İ D A M Cezası OLMALI MI, Olmamalı mı? - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: İ D A M Cezası OLMALI MI, Olmamalı mı?  (Okunma sayısı 2386 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• P h o e n i X
  • Aktif Visirli
  • *
  • Quae nocent docent!...
                    Toplumsal olarak, maneviyattan uzaklaşmamız, bizim bedenimize uymayan fikirleri benimsemeye çalışmamız, aile içinde hoşgörüsüzlük, eğitim yetersizliği, sevgi eksikliği, cehaletimiz, duyarsızlığımız vb. olumsuz durumlar, birike birike bir toplumsal çözülmeyi başlattı maalesef..

Üst üste izlediğimiz cinayetler yetmiyormuş gibi, bir de çocuk cinayetleri gündemin ilk sırasına oturmuş ve kalbimize hançeri batırmış durumda. Hiçbir suçu günahı olmayan, masumane yavrulara kıymak, "ilahi gazabı davet edici" bir durumdur aynı zamanda..

Şimdi suçlular yakalndı, mahkemeye sevk edilecek ve en ağır şekliyle "müebbet hapis" cezası alacaklar. Biz bir ömür boyu bu canileri besleyeceğiz yani...

Bu cezadan kimlerin vicdanı rahatlar, kalbi mutmain olur? Benim şahsen olmaz ve hatta içimdeki öfke daha da artar.

Bir cezanın ceza olabilmesi, her şeyden önce "caydırıcığının" ne kadar yüksek olduğuyla ilgilidir. Nasreddin Hoca gibi, "testi kırıldıktan sonra dövmenin kime ne faydası var?"

Bediüzzaman'ın HAYATla ilgili tesbiti çok muazzam:
"Şu mevcudat içinde en kıymettar olan hayattır. Vazifeler içinde en kıymetli olan hayata hizmettir."

ALLAH tarafından bahşedilmiş, bir lütuf ve nimet olan HAYAT, O'nun izni dışında sonlandırılırsa bu çok ağır bir cürümdür ve kefareti de yine HAYATtır ve de öyle de olmalıdır.

Hayatın karşılığı hayat olmazsa,  biz maalesef  böyle olayları çok daha fazla yaşarız.

Rabbim herkesten böyle çirkinlikleri uzak etsin, evlatlarımızı sağlıkla, sıhhatle büyütüp, iyi ve güzel ahlaklı insanlar olarak topluma kazandırabilmeyi bizlere nasip eylesin inşALLAH!

You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Aktif Visirli
  • *
  • DEVLET MİLLET EBED MÜDDET - KUTLU MİLLET
  • GSM: 5325325321
  • Kan Grubu: Seçmediniz
elbette olmalı... inanç gereğide öyle değil mi? yada yanlış mı biliyorum....

• P h o e n i X
  • Aktif Visirli
  • *
  • Quae nocent docent!...
Doğru biliyorsun..Kısas vardır dinimizde...
You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Aktif Visirli
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • GSM: 0533 450 50 86
Bizler Müslümanız ölçülerimiz bellidir. Ölçülerimizde idam varsa ki vardır onu kimse kaldıramaz. Kaldıranlar bugünkiler gibi işbirlikcilerdi. İnşALLAH bir gün islam hukuku uygulandığında idam da uygulanır.

• İrfan Korkmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • Beni hatırlayanlarla işim olmaz;zaten unutmuşlardı
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0530 441 33 36
  Beni korkutmaya başladınız!Yahu sizin ağzınız ne söylüyür öle yaaaaaaaa!!!Aneeammmmmmm!Korkıtıyığız beniiii :-X :-X :-X
Yaşamak İçin Yaşlı,Ölmek İçin Çok Gencim

Facebook Yorumları

Twittear