, kılıç kalkıp inmelidir. Fakat bu kalkıp-iniş yaşatmak için olmalıdır. Hele kişinin kişiye kılıç indirmesi bir cinayettir. Bey memleketten öte değildir. Bir savaş, yalnızca bey için yapılmaz. Durmaya, dinlenmeye hakkımız yok. Çünkü,
zaman yok, süre az!..

Yalnızlık korkanadır. Toprağın ekim zamanını bilen çiftçi, başkasına danışmaz. Yalnız başına kalsa da! Yeter ki, toprağın tavda olduğunu bilebilsin. Sevgi davanın esası olmalıdır. Sevmek
ise, sessizliktedir. Bağırarak sevilmez. Görünerek de sevilmez!.. Geçmişini bilmeyen, geleceğini de bilemez.

Osman! Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın.

Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın.

Şeyh Edebali
13. Yüzyıl, Söğüt-Bilecik

Facebook Yorumları

Twittear