HER YER ZWICKAU, HER YER SİVİL TERÖR HÜCRELERİYLE DOLU - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: HER YER ZWICKAU, HER YER SİVİL TERÖR HÜCRELERİYLE DOLU  (Okunma sayısı 3342 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 • Süper Moderatör
 • *
 • İleti: 668
 • Cinsiyet: Bay
     SERVET IŞILDAR
     servetisildar@msn.com
     01 Mart 2012 Perşembe

     HER YER ZWICKAU, HER YER SİVİL TERÖR HÜCRELERİYLE DOLU     

Türklerin Almanya`da 50. Yılında Hüsran, Her yer Zwickau, her yer sivil terör hücresi dolu!

Türk insaninin Almanya’daki 50. Yılı maalesef hüsranlarla dolu olarak kutlanıyor. 50 yıldan beri Almanya`da durmak yok dedik çalıştık, bir şeyler yaptık, ele-güne muhtaç olmadan yaşayalım dedik.

 Muhtaciyetimiz azaldıkça Almanların gözüne girdik! Oysa Alman halkı devamlı olarak ele-güne muhtaç bir Türk varlığını görmek istiyordu ve devamlı böyle kalacağını umuyordu, yalniz hiç onların istediği umduğu gibi olmadı.
 
Seneler ilerledikçe zor şartlarda çalışan ve devamlı zenginlesen Türkler Almanların boy hedefi oldu.

Bir zamanlar önce Yahudilerdi, şimdi ise Türkler dendi, bazı umut var açıklamalarla bu tezin geri planda kalması sağlandı ve seneler ilerledikçe Yahudi-Türk benzetmesi tekrar söylenmedi ama! Bu söylemle yapılması düşünülenler yapıldı (solingen gibi vd.)

 İki Almanya birleştikten sonra, düşmanca bakışlar, davranışlar olaylar ayyuka cıktı adeta. Bütün Almanya`nin yöneticileri, politikacıları, Rus-karışığı doğu Alman kökenlilerin eline geçti veya geçmesine göz yumuldu.
 
Son yıllarda Almanya başbakanlığını yürüten A.M. Doğu alman kökenli, tek sucu “İslam Almanya`ya aittir” (İslam gehört zu Deutschland) söylemek olan Alman cumhurbaşkanı C.W.`ye olmadık bin bir suçlar yüklenerek görevden uzaklaştırıldı ve yerine yine bir doğu Alman kökenli olan J.G. getirildi.

 Bütün bu son yıllarda yaşanan gelişmeler, issiz ve tembelliğe alışmış doğu Alman kökenlileri cesaretlendirdi ve son yıllarda Türklere karşı yürütülen "seri cinayetlerle" yabancı düşmanlığı kendini iyice gösterdi ve Almanya`da yasayan Türk toplumu arasında endişeleri iyice arttırdı.

Son yıllarda çıkardığı yeni “sözde tasarruf"  yasalarıyla, özellikle Türkler üzerinde büyük baskı kurdu. Öyle ki issiz kalan Türkler iş bulma kurumlarında (Arbeitsamt-job center) özel yetkilerle donatılan memurların, insafina bırakılan issiz Türkler zorla iş bulmaları yönünde sıkıştırılarak, her türlü eziyete maruz bırakılarak, kırk dereden su getirtilerek psikolojik işkencelerle ya çok ucuz işlerde çalıştırıldı, ya da bir şekilde issizlik parasına müracaat etmemeleri mecburiyetinde bırakıldı ve bu zor şartlarda Alman’yada issiz kalıp, iş bulma kurumlarından işkence göreceğine, Türkiye’ye dönmeyi bile göze alanların yanında psikolojik tedavi gerekliliğinden hastaneleri doldurdular ve korkutuldular! Bu ve buna benzer haksiz uygulamalarla Alman maliyesi 2011yilinda 75 milyar Euro fazla vergi toplayarak altın yılını yaşamıştır!

Sağlık sistemlerinde de ayni yol takip edildi ve özellikle yaşlı kesimlerin doktorlara güveni kalmadı, önceki yıllarda özellikle sağlık sistemlerindeki olumlu imkânlardan Almanya`da kalmayı isteyen Türkler bu günlerde bu güvenlerini yitirdi ve Türkiye´deki sağlık yönündeki iyileşmelerden Türkiye`ye dönmeyi tercih ederek Almanların gizli hesaplarını gerçekleştirmiş oluyor! Özellikle yaşlı-emekli insanların aralarında gecen konuşmalar, sakin buralarda doktorlara gitmeyin, bir çeşit ilaç ya da iğnelerle yaşlıların, hayatlarinin sinirlandirildigina inanarak bir başka korku ve işkenceye düşürüldüklerine inanıyorlar. Bu gibi insanlık dışı inanışlara sevk edilen Türk gençlerinin sağlık durumlarının ne olduğu belli değil!

Adalet-yargı sisteminde de çok yüksek bir şekilde göze çarpan yabancılar aleyhinde verilen kararlar Türkleri adeta yıldırmış, yüzde iki yüz! hakli görünmedikçe mahkemelere davalarını götürme cesaretini kaybederek oldukça sıkıntılı günlere doğru yol almaktadırlar.

Sigorta sistemlerinde de önemli değişiklikler yapan Alman sigorta kurumlarda özellikle Türklere psikolojik baskı ve olmadık gereksiz belgeler isteyerek haksiz olarak Türklere yapması gereken ödemeleri yapmayarak güvensizlik ortamı yaratmışlardır.

Son yıllarda yaşanan olumsuz ve tehlikeli gelişmeler yüzünden, Almanya`da doğup-büyüyen Türk gençleri eğitimlerini tamamladıktan sonra Türkiye ye dönmeyi ve ülkelerinde çalışmayı hesaplıyor Almanya`yi kesinlikle düşünmüyorlar.

Son günlerde Gazetelerde yer Alan yeni bir Alman aşırı sağcı “Alman imparatorluğu hareketi“ ismi ile özellikle Türklerin adreslerine yazı-bildiri göndererek 1 Mart itibariyle Almanya’yı terk edin yoksa biz sizi göndereceğiz tehditleriyle yeni bir güvensizlik ortamını yaratmaya başlamıştırlar ve öldürülen 10 Türk için Alman parlamentosunda yapılan saygı duruşu, özür ve güven verici açıklamalardan hiçbir şekilde etkilenmediklerini göstermişlerdir!

Almanya`da yaşanan bütün bu olumsuz gelişmelerin asil nedeni, kendilerinden “daha asil bir millet olan Türkleri“ asimile edemeyeceklerini anladıklarından kaynaklandığı ve doğu bloğu ülkelerinden gelen yabancıların kendi dinlerine, dillerine, kültürlerine, yasayis tarzlarına kolayca uyum sağlayan yabancıları tercih etmekten kaynaklandığı kesindir.

Alman istihbarat ve güvenlik güçleri, polis teşkilatlarınca çok güven verici, inandırıcı önlemler alınmazsa, Almanya`da ve diğer Avrupa ülkelerinde Türklere karşı ilerleyen aylarda, yıllarda istenmeyen ve çok üzücü ve utanç verici olayların yaşanacağı anlaşılmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yönetenlerinin, hükümetinin Türklere karşı yaşanabilecek tehlikeli oyunları iyi takip ederek, olayların yakınında olmaları, yaşanabilecek olayları iyi takip etmelidirler ve Avrupa`da yeni “Bosna“ larin yaşanmasına seyirci kalmamalıdırlar.

Bu gibi iğrenç olaylar bugünün Almanya`sinda olabilir mi? diye soracak olursak, son zamanlarda yapılanları görmezsek! özellikle Almanya`nin Zwickau sehrinde yuvalanan, siddete basvurmaya hazir "10 bin asiri sagci" olmasina ragmen olamaz diyebiliriz ama sadece erkekleri ve bir gecede 20?-60? bin insani Bosna`da hunharca öldürerek 20. Yüzyılda! Apacık “soykırım” isleyenlerin(Hıristiyan terörü yapanların) ne zaman ne yapacağı hiç belli olmaz.
   
www.gulenkoyu.com sitesini izleyen tüm kardeşlerime selam ve sevgilerimle


"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

"Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"A.N.A.

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"Z.G.

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman-1520-1566


“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

"Yasama hakkin mücadele gücün kadardir"Oruc Reis-1470-1518

"Denildimi bir yerin adina türk beldesi, Gözüm albayrak arar kulagim Ezan sesi" N.F.K.

Migirdic`i severde Osman`i sevmez zindik,
iti-domuzu sever, insani sevmez zindik
ister ki diz üstüne cökertilsin türkiye,
Ekmegini yer amma vatani sevmez zindik. A.K.
   
HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

 • ** LaZiGo **
 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 408
 • Cinsiyet: Bay
 • Bize Her Yer TRabzon ;)
  • cnrdekorasyon
Almanyada olan bu çifte standart öncedende vardı hep ama son zamanlarda bizimde televizyondan gördüğümüz kadariyle ve sizinde yazınızla beraber anlaısılıyorki ayyuka cıkmış bu türk karşitliği  oradaki yiğenlerimde anlatıyorlardı okullarında yasadıklarını ben abartıyorlar diyordum fakat durum ciddiymiş . ALLAH yardımcısı olsun hemşerilerimizin ALLAH haksızlık edenleri Hak Yiyenleri Haksızlığa ugrayanları Kahretsin..  ALLAH yar vede yardımcınız olsun..
TRABZON gibiyim işte... Gülmeyi  "Dernekpazar'ında " bıraktım, vefayı "Boztepe" de. "Ayasofya" kadar yorgun,"Orta hisar" kadar mağrur."Değirmendere " kadar vedalara gebe."Uzun sokak" kadar kalabalık,"Emperyal" kadar sıkıcı,"Ganita" kadar mutlu, dalgalar kadar yalnız.TRABZON gibiyim yani...Uzaktan bakınca ışıl ışıl ama aslında yorgun,bitkin,tükenmiş ama hala ayakta hala dimdik..!


By Lazigo


 


Facebook Yorumları

         
Twittear