Elveda Siyah İnci :( Bir Devrin Sonu | İbrahima Yattara - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Elveda Siyah İnci :( Bir Devrin Sonu | İbrahima Yattara  (Okunma sayısı 2511 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
  • 389 Mesajı Toplam
    575 Kere Beğenildi
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz

Futbolun şov yönünü aşırı derece de seviyorum.Futbol topunun ayaklar arasında gidip gelmesini,teker teker adam biçen bilekleri... Ve bunun en büyük sebebi o adamdı.

Bilmiyorum onun hakkında neler yazabileceğim.

Futbol adına bende ne varsa hepsinde onun izleri var. Bu kadar futbolsever ve bu kadar Trabzonspor fanatiği isem ne bu 27 yıllık şampiyonluk yorgunu olan babamdan ne de onun dışında Trabzonspor'da oynayan hiçbir futbolcunun ismini bilmeyen ama her ne olursa olsun bu takım için dualar eden annemden kaynaklanıyor bu durum. Futbolda gol atmanın dışında da zevkli şeyler olduğunu öğreten adamdan kaynaklıyor bu sevgi.

Eğer ben Trabzonspor maçlarını izleme alışkanlığı edindiysem bu adam yüzünden. Arkadaşlarımı mahalle arasında oynadığımız maçlarda yatırıp-kaldırıp rezil etmeye çalışmamın sebebide bu adam. İlk Trabzonspor formasına sahip olmamın nedenide bu adam. Onca kişi ile kötü olmamın sebebide bu adam. Hayatıma her hafta sonları neşe katan da bu adam. Arkadaşlarıma hava atmama neden olan da bu adam ve çocukluk kahramanında bu adam.

Ve bu adam artık yuvadan ve her hafta onu izlemek için karşısına geçtiğim Trabzonspor'dan ayrılıyor. Bordo Mavili forma kıyafeti olan kahramanım kıyafet değiştiriyor artık.

Ben onu ; Sayısız çalımları, jenerik hareketleri, Orhan Ak'a attığı iki enfes çalımdan sonraki nefis golü, Trabzon'daki Fenerbahçe maçındaki şovu, İbrahim Üzülmez'i neredeyse ağlatışı, çaresiz baktırmasını, Türkiye'de çalım yemez denen Carlos ile dalga geçişi, Ankaragücü maçındaki müthiş hareketi, Samsunspor'a attığı şaheser golü, Osman'a futbolu bıraktırışı, Baki Mercimek'i sarhoş edişi, sempatik hareketleri, oynadığı kolbastısı, konuştuğu Türkçesi, mizah dergisinin köşesine ismini verdirebilecek kadar sansasyonel oluşu, verilmeyen pasaportu, Üçüncü soyadı, söylediği şarkısı, ve sayısız görüntüsü ile hatırlayacağım...

Söylemek istediğim çok şey var ama hepsi düğümleniyor boğazımda. Kimine göre aşırı bir sevgi bu ona karşı ama zaten sebebini bilseydik sevemezdik ki kimseyi.

Bugüne kadarkiler gibi klasik olacak belki sana veda edişim.

Siyah İncim,

Kara Belam,

Kardeşime göre Attaram,

Anneme göre Yatta-aram,

Aptal sarışınım,

Bencil arkadaşım,

Elveda ! Çocukluk Kahramanım.

Elveda !

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

Kenan Yazıcı 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: YAVRİLİGOT (22 Mayıs 2011 - 14:42)

Facebook Yorumları

Twittear