Trabzonspor kimliğimi kaybettim..hükümsüzdür... - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Trabzonspor kimliğimi kaybettim..hükümsüzdür...  (Okunma sayısı 2397 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Aktif Visirli
  • *
Birileri bana; sen bu kadar mı Trabzonspor'luydun diyebilir şimdi..hayır bu kadar değildim ama ; sırf siyasi rakip gördüğü için aynı renklere gönül vermiş insanlara küfür edebilen Trabzonspor taraftarı ve taraftar grupları varken ben Trabzonspor kimliği taşıyamam taşımam da.hele hele miting alanına doğru; hepiniz o... çocuğusunuz diye bağıran ellerinde bordo mavi bayraklı kişiler varken yine ben Trabzonspor kimliği taşıyamam taşımamda.. bu gruplar Trabzonsporu kendi malları gibi gördükçe,bu cerahlar bu kulüpten temzilenmedikçe bu kimliği ebediyyen çıkartmayıda düşünmüyorum..Trabzonspor duygularıma ne oldu dersenizde , onları da kömun gitsun...bu anlık bir tepki olarakda verilmiş bir karar değildir..hep şunu söylerdim zaten,Trabzonsporun üst düzey kurmayları, asıl yönetici kitlesi,taraftar grupları, bi nevi sahipleri hep sol kesimden olmuştur..bu durum canımı sıkıyorkende üstüne bugün yaşananları görünce o kargaşada Trabzonspor kimliğimi kaybettim..siz Trabzonsporu küçültmek istiyorsanız buyurun sizin olsun..Gider ayak da bence trabzonsporu Bir an önce İstanbula taşıyın.. bu şehre, bu insalara bu takım yakışmıyor...

Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

• Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
Karar sizin kararınız... Ancak Trabzonspor siyaset üstü bir kimliktir. Kimsenin tekelinde olmadığı gibi hiç bir siyasi kuruluş Trabzonspor'dan üstün değildir. Trabzonspor yıllardır siyasetin tam ortasına yerleştirilmiştir. Başkan adaylarını dahi siyasetçiler belirlemektedir. Siyasetçiler bıraksın artık bu takımı... kabul etmek lazım ki Trabzon'un en büyük markası Trabzonspor'dur. Bu markayı hemen hemen bütün siyasi örgütler istismar ediyor. Bu istismara karşı çıkacağına, bu istismarın sona ermesi için çaba sarf edeceğine siyasi taraftarı olduğunuz örgüt yüzünden Trabzonspor'u terk etmek en hafif tabirle arkadan vurmaktır... Demek ki siz siyasi görüşünüzü Trabzonspor'dan daha fazla sevmişsiniz...

Bu gün Trabzon'da yaşananlar hoş şeyler değil. Hem tepkilerin şekli doğru değil hem de bu kadar yalakalık yapmak doğru değil... Bir Trabzonspor taraftar grubunun Başbakan'ı havaalanında karşılaması, lehinde tezahürat etmesi doğru olmadığı gibi özellikle Koray Aydın'ın örgütlediği bir kısım Trabzonspor taraftarının da siyasi emelleri uğruna Trabzonspor üzerinden oy devşirmeye çalışması, aleyhinde tezahürat etmesi doğru değil.

Faruk Özak ve türevlerinin Trabzonspor'dan derhal elini çekmediği müddetçe Trabzonspor siyasetle iç içe yürümeye devam edecektir. Bu günkü tişörtlerin basılması Trabzonspor'a bir hakarettir. Hiç bir siyasi parti kendi amblemini Trabzonspor'un renkleri olan Bordo-Mavi tişörtlere bastıramaz. Bu başka hangi ilde yapıldı? Trabzonspor kimsenin oyuncağı değil.

Artık sıkıldım her gelen kişinin Trabzonspor tesislerini gezmesinden, Trabzonspor'u siyasi emelleri uğruna kullanmasından. Trabzonspor'a hiç bir şey katmadıkları gibi Trabzonspor üzerinden bir sürü rant elde ediyorlar.

Trabzon halkının da Trabzonspor’un haklarının gasp edilmesini seyreden Faruk Özak ’a gerekli cevabı vermediği sürece ligde figüran olmaya devam etmesini kabullenmiş olacaktır. Fenerbahçe camiası her türlü pisliği, baskıyı uyguladığı bir ortamda spor bakanının olaya sadece “Bakmakla” yetinmesi kabul edilebilir bir şey değildir. Adamlar alenen baskı uygulayarak kendisine rakip takımların oyuncularını maçlarında oynatmıyor(Emenike olayı…), hakem odalarını basarak hakemler üzerinde baskı uyguluyor… Ve bizim bakan sadece olaylara bakmakla yetiniyor. Ve buna tepkisiz kalmayan, yüreği yanan taraftar haksız oluyor öylemi? Elinde bir sürü yetki var, gitsene olayın üzerine… Neden korkuyorsunuz?

Bir diğer adayımız Erdoğan Bayraktar ise GS kongre üyesi vekil adayımız. Üstelik Trabzonluların ikinci takımının ğs olduğunu iddia edecek kadar da şuurunu kaybetmiş. Bir ğs sempatizanı Trabzon’dan aday gösterilemez. Gösterilirse buna verilecek tepkilere hazırlıklı olmak lazım.

Kusura bakmayın ama siyasi görüşünüzü Trabzonspor’un önüne koyuyorsanız zaten tutmayın bu takımı… 

• Aktif Visirli
  • *
siyasi kimliğim Trabzonsporun önünde değil ama, dünya görüşüm, inancım Trabzonsporun önündedir..Benim siyasi kimliğimde parti odaklı değil dünya görüşümle, inancımla doğru orantılıdır.. yinede bu tepkimin sebebi siyasi değil ahlakidir..dediğim gibi trabzonspora hükmeden taraftar grupları, yine Trabzonsporlu olup başka siyasi kimliğe sahip insanlara alenen koro halinde(hemen önümde olan olay) o... ç...  diyebiliyorsa ve bu insanlar Trabzonspora ve tribünlere hakimse ben bu insanlarla aynı renklere gönül veremem.. benim tepkim budur..yoksa kimse benden daha çok Trabzonsporlu değildir..
Aslında 'Kusura bakmayın ama siyasi görüşünüzü Trabzonspor’un önüne koyuyorsanız zaten tutmayın bu takımı…' sözünle sende bi nevi o taraftarlar gibi trabzonsporu kendi malınız gibi görmekte ve hala Faruk Özak vb üzerinden siyaset yapmaktasınız..bu şuna benziyor ;tuvalet kapılarına yazı yazan birine, buraya yazı yazanın.... diye küfretmesi gibi...

• Aktif Visirli
  • *
evet arkadaşlar Trabzonspor üzerinden yaptığınız siyaset bugün itibariyle çökmüştür.. her zamanki gibi tekrardan geçmiş olsun ..:))

Facebook Yorumları

Twittear