TEHLİKE ÇANLARI - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: TEHLİKE ÇANLARI  (Okunma sayısı 4216 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • 73 Mesajı Toplam
    137 Kere Beğenildi
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
TEHLİKE ÇANLARI
« Topic Start: 10 Şubat 2011 - 17:38 »
  • Yayınlama
  •      AHMET AKTÜRK
         ahmetakturk61@hotmail.com
         10 Şubat 2011 Perşembe

TEHLİKE ÇANLARI

İkinci devrenin başlamasıyla beraber Trabzonspor, önce Ankaragücü beraberliği, ardından Fenerbahçe yenilgisi, son olarak ta Antalyaspor beraberliğiyle üç haftada kaybedilen yedi puanla birlikte şampiyonluk yolunda çok büyük yara aldı. En yakın takipçisi Bursaspor’la beş puan olan puan farkı kapandı, Fenerbahçe’yle de olan dokuz puan farkı ikiye inmiş olmasına rağmen hala lider, şampiyonluk yolunda çok büyük avantajı kaybetmiş olmasına rağmen, şansını kaybetmedi şans hala büyük oranda devam ediyor ve yine de şampiyonluk için en büyük aday.

Peki, ikinci yarıda ne değişti de takım bir anda böyle düşüş yaşamaya başladı. Her şey yolunda giderken, tüm camia kenetlenmişken, takım çok iyi olmasa bile, yine de ligde en iyi futbolu oynarken, ne oldu da her şey bir anda ters gitmeye başladı. Yirmi yedi yıllık şampiyonluk hasretine son vermeye en fazla yakın olduğumuz bu sezonda, üstelik en çok hak ettiğimiz bir oyun ve bütünlük içerisinde olmuşken, ne oldu ki sanki ne değişti? Acaba şampiyonluğu elimizin tersiyle mi itiyoruz, yıllarca arkamızdan da yüzümüze karşıda söylenen (bana göre de nispeten doğru) "Trabzonspor’un en büyük rakibi kendisidir" söylemi doğru mu? Neden böyleyiz? Uzun zamandan beri ilk defa böyle bir istikrarlı  bir kadro kuruldu, kendini her yönüyle futbola adamış, taraflı tarafsız herkesin kabul ettiği şu andaki Teknik direktörler içerisinde en olgun, en aklı başında, en bilgili ve her şeyden önemlisi de tecrübenin zirvesinde olan Şenol Güneş gibi bir antrenörle çalışma imkanı bulunduran bir takıma ne oldu da bu hale geldi... Evet

Bana göre...

1 - Her şeyin yolunda gittiği, herkesin havaya girdiği, tüm olumsuzlukların geri plana atıldığı, oyun olarak ta, oyuncular arasındaki arkadaşlık duygusunun zirve yaptığı, futbolcular ve camianın şampiyonluk heyecanını kazandığı bir zamanda devre arasının gelmesi çok büyük bir şansızlıktı.

2 -  Bununla beraber gereksiz ve zamansız bir şekilde bazı futbolculara verilen izin diğer futbolcuları da olumsuz etkiledi, onlar tatil yaparken, diğer futbolcular kupa maçlarına hazırlanıyor, üstüne üstlük bir kaç futbolcunun tatilden geç dönmesi futbolcular arasında olumsuz etki yaptı.

3 - Bazı futbolcuların maç içerisinde kendine aşırı derecede özgüvenli bir şekilde hareket etmeleriyle birlikte yapılan hatalar, Bunların en başında da JAJA ve BURAK geliyor. Özellikle Jaja’nın pas verme oranındaki başarısızlığı ve top ondayken yaptığı gereksiz hareketler, üstelik takımın en ihtiyaç duyduğu anlardaki vurdumduymaz tavırları diğer oyuncularda yansıyıp saha içerisinde olumsuz bir ortamın oluşmasına neden oluyor.  Aynı şey Burak içinde geçerli, gol atacağım derken pas verme özelliğini unutmuş bir futbolcu kimliğine bürünmesi sayesinde maç içerisinde kaybedilen avantajlar.

4 - Colman ve Selçuk’un akıl almaz performans düşüklüğü, ilk yarıdaki kazandığımız tüm maçlara bakıldığında orta sahadaki futbolcuların performansı ön plana çıkıyor, özellikle Selçuk’un hırsı istikrarı ve tekniği maç çevirme yeteneği özelliğinde olmasından dolayı bunu ilk yarıda çok gördük, aynı şekilde gününde olan bir Colman’ın neler yapabildiğini herkes biliyor, bitmek bilmeyen enerjisi, rakibe yaptığı baskı, isabetli pasları sayesinde ve maç içerisinde ortalama en fazla koşan futbolcu olma özelliğinden birçok maçın kaderi değişti, ama ne yazık ki ikinci yarıda her iki futbolcunun da bu meziyetlerinden çok uzakta olması takıma büyük bir güç kaybettiriyor.

5 - Egemenin sakatlığı, Giray’ın yanında oynayan Galovackiyle uyumsuzluğu, Serkan ve Enginin eski performanslarından çok çok uzakta olmaları.

6 - Rakip takım futbolcularının lider bir takımı yenebilmenin onlara kattığı hırsı görememiş olmaları, artık hiçbir takım Trabzonspor’a karşı klasik oyununu oynamıyor hala bunu görememiş olunması büyük bir hata, Trabzonspor’a karşı aşırı derecede motive oluyorlar, bu hem kupa maçlarında hem Ankaragücü, hem fener hem de Antalyaspor maçlarında aleni bir şekilde görüldü, özellikle Fenerbahçe’deki futbolculardaki o motivasyon ve kazanma azmini görememek elde değil, kısaca rakipler sana karşı daha farklı sahaya çıkıyor.

7 - Her şeyden önemlisi de Özgüven ve Rehavete kapılmak, Trabzonspor’un asla ve asla yapmayacak olduğu en dikkat etmesi gereken bir durumu ne yazık ki bu zamana kadar göz ardı etti, bu kadar rehaveti bu takım ve camia kaldıramaz. Bundan sonra artık hiç bir hataya tahammülün olmadığı bir viraja girilmiştir, çok ama çok daha dikkat edilmesi gerekiyor.

Peki, Trabzonspor bu durumdan, bu olumsuz havadan kurtulup, toparlanıp yine eski günlerine dönebilir mi? Evet dönebilir hem de daha da iyisini yaparak, biran önce bu stresi, paniği üzerinden atması lazım, camia tekrar eskisinden daha güçlü bir şekilde kenetlenmesi lazım, Futbolcular bu işin Trabzonspor’a ve kendilerine camia üzerinde neye mal olacağını iyi idrak etmeleri lazım, Şenol Hoca, artık işinin eskisinden daha zor olduğunu bilmesi lazım, herkesi kendisi gibi görüp dost eli uzatmaması lazım, söylemleriyle rakibe moral verici açıklamalardan şiddetle kaçınması lazım, haklı olduğu durumda kendini haksız gibi gösterip camianın moralini bozmaması lazım...

Unutulmasın bu takım hala lider, hala yarışın bir adım önünde ve oynayacak olduğu tam 14 tane maç var, yarış yeni başlıyor... Hayden bakayım... Vira BİSMİLLAH...

Hürmet ve muhabbetlerimle...

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

• Aktif Visirli
    • *
    • 52 Mesajı Toplam
      71 Kere Beğenildi
      • Gülen Köyü Web Sitesi
    • GSM: 0532 160 62 61
    TEHLİKE ÇANLARI
    « Yanıtla #1: 10 Şubat 2011 - 18:47 »
  • Yayınlama
  •     Bütün görüşlerine katılıyorum fakat bu JAJA denen süperstar'ı(!) oynatmaya ısrar ederse şenol hocam bu haftasonu acaba hala lideriz diyebilecek mi hocamız merak ediyorum.............BENCE OYNATMA JAJA'yı AL PUANLARI HOCAM.........

• İrfan Korkmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • Beni hatırlayanlarla işim olmaz;zaten unutmuşlardı
    • 62 Mesajı Toplam
      113 Kere Beğenildi
      • Gülen Köyü Web Sitesi
    • GSM: 0530 441 33 36
    TEHLİKE ÇANLARI
    « Yanıtla #2: 10 Şubat 2011 - 19:53 »
  • Yayınlama
  •    Ahmet SAMİ AKTÜRK ;D ;D

Yaşamak İçin Yaşlı,Ölmek İçin Çok Gencim

• O Bir Visirli
    • *
    • 1 Mesajı Toplam
      1 Kere Beğenildi
      • Bedava Oyun İndirmenin En Kolay Yolu
    TEHLİKE ÇANLARI
    « Yanıtla #3: 12 Şubat 2011 - 18:20 »
  • Yayınlama
  • Çok iyi Ahmet amca...:)

• Hasan YAKUPHAN
    • Aktif Visirli
    • *
    • 10 Mesajı Toplam
      13 Kere Beğenildi
    • GSM: 5358127175
    TEHLİKE ÇANLARI
    « Yanıtla #4: 12 Şubat 2011 - 18:34 »
  • Yayınlama
  • benim güzel ahmet abicim niye bukadar aceleci oluyorsunuz bence acele etmeyipte sabırla beklemek daha iyi deyilmi sapredelim sonunu görelim ben şahsım olarak takımımıza ve hocamıza cok güveniyorum taraftar dediğin de zor zamanında yanında olanı deyilmidir 

SaNA DEğeR VeRiLDiĞi KAdAr sENDE deĞER ver

• Adnan Düzenli
    • Aktif Visirli
    • *
    • 6 Mesajı Toplam
      7 Kere Beğenildi
    TEHLİKE ÇANLARI
    « Yanıtla #5: 15 Şubat 2011 - 20:32 »
  • Yayınlama
  • değerli arkadaşım,yazdıklarının hepsi doğru.ancak benim takıntım olan basit bir ilave yapayım,şenol hoca atılan bir golden sonra ellerini kaldırıp bir kez ALLAHa şükredebilse inanki bu takımın önünde kimse duramaz.özgüven ama her yönlü özgüven bilmem yanlış mı düşünüyorum.saygılarımla

Facebook Yorumları

Twittear