GÜLEN KÖYÜNDE ÖNEMLİ OLAYLAR (Ölüm, Doğum, Düğün vs...) - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: GÜLEN KÖYÜNDE ÖNEMLİ OLAYLAR (Ölüm, Doğum, Düğün vs...)  (Okunma sayısı 13263 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Aktif Visirli
  • *
Arkadaşlar çok eskilerden rahmetli olan insanlarımızın bazılarının bende notları var. Ben onları tarihleriyle ara ara yazacağım yakınları takip edebilirler. Sadece ölüm değil yangınlar evlenmeler gibi.

Mollaseymenin Salih'in oğlu Mustafa'nın vefatı. 28.8.1958 Rahmetullahi ğaleyh.

Amacım hem rahmetle anmış oluruz yakınları da unutmamış olur.

Selamlarımla.                 

Hasan Aydin

• Aktif Visirli
  • *
Köyümüzün medresesinin yapılma tarihi Muhtar Köhyaoğlu Dursun Biber 3.11.1958

Birrde evlenme var o tarihlerde Nuri oğlu Remzi Sarıtaş gelinimizde Demiroğli Hüseyinin kızı Tarih 12.12.1958
Hasan Aydin

• Aktif Visirli
  • *
Eski ölüm ilanına devam ediyoruz Molla Yakubun Hasanın oğlu başka deyimle yani lakabı (kambur hasan) ın oğlu Ali'nin ölümü 12.01.1959 rahmetüllahı ğaleyh. İfteriyondan.
Hasan Aydin

• Aktif Visirli
  • *
Eski haberlere devem ediyoruz Seyyidoğlu Dursan'ın hanımı Yunusun kızı ölüm tarihi Ocak 1959 rahmetüllahi ğaleyh. birde o tarihde evlenme var Karabiberoğlu Dursun'un oğlu Muhammed Biber Yahyaoğlu Şaban'ın kızıyla o tarihlerde evlenmiştir.
Hasan Aydin

• Aktif Visirli
  • *
Eski ölüm haberi Molla Ömeroğlu Mustafa Efendinin ölümü tarihi Şubat 1959 rahmetüllahi ğaleyh.
Hasan Aydin

• Aktif Visirli
  • *
Eski ölüm haberleri hafusun ölümü şubat 1959 rahmetüllahiğaleyh.
Hasan Aydin

• Aktif Visirli
  • *
Benim amacım bazı eski olayların zaman ve tarihleri şu anki muhataplarda olmayabilir hem maziyi anımsamak hem de rahmetle yat etmek.

Yine eski tarihli bir ölüm haberi belki bu tarihler rahmetlilerin çocuk ve torunlarında da olmayabilir. Dursun’un hanımı ve 13 yaşındaki oğlu O’Güzlü yaylasından gelirken fırtınaya yakalanır ve boğulurlar, bu kişiler 20 kişi çıvarındaydı tarih 19.5.1959. >Bu hanım teyzemiz oğluyla beraber çok mücadele etmiş molla Salih’in eminin fazlı dayı bunlara o fırtınada çok yardım etti ama 2 kişi oldukları için başaramadı herkes can derdine düştü maalesef emrül hak vaki oldu rahmetüllahi ğaleyh...
Hasan Aydin

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz
Çok güzel bir çalışma Hasan ebi emeğine sağlık yazmaya devam et... Takipteyiz...
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• Aktif Visirli
  • *
Ömer efendinin Yakup'un hanımı bu teyzemiz aslen Zenoludur ölüm tarihi 06.11.1959 Cuma günüdür. Rahmetüllahi ğaleyh.
Hasan Aydin

• Aktif Visirli
  • *
Değerli dostlar eski haberlere devam ediyoruz kusurumuz olursa affola şöyleki yanlız isim yazarsam çoğu arkadaşlar anlayamaz yiğit namıyla anılır hesabı bazen lakap yazmak zorunda kalıyorum başka türlü anlatma imkanım olmuyor o arkadaşlarım kusuruma bakmasın mesela bana ifteriyondan zekeriyann hasan derler dedeme kabakcıda derler kabakcınn zekeriya dediniz mi hemen anlaşılır ben kattiyyen rahatsız olmm.

Karaahmet oğlu salih'in köydeki evi gaz lambasından çıkan ateşle yanmıştır tarihi 01.12.1959 Salı günü. şimdi bu arkadaşlara sorun o tarihi mümkün deyil bilemezler.
Hasan Aydin

• Aktif Visirli
  • *
Gülen köyünden Recep oğlu Resül çayır gezerken yazıyor acaba soyadımı çayır onu anlayamadım ama gülen köyünde çayır soyadı ben duymadım çayırı gezerken olabilir. Yaklaşık sekiz on metre taşın üzerinden düşerek rahmetli olmuştur tarih 22.08.1960 Pazartesi rahmetüllahi ğaleyh.
Hasan Aydin

• Aktif Visirli
  • *
Recep Dayının ölüm tarihi 19.09.1960  yaklaşık 90 yaşındaydı oğlu Resul ondan bir ay önce vefat etmiş rahmetüllahi ğaleyh.
Hasan Aydin

• Aktif Visirli
  • *
sevgili gülen köylüler hep eski ölüm haberi yayınladık buseferde bir evlilik var. Mustafa'nın oğlu Biribey Hacıhmetoğli Dursun'un kızı ile 10-11-1960 perşembe günü evlenmiştir mutluluklar dileriz:))
Hasan Aydin

• Aktif Visirli
  • *
Sevgili dostlar yine bir eski tarihli evlenme tariihi var gülen köyünden Muhammat'in oğlu Yusuf ayni köyden Tahiroğlu Abdullah'ın kızı Meliye ile 14-11-1960 tarihinde pazartesi düğünle evlenmiştir.

ALLAH ayırmasın. sağmı ölülermi onuda bilmiyorum selam gülen köye.
Hasan Aydin

• Aktif Visirli
  • *
yine bir evlilik haberi var eskilerden Molaİsmailin Mehmet'in oğlu Dursunbey aynı köyden MolaSalihin kızı Gülfidanı uyma olarak almıştır diyor tarih. Uymadan kasıt zannediyorum kacırmıştır  tarih 26-4-1960. inşALLAH mesut olmuşlardır.
Hasan Aydin

• Süper Moderatör
  • *
Kiymetli Hasan agabey, molla, haci, hoca, ve zenaatten gelen lakaplarin disindaki lakaplar "cehalet ve haset" ten kaynaklanan lakaplar olup "yigit lakapiyla anilir" deyimiyle senin de bilecegin gibi hic bagdasmaz. Onun icin bu gibi lakaplarla insanlari anlatmaya, tanitmaya  calismanin geregi olmadigi gibi, sikinti da yaratabilir diye düsünüyorum.

Bu gibi cirkin lakaplari kullanmakta israr edenler, cehaletten kurtulamamis, haseti kalbinden silemeyenlerdir.

degerli agabeyim sana bir de soru sormak istiyorum, köyümüzde bir tarih olarak anlatilan, "Mart in 9 unda 9 karis kar yagdi" hangi yila tekamül eder?

Bu vesile ile Bursa`daki sizlere, tüm köylülerimize selam ve sevgilerimi gönderiyor hayirli ve saglikli günler diliyorum.

Servet Isildar
"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

"Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman

“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• Aktif Visirli
  • *
Değerli arkadaşlar bügün yine bir eski ölüm tarihi var zahameyadan Mustafa vefat etti  tarih 2-1-1961 rahmetüllahi ğaley.
Hasan Aydin

• Aktif Visirli
  • *
Sevgili Gülen Köylüler yine bir eski tarihli evlenme haberi var. MollaYakuboğlu Hasan'ın oğlu Arif Düzenli babası ustaydı bizim yarakardaki evde cok çalıştı. bunlar bizim komşularımızdı ifteriyondan şuanda külfetleri inegöldedir. Kasım'ın kızı Ayşe ile 26-3-1961 de evlendi Arif ağabi cok oldu rahmetli oldu Ayşe hala sağdır sehilde Kasımın Nurettinin ablası.
Hasan Aydin

• Aktif Visirli
  • *
Hasan dayının ölüm tarihi bu amcamız cok yaşlıydı 09.05.1961 rahmetüllahi ğaleyh.
Hasan Aydin

• Aktif Visirli
  • *
Hasan dayınn cenazesine oğlu Muhammed Zonguldak'ta gurbette olduğu için yetişememişti ve babasınn cenazesine yetişemediği için cok üzülmüştü oda babasınn ölümünden 35 gün sonra köhilerde çalışırken veya arazide dolaşırken yukarıdan yuvarlanan taşdan kaçamadı taşın şittedli çarpması sonucu dereye yuvarlandı dereden aldılar durumu cok ağırdı ucakla Ankaray'a götürdüler ameliyat oldu isede hak emri vaki oldu bütün köyü yasa boğmuştu ALLAH böyle ölüm kimseye vermesin rahmetüllahi ğaleyh.

Haberi yeni okuyan arkadaşlar olabilir bu haberler eski tarihli haberlerdir 14.06.1961  yarın yine bir ölüm haberi var hoşca kalın.
Hasan Aydin

• Aktif Visirli
  • *
Sevgili Servet kardeşim 11 Mayıs tarihli yazını şimdi okudum dikkatimden kacmış olacak. önce lakaplarla ilgili uyarın için saol ama bazi arkadaşlar telle bana soruyor misal zahameyadan mustafa demişim soy isminide yazsam sayisim benzerliği cok oluyor ama kico mustafa dedim herkes anladı başta dedemede kapakcı derlerdi  benim kocunmayacağımı ve art niyetle yazılan bişey olmadıını belirtmek istrim incinen ve incinecek olan arkadaşlarımvarisede haklarını helal etsinler baştan onlardan özür diledim.şahsınızla ilgili eski bir habere rastlarsam lakap olarak vermeyeceğimden emin olabilirsin müsterih ol.gelelim soruna martın dokuzunda 9 karış karyağdı demişsin ayını gününü vermişsin yılınıda versende bu milleti uğraştırmasan olmazmı. senin sorun şu soruya cok benziyor teşpihte hata olmaz sen küçükken kac kiloydun  veya sen kücükken kac yaşındaydın gibi. biladerlere babana selamlar kusurum olursa affola. bizler dış kapının mandalıyız ama gülen köyünün her karış toprağında hatıram var süleyman ağabine sor o bilir sevgilerimle.
Hasan Aydin

• Aktif Visirli
  • *
Sevgili Gülen Köylüler yine bir eski tarihli ölüm haberi var  Yusuf dayının ölüm tarihi bu amcamız da çok yaşlıydı. 29.06.1961 rahmetüllahiğaleyh.
Hasan Aydin

• Süper Moderatör
  • *
Kiymetli Hasan agabeyim, seni, agabeyin Selaattin i, Baban Rahmetli Dursun dayiyi, Kardesin Celal kardesimi ve Rahmetli Zakeriya dayiyi, Annen Rehime halayi seven bir Isildar ailesi oldugumuzu, bildigine inaniyorum.

Rahmetli deden Zekeriya dayi ile bir hatirami da sizlerle paylasayim, Rahmetli Zekeriya dayi birgün bize gelmisdi, o zaman yasim kücük olmasina ragmen ona Zekeriya dayi yeniden dünyaya gelsen neyi daha iyi yapardin sordugumda bana "bir vakit namazimi aksatmaz,kazaya birakmazdim" demisti ALLAH rahmet eylesin.

Ben lakap olarak sizlere kapakci dendigini bilmiyordum, keske burdada yazmasaydinda ben bilmeseydim, ben sizleri-Zekeriyanin Dursun,Selaattin, Hasan, Celal olarak bilirdim, benim sizleri tanidigim lakap daha güzeldi, senin yazdigin gibi de olsa benim bildigim güzellik devam edecek.

Maneviyati saglam bir Hasan agabey olarak, Arkadaslar illaki öyle istiyor diye hataya devam edilmez, bu isin birde Dini boyutu vardir, insanlari lakaplarla anlatmaya-tanitmaya dahada yaymaya calismanin günahi?, hem biliyorsun insani mezara arkadaslariyla koymuyorlar! hemde lakaplara tepki den dolayi olsa gerek, egitimden gelen güzel taniticilari olmasina ragmen, lakapli bir eski ölüm haberi mesajini, hakli olarak sayfada göremiyorum.

Sen seni lakaplarla tanitanlara hakkini helal edebilirsin, bu sayfada onlarca insanlardan sana haklarini helal etmelerini nasil saglayacaksin? haklarini helal etsinler demekle hak helal olunuyormu?

Baba adlarinin yaninda mahalle-isim-soyisimle hizmetine devam edebilirsin anlayan anlar, anlamayan anlamaz, herkese herseyi acik bir sekilde anlatma mecburiyeti de yoktur , mesela kirazlik mahallesinden mehmet oglu mustafa Gencoglu yazsaydin ayni güzellikde herkesin anlayabilecegini zannediyorum.

Ben, senin degerli bir Hasan agabeyimiz olduguna inaniyorum,  Hernekadar Gülen köyünün her karis topraginda hatiran olsada, sen of`lu, Gülenköy Dernekpazari(Caykara) nindir, baska bir köyün insanlarini lakaplarla tanitmaya calismanin da farkli olumsuzluklari olabilir diye düsünüyorum.

Benim sana sordugum soruyu agabeyim bilseydi sana bu soruyu yöneltmezdim, yaptigin yakistirmalar tespitte hata olusturdu gibi geldi bana, bizim ailece kimseyle "dalga gecmek" gibi bir lüksümüz olmadi, olmazda,  Rahmetli anamin söyledigine göre Mart`in dokuzunda dokuz karis kar yagdigi gün dogdum, cok kar yagip yollar-cesmeler kapandigindan kar`i eriterek suya dönüstürdüler ve benim ilk bakimlarimi yaptilar, bu tarihi benim mahallem yeni cami mahallesinden Rahmetli Hasan dayinin oglu Akif Düzenli agabeye sordum bana bir yil? söyledi, seni de bu tarih konularinda ilgili ve bilgili görünce sanada sormak istedim sende ayni tarihi-yili söyleseydin dogum yilimin saglamasi yapilmis olacakti, yinede biliyorsan sorumun cevabini bekliyorum.

Bu güzel faideli tarihi bilgilendirmelerinin devamini bekliyorum ve zihnine saglik diyorum.

Bursa`daki degerli sizlere ve tüm köylülerime selam ve sevgilerimle.

Servet Isildar

"Dogruya dogru"

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman

“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• Aktif Visirli
  • *
Servet Başkan anlaşılan sen bu lakap işine iyice taktın senden başka rahatsız olan var ise yayınları durdururum benim gülen köylü arkadaşlarıma gülen köylü insanlara saygısızlık anlamında hic bir yazım olmadı olamazda ben senden daha fazla gülen köylüyüm sen cocukken  babanla almanyaya gittin ben 17 yaşında köyden ayrıldım benden en az 5 yıl sen daha az köyde durmuşsundur. buvesile ile köyümüzle ilgili gecmiş tarihli ölüm evlenme yangın kaza haberleri herkeste olmayabilir düşüncesiyle bunları yayınlıyorum ve olumsuzda hic bir mesaj almadım saolsun gülen köylü benim nedemek ve ne yapmak istediimi anladı zannediyorum. benkimseyi kücümsemek ve yermek veya incitmek gibi bir maksatım yok haddimede deyil islamın şartı 5 tir  altıncısı haddini bilmektir sen rahat ol başkan ben haddimi bilirim.sanki senin yazilarından şunu anladım benim kamuoyu oluşturduumu ve ileriye doğru başkanlığa (almanyadan) aday olurumda senn başına bela olurum gibi bir düşünce olabilirmi laf aramızda)) ben cok oldu hem dernekciliği hem siyaseti bırakalı onuniçin endişen olmasın ama bursada gülen köylüler derneğini kurabilirim arzu edersen tabi 3 başkanımızında onayını almak şartıyla . sayfada haklı olarak yayınlanmadıını beyan etmişsin moteratör onları makul olması gereken sayfaya aktarıyor bende bazan bulamıyorum neti çok iyi kullann birisi deyilim arzu edersen moteratör sana link versin hebsi mevcuttur onun için müsterih ol yinede yapmış olduum bu olumsuzluklarla şahsını üzmüş isem kusura bakma sende hakkın helal et almanyaya selamlar.
Hasan Aydin

• Süper Moderatör
  • *
Degerli Hasan agabeyim, lakaba siddetle karsi olan bir kardesin olarak,senin iyi niyetinden süphem yok, sahsen beni üzdügün bir durumda yok, üzüldügüm taraf, malesef aile ici komsuya haset-bakis anlayisindan kaynaklanan,  Üniversiteli genclerimizin büyük cogunlugu dahil, hala  insanlarin birbirlerine beyler, agabeyler, amcalar, dayilar, haci dayilar, Hocam`lar seklindeki güzelliklerle yaklasamamis olmalari.

insanlarimizin kalblerindeki kirli hasetlerini asip, insana insan gibi yaklasmasini bu "bilgi caginda" yakalayalim- basaralim ve hepberaber  "bir adim ileri" gidelim istiyorum. Varsa, hakkim sana helal olsun.

Yinede O "makul sayfa" yi bilmek isterim?

Bursa`daki Sizlere, tüm Aydin Ailesine selam ve sevgilerimi yollar, saglik ve mutluluk dolu hayirli günler dilerim.

Servet Isildar

"Dogruya dogru"

HACISERIFOGLU-

• Aktif Visirli
  • *
Saygı değer Gülen Köylüler yine bir eski trafik kazası Hamdi'nin Ali'nin çocuğuna araba carptı  11.08.1961 de saat 11.30 da vefat etti rahmetüllahi ğaleyh.

Arşivleri yakında kapadacam birleşmiş milletler bile actıramaz.  benim gencliğimin en güzel yıllarımın gectiği yer Gülen Köyüdür ilkokulu orada bitirdim Kur'an-Kursuna orada başladım dördüncü cüzün başı felemmafeselatalütü ezberleyemedim bir günde Karamolla fena canımı yaktı ordan kactım yaragarda devam ettim ben geceleri rüyamda heb ifteriyonu görürüm. cümle gülen köyüne selamlarımla.
Hasan Aydin

• Aktif Visirli
  • *
Değerli Gülen Köylüler bu gün yine bir eski ölüm haberi var Seyyideoğlu Yunus'un eşi Hanuka Hala tarih 22-12-1961 Cuma günü vefat etti. Rahmetüllahi ğaleyh.
Hasan Aydin

Facebook Yorumları

Twittear