HAYAT ve BİZ... - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: HAYAT ve BİZ...  (Okunma sayısı 1679 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 250
 • Cinsiyet: Bayan
HAYAT ve BİZ...
« Topic Start: 30 Ekim 2012 - 00:10 »
 • Yayınlama
 • hayat ve biz...

  Hayat bir çıngıraklı yılan değil ki kötüye gitmeden önce haber versin. Bak hazır ol kötüye doğru gideceğim demiyor. Alıp başını kötüye gidiyor canı çekince. Haber vermediği için de bir anda akrep gibi sokuveriyor ya da gecenin bir ortasında vampir yarasa gibi ısırıyor.

  Böyle günlerde hayat çekilmez. Fransızca fiil çekimleri kadar zordur. Ağır gelir hayat, bir fil gibi, fil çekimi gibi, fili fil mezarlığına çekmek kadar zordur hayat. Böyle durumlarda ruh masajı yapmak gerekiyor. Belki güzel bir tatil, doğa, yeni bir hobi gibi. Ruhumuz bayram etmeli. Ruhumuza hafif bir fondöten sürmeli. Kışlık domates salçası hazırlar gibi kışlık ruh da hazırlamalı.Böylece soğuklara Süperfresh girmek olanaklı olur. Kurutulmuş ruh yerine hiç olmazsa bir süre ruhumuz donar. Sonra erimekte olan ruhumuzu bir süre dinlendirip marine edersek kışa tam hazır olur. Strese dayanıklı esnek ruhlar. Stres ise kötü bir şey değil. Bizi başarıya götürür. Hayatın CEO’su olmak öyle kolay değil. Yaşam Koçu olmak için bile önce koç olabilmek gerekiyor, yoksa hayat kuzusu olarak kalıyorsun.

  Belki de hayatla çok dürüst bir ilişki kurmak lazım. Apaçık ilişki. Hayatla fısıltı halinde konuşmamalı. Açık ve yüksek sesle konuşursak hayatın bizi duyma olasılığı var. Cızırtılı plak gibi dönüp dönüp ötersek bizi duyması, duysa da anlaması zor Olur ya bazen hayata karşı diyete gireriz. Hayatı az yeriz, biraz uzak dururuz yaşamaktan. O günlerde de hayat inadına, ALLAH aşkına bir lokma daha al der bize. Hep böyle her şey terstir. Biz az yaşamak isterken önümüze çok fırsat çıkar, görmeyiz, sonra biz hayatla senkron oluruz, ama önümüze hiçbir şey çıkmaz. Hayatı yönetemediğimize göre bari iyi oynasak...

  alıntı...
   


  Facebook Yorumları

           
  Twittear