KERMESİMİZ VAR DOSTLAR... - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: KERMESİMİZ VAR DOSTLAR...  (Okunma sayısı 33963 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 • Moderatör
 • *
 • İleti: 833
 • Cinsiyet: Bay
  • AKSPOR LTD. ŞTİ.
 • GSM: 0533 727 22 60
KERMESİMİZ VAR DOSTLAR...
« Yanıtla #20: 20 Mart 2013 - 10:36 »
İşte birliktelik, işte dayanışma...
İşte azim, işte inanç...
İşte iman, işte özveri...
İşte duyarlılık, İşte kardeşlik...
İşte vefa, işte kaynaşma…
VE İŞTE KÖYÜM, İŞTE KÖYLÜM...

Teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum, alkışlıyorum, gurur duyuyorum… Trabzon’daki kermes komitesinin yapmış olduğu güzel çalışmasından dolayı herkesi yürekten kutluyorum, ALLAH onlardan razı olsun, temennimiz tüm köylülerimizin de bu duyarlılığı göstermesi, unutmayalım bizler büyük bir aileyiz, Bu güzel organizasyona emeği geçen, başta;

     D.ALİ DÜZENLİ ağabimize
     ÖMER DENİZ hocamıza (zahameya imamı)
     YAVUZ GÜNEY kardeşimize
     OSMAN DÜZENLİ kardeşimize
     RECEP ALİ DÜZENLİ hocamıza
     Ve İSMAİL DÜZENLİ kardeşimize bir kez daha sonsuz teşekkür ediyoruz, ayrıca bu güzel organizasyona inanıp ürün veren tüm esnaf kardeşlerimize teşekkür ediyoruz ve onlardan da ALLAH razı olsun.

Saygı sevgi hürmet ve muhabbetlerimle...
BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

 • GÜLENDER
 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 51
 • Cinsiyet: Bay
  • Gülen Köyü
 • GSM: 0212 677 53 61
KERMESE DESTEK ZİYARETLERİ
« Yanıtla #21: 21 Mart 2013 - 08:24 »
Gülender yönetim kurulu olarak, Ak Parti Güngören İlçe Bşk. Sn. Ercüment SEVER’i makamında ziyaret ettik. Geçtiğimiz günlerde Ulaştırma Bkn. Yrd. hemşehrimiz Sn. Yahya BAŞ ve ekibi ile birlikte Dernekpazarı ilçemizi ve köylülerimizi ziyaret eden Ercüment bey; ilçemizde bulunduğu zaman içinde köylülerimizin misafirperverliğine ve ilçemizin doğasına hayran kaldığını belirtti.  Dernek başkanımız Ahmet AKTÜRK, Yönetim kurulu üyelerimiz Erkan YAZICI, Naci SAY, Şenol AKTÜRK ile birlikte derneğimizin Kadın Kolları Bşk. Ebru ÇOBANOĞLU'nun da bulunduğu ziyarette; Ercüment beyin ikramları ile beraber Karadeniz’in doğasını, Trabzon şehrimizi,  insanlarımızı hayranlıkla anlatması bizleri oldukça memnun etti. Kermesimiz içinde bizlere destek sözü veren Ercüment beyi yöresel yemeklerimizden ikram etmek için belirlenecek bir günde dernek merkezimize davet ettik. Bizlere gösterdiği yakın ilgiden dolayı tüm köylülerimiz adına kendisine çok teşekkür ederiz.

G Ü L E N D E R    Y Ö N E T İ M
    • Süper Moderatör
 • *
 • İleti: 633
 • Cinsiyet: Bay
KERMESİMİZ VAR DOSTLAR...
« Yanıtla #22: 21 Mart 2013 - 09:09 »
Sizleri tebrik ediyorum. Hayrınız hayırlı olsun.Ayaklarınız dert görmesin. Cebiniz çıl çil altın dolsun. Komşusu, dostu, arkadaşı velhasıl din kardeşinin menfaatine atılan her adımda alınacak sevabın miktarını bilen bu kardeşlerimizin azimlerinin bitmemesi ümidiyle herkese selam ve sevgilerimi sunarım.

 • *** asi_kar ***
 • Süper Moderatör
 • *
 • İleti: 706
 • Cinsiyet: Bayan
 • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
  • antoloji
KERMESİMİZ VAR DOSTLAR...
« Yanıtla #23: 21 Mart 2013 - 14:55 »
      Ahmet hocam, bizler bu hayr köprüsünde sizler yanımızda dik durduğunuz müddetçe ve bize yürekten destek olarak bizimle adım attığınız sürece daha bir şevkle ve daha bir  gururla çalışıp İstanbul'da bayrağı taşıyoruz. İnanın bir kişi dahi olamasa bu köprü sarsılırdı..          Bursa Orhangazi çalışmalarına hızla başladı ve bizi çok umutlandırdı. Orda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.               
"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

 • GÜLENDER
 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 51
 • Cinsiyet: Bay
  • Gülen Köyü
 • GSM: 0212 677 53 61
KERMESİMİZ VAR DOSTLAR...
« Yanıtla #24: 21 Mart 2013 - 18:11 »
Güngören İlçe Emniyet Müdürümüz Sn. Ömer AKTAŞ'a yakın ilgi, alaka ve hoş sohbetinden dolayı teşekkür ediyor, görevinde başarılar diliyoruz. Konuştuğumuz konular arasında Güngören'in güvenliği için atılan adımların yanısıra MALATYA-TRABZON insanı arasındaki dostani ilişkiler vardı...

İstanbul'daki Trabzon Dernekpazarı Gülen Köyü Sosyal ve Yardımlaşma derneği olarak protokol ziyaretlerimiz devam ediyor. Güngören İlçe Emniyet Müdürümüz Sn. Ömer Burak AKTAŞ'ı makamında GÜLENDER Yönetimi olarak Başkan Ahmet AKTÜRK önderliğinde ziyaret ettik. Kendisi Malatyalı olan müdürümüz özellikle Trabzon insanıyla Malatya insanı arasındaki dostani ilişkilerden ve güçlü bağlardan bahsetti...


 • P h o e n i X
 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 3.158
 • Cinsiyet: Bayan
 • Quae nocent docent!...
KERMESİMİZ VAR DOSTLAR...
« Yanıtla #25: 25 Mart 2013 - 07:05 »
Hasan, Mimarlık Fakültesinin merdivenlerini ağır ağır inerken, bir yandan bir an önce yurda gidip, akşam yemeğine yetişmek istiyordu, bir yandan da ödev çizimleri için rapido kalemleri nasıl alabileceğini düşünüyordu. Bu ödev onun için hayati değer taşıyordu. Zamanında teslim edemezse, mezuniyeti seneye kalacaktı. Bu da zaten üç aydan üç aya emekli maaşıyla üç kardeşine birden yetiş(e)meye(n) çalışan babacığının omuzlarına fazladan yük bindirmek demekti.. Bu kalemleri almak için ne yapmalı, nerden bulmalı diye düşünürken, otobüs durağına geldi.. Bu saatte otobüs çok kalabalık olduğu için, o sıkışıklıkta bileti çıkarmak zor olacağından, önceden hazırlmak en iyisiydi. Biletini çıkarmak için cüzdanını çıkardı ama nafile... Cüzdanı aradı, taradı, son bir umutla ara gözlere baktı ama yok , yok.. Bilet yok! Parası da yok! O sırada otobüs geldi.. Gözleri dolu dolu binemediği otobüsün arkasından baktı.. Çaresiz yürüyecekti yurda kadar. Ama bu en az bir saat demekti.. Ve bir saat akşam yemeğine yetişememesi demekti aynı zamanda..
Çaresiz soğuyan havada, elinde çizim çantası , yurda doğru yürümeye başladı.. Günün yorgunluğuna, bir de yürüyüş yorgunluğu eklendi..
        Yurda geldiğinde hemen odasına çıktı. Zaten akşam yemeğini de kaçırmıştı. Çaresiz aç yatacaktı. Vakit kaybetmeden abdest aldı, namazını kıldı.. Ellerini Gani-i Mutlak'a açtı.." Ey kimsesizlerin kimsesi, ey merhametlilerin en merhametlisi olan ALLAH'ım.. Halim sana ayan.. Şu çaresizliğimde en büyük çare  sendedir.. Sen beni senden başkasına muhtaç etme.. Sıkıntılarımı hayırla gider.. Mezun olmamı nasip eyle ki, babama daha fazla yük olmayayım.. Ona hayırlı bir evlat olayım.. Çalışıp, bir eli de ben olayım.. Rabbim, sen dualarımı kabul eyle".. Amin derken, bir yandan da gözlerindeki yaşları siliyordu.

      Doğrulup, seccadesini topladı.. yatağına uzandı.. Artık göz kapaklarını daha fazla tutamıyordu.. Bismillah deyip, ölümün küçük kardeşi olan uykuya kendini teslim etti..

Meryem hanım, gecenin ikisinde hala elindeki işi bitirmeye çalışıyordu. "Bunu yarınki Kermes'e yetiştirmem lazım, ALLAH'ım sen yardım et" dedi ve kalkıp mutfağa gitti. Kendine uykusunu kaçırması için bir kahve yaptı. Kahveyi içerken, masanın üstünde duran,kitaba bir göz attı. Rastgele açtığı bir sayfada, karşılaştığı cümle tüm uykusunu kaçırmıştı:

"... ALLAH'ın sevdiği iki hasletten biri cömertlik, diğeri ise maddi ve manevi fedakarlıktır. ALLAH'ın nefret duyduğu iki haslet ise, biri kötü ahlak, diğeri de cimriliktir. ALLAH, bir kulunun hayrını dilerse, onu insanların ihtiyaçlarını gidermede istihdam eder."


"Çoook şükür ALLAH'ım, benim de hayrımı dilediğin için sana şükürler olsun" diyerek, elinden kahve fincanını bıraktı ve işinin başına döndü.. Yaptığı iş zordu ama bu sözü okuduktan sonra; "ALLAH'ın rızası için göze alınamayacak, çekilmeyecek zorluk yoktur" diye düşünüyordu. Son bölümü de diktikten sonra, inanılmaz bir iç huzuruyla yerinden doğruldu. Tam bu esnada sabah ezanı okunuyordu. Örtüyü  özenle katlayıp, paketine koydu ve abdest almak için banyoya yöneldi. Kalbi "ALLAH rızası" için bir iş yapmanın heyecanıyla çarpıyordu. Namazdan sonra gözyaşlarıyla secdede dua ediyordu:

"ALLAH'ım ahirete nispeten bir zindan hükmünde olan şu dünyada beni de bir hayra vesile ettiğin için, benim de hayrımı-iyiliğimi dilediğin için sana yarattığın zerreler adedince şükürler olsun!"

Hasan, sabahın yedisinde kahvaltı anansuyla uyandı.. Hemen yemekhaneye indi.. Kahvaltıdan sonra, okula gitmek için tam yurttan çıkyordu ki, "Hasan, telefonun var" sesiyle geriye döndü. Yurt görevlisinin kendisine uzattığı telefonu aldı. Arayan babasıydı. Sesi çok heyecanlıydı. Halını-hatırını sorduktan sonra, babası "oğlum, az önce dernekten aradılar. Senin hesabına burs yatırmışlar. haberin olsun!" Hasan duyduklarına inanamıyordu.. Telefonu kapattıktan sonra, yurdun yanındaki bankamatike koşarak gitti. Hesabındaki parayı görünce, gözleri doldu. "Erkek adam ağlamaz" deselerde, o mutluluktan gözlerine hücum eden yaşlara engel olamıyordu.. "Çok şükür ALLAH'ım.. Sen hiç bir kulunu darda koymazsın. Senden yardım isteyen hiçkimseyi yardımsız bırakmazsın. ALLAH'ım her kimin katkısı var ise bu bursta, onlar nasıl benim sıkıntılarımı giderdilerse, sen de onların dünyada ve ahirette sıkıntılarını gider. Ahirette en zor zamanlarında sen onlara imdat eyle"...

..............................................
 Böyle bir duadan kim nasiplenmek istemez ki?

İbn Abbas r.a anlatır: Resulullah s.a.s’den şöyle buyurdular; “Farzları yerine getirdikten sonra, ALLAH’ın en çok sevdiği amel bir Müslümanı sevindirmektir.” (Münziri, er- Tergib vet-Terhib 3/394)

Bir hadis-i şerifte de Hz. Peygamber s.a.s şöyle buyuruyor; “Aziz ve Celil olan ALLAH katında amellerin en sevimlisi, bir Müslümanı sevindirmen veya bir sıkıntısını gidermen yahut sabrını taşıran bir kederini ortadan kaldırman, yahut da borcunu ödemendir.”

Hz. Peygamber s.a.s bir başka müjdesi şöyledir; ”ALLAH’ın en sevdiği kulu, diğer kullarının hayır ve iyiliğini en çok isteyendir.”

Bireyselleşmenin, yalnızlaşmanın kaçınılmaz ve popüler olduğu şu zamanda, şu hengâmda; "BİR olmanın, BİZ olmanın ifade ettiği değeri anlatacak kelime yoktur kanımca...

Herkes kabre yalnız girecektir, yalnız haşrolacaktır. Bu yalnızlıklarda en büyük dost ve arkadaş ise, bu dünyada yaptığımız iyilikler ve hasenatlar olacaktır. Rabbim bizi en zor günümzde yoldaşsız bırakmasın.

Ve hayırda tek parolamız:

"Hayırda israf yoktur, İsrafda da hayır yoktur"
(İmam-ı Azam) sözu olsun..
You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..


 
لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

 • *** asi_kar ***
 • Süper Moderatör
 • *
 • İleti: 706
 • Cinsiyet: Bayan
 • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
  • antoloji
KERMESİMİZ VAR DOSTLAR...
« Yanıtla #26: 11 Nisan 2013 - 12:24 »
Kermese yardımlar gelmeye devam ediyor.. Kermes yardımlarınızı dernek adresimize ulaştırabilir yada Yönetim Kurulumuzdan biriyle irtibata geçebilirsiniz. Bir dik = Biz olduk ..  Durmuyoruz  ve devam diyoruz.
"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "


 

         
Twittear