SAVAŞDAYIZ! - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: SAVAŞDAYIZ!  (Okunma sayısı 3326 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 • Süper Moderatör
 • *
 • İleti: 668
 • Cinsiyet: Bay
SAVAŞDAYIZ!
« Topic Start: 15 Eylül 2011 - 19:35 »
 • Yayınlama
 •      SERVET IŞILDAR
       servetisildar@msn.com
       15 Eylül 2011 Perşembe

       SAVAŞDAYIZ!     

       Mevcut hükümetten en büyük beklenti ülkenin cigerlerini yakan, yikan terör konusuydu.

  Bugüne bakarak elestirdiginiz hükümet, terörü bizmi baslattik veya azdirdik 30 yildir terör var, varda; son 10 yili sizin zamaninizda siz ne yaptiniz son 6 ayda sehit sayisi 389(Gazeteler) verdiginiz tavizler sonucu,kararsiz tutumunuz, ümidi katillerden umar duruma gelisiniz meyvelerini! verdi ve sizinde digerlerinden farkiniz olmadigi ve daha kötü! durumda oldugunuzu acikca gösteriyor.

  Öyleki ülkenin bir bölümünde güvenlik! Görevlileri! Yasadigimiz bölgede güvenligimiz yok! diyor, evimizden cikamiyoruz, Tüp vs. Ismarladigimizda evimize gelecek olanin terörist mi yoksa esnafmi oldugu süphesi icindeyiz diyor, güvenlik mensuplari sivil elbiseleriyle bile kursunlaniyor!

  Ülkenin askeri, polisi, memuru ülkenin bir bölümünde cok basit bir sekilde sehit edilebiliyor,  hükümete adeta, bu bölgeden güvenlik güclerinizi cekin! Terör belasi icin, bizim! silahli gücümüz, diger bir terör belasi kck. da memurumuz! diyebilerek meydan! okuyor. Hükümet ülkenin, analarin, babalarin cigerlerini yakip kavuran terör belasi konusunda adeta caresiz, cözümsüz, sabrimiz bitti, et kemige dayandi gibi eski cözümsüzlüge teslim olmus, savunma hakkimizi! Kullaniriz... gereken hersey yapilir... diyerek, göz dagi degil, göz ovasi bile anlam ifade etmeyen terimlerle isi zamana yaymaya calisiyor ve acikca ülkenin bölünmesinin zeminini hazirliyor (belkide!, zemin hazirlanmis bile)

  Adamlar! Hertürlü adiligi konusuyor, yapiyor meclislerini! Kurmuslar Ankara`ya bile gelmiyorlar, devlete bas kaldiranin kellesini koparacagina, baskaldiranlarin kellerini koparanlardan hesap soruyor olmasi, ülkenin bölünme zemininin nekadar hazir oldugunun kaniti degilmi?

  Teröristlere karsi iyi niyetlerin, alcak seslerle meclise gelin denilmesini, yapilan alcakca saldirilara, güvenlik görevlilerinin sehit edilmelerine, sadece analarin, babalarin yanan cigerlerini care! görenlerin yapacagi, bugün yasananlardan ileri gidemez!

  Ülke ic savasi yasiyor, Hükümet, ülke icindeki bahar! atesi ciger daglarken, ülkeyi bölünmenin esigine getirirken Arap yarim adasinda Arap Bahariyla ilgilenmekte, Arap birligini saglamaya calismakla, ülke birligini, kardesligini hatta dünya! birligini saglamaya model-care olacagini ima ederek, ülke icindeki „atesden gömlek“  yanginini saptirmanin pesindedir!
   
  Samsun`dan Artvine ve ülkenin her kösesinde, Alt-üst vs. Gecitlerin vatan evladi sehitlerinin isimleriyle süs! lendigi ülkemizde, bakalim „bizi izlemeye devam edin“ cagrisi halkimizi, özellikle %50 yi nezaman uyandiracaktir!

  wWw. GulenKoyu.cOm sitesini izleyen herkese selam ve sevgilerimle...

  Servet Işildar


  "Dogruya dogru"

  Bes vakit loslugunda saf saftik
  Da`vetin vardi dün ezanlarda...
  Seni ey ma`bedim utansinlar,
  Kapayanlar da acmayanlar da!

  "Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"A.N.A.

  "Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

  "Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

  "Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

  "Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

  "Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

  "Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

  "Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"Z.G.

  "Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman-1520-1566


  “Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

  "Yasama hakkin mücadele gücün kadardir"Oruc Reis-1470-1518

  "Denildimi bir yerin adina türk beldesi, Gözüm albayrak arar kulagim Ezan sesi" N.F.K.

  Migirdic`i severde Osman`i sevmez zindik,
  iti-domuzu sever, insani sevmez zindik
  ister ki diz üstüne cökertilsin türkiye,
  Ekmegini yer amma vatani sevmez zindik. A.K.
     
  HACISERIFOGLU-
  MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 896
  • Cinsiyet: Bay
  SAVAŞDAYIZ!
  « Yanıtla #1: 16 Eylül 2011 - 17:00 »
 • Yayınlama
 •        Öncelikle herkese saygılarımı sunarım. Sayın abiciğim şöyle bir söz vardır. Huylu huyundan vazgeçmez. Sizlere de ne dersek diyelim bir türlü gerçekleri göremiyorsunuz ya da görmemezlikten geliyorsunuz. Bizim hükümetimizi neredeyse teröristlerle aynı kefeye koyuyorsunuz ne alakası varsa. Güya eşkiyaya taviz veriyorlarmış. Burada yapılan eşkiyaya taviz vermek değildir. Tam aksine bölge halkının eşkiyaya verdiği desteğe mani olmaktır. Bu ülkede Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Abaza...hemen herkes yasalar önünde eşittir. Lakin bizim hükümetimiz bugün cahil bölge halkına hizmet götürmezse ikinci sınıf insan gibi görse, ona göre muamele yaparsa ne olur? Bölücü örgütün ekmeğine yağ sürmüş olur. Yani bölücü örgütün bölge insanı üzerindeki etkisini artırırsınız. O zaman ayıklarsınız pirincin taşını. Rahmetli Turgut Özal bir Kürt idi. Lakin bu ülkeye çok hizmetler vermiştir. Rahmetli Bediüzzaman Saidi Nursi hazretleri de bir Kürt idi. Lakin onun da  çok faydaları olmuştur. Bu örnekler çoğaltılabilir. Bu örnekleri niye veriyorum? Hangi milliyetten olursa olsun hemen herkes iyi eğitildimi bu ülkeye bırakın başkaldırmayı çok faydaları bile olabilir. Fakat sizin düşündüğünüz gibi yapılırsa belli bir grup insan ikinci sınıf muamelelere tabi tutulursa ne olur? Meydanı o hep eleştirdiğiniz terör örgütü alır. Bu ülkeye hizmet etmesi gereken insanlar bu sefer hep zararına çalışır. Bundan da bütün ülke vatandaşları zarar görür.
         Son günlerde terörün çok arttığından bahsediyorsunuz. Evet, doğrudur. Niye böyle olmuştur? Artık süper güç olma yolundaki devletimizin daha da büyümesini istemeyen iç ve dış güçler için bu örgüt belki de son şanstır. Sizler bilmezmisiniz bize düşman devletler ve onların işbirlikçileri olan hainler kimi zaman bu ülkede sağcı-solcu, kimi zaman alevi-sünni, kimi zaman laik-antilaik, kimi zaman da Türk-Kürt çatışmaları çıkartarak hep geri kalmamıza vesile olmuşlardır. Bütün Avrupa'da 2. Dünya Savaşından sonra taş üstüne taş kalmamıştı. Savaşa girmeyen bizim ülkemiz ise sahip olduğu yeraltı ve yerüstü kaynakları, engin devlet kültürü ve  genç aktif nüfusa rağmen savaş dolayısıyla perişan duruma düşmüş bir Avrupa'nın gene çok gerilerine düştü. Bu nasıl oldu? Yaklaşık 50-60 senedir yukarıda saydığım bütün gruplar birbirine düşman edildi. Bir fındık kabuğunu bile doldurmayacak türden sebepler bahane edilerek birbirimizle çatışır hale geldik. Bunun son versiyonu yaklaşık 30 senedir devam eden PKK terörüdür. Yapılan başarısız politikalar, şu an cezaevinde yatan çok sayıda askerin bölge halkını kışkırtmak için yaptığı hainlikler, dış güçlerin örgüte verdiği maddi ve manevi destekler...vb. sebepler dolayısıyla örgüt hep güç kazandı. Sağolsun AKP hükümetinin teröre karşı izlediği başarılı politika sayesinde örgüt büyük ölçüde çökertildi. Şu günler terör niye arttı diye sorarsanız devletimizin yeni bir Osmanlı gibi süper güç olmasından paniğe kapılan düşman güçler adeta örgüt için seferber olmuşlardır. Lakin her gün duyabildiğimiz 3-5 şehit haberi dolayısıyla 75 milyonluk ülkemizin yıkılacağınımı sandınız. Hemen her karışı şehit kanlarıyla sulanmış olan bu aziz vatanımız ne bir çapulcu grubuna ne de bir devlete ne savaşla ne de manavdan mal satın alır gibi kimseye vermeyiz. Siz şundan emin olun ki bir şehitmi verdik bin tane yenisi doğar.
          Hükümetimiz için hainlerin kellelerini koparanlardan hesap soruyor diyorsunuz. Hesap kimden sorulması gerekiyorsa ondan soracaksın. Bir defa bu bahsettiğin kimseler terörist kellesi koparmak şöyle dursun yaptıklarıyla ettikleriyle örgüte en çok katkıyı veren kimselerdir. Bu durum artık hemen herkesin malumudur. Kimi zaman savunmasız köyleri bombalattırdılar, kimi zaman terör örgütüne istihbarat bilgileri sızdırdılar, o kadar ki kendi askerine en zor zamanlarda yardım etmek şöyle dursun teröriste destek oldular. Artık ne  oldukları meydana çıktığından bu ülkede borularını öttüremiyecekler. Sağolsun AKP hükümetimiz.
          Bugün Tayyip Erdoğan nereye gidiyorsa bütün dünya onu izliyor. Ortadoğuda bir ülkeyemi gitti sanki dersiniz ABD devlet başkanı geldi. O şekilde karşılanıyor. Bir açıklamamı yapacak bütün kulaklar onda. Libya'da, Suriye'de, Tunus'ta iç savaşın olduğu hemen her yerde çarpışan güçler bizim bakanlarımızın, Başbakanımızın yaptığı her açıklamayı heyecanla takip ediyor ve ona göre  hareket ediyor. Niye öyle yapıyorlar? Bölgesinin süper gücü olan ülkemizi herkes kendi tarafında görmek ister. Bütün bunları niye anlatıyorum? Son 10 yılda AKP'nin ne kadar başarılı bir dış politika izlediğini göresiniz diye.. Ben ne söylersem söyleyeyim. Servet abi huylu huyundan vazgeçmez misali sen gene aynı şeyleri yazmaya devam edersin. İnşALLAH yanılırım. Gerçi sen farklı düşünebilirsin ama anlayan anlıyor ne demek istediğimizi. Ne demişler; Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az! Saygılarımla....
  Geceler uzundur, onu uyuyarak kısaltma.
     Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.


   


  Facebook Yorumları

           
  Twittear