Atatürk olmasaydı ne olurdu - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Atatürk olmasaydı ne olurdu  (Okunma sayısı 11914 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Aktif Visirli
  • *
Atatürk olmasaydı ne olurdu
« Topic Start: 25 Şubat 2011 - 14:35 »
  • Yayınlama
  • Atatürk olmasaydı ne olurdu...

herkesin görüşlerini belirtmesini rica ediyorum ...

• Aktif Visirli
    • *
    • ÜLKESİNE SEVDALILAR
    • GSM: 0533 450 50 86
    « Yanıtla #1: 25 Şubat 2011 - 18:26 »
  • Yayınlama
  • Atatürk olmasaydı bu millet yok olmazdı. Bu millet büyük millettır. İçinden başka bir lider cıkardı.
    Onemli olan milletin büyüklüğüdür.

• Aktif Visirli
    • *
    « Yanıtla #2: 25 Şubat 2011 - 20:41 »
  • Yayınlama
  • Atatürk olmasaydı bu millet yok olmazdı. Bu millet büyük millettır. İçinden başka bir lider cıkardı.
    Onemli olan milletin büyüklüğüdür.

Atatürk olmasaydı ahmet hocam köle olurduk M.K.ATATÜRK olmasaydı bizlerin kimin sömürgesi olacağını kim bilebilir .
    tarih bize göstermiştir ki bazı insanların yeri asla doldurulamaz. atatürk olmasaydı başka biri olurdu gibi cevaplar kolaycılığa kaçmadır. evet o olmasaydı başka birileri muhakkak olurdu. ama onun gibi olabilir miydi  bana göre asla olamaz
    Atatürk olmasaydı, din ve maneviyatı akıl ve mantıkla böylesine bağdaştıran bir başka insan bulamazdık
    Atatürk olmasaydı cumhuriyetçi laik ve bağımsız bir Türk milleti de varolamazdı
    Atatürk olmasaydı, bizi benliğimize kavuşturan gerçek tarihimizden de cehaleti yenmek için tek dayancımız olan Türk alfabemizden mahrum kalırdık   saymakla bitmez atamızın yaptıkları     

saygılarımla    Ahmet hocam ...

• Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
      • Marankoz
    • GSM: 0536 553 63 59
    « Yanıtla #3: 25 Şubat 2011 - 20:56 »
  • Yayınlama
  • adatürk olmasaydı:fevzi cakmak olurdu yada ne bilem kazım karabekir olurdu
    ismet inönü olabilirdi ALLAH korudu biziki atatürk oldu reis.

hiç tüşündüğnüzmü erbakan olmasaydı türkiyenin halini.ağır sanayının tümünün altına imzası var
    sevdimde sevmedi sevduğum beni
    uğruna tükettim ben bu bedeni
    anlamadım ardındaki nedeni
    boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
    cekip gider bu sevene yük deyil
    sevip sevip ayrılığı seçenler
    çeker gider buda ona ilk deyil

• Aktif Visirli
    • *
    • ÜLKESİNE SEVDALILAR
    • GSM: 0533 450 50 86
    « Yanıtla #4: 25 Şubat 2011 - 23:01 »
  • Yayınlama
  • Sayın hanımefendi çok ileri gitmeye gerek yok. Ben sadece kısa bir görüşümü yazdım.
    Senin iyi gördüğün olayları başkası iyi görmeyebilir.

• Süper Moderatör
    • *
    « Yanıtla #5: 26 Şubat 2011 - 00:17 »
  • Yayınlama
  • Çok Değerli Pedaliza Hanım,
    Bu soruyu sorarken inanıyorum ki niyetiniz çok masumdur.Asla kötü niyet taşımamaktasınız.
    Ancak bu soruya verilecek her cevap yanlıştır.
    Neden mi?
    Çünkü bu bir tuzak sorudur.
    Yanlış anlamayın Lütfen.
    Siz birilerini tuzağa düşürmek için bu soruyu soruyorsunuz demek istemiyorum.
    Bir zamanlar (12 Eylül öncesinde) gençler arasında  meşhur bir soru vardı, ortalıkta dolaşırdı.
    Saf saf sorulan soruya da cevap verilirdi.Mantıksız olduğu kadar "bazı" çevrelerin kasıtlı olarak fitneleştirdiği bir soruydu.
    Neydi bu soru biliyor musunuz?
    -Önce Türk müsün yoksa önce müslüman mısın?
    Doğruyu söylesen candan, yalanı doğru olarak söylesen imandan olacağın bir pozisyon....
    Kısaca..
    Sizin masumane olarak sorduğunuz soruya kim ne desin ki?
    Siz neyi duymak istiyorsanız öyle cevap bekliyorsunuz.
    Ama bu soruya sizin istediğiniz cevabı verecek çok az kişi olacağını söylersem bana kızar mısın bilmem.
    Aslında bu sorunun belki tek kelimelik cevabı vardır.
    Hoşunuza gitse de gitmese de en makul cevabı bu olsa gerek...
    El-cevap;
    KADER...

• İrfan Korkmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • Beni hatırlayanlarla işim olmaz;zaten unutmuşlardı
      • Gülen Köyü Web Sitesi
    • GSM: 0530 441 33 36
    « Yanıtla #6: 26 Şubat 2011 - 00:37 »
  • Yayınlama
  •        Fesuphanellah!Fesuphanellah,fesuphanellah.Din elden gidiyor heyhaaat,FESUPHANELLAH!!
    Yaşamak İçin Yaşlı,Ölmek İçin Çok Gencim

• P h o e n i X
    • Aktif Visirli
    • *
    • Quae nocent docent!...
    « Yanıtla #7: 27 Şubat 2011 - 19:00 »
  • Yayınlama
  • İngilizler İstanbul'u işgal ederler.. ve Atatürk: "Geldikleri gibi giderler" dedi...

Bizim savaşacak gücümüz olmadığı halde, İngilizler  "neyin karşılığında" bir mermi bile atmadan İstanbul'u terk ettiler?  İnkilap tarihi dersinden kafamı en çok kurcalayan sorulardan biridir bu..

Pedaliza Hanım, bi zahmet bu sorunun cevabını veriver be ya...
    You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
    ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Aktif Visirli
    • *
    « Yanıtla #8: 27 Şubat 2011 - 19:19 »
  • Yayınlama
  • İngilizler İstanbul'u işgal ederler.. ve Atatürk: "Geldikleri gibi giderler" dedi...

Bizim savaşacak gücümüz olmadığı halde, İngilizler  "neyin karşılığında" bir mermi bile atmadan İstanbul'u terk ettiler?  İnkilap tarihi dersinden kafamı en çok kurcalayan sorulardan biridir bu..

Pedaliza Hanım, bi zahmet bu sorunun cevabını veriver be ya...

lema hanım  eğer soru soruyorsanız hakkınızı arayabiliyorsanız şimdi bunun Atatürk'ün sayesinde olduğunu sakın unutmayın lütfen ..........

• Aktif Visirli
    • *
    « Yanıtla #9: 27 Şubat 2011 - 19:22 »
  • Yayınlama
  • Çok Değerli Pedaliza Hanım,
    Bu soruyu sorarken inanıyorum ki niyetiniz çok masumdur.Asla kötü niyet taşımamaktasınız.
    Ancak bu soruya verilecek her cevap yanlıştır.
    Neden mi?
    Çünkü bu bir tuzak sorudur.
    Yanlış anlamayın Lütfen.
    Siz birilerini tuzağa düşürmek için bu soruyu soruyorsunuz demek istemiyorum.
    Bir zamanlar (12 Eylül öncesinde) gençler arasında  meşhur bir soru vardı, ortalıkta dolaşırdı.
    Saf saf sorulan soruya da cevap verilirdi.Mantıksız olduğu kadar "bazı" çevrelerin kasıtlı olarak fitneleştirdiği bir soruydu.
    Neydi bu soru biliyor musunuz?
    -Önce Türk müsün yoksa önce müslüman mısın?
    Doğruyu söylesen candan, yalanı doğru olarak söylesen imandan olacağın bir pozisyon....
    Kısaca..
    Sizin masumane olarak sorduğunuz soruya kim ne desin ki?
    Siz neyi duymak istiyorsanız öyle cevap bekliyorsunuz.
    Ama bu soruya sizin istediğiniz cevabı verecek çok az kişi olacağını söylersem bana kızar mısın bilmem.
    Aslında bu sorunun belki tek kelimelik cevabı vardır.
    Hoşunuza gitse de gitmese de en makul cevabı bu olsa gerek...
    El-cevap;
    KADER...

Sn ahmet aktürk  hocam bu soruyu sorarken öncelikle belirtmek isityorumki asla art niyetle sorulmuşl bişey değildir .size kızmak ne haddime hocam şunuda unutmayın burda benim gibi düşünenler azınlıkta olsada milyonlarca insanlar var bu düşünceye sahip sevgilerimle .....

• P h o e n i X
    • Aktif Visirli
    • *
    • Quae nocent docent!...
    « Yanıtla #10: 27 Şubat 2011 - 19:27 »
  • Yayınlama
  • Pedaliza'cığım, şu an ufaklığa mama hazırlıyorum.. Daha geniş bir zamanda "...." kimin sayesinde oldu? vb. soruları da sorarım size, bekleyiniz...

Eskiden koyu bir Kemalist olduğumu da belirteyim...:)

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
    ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• P h o e n i X
    • Aktif Visirli
    • *
    • Quae nocent docent!...
    « Yanıtla #11: 28 Şubat 2011 - 00:36 »
  • Yayınlama
  •        Fesuphanellah!Fesuphanellah,fesuphanellah.Din elden gidiyor heyhaaat,FESUPHANELLAH!!

Yanlış söyledin... doğrusu; "İrtica Hortladı!" olacaktı!

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ

• Mehmet Ziya BİBER
    • Aktif Visirli
    • *
    « Yanıtla #12: 28 Şubat 2011 - 00:55 »
  • Yayınlama
  •    Bu sorunun cevabını Çanakkale'de bulabilirsin gezerek  beyninde çanlandırarak.Size tavsiyem bu tuzak sorulardan vazgeç yanlış kapıdasın sizi yönlendirenler yanlış adres vermiş.Görüyorsun'ki çok duyarlı mütevazı bir site burdan gerekli malzeme çıkmaz.Sen kendine birde bu soruyu sorun Türk milleti olmasaydı Atatürk ne olurdu ??????

• Last Ottoman Sultan
    • Aktif Visirli
    • *
    • DÜZENLİ KUNDURA
    • GSM: 0532 734 37 05
    « Yanıtla #13: 28 Şubat 2011 - 23:13 »
  • Yayınlama
  • El-cevap;
    KADER...
    En güzel cevap baska nediyelim....Kader....
    Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol.
    Seni ilgilendirmeyen şeylerle uğraşma...
    Düşmanından uzaklaş...
    Ölünün neyine gıpta edersen, diriyede öyle gıpta et...
    Senin ihtiyacını gidermeyi önemsemeyen bir kişiden bir istekte bulunma...

• P h o e n i X
    • Aktif Visirli
    • *
    • Quae nocent docent!...
    O kader bugün daha farklı şekillerde tecelli etmeye başlayacak... Artık tabu sayılan pek çok şey sorgulanmaya başlayacak...

Bu arada Pedaliza Hanıma bir soru soracağım...

Kurtuluş Savaşı sonrası Türkiye'nin ekonomisi malum.. Peki o dönemde kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk, bugünün parasıyla ne kadar maaş alıyordu, biliyor musunuz?

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ

• Aktif Visirli
    • *
      • Gülen Köyü Web Sitesi
    • GSM: 0535 765 81 99
    Bakın bu sorunun cevabını ancak ALLAH bilır şöyle veye böyle olur demek kimin haddine.

Birde şunu söylemek istiyorum hic kimse atatükün ve islamiyetın üzerınden siyaset yapmasın.

ALLAH herşeyın hayırlisinı nasip etsın.

• P h o e n i X
    • Aktif Visirli
    • *
    • Quae nocent docent!...
    Burası fikir platformu..Siyaset meydanı değil. Kimse de siyaset yapmıyor..

Aslında daha çok kişinin yorum yapmasını beklerdim... Kimi korkudan ya da başka nedenlerden tartışmadan uzak duruyor..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ

• Aktif Visirli
    • *
    lema hanım kimsenin korktuğunu falan düşünmüyorum..ben şahsen bir deli(!)nin kuyuya attığı taşı çıkarmaya çalışan kırk kişiden biri olmak istemediğim için hiç müdahil olmadım...konuyu açan arkadaş da dikakt ettim herkes fikrini belirtsin diye değil aslında taraf olarak propaganda amaçlı açmıştır bu konuyu ki ilk gelen olumsuz görüşlerde hemen refleks göstererek savunmaya geçmiştir.. (kırk kişi sözünüde burda yorum yapan arkadaşları tenzih ederek söylüyorm)
    Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
    Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

• Aktif Visirli
    • *
       Bu sorunun cevabını Çanakkale'de bulabilirsin gezerek  beyninde çanlandırarak.Size tavsiyem bu tuzak sorulardan vazgeç yanlış kapıdasın sizi yönlendirenler yanlış adres vermiş.Görüyorsun'ki çok duyarlı mütevazı bir site burdan gerekli malzeme çıkmaz.Sen kendine birde bu soruyu sorun Türk milleti olmasaydı Atatürk ne olurdu ??????

Sn m.z.biber daha öncede belirttiğim gibi bu soruyu sorarken asla art niyet taşımadığımı söyledim benim düşüncemdi merak ettim ve sitede paylaştım cvb vermek vermemek size kalmış  ayrıca belirtmek isterimki beni kimse yönlendirmiyor nasılki siz herhangi bir düşüncenizi dile getiriyorsanız  bende öyle yaptım gönderdiğim mesajda duyarsız bir site olduğunu yazmadım duyarlı olduğundan dolayı bende düşüncemi dile getirdim
    ayrıca çanakkaleye her yaz giden oranın maneviyatıını fazlası ile yaşayan birisiyim ......saygılarımla.......

• Aktif Visirli
    • *
    lema hanım kimsenin korktuğunu falan düşünmüyorum..ben şahsen bir deli(!)nin kuyuya attığı taşı çıkarmaya çalışan kırk kişiden biri olmak istemediğim için hiç müdahil olmadım...konuyu açan arkadaş da dikakt ettim herkes fikrini belirtsin diye değil aslında taraf olarak propaganda amaçlı açmıştır bu konuyu ki ilk gelen olumsuz görüşlerde hemen refleks göstererek savunmaya geçmiştir.. (kırk kişi sözünüde burda yorum yapan arkadaşları tenzih ederek söylüyorm)

engin bey bu konu ile düşüncelerimi beyan ettim size açıklama gereği hissetmiyorum yazdığınız yazıdan dolayı ve bende diyorumki          anlayana sivri sinek saz anlamayan davul zurna az bende cevap verenleri tenzih ederek söylüyorum

• ** LaZiGo **
    • Aktif Visirli
    • *
    • Bize Her Yer TRabzon ;)
      • cnrdekorasyon
    Atatürk olmasaydı bu millet bukadar geride kalmazdı emin olun daha ileriye giderdi .. atatürkün bu millete yaptıgın en buyuk darbe harf devrimidir bi gecede milyonlarca kitap yakıldı sıfırdan baslanıldı öğrenilmeye.. 
    TRABZON gibiyim işte... Gülmeyi  "Dernekpazar'ında " bıraktım, vefayı "Boztepe" de. "Ayasofya" kadar yorgun,"Orta hisar" kadar mağrur."Değirmendere " kadar vedalara gebe."Uzun sokak" kadar kalabalık,"Emperyal" kadar sıkıcı,"Ganita" kadar mutlu, dalgalar kadar yalnız.TRABZON gibiyim yani...Uzaktan bakınca ışıl ışıl ama aslında yorgun,bitkin,tükenmiş ama hala ayakta hala dimdik..!

By Lazigo

Facebook Yorumları

Twittear