31 Mayıs Sigarayı Bırakma Günü - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: 31 Mayıs Sigarayı Bırakma Günü  (Okunma sayısı 1664 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  • Administrator
  • *
  • İleti: 2.566
  • Cinsiyet: Bay
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz
Yeşilay, zararlı alışkanlıkları anlatan 500 bin afiş bastırarak illere gönderdi.
 
Yeşilay'dan yapılan yazılı açıklamada, son yıllarda madde bağımlılığının fert ve toplumu tehdit eder boyutlara ulaşması nedeniyle Yeşilay'ın yeni projelerle atılım yaptığı kaydedildi. Projeler kapsamında ilk olarak, zararlı alışkanlıkları anlatan 500 bin afiş bastırılarak illere gönderildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı, Türk Eczacılar Birliği ile Yeşilay şube ve temsilcilikleri ve protokol yapılan diğer ilgili kurumların da projeye destek verdiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yeşilay, belirlediği yeni konsept gereği, madde bağımlısı olmayan ve sağlıklı, mutlu, huzurlu hayat sürenlerin bu hayatlarını özendirici bir mücadele stratejisi izliyor. Madde bağımlılığı ile mücadeleyi, bilimsel bir alt yapıya dayandırıyor. 'Güleryüzlü Yeşilay' sloganıyla yaptırdığı yeni afişler büyük beğeni topluyor.

Zararlı alışkanlıklar konusunda uyarıcı, koruyucu, bilgilendirici bir misyon üstlenen Yeşilay, bu kutsal görevi 1 asra yaklaşan bir süredir yapmaya çalışıyor.

Yeşilay, kendisinden beklenen bu kutsal hizmeti kamu ve özel sektörle ele ele, gönül gönüle vererek yapmaya gayret ediyor. Madde Bağımlılığı ile mücadelede, toplumun her kesiminden maddi ve manevi destek bekliyor."

Açıklamada, Yeşilay tarafından 28-31 Mayıs'ta düzenlenecek "Uluslararası Bağımlılık Kongresi"nde de altmış ülke temsilcisiyle birlikte, bağımlılık konusunda çözüm yollarının aranacağı kaydedildi.


Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...


 


Facebook Yorumları

         
Twittear