"KADİM-ÇELİŞKİ" - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: "KADİM-ÇELİŞKİ"  (Okunma sayısı 4722 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 • Süper Moderatör
 • *
 • İleti: 678
 • Cinsiyet: Bay
"KADİM-ÇELİŞKİ"
« Topic Start: 07 Ocak 2015 - 15:36 »
     SERVET IŞILDAR
     servetisildar@msn.com
     07 Ocak 2015 Çarşamba

     "KADİM-ÇELİŞKİ"     

     Bugün Gazete de bir haber okuyorum, İçkili sofrada yemek duası okuyan birilerine, Sayın Diyanet isleri başkanımız tepki gösteriyor, aslında hakli. Bir başka gazete haberinde de, sayın başbakanımız açıklıyor, Türkiye de yasayan bir gurup azınlık için Kadim-kilisesi yapılacağını! Ülkede o kadar az kilise var ki! O kadar çok da gayri Müslim var ki, büyük ihtiyaç, sayın başbakan bu ihtiyacı karşılamayı büyük basarî görüyor ve 1,5 milyon $ i gözden çıkarıyor!

İçki içilen bir sofradaki duayı eleştiren, tepki gösteren Sayın Diyanet isleri başkanımız, acaba şaraptan başka içecek tanımayan bir azınlık gurubuna yeni bir kilise yapılmasını nasıl tarif edecek?

Müslümanın sofrasında zaten içki olmaması gerekir, bir yanlışlık olmuş ve dua yapılmış, yanlışı anlayan Müslümanlar yanlışlarından bir gün vazgeçebilir, amma bu “köklü” yanlışı yapan ülkemizin yöneticileri yaptıkları bu yanlışın farkına vardıklarında düzeltilmesi nice olur?

Ve sayın başbakanımız övünüyor! Cumhuriyet devrinin ilk temelden yeni yapılmış kadim kilisesi olacak, çok büyük başarı ve hizmet!

Kadim! Kilise yapmak veya cumhuriyetle birlikte ihanetlerinin bedeli olarak kamulaştırılan mülklerin geri verilmesi gibi ileride büyük sıkıntılar doğuracak yanlışlara devletimizin-yönetenlerimizin karışmaması, bu gibi sıkıntılı durumları konu dahi yapmaması daha doğru olur diye düşünüyorum.

Bu gibi azınlık kuruluşlarında ne gibi iyi-insani beraber yaşanabilir değişiklikler oldu? “Kin Kapısı” hala kapalı tutuluyor olması, kinlerinin, sinsi planlarının hala devam ediyor olmasının kesin delilidir!

İhanet Devletlerin ülkemizdeki vakıfları ve ülkemizdeki azınlıkların güya! Dini mekânları herkesin bildiği gibi ve Osmanlıda ve günümüzde olduğu gibi ülkemizin altının oyulmasında kullanılan en tehlikeli ve saklı! Mekânlar olmuştur.

Azınlık olarak gayrimüslim ülkelerde yasayan müslümanlardan o ülkelere bir zarar-ihanet gelmezken, bizim ülkemizde tam tersi ve fiili-durum olmuştur ve oluyordur!

Dünyanın değişik bölgelerinde gayrimüslimlerle beraber yasayan müslümanlar yok edilirken, ülkemizdeki bu “iyi niyet” davranışları, Müslüman katlini daha da hızlandıracaktır!  Çünkü İslam inancına sahip olmayan toplulukların hepsi aynidir, onların ALLAH la, ALLAH inancıyla bir ilgisi-alakası yoktur, onların işi-gücü din kisvesi altında ticarettir! Onun içindir ki “acımasızdırlar”

Biz bekliyorduk ki, yönetenlerimizin, İslamın, ülkemizin varlığının simgesi. teminati olan “Fetih Camii” nin demir parmaklıklardan kurtarılıp Müslümanların-Dinin hizmetine sunulması çalışmalarının tamamlanmış olmasıydı, yönetenlerimiz bizi yanıltarak çok yanlış bir çalışmaya imza atmalarının haberini verdiler!

Seferber olduk, Suriye den gelen mülteciler için kardeş dedik! Biz yemedik onlara verdik, onlar ülkemizde doğan çocuklarına “Obama” ismi koydular!

Bir o kadar daha cefaya katlandık, diğerlerini Amerika’nın desteğindeki DEAS zulmünden kurtardık, onlar(ezidiler) ülkemizde bebek katilinin paçavralarıyla yürüdü ve katile özgürlük istediler!

Suriye de Esad yüz binlerce Müslüman katletti hiçbir gayrimüslim! Ülkenin sesi çıkmadı, birkaç hafta önce yanlışlıkla! bir gayrimüslim mahalle bombalandı ve birkaç yaralıdan dolayı! esad yanlılarına! uçak yakıtı vermemek için Avrupa devletleri ortak karar aldı! onların derdi Müslüman coğrafyasında gayrimüslim nüfusu arttırmaktır!

Bilmem son yirmi yılda! yakin tarihte vuku bulmuş, Almanya dan, Bosna da, Kosova da, Kafkasya da, Afganistan da, Pakistan da,  Doğu Türkistan da, Kıbrıs ta, Suriye, Irak, Filistin, Bulgaristan da, Myammar da, Afrika da öldürülen milyonlarca Müslüman kardeşlerimizden örnekler vermeye gerek var mi?

Sizler Türkiye de kadim kiliseler ve gayrimüslim halklar oluşturdukça kendi sonunuzu hazırlamaktan hatta hızlandırmaktan başka bir ise yaramayacaktır, bu halkların ALLAH la isleri olmadığı için kafalarında hiçbir değişikliğin, insani merhametin oluşmayacağı kesindir!

Sizler, gayrimüslim devletlere bakin, siz Müslümanları yıkıyorsunuz-yakıyorsunuz, bizler ise bizimle yasayan sizlere, her türlü insani merhameti sunuyoruz, insani duygularla yaklaşıyoruz demeniz boşa zahmet çekmektir! Zaten son zamanlarda tarihte yapmadıklarımızın! Sıkıntılarını yaşamıyor muyuz?

Dünyaca ünlü gayrimüslim Roman yazarlarının Romanlarını okuyanlar bilir! Romanlarında, Dünyayı bin yıldan fazla yöneten, milyonlarca esere imza atan, insanlığa hizmet eden, hatta şuan dünyada yasıyor olmalarının, soylarının varlığının sebebi olan Müslüman Türklerden hiç bahis etmezler! Amma gayri Müslim bir topluluğa mensup bir kişi,  iki tas üst üste koymasını, onların üzerine çıkıp çevreyi seyretmesini Romanlarında anlata anlata bitiremezler! Özellikle Avrupa linin müfredatında Müslüman-Türk `ün şanlı tarihinin zerresi okutulmaz, konuşulmaz!

Atalarımız, yedi yüzyıl hüküm sürdükleri coğrafyada, ne bir kişi Müslüman oldu, ne bir mabetleri kaldı, nede bir kişi halen Türkçe konuşuyordur! Osmanlıdan sonra Rusların egemen olduğu Osmanlı coğrafyasını elli, altmış! yıl yöneten Rusya, egemenliği altındaki milletlere kendi eğitimini, lisanîni, kültürünü söke söke öğretmiştir.

Bizler ise egemen olduğumuz coğrafyalarda yasayan milletlere hiç dokunmuyoruz, hükümsüz dinlerine en büyük saygıyı gösteriyoruz, hatta aman siz “âlemlere” gönderilen İslam dinine gelmeyin! Size biz kilisede yaparız diyoruz!

Hani İslam dini tek hükmü olan hak dindi? Egemenliğimiz altındaki coğrafyamız halklarını İslamlı tanıştırarak insanların duasını almak ve İslami dünyaya yaymak ALLAH in sevabını, Cennetini, rızasını kazanmak İslami-Müslümanlık vazifelerimizden değil mi? Biz bu davranışımızla bu halkların Müslümanlara özenerek İslam dinini kabul etmelerinin önünü kapattık ve günaha girdik?

Siz ülkedeki veya büyük coğrafyanızdaki gayrimüslimlere! en büyük hakları, yardımları, özgürlükleri(ki onların hiçbir zaman haklarda, özgürlüklerde eksikleri olmamış, aralarinda fakir de göremezsiniz masaALLAH! en yüksek mevkilerdedirler, bütün haksızlıklar Müslümanlara yapılmıştır!) sunarsanız, bu “çelişkiyi” kendi Müslüman halkınıza nasıl izah edebilirsiniz!?

İnsanin, Cumhuriyet kurulduğu yıllarda, İslam diniyle, ezanıyla, mabediyle, Müslümanlarla uğraşılmasaydı da, ayni süreç devam etseydi diyesi geliyor!

www.gulenkoyu.com sitesini izleyen tüm kardeşlerime, selam ve sevgilerimle.

Servet Işıldar


"Dogruya dogru, Dostum"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar kapayanlar,
Selam olsun "Ulu Fetih Cami-1453 Fatihi`ne,
Selam olsun seni tekraren aslina,Milletine, Sevenlerine kavusturan-2020 Fatihi`ne-10-24.07.2020 - yüce ALLAH sagligini, afiyetini daim etsin-Gecmislerine rahmet, gelecegine saglik, selamet olsun,

"Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"A.N.A.

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"Z.G.

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman-1520-1566


“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

"Yasama hakkin mücadele gücün kadardir"Oruc Reis-1470-1518

"Denildimi bir yerin adina türk beldesi, Gözüm albayrak arar kulagim Ezan sesi" N.F.K.

Migirdic`i severde Osman`i sevmez zindik,
iti-domuzu sever, insani sevmez zindik
ister ki diz üstüne cökertilsin türkiye,
Ekmegini yer amma vatani sevmez zindik. A.K.


Bu Vatan Kimin,

Ardına bakmadan yollara düşen
Şimşek gibi çakan, sel gibi coşan,
Huduttan hududa yol bulup koşan
Cepheden cepheyi soranlarındır…O.F.G.
   
HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Almanya

 • Sadık Yılmaz
 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 2.466
 • Cinsiyet: Bay
 • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
  • Marankoz
 • GSM: 0536 553 63 59
"KADİM-ÇELİŞKİ"
« Yanıtla #1: 08 Ocak 2015 - 10:30 »
Çok doğru diyosunn da işde da sı var...
sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 204
 • Cinsiyet: Bay
 • ÜLKESİNE SEVDALILAR
 • GSM: 0533 450 50 86
"KADİM-ÇELİŞKİ"
« Yanıtla #2: 13 Ocak 2015 - 10:40 »
Ey iman edenler! ALLAH'dan korkun ve doğru insanlarla beraber olun.(Tevbe-119)
Servetciğim eline sağlık. Yukarıdaki ayette herşey izah ediliyor. Küresel hareket edenlerden ne bekliyordun?


 

         
Twittear