DERNEK TOPLANTILARINA KATILALIM - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: DERNEK TOPLANTILARINA KATILALIM  (Okunma sayısı 2792 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Mustafa Genç
  • Aktif Visirli
  • *
  • 22 Mesajı Toplam
    24 Kere Beğenildi
  • GSM: 05364771761
evet sayın koylulerım istanbulda acılan dernegimize koylulerımızın ilgisi cok az bunun sebebi bilinmemektedir.aylık toplantılarımıza katılımın en yuksek duzeyde olmasını arzu ederız.gelın hep bırlıkte dernegımıze sahıp cıkalım. MUSTAFA GENC

mustafa genç

• Yavuz BİBER
  • Süper Moderatör
  • *
  • BENİ KÖYÜMÜN YAĞMURLARINDA YIKASINLAR...
  • 46 Mesajı Toplam
    75 Kere Beğenildi
    • ELİFİM ALIŞVERİŞ MERKEZİ
  • GSM: 0536 324 90 35
  • Kan Grubu: Seçmediniz
Mustafa kardeşim; vakıf ve dernek işleri gönül işidir.İnsanları oraya rica etmekle,arzu etmekle veya zorlamayla getirmek imkansız denecek kadar azdır.Haaa..! ne yapmamız lazım diyosan bu konu derneğin yönetim birimi olan sosyal işlerin konusudur.Bu işden sorumlu arkadaşlarımız,köylüleri derneğe ısındıracak,gelmesini sağlayacak proğramlar ve organizasyonlar düşünmeli,ve bu proğramları sadece düşünme pozisyonunda bırakmayıp,en azından amatörce bile olsa uygulama safhasına geçirmeli.Ayrıca derneğe hiç gelmeyenler araştırılıp,sebepleriyle beraber sorunun çözülmesi için gerekli çalışmalar yapılmalı.Öyle bir pozisyona gelmeliki,bir gün derneğe uğramayan kardeşimiz,acaba ben ne faaliyet kaçırdım diye üzülmeli,ertesi gün uğramak için heyecan duymalı. Aylık toplantıların haricinde,haftalık bir muhabbet günü oluşturmak kanımca faydalı olacaktır.Bu derneğin kurulumunda bir çok amaç vardı ama bunların en büyüğü hanımlarımızın ve çocuklarımızın kaynaşması tanışması idi.Maalesef dernek toplantılarına sürekli gelip,daha çocuğunu bir kere olsun
derneğe getirip tanıştırmayan köylülerimiz mevcut.Bir an evvel hanımlar için aylık toplantı günü oluşturulmalı.Hanımlarımız sosyal noktalarda beylerden daha aktif olduğunu düşünenlerdenim,onun için onları bu faaliyetlerden mahrum bırakmamalı.Şimdi istiyoruz ki;derneğimiz sürekli ziyaret edilsin.
Peki okey ve masa tenisi oynamasını bilmeyen kardeşimizin derneğe geliş sebebi ne olabilir..?Ben söyleyeyim...Eğer muhabbet edecek bir kaç kişi bulursa muhabbet etmek.Ya oda yoksa..?O zaman bir kaç eksiğimizden bahsedelim.Derneğimizin açılış gününe yetiştireceğimiz kütüphanemiz maalesef
daha meydanda yok.Belkide yapımını üstlenen kardeşimizin maddi durumu sıkıntılıdır.Derneğimiz bu kütüphaneyi yaptırmalıdır.O kardeşimizde durumu düzelince derneğin başka bir eksiğini üstlenebilir.
Bilgisayar ve internet ağı en kısa zamanda kurulmalı.Ödenek yoksa taksitli alınmalı.Derneğimize hibe edilen masa tenisi oyunu kesinlikle paralı olmamalı.Herkes evinden köyümüzü hatırlatacak herhangi birşey getirip duvarlar süslenmeli ki;derneğe gelen kişi köyünden bir parça bulsun orda.Birde şu var Mustafa kardeşim; derneğe küskün demiyorum...mualif köylülerimizin niyetlerinin ne olduğu öğrenilmeli,kazanmak için gerekli üst düzey çalışılma yapılmalı.
Bu çalışmalara olumsuz yaklaşan köylülerimizi dışlamada kararsız kalınmamalı.Tüm köylüler olarak boykot edilmeli,hiç bir faaliyetine katılmamalı.Yönetim olumlu ve yapıcı görüşlere açık olmalı bunları değerlendirip,gerekli çalışmaları yapmalı,olumsuz ve yapıcı olmayan görüşleride dinlemeli kırmadan,
üzmeden,sabırla karşılamalı ve yönetim bu kardeşlerimize en güzel cevabı vermelidir.A...E...O...

desen 49

• Aktif Visirli
  • *
  • DEVLET MİLLET EBED MÜDDET - KUTLU MİLLET
  • 40 Mesajı Toplam
    47 Kere Beğenildi
  • GSM: 05337352022
DERNEK TOPLANTILARINA KATILALIM
« Yanıtla #2: 02 Aralık 2007 - 14:12 »
  • Yayınlama
  • valla aynen öylede bir takım sıkıntılar var bana göre bu sıkıntıları aşmak gerekiyor bunları bilahare konuşmak değerlendirmek gerekiyor.
    vesselam.

• P h o e n i X
    • Aktif Visirli
    • *
    • Quae nocent docent!...
    • 184 Mesajı Toplam
      253 Kere Beğenildi
    « Yanıtla #3: 03 Aralık 2007 - 14:28 »
  • Yayınlama
  • Aylık toplantılara katılanlara küçük bir sertifika, teşekkür belgesi de verilebilir.Ayrıca kütüphaneye için kitap konusunda yardımcı olabilirim. Muvaffakiyetler dilerim..Selem ve dua ile

You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
    ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Mehmet Ziya BİBER
    • Aktif Visirli
    • *
    • 27 Mesajı Toplam
      46 Kere Beğenildi
    « Yanıtla #4: 03 Aralık 2007 - 23:36 »
  • Yayınlama
  • Duyarlılığınız için teşekkürler.

• P h o e n i X
    • Aktif Visirli
    • *
    • Quae nocent docent!...
    • 184 Mesajı Toplam
      253 Kere Beğenildi
    « Yanıtla #5: 04 Aralık 2007 - 00:24 »
  • Yayınlama
  • RİCA EDERİM. ÇORBADA BİZİM DE TUZUMUZ BULUNSUN..

You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
    ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

Facebook Yorumları

Twittear