ARADAKİ FARK - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: ARADAKİ FARK  (Okunma sayısı 1534 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Aktif Visirli
  • *
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
ARADAKİ FARK
« Topic Start: 16 Ekim 2012 - 08:06 »
  • Yayınlama
  • KIZ : Nerelisin ?
    ERKEK : Trabzon ya sen ? ... ...
    KIZ : İstanbuL . . .
    ERKEK : Hmm ne güzel .
    KIZ : Tabikide güzel İstanbul'un yanına yakLaşamaz bile Trabzon...
    ERKEK : Hadi ya Anlatsana şehrini bizde biLeLim !
    KIZ : Çok geniş sokakları güzel güzel binaları zengin buranın görgülü insanları koskoca sahil manzaralı şehir aşkı İstanbul burda herkes fiyakalı kısa ve öz ayrıca çoğu şarkılar İstanbulu anlatır şekerim Peki ya senin şehrin?
    ERKEK : Dardır sokakları, serseridir bu şehrin çocukları Trabzon kardeşliktir bize gidelimdir, bizde yiyelimdir, bizde kalalımdır... Bende para var oğlum sen geldir.. Beraber dayak yiyip kahkahalarla seneler boyu hatırlamaktır... Sevgidir Trabzon... , İstanbullu gibi denizini boğazını değil sebepsiz yere seversin Trabzonu. Tıpkı anneni sever gibi karşılık beklemeden... Annelerin oğullarını gönderirken "dikkatli ol oğlum" değilde, "kimseye bulaşma oğlum" dediği yerdir Trabzon.. "Yanında kız arkadaşı var boşver"dir Trabzon.. İçindeki Anadolu hamurunu kaybetmeyen tek BÜYÜK şehirdir... İşte bu yüzdendir ki; sizin orada dost dediklerinize, biz Trabzon'da boş deriz... Çoğu şarkı İstanbul'u anlatır . . . Çünkü ; Trabzon anlatılmaz sadece yaşanır .

Alıntı....

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

• Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
      • Marankoz
    • GSM: 0536 553 63 59
    ARADAKİ FARK
    « Yanıtla #1: 16 Ekim 2012 - 13:56 »
  • Yayınlama
  • tabzon yaşanırda istanbul bıraksa engel olmasa  gitme kal  benimsin benim ol demese.tevordan dordom yükü ile cayır taşırsan sırtında on km yolda.kavuran güneşin kızgınlığında kurutuğun ot yükünü.alnınınn terini baş barmağınlaişaret barmağını U şeklinde yaparak silersin
    sevehodan otun yadağini alıpkesip yükünü kurarsın likonbis ederek bir yerden başka biryere Yorkun arkın akşamın karanliğinda evdesin işde .ahırda beş baş sığır.Uste cocuklar ana ben acoldum sesleriduyduğunda .Yaşanır işde opzaman trabzon
     altında özel araba biknik usülü sabah kahvaldısını saat  on onbirlerde yedim de ağır kaçtı kıvirmalarlamanzarayı seyretmek.Bunları heryerde işlersin tefderine. Cocukluğunun hatirlaybildiğin  ilk şeyo şeyden sonra ggelen maçera yaşanır nemlı yanaklarındangöz yaşı doktüğün dür Trabzonu yaşamak
    sevdimde sevmedi sevduğum beni
    uğruna tükettim ben bu bedeni
    anlamadım ardındaki nedeni
    boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
    cekip gider bu sevene yük deyil
    sevip sevip ayrılığı seçenler
    çeker gider buda ona ilk deyil

Facebook Yorumları

Twittear