2011 YARIŞMA RESİMLERİ - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: 2011 YARIŞMA RESİMLERİ  (Okunma sayısı 6690 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Administrator
  • *
    • Gülen Köylülerin Buluşma Noktası
2011 YARIŞMA RESİMLERİ
« Topic Start: 05 Aralık 2011 - 12:12 »
  • Yayınlama
  •  

* SEÇİCİ KURUL

Doç.Dr.Selçuk Aktürk                           İstanbul Üniversite Öğretim Üyesi     
    Yusuf İpekçi                                         Foto İpek Ajansı
    Ali Kemal Genç                                     Resim Öğretmeni
    Elif Sarı Kanber                                    Resim Öğretmeni
    Gülşen Yazıcı Turan                             Öğretmen
    Fahri Düzenli                                       TRT ve TAKA Gazetesi Muhabiri

* SEÇİCİ KURULUN FOTOĞRAF YARIŞMASINDA DEĞERLENDİRECEĞİ HUSUSLAR

-  Kompozisyon oluşturmuş mu? (10 Puan)
    -  Karede canlı bulundurmaya özen göstermiş mi? (10 Puan)
    -  Işığı doğru kullanabilmiş mi? (10 Puan)
    -  Anı yakalamış mı? (10 Puan)
    -  Objeler çerçeve içerisinde mi? (10 Puan)
    -  Fon ve ön plan uyumlu mu? (10 Puan)
    -  Mesaj içeriği veriyor mu? (10 Puan)
    -  Netlik çözünürlük yüksek mi? (10 Puan)
    -  Açık ve koyu alanlar dengeli mi? (10 Puan)
    -  Kontrast (zıtlık) kullanılmış mı? (10 Puan)

FAHRİ DÜZENLİ

1 - "Kuzeyli" Kullanıcının göndermiş olduğu "Virga" adlı resim 1. Resim olarak değerlendirdim.
    2 - "Bedaalfa" Kullanıcının göndermiş olduğu "Maraba Visirli" adlı resim 2. Resim olarak değerlendirdim.
    3 - "Devor" Kullanıcının göndermiş olduğu "Teknolojiye Karsi Ayakta Duran Sarander" adlı resim 3. Resim olarak değerlendirdim.

SELÇUK AKTÜRK

1 - "Bedaalfa" Kullanıcının göndermiş olduğu "Çekingen Güneş" adlı resim 1. Resim olarak değerlendirdim.
    2 - "Sevdalinka" Kullanıcının göndermiş olduğu "Moo de Bakım..." adlı resim 2. Resim olarak değerlendirdim.
    3 - "LordVoldemort" Kullanıcının göndermiş olduğu "Huzur" adlı resim 3. Resim olarak değerlendirdim.

ALİ KEMAL GENÇ

1 - "Sevdalinka" Kullanıcının göndermiş olduğu "Buranın Ağası Benim" adlı resim 1. Resim olarak değerlendirdim.
    2 - "Devor" Kullanıcının göndermiş olduğu "Teknolojiye Karsi Ayakta Duran Sarander" adlı resim 2. Resim olarak değerlendirdim.
    3 - "Ak" Kullanıcının göndermiş olduğu "Yılların Yorgunluğu" adlı resim 3. Resim olarak değerlendirdim.

ELİF SARI KANBER

1 - "visirliii" Kullanıcının göndermiş olduğu "Mart Kapıdan Baktırır..." adlı resim 1. Resim olarak değerlendirdim.
    2 - "EvliMutluocuklu" Kullanıcının göndermiş olduğu "Kuzuların Sessizliği..." adlı resim 2. Resim olarak değerlendirdim.
    3 - "Lazut" Kullanıcının göndermiş olduğu "Dantirlarin Sessizliği..." adlı resim 3. Resim olarak değerlendirdim.

YUSUF İPEKÇİ

1 - "LordVoldemort" Kullanıcının göndermiş olduğu "Kış Ortası" adlı resim 1. Resim olarak değerlendirdim.
    2 - "bedalfa" Kullanıcının göndermiş olduğu "Çeginken Güneş" adlı resim 2. Resim olarak değerlendirdim.
    3 - "Ak" Kullanıcının göndermiş olduğu "Yılların Yorgunluğu" adlı resim 3. Resim olarak değerlendirdim.

GÜLŞEN YAZICI TURAN

1 - "Visirli" adlı kullanıcının göndermiş olduğu "Mart kapıdan baktırır" adlı resmi  1. olarak seçtim.
    2 - "Ak" adlı kullanıcının eklediği "Yılların yorgunluğu"adlı resmi 2. olarak seçtim.
    3 - "Evli, mutlu çocuklu" adlı kullanıcısının "kuzuların sessizliği" adlı resmini 3. olarak seçtim.

01 - "Ak" Kullanıcının göndermiş olduğu "Yılların Yorgunluğu" adlı resim = 3 oy aldı
    02 - "visirliii" Kullanıcının göndermiş olduğu "Mart Kapıdan Baktırır..." adlı resim =2 oy aldı
    03 - "EvliMutluocuklu" Kullanıcının göndermiş olduğu "Kuzuların Sessizliği..." adlı resim = 2 oy aldı
    04 - "Devor" Kullanıcının göndermiş olduğu "Teknolojiye Karsi Ayakta Duran Sarander" adlı resim = 2 oy aldı
    05 - "Bedaalfa" Kullanıcının göndermiş olduğu "Çekingen Güneş" adlı resim = 2 oy aldı
    06 - "Sevdalinka" Kullanıcının göndermiş olduğu "Moo de Bakım..." adlı resim = 1 oy aldı
    07 - "LordVoldemort" Kullanıcının göndermiş olduğu "Huzur" adlı resim = 1 oy aldı
    08 - "Sevdalinka" Kullanıcının göndermiş olduğu "Buranın Ağası Benim" adlı resim = 1 oy aldı
    09 - "Kuzeyli" Kullanıcının göndermiş olduğu "Virga" adlı resim Resim = 1 oy aldı
    10 - "Bedaalfa" Kullanıcının göndermiş olduğu "Maraba Visirli" adlı resim = 1 oy aldı
    11 - "Lazut" Kullanıcının göndermiş olduğu "Dantirlarin Sessizliği..." adlı resim =1 oy aldı
    12 - "LordVoldemort" Kullanıcının göndermiş olduğu "Kış Ortası" adlı resim = 1 oy aldı

YARIŞMA SONUCU

1. Resim "Ak" (İSMAİL AKTÜRK) Kullanıcının göndermiş olduğu "Yılların Yorgunluğu" jURİ oylarıyla 1. resim secildi.
    2. Resim "EvliMutluocuklu" (AYŞE DÜZENLİ) Kullanıcının göndermiş olduğu "Kuzuların Sessizliği..." SİTE  YÖNETİMİNİN oylarıyla 2. resim secildi.
    3. Resim "LordVoldemort" (ABDULVEHAP AKYOL) Kullanıcının göndermiş olduğu "Huzur" adlı resim SİTE  YÖNETİMİNİN oylarıyla 3. resim secildi.

Bütün Haklar Saklıdır®™ www.gulenkoyu.com
    |l|lllll|lll||ll||lll
    61 ¹³²¹³ °¹³¹²³°

Türkçe 'nin bir eksiği yok. Ya Sizin ? ...

• Fahri Düzenli
    • Aktif Visirli
    • *
    • GSM: 0532 504 22 26
    2011 YARIŞMA RESİMLERİ
    « Yanıtla #1: 06 Aralık 2011 - 10:17 »
  • Yayınlama
  • Muhterem Jüri dostlarım;

Yarışmanın an konusu Gülen Köyünde Yaşamdı.

Amaçlar bölümünde de: Köyü tanıtmak, kültüre katkı sağlamak, geçmişten geleceğe köprü kurmak ilk sıralarda yer almıştı.

Seçimimi daha çok bu kriterleri dikkate alarak yaptım.

Manzara da gönderilebileceği belirtilmişse de bana göre yaşamı vurgulayan manzara demek istenmiştir.

Değerlendirmelerinize saygı duyarak ,selam ve sevgileri sunarım...

"Kuzeyli" Kullanıcının göndermiş olduğu "Virga" adlı resim 1. Resim olarak değerlendirdim.

"Bedaalfa" Kullanıcının göndermiş olduğu "Maraba Visirli" adlı resim 2. Resim olarak değerlendirdim.

"Devor" Kullanıcının göndermiş olduğu "Teknolojiye Karsi Ayakta Duran Sarander" adlı resim 3. Resim olarak değerlendirdim.
    Hoşgörülü olup, herkesi sevebildiğimiz an mutluluklar sonsuz olur...

• O Bir Visirli
    • *
    2011 YARIŞMA RESİMLERİ
    « Yanıtla #2: 06 Aralık 2011 - 17:13 »
  • Yayınlama
  • Resim yarışmasına birbirinden güzel resimleriyle katılan köylülerimize teşekkür ediyorum. Değerlendirme kriterlerine göre sıralamam şu şekildedir:

"Bedaalfa" Kullanıcının göndermiş olduğu "Çekingen Güneş" adlı resim 1. Resim olarak değerlendirdim.

"Sevdalinka" Kullanıcının göndermiş olduğu "Moo de Bakım..." adlı resim 2. Resim olarak değerlendirdim.

"LordVoldemort" Kullanıcının göndermiş olduğu "Huzur" adlı resim 3. Resim olarak değerlendirdim.

• ali kemal genç
    • O Bir Visirli
    • *
    2011 YARIŞMA RESİMLERİ
    « Yanıtla #3: 09 Aralık 2011 - 14:34 »
  • Yayınlama
  • DEĞERLİ JURİ, KIYMETLİ YARIŞMACILAR

YARIŞMA KONUSU: "GÜLEN KÖYÜNDE YAŞAM"

Öncelikle Gülen Köyünde yaşam konulu fotoğraf yarışmasına katılan köylü kardeşlerimi kutluyorum. Yarışmaya katılanların birbirinden güzel fotoğraflar çektiklerini belirtmek isterim. Ancak; çekilen fotoğrafların büyük bölümü Yarışma konusuna uygunluk taşımadığı, daha ziyade yayla ve manzara fotoğrafları olduklarını gördüm.  Konu, Gülen köyünde yaşam değil de, Gülen köyü konulu fotoğraf yarışması olsaydı, değerlendirmem daha farklı olurdu. Bu düşüncelerle yarışmayı düzenleyen site yönetimine, katılımcılara ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. 

Ali Kemal GENÇ Görsel sanatlar (Resim Öğretmeni)

"Sevdalinka" Kullanıcının göndermiş olduğu "Buranın Ağası Benim" adlı resim 1. Resim olarak değerlendirdim. - (Bu fotoğraf aslında köyün bugünkü yaşam biçimi ile ilgili ipuçlarını yansıtıyor. Terkediliş, yalnızlık,  özlem...)

"Devor" Kullanıcının göndermiş olduğu "Teknolojiye Karsi Ayakta Duran Sarander" adlı resim 2. Resim olarak değerlendirdim. - (Köyü tanıtan, kültüre katkıda bulunan,  geçmişten günümüze köprü kuran ahşap, otantik ve doğal bir yaşam mekânı olan bu ev ve sarander geçmişin izlerini bu güne taşıyor.)

"Ak" Kullanıcının göndermiş olduğu "Yılların Yorgunluğu" adlı resim 3. Resim olarak değerlendirdim. - (Bu günün somut fotoğrafı İkisi de yaşlı...  İkisi de tarih...)

• Administrator
    • *
    2011 YARIŞMA RESİMLERİ
    « Yanıtla #4: 03 Ocak 2012 - 11:59 »
  • Yayınlama
  • JÜRİ ÜYELERİNDEN    ELİF SARI KANBER'İN DEĞERLENDİRMESİDİR

Değerli yarışmacı arkadaşlar  birbirinden güzel resimleri seçmede inanın zorlandık. Resimlere yarışma acısından getirilebilecek en büyük eleştiri yarışma konusu olan “Gülen Köyünde Yaşam”   konusuna  uzak olmaları. Çoğunlukla manzara resimleri çekilmiş.

Aşağıdaki kriterlere göre resimler değerlendirilmiştir.
    -  Kompozisyon oluşturmuş mu? (10 Puan)
    -  Karede canlı bulundurmaya özen göstermiş mi? (10 Puan)
    -  Işığı doğru kullanabilmiş mi? (10 Puan)
    -  Anı yakalamış mı? (10 Puan)
    -  Objeler çerçeve içerisinde mi? (10 Puan)
    -  Fon ve ön plan uyumlu mu? (10 Puan)
    -  Mesaj içeriği veriyor mu? (10 Puan)
    -  Netlik çözünürlük yüksek mi? (10 Puan)
    -  Açık ve koyu alanlar dengeli mi? (10 Puan)
    -  Kontrast (zıtlık) kullanılmış mı? (10 Puan)

"visirliii" Kullanıcının göndermiş olduğu "Mart Kapıdan Baktırır..." adlı resim 1. Resim olarak değerlendirdim.

"EvliMutluocuklu" Kullanıcının göndermiş olduğu "Kuzuların Sessizliği..." adlı resim 2. Resim olarak değerlendirdim.

"Lazut" Kullanıcının göndermiş olduğu "Dantirlarin Sessizliği..." adlı resim 3. Resim olarak değerlendirdim.
    |l|lllll|lll||ll||lll
    61 ¹³²¹³ °¹³¹²³°

• O Bir Visirli
    • *
    2011 YARIŞMA RESİMLERİ
    « Yanıtla #5: 03 Ocak 2012 - 14:47 »
  • Yayınlama
  • Bir birinden güzel kareler (fotoğraflar) var karar vermek zor.. anladığım kadarıyla  konu  " Gülen Köyünde Yaşam " lakin bir çok farklı mekanlardan fotoğraflar olduğu için mevcut kriterlerden yola çıkarak  fotoğrafları oylayacağım..

Emeği geçen herkese teşekkürler...

"LordVoldemort" Kullanıcının göndermiş olduğu "Kış Ortası" adlı resim 1. Resim olarak değerlendirdim.

"bedalfa" Kullanıcının göndermiş olduğu "Çeginken Güneş" adlı resim 2. Resim olarak değerlendirdim.

"Ak" Kullanıcının göndermiş olduğu "Yılların Yorgunluğu" adlı resim 3. Resim olarak değerlendirdim.

• P h o e n i X
    • Aktif Visirli
    • *
    • Quae nocent docent!...
    2011 YARIŞMA RESİMLERİ
    « Yanıtla #6: 04 Ocak 2012 - 15:27 »
  • Yayınlama
  • Katılan yarışmacı arkadaşlara teşekkür ediyorum.. Çok güzel fotoğraflar eklemişler.  Lâkin konu "Gülen Köyü'nde Yaşam" olduğu için; resmin köydeki yaşantıdan kesitler sunması gerekir.  Bu sebeple, manzara,  yayla ve tek bir nesnenin olduğu, yaşamı çok da örneklemeyen resimleri eledim. Değerlendirmemde;  fotoğrafa bakan ve köyü hiç tanımayan birinin gözüyle bakarak, köy yaşamı hakkında hakkında fikir edinebileceği fotoğrafları seçmeye çalıştım.

"Visirli" adlı kullanıcının göndermiş olduğu "Mart kapıdan baktırır" adlı resmi  1. olarak seçtim. (Bana göre köydeki yaşamı göstermesi bakımından çok doğru bir seçim.)

"Ak" adlı kullanıcının eklediği "Yılların yorgunluğu"adlı resmi 2. olarak seçtim.

"Evli, mutlu çocuklu" adlı kullanıcısının "kuzuların sessizliği" adlı resmini 3. olarak seçtim.

You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
    ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Administrator
    • *
    2011 YARIŞMA RESİMLERİ
    « Yanıtla #7: 09 Ocak 2012 - 11:53 »
  • Yayınlama
  • Değerli gulenkoyu.com üyeleri düzenlemiş olduğumuz resim yarışmasına maalesef beklenen ilgi olmadı, resim gönderme tarihlerini 2 kez uzatmamıza rağmen, hatta sonuçlama tarihini bile geç yapmamıza rağmen beklenen ilgi ve alakayı göremedik.

Gönderilen resimlerim juri üyelerinin de belirttiği gibi çok güzel resimler geldi fakat yarışma formatına uygun maalesef çok az resim vardı konu "Gülen Köyü'nde Yaşam" olmasına rağmen manzara resimleri ağırlıktaydı.

Juri üyelerimiz 50 resim arasından 12 yarışma resime 18 puan verdiler. 1 resim toplamda 3 oy alarak 1. secildi. 4 resimde toplamda 2 şer oy aldı. 7 resimde toplamda 1 er oy aldı.

Site Yöneticilerinin (İsmail Düzenli, Kenan Yazıcı, Zafer Düzenli) nin 2. ve 3. lük resimleri seçmek için oy kullanarak

1. Resim "Ak" (İSMAİL AKTÜRK) Kullanıcının göndermiş olduğu "Yılların Yorgunluğu" jURİ oylarıyla 1. resim secildi.

2. Resim "EvliMutluocuklu" (AYŞE DÜZENLİ) Kullanıcının göndermiş olduğu "Kuzuların Sessizliği..." SİTE  YÖNETİMİNİN oylarıyla 2. resim secildi.

3. Resim "LordVoldemort" (ABDULVEHAP AKYOL) Kullanıcının göndermiş olduğu "Huzur" adlı resim SİTE  YÖNETİMİNİN oylarıyla 3. resim secildi.

Bu arada yarışmaya sponsor olan fotoğraf makınalarını alan Yusuf Düzenli'ye tekrardan teşekkür ediyoruz.
    |l|lllll|lll||ll||lll
    61 ¹³²¹³ °¹³¹²³°

• *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
      • antoloji
    2011 YARIŞMA RESİMLERİ
    « Yanıtla #8: 09 Ocak 2012 - 16:00 »
  • Yayınlama
  • Bence güzel bir fikirle hareket edilmiş ve bir ilk olmuştur.Devamını diliyorum ama konu sınırlandırması yani"GÜLEN KÖYÜNDE YAŞAM" olunca bizler katılamadık.Genelliğe hitap ederse daha çok katılım olur diye düşünüyorum...

Bu ilkten dolayı sizleri ve dereceye girenleri tebrik ediyorum....
    "Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

• Hatice Düzenli YAZICI
    • Aktif Visirli
    • *
    • Her sıkıntı bir kolaylığa gebedir
    2011 YARIŞMA RESİMLERİ
    « Yanıtla #9: 10 Ocak 2012 - 00:29 »
  • Yayınlama
  • BEN RESİMLERE İLK KEZ BAKIYORUM HEPSİ HARİKAYMIŞ  İÇLERİNDEN EN   ÇOK BEĞENDİĞİM "SEVDALİNKA" BURANIN AĞASI BENİM FOTĞRAFI OLDU
    Akıllı sustuğu vakit tefekkür
    Konuştuğu vakit zikreder
    Baktığı vakitte ibret alır.

• Aktif Visirli
    • *
    2011 YARIŞMA RESİMLERİ
    « Yanıtla #10: 11 Ocak 2012 - 20:28 »
  • Yayınlama
  • Köyümüzün güzelliklerini bu güzel fotoğraflarla ölümsüzleştiren yarışmacıları tebrik ediyor. Yarışmada emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

• Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
      • Marankoz
    • GSM: 0536 553 63 59
    2011 YARIŞMA RESİMLERİ
    « Yanıtla #11: 12 Ocak 2012 - 06:53 »
  • Yayınlama
  • kış ortası ve cekingen güneşde derece alacak resimlerden
    sevdimde sevmedi sevduğum beni
    uğruna tükettim ben bu bedeni
    anlamadım ardındaki nedeni
    boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
    cekip gider bu sevene yük deyil
    sevip sevip ayrılığı seçenler
    çeker gider buda ona ilk deyil

• ** LaZiGo **
    • Aktif Visirli
    • *
    • Bize Her Yer TRabzon ;)
      • cnrdekorasyon
    2011 YARIŞMA RESİMLERİ
    « Yanıtla #12: 12 Ocak 2012 - 18:17 »
  • Yayınlama
  • doğru seçim juriyi alkışlıyorum  ::)  :D
    TRABZON gibiyim işte... Gülmeyi  "Dernekpazar'ında " bıraktım, vefayı "Boztepe" de. "Ayasofya" kadar yorgun,"Orta hisar" kadar mağrur."Değirmendere " kadar vedalara gebe."Uzun sokak" kadar kalabalık,"Emperyal" kadar sıkıcı,"Ganita" kadar mutlu, dalgalar kadar yalnız.TRABZON gibiyim yani...Uzaktan bakınca ışıl ışıl ama aslında yorgun,bitkin,tükenmiş ama hala ayakta hala dimdik..!

By Lazigo

• *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
      • antoloji
    2011 YARIŞMA RESİMLERİ
    « Yanıtla #13: 12 Ocak 2012 - 22:24 »
  • Yayınlama
  • Hepsi ayrı ayrı güzel ama yayalada gece resmide harika bence....
    Görmek için yarışmamı bekleyelim? Köydekiler köyün son halini çekselerde biraz hasret gidersek köyümüze şahsen yıllardır gidemiyorum köye, en son 2006 da gittim ve şuan ki durumunu inanılmaz merak ediyorum.

Üstelik ben köyümü çok özledim ....
    "Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

Facebook Yorumları

Twittear