DERNEKPAZARI KÖYLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFINDAN ANLAMLI YEMEK - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: DERNEKPAZARI KÖYLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFINDAN ANLAMLI YEMEK  (Okunma sayısı 8097 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  • Fahri Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 296
  • Cinsiyet: Bay
  • GSM: 0532 504 22 26
İstanbul’da bulunan Dernekpazarı Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Vakfı (DKV) Üniversite okuyan Dernekpazarlı öğrencilere  her yıl burs desteği sağlamaktadır. Bu yıl İstanbul da okuyan 40 öğrenci ye Vakıf merkezinde yemek verildi. Öğrencileri tanıma, öğrencilerin birbirini tanıması ve kaynaşma, sorularını dile getirme ve çözüm üretme amaçlı toplantıya için yönetim Kurulu üyesi Dr. Mustafa Güveli İstanbul’ da üniversite okuyan 40 öğrencimizi arayıp Dernekpazarı Vakfına pazar günü için tanışma ve kaynaşma yemeğine çağırdı. Çağırılan  40 öğrenciden 18  i gelebildi. Dernekpazarlı hayırseverlerinde bulunduğu yemekten sonra tatlı yendi.

Dr. Mustafa Güveli öğrencilerimizin sorunlarını dinledi. “Biz vakıf olarak sizler için elimizden gelen tüm imkanları seferber etmeye kararlı olduğumuzu belirtmek isterim.

Düzenlediğimiz futbol turnuvasının iki ana amacı var. Birbirimizi tanım, dostluk, kardeşlik ve sevgi bağlarını güçlendirmek. İkinci olarak ta bu turnuvadan elde edilecek geliri burs olarak sizlere dağıtmak. Mayıs ayında da kermes düzenleyeceğiz. Oradan gelecek gelirde sizlere verdiğimiz burslara yansıyacak. Yeter ki siz okuyun. Ailenize, İlçemize ve Devlete hizmet sunacak noktalara ulaşın.”dedi.

Yıldız Teknik Üniversite öğretim üyesi Fatih İlhan söz alarak öğrenci kardeşlerimize bilgilerini aktardı öğrenci kardeşlerimizin sorularını cevapladı

Üst düzey yönetici Makine Mühendisi Eyüp Güveli de “Beni buraya davet eden Dr. Mustafa hocama teşekkür ediyorum diyerek sözlerine başladı öncelikle sizleri tanıma fırsatına mazhar olduğum için çok sevinçliyim.” Dedi ve Kendi bilgilerini öğrencilerimize aldatarak öğrencilerimizin sorularını cevapladı. 

Vakıf Başkanı Cemil Mangan da: “Bu güzel oluşumu sağlayan Güveli Hocaya teşekkür ediyorum.  Bizler sizler için elimizde geleni yapıyoruz. Yeni nesilleri tanıyıp kaynaşmayı is dediğimizi söyleyebilirim. Bu vakıfa bizlerden sonra sizler gelip yöneticilik yapacaksınız bizlerde daha iyi yapacağınızdan şüphemiz yok bu vakıf ne benim ne de başkasınındır. Burası Dernekpazarı’nın 14 Mahallesine aittir. Buranın kapısı herkese açık. Ben vakıf başkanı olarak sizleri tanıdığım için yönetimin adına mutlu ve sevinçliyim.” Dedi.

Daha sonra horon oynandı. Çay sohbeti yapıldı.

Not: Haber bilgileri ve fotoğraflar için Yılmaz Ayyıldız la İsmail Genç e teşekkür ederim.Hoşgörülü olup, herkesi sevebildiğimiz an mutluluklar sonsuz olur...


 

         
Twittear