2013 - 2014 ÖĞRETİM YILI BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: 2013 - 2014 ÖĞRETİM YILI BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR  (Okunma sayısı 3878 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
  • 349 Mesajı Toplam
    550 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
    Biliyorsunuz  DERNEĞİMİZİN  AMAÇLARI arasında en önemli  hususlardan  birisi gençlerimizin eğitimi konusudur. Biz Gülen Köylüler dünümüze sahip çıktığımız kadar, yarınımıza da sahip çıkmayı ilke edinmiş insanlarız. Bu nedenle, gençlerimizin eğitimli olması, iş güç sahibi olması her açıdan önemli.

Olanaklarımız  ölçüsünde,  gençlerimize  yüksek öğretim ve üniversite düzeyindeki eğitimlerine katkıda bulunabilmek amacıyla  özellikle maddi imkanlar nedeniyle okuyamayan gençlerimize BURS VERMEYİ düşünüyoruz.

Bu düşüncemizin gerçekleşmesi için  öncelikle bir plan ve program çerçevesinde hareket ederek  projenin  maddi ve idari alt yapısını oluşturmamız gerekmektedir. Bu amaçla, verilecek bursları ve  burs  vereceğimiz öğrencilerimizi tespit etmemiz gerekmektedir.

2013 - 2014 Öğretim yılı burs başvuruları Eylül 2013 tarihinden itibaren başlamıştır. Son başvuru tarihi 30 EKİM'dir. Başvuru yapmak isteyenlerin aşağıdaki linkleri tıklayarak başvuru dilekçesinin ve başvuru formlarının çıktısı alınıp bilgilerin eksiksiz doldurularak istenilen belgelerle birlikte aşağıda vereceğimiz dernek adresine POSTA yoluyla gönderilmesi gerekmektedir. İstanbul ve çevresinde olanlar dosyaları elden de verebilir. Tüm öğrencilerimize duyurulur.

Öğrencilerimizden ricamız üniversiteyi kazanan ve devam eden öğrencilerimizin bu konu altında İsim, soy isim, baba adı, okulu ve bölümü bilgilerini mesaj olarak yazarsa herkeste bilgilenmiş olur.

İSTENENLER:                              

EK: 1         ÖĞRENCİ BAŞVURU FORMU ( 2 SAYFA , İLK SAYFA VESİKALIK FOTOĞRAFLI)

EK: 2         ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ *(Hazırlık ve 1. Sınıflar için Öğrenci Belgesi , diğer sınıflar için Öğrenci Belgesi ile Transkript belgesidir.)

EK: 3         ZİRAAT BANKASI 'NDA AÇILACAK HESABIN IBAN NUMARASI

EK: 4         GÜLEN KÖYÜ NÜFÜSÜNA KAYITLI OLMASI (Nüfus Cüzdanı Fotokobisi...)

EK: 5         İKAMETGAH İLMUHABERİ (Nüfus Müdürlüklerinden Alınacak...)

KİMLER BURSLARDAN FAYDALANACAK

1) Köyümüz Nüfusuna kayıtlı olması şart.
2) Dört Yıllık Üniversite Öğrencisi olacak. (İki yıllık ve gece öğrenim görenler faydalanamayacaktır.)
3) İki yıllık okullardan mezun olup 4 yıllık okulların 3. Sınıfına dikey geçiş yoluyla ara vermeden kayıt yaptıran öğrencilere (intibat veya hazırlık sınıfında burs verilmez)
4) Öncelikli olarak burslar şehit veya gazi çocuğu, anne ve babası her ikisi de ölü olanlar veya anne babası ayrılmış olanlara.
5) Yüksek lisans doktora veya master öğrencilerine (hazırlık sınıfındaki öğrencilere burs verilmez).
6) Vakıf üniversitesi öğrencilerine,
7) ÖSS sonucunda sayısal, sözel, eşit ağırlık ve yabancı dil dallarında ilk 100’e giren öğrencilere.
8) Ülke adına müsabakalara katılan milli olmuş amatör sporcu olan. Öğrencilere.
9) Ailesinin maddi durumu yetersiz ise (Ailesinin maddi durumu yeterli olup da Ailesi Derneğimize ayrıca en az 2 öğrencinin bursunu karşılıyor ise).

Burs için müracaat eden öğrencilerin verdiği bilgiler ve belgeler puanlamaya tabii tutulur en üst puandan aşağıya doğru sıralanır ve kontenjan sayısınca öğrenciye burs verilir.

Ayrıca Köyümüz Kuran kursunda okuyan tüm öğrencilere ayrım yapılmaksızın kalan bütçeden harçlık anlamında burs süresince her ay bir bedel verilecektir.

ÖNEMLİ NOTLAR:

1) Burs başvuruları Eylül 2013 - 30 Ekim tarihleri arasında alınacaktır. Müracaat evraklarının  en geç 25 Ekim tarihinde dernek yönetiminde olması gerekmektedir. Eksik ve yanlış evraklı başvurular değerlendirmeye girmez.   

2) Burs almaya hak kazanan öğrencilerin her yıl 25 ekim tarihine kadar bir üst sınıfın öğrenci belgesi ile transkript belgelerini derneğimize göndermeleri gerekmektedir. Aksi takdirde bursları kesilir.      

3) Belgeler katlanıp kırıştılmadan A4 boyutunda dosyalara konularak posta yoluyla gönderilecektir.

4) Belgeleri eksik olan başvuru formları değerlendirilmeyecektir.               

5) Adres aşağıdadır. İstanbul'da olanlar derneğimize gelerek dosyaları elden ulaştırabilirler.

POSTA ADRESİ:

İstanbul'daki Gülen Köylüleri Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği
Haznedar Mah. Kınalı Cad. Seyran Sok. No:2 kat :4 Güngören / İstanbul

GÜLENDER YÖNETİMİ      

Sormak istediklerinizi Burs konusunda görevli ve Başkan olan Ahmet Aktürk'e danışabilirsiniz.
 Telefon irtibat : 0 533 727 22 60

Başvuru dilekçesini ve formları Buradan indirip doldurabilirsiniz...

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Aktif Visirli
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
cok cok güzel bir yardımlaşma örneği gösderen gülen der yönedim kurulunaa teşekkür ederim gencleri sevindirecek güzel bir  başarı gösdermiş oldular düm yönedim kurulu üyelerini saygıyla selamlıyorum başarılarının devamını diliyorum

Facebook Yorumları

Twittear