ALLAH SİZİ KAHRETSİN... - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: ALLAH SİZİ KAHRETSİN...  (Okunma sayısı 3089 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 • Yaa Sabır...
 • Administrator
 • *
 • İleti: 3.138
 • Cinsiyet: Bay
  • Gülen Köyü Web Sitesi
 • GSM: 0535 481 76 24
ALLAH SİZİ KAHRETSİN...
« Topic Start: 30 Haziran 2012 - 09:18 »
 • Yayınlama
 • Yazar:
  Yüksel YAŞAR
  Tarih:
  26 Haziran 2012
  E-Mail:
  yukselyasar61@hotmail.com
  Kaynak:
  www.ofhavadis.com

       ALLAH SİZİ KAHRETSİN...

        Hakkâri Yüksekova Yeşiltaş Karakoluna teröristlerce yapılan hain saldırı sonucu 8 askerimiz şehit düştü. Yıllardır süregelen acılara bir yenisi daha eklendi. 8 ocağa daha acı düştü. 9 aylık bebeler babasız kaldı.
   
  Yine birkaç gün önce İstanbul’un göbeğinde yemeğini yerken bir polis memuru hainler tarafından öldürüldü. Onun da küçücük bebeği babalar gününde babasız kalmıştı.
   
  Kimisinin düğün davetiyesi dahi basılmıştı. Hepsinin birer hayali vardı. Hepsinin birer ideali vardı. Ama hepsi yarım kaldı. Hayatlarının baharında aramızdan ayrıldılar.
   
  Ne mutlu onlara ki vatan uğruna canlarını veren şühedanın arasında yerlerini aldılar. Elbette acı bir olay. Elbette Şehitlik en yüce mertebe insanoğlu için. Ama geride bırakılan gözü yaşlılar o acıları her gün yaşayacaklar.
   
  Bizler bir gün, bilemediniz 3-5 gün üzüleceğiz. Sonra hepsini unutacağız. Ama onlar bu acıları; sevdiklerinin, canlarının birer parçalarının eksikliğini ömür boyu yaşayacaklar.
   
  Şehitlerimize Yüce Mevla’dan Rahmet diliyorum. Ailelerine de sabırlar diliyorum.
   
  Bu terör belası yıllardır devam ediyor. Her olayın ardından olduğu gibi birileri ekranlara çıkıp ahkâm kesmeye devam ediyor. Birileri “pekeke de silah bıraksın, devlet de silah bıraksın” diyerek timsah gözyaşı bile becerip dökemezken birileri sırf siyaset olsun diye konuşmaya devam ediyor. Kimisi de twitter’den şehitlerden birinin yakın akrabası olduğunu yazıyor utanmadan.
   
  Bütün bunlar yetmemiş gibi bazıları da oturduğu yerden yazıp çiziyor. 30 kişiyi gören heronlar 300 kişiyi nasıl görmedi zırvalamalarıyla Uludere’de kaçakçılık yaparken öldürülen kişiler üzerinden siyaset yapıyor.
   
  En üzüldüğüm şey de hayatta haberlerine değer vermeyen bazı yerel sitelerimiz, terör taşeronlarının bu tarz teröristlere destek veren haberlerini sitelerine taşımalarıdır.
   
  Aralık Ayı’nda Şırnak Uludere’de yaşanan olayı çok kolay unuttuk. Kısaca hatırlatmak gerekir belki. Hani kaçakçılık yaparken 30 kişi öldürülmüştü ya. Hani ortalık ayağa kalktı. Devlet vatandaşlarını öldürdü diye. İşte o zaman bu haberler yapılarak devlet, “yukarı tükürse bıyık, aşağı tükürse sakal” pozisyonuna düşürüldü.
   
  Hatırlayın daha geçenlerde Kayseri Pınarbaşı’nda bomba yüklü araç Polis Karakolunu hedef almıştı. Neden ateş edilemedi o araca. İşte bu haberler yüzünden. Samsun’da daha önce bir olay yaşanmıştı. Askerin dur ihtarına uymayan iki kardeşe ateş açılmıştı. Elbette masum olan vatandaşların ölmesi hepimizi üzüyor. Ama kimse kusura bakmasın. O kişiler öldürüldüğünde “masum köylü” oluyorlar, öldürülemediğinde de ortalık kan gölüne dönüyor. Sonra bir masum asker, ya da bir masum Polis öldüğünde feryadı basıyoruz.
   
  30 kişinin kaçakçılık yaparken öldürülmesini günlerce konuştuk. O zaman yazmadım ama her ortamda dile getirdim. O insanlar Pazar yerinde, şehrin göbeğinde, gündüz vakti ölmediler. Gecenin bir vaktinde, pekekenin yol güzergahında öldürüldüler. O nedenle burada devleti suçlayanlar kesinlikle art niyetliydi.
   
  İşte bugün yaşananlar da bundan farklı değildir. Hainler yalıtımlı şemsiyelerle günlerce malzeme taşımışlar sınıra. Belki de fark edildikleri halde “kaçakçıdırlar” diye ses çıkartılmadı onlara. İşte netice ortada…
   
  Bu acı hepimizin acısı. Bu acının dinmesi lazım… Bu acının dinmesi için herkese görev düşüyor. Bu acı bir gün bizim kapımızı da çalacak. Acı sadece düştüğü yeri yakmıyor. Ama düştüğü yer daha çok yanıyor. O nedenle kimse bu işe parti gözüyle bakmasın. Kimse bu işe siyasetle yaklaşmasın. Bu bir öç alma meselesi de olmamalıdır. Eminim ki 300 pekekeli orada öldürülseydi dünya ayağa kalkacaktı ve biz devlet olarak belki de zor duruma düşecektik.
   
  TV yorumcularından bahsetmiştim. Bir tanesinin ifadesi çok açıktı. “İngiltere yıllar önce 6 katlı bir bina tahsis etmemiş miydi bunlara” dedi. Yani dağdaki cahiller değildir sorun. Sorun bunların kaynaklarıdır.
   
  O nedenle akıllıca hareket edip, birlikte hareket edip anaların ağlamaması lazım… Çocukları 6 aylıkken babasız kalmasın… Eşler daha düğün davetiyesinde dul kalmasın…


  Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

  • Mustafa Genç
  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 252
  • Cinsiyet: Bay
  • GSM: 05364771761
  ALLAH SİZİ KAHRETSİN...
  « Yanıtla #1: 30 Haziran 2012 - 13:01 »
 • Yayınlama
 • agzınıza saglık gercekten cok güzel ifade etmişsiniz
  mustafa genç


   


  Facebook Yorumları

           
  Twittear