DERNEKPAZARI MÜFTÜLÜĞÜ ÇANAKKALE GEZİ PROGRAMI DÜZENLEDİ - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: DERNEKPAZARI MÜFTÜLÜĞÜ ÇANAKKALE GEZİ PROGRAMI DÜZENLEDİ  (Okunma sayısı 2283 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
ÇANAKKALEYE GEZİ PROGRAMI

İlçemiz Kaymakamlığınca organize edilen, Dernekpazarı Eğitim ve Kültür Derneği, İlçe Müftülüğümüz, Akköse ve Gülen Kuran Kursu Derneklerimizin katkılarıyla Kültür Gezileri kapsamında gerçekleştirdiği “Çanakkale Şehitliği” gezi programı düzenlendi. Düzenlenen Çanakkale Şehitleri gezisine Lise, Ortaokul ve Kuran Kursu öğrencileri katılacak. Bu yıl ilki düzenlenen “Çanakkale Şehitliği” gezi programı 21 – 27 Mayıs 2015 tarihleri arasında 6 gün sürecek.

Rehberler Gezdirecek...

Çanakkale’de şanlı bir tarihin nasıl yazıldığını, ecdadımızın bu ülkeyi nasıl savaşarak kazandıklarını yakından görmeleri için düzenlenen gezilere kurs öğrencileri yanı sıra kurslardaki öğretmenler de katılıyor. Rehberlerin eşlik ettiği Kur’an Kursu öğrencileri ve öğretmenlerine Çanakkale gezdirilecek.

Çanakkale Gezisine katılanlar; Eceabat İlçesi, Seyit Onbaşı Tabyası, Soğanlıdere Sargı Yeri, Zıhındere Sargı Yeri, Abide, Morto Koyu, Yahya Çavuş, 57. Alay, Conk Bayırı gibi Çanakkale zaferinde önemli yere sahip mevzileri ziyaret ederek,  Kurtuluş Mücadelesinin tarihi anılarına tanıklık edecekler. 

“Çanakkale Şehitliği” gezi programına katılan katılımcılara ve bu programı düzenleyen İlçemiz Kaymakamlığınca organize edilen, Dernekpazarı Eğitim ve Kültür Derneği, İlçe Müftülüğümüz, Akköse ve Gülen Kuran Kursu Derneklerimize bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
Öğrencilerimizi Çanakkale'ye Uğurladık

Bu akşam 21 Mayıs 2015 saat: 18.30 sularında İlçemizde eğitim gören Lise, Ortaokul ve Kuran Kursu öğrencilerimizden oluşan iki otobüslük 80 kişilik öğrenci gurubunu bugün Çanakkale'ye uğurladık, İNŞALLAH Pazartesi dönmelerini bekleyeceğiz.

İlçemiz Kaymakamlığınca organize edilen, Dernekpazarı Eğitim ve Kültür Derneği, İlçe Müftülüğümüz, Akköse ve Gülen Kuran Kursu Derneklerimizin de katkıları ile hayata geçen Çanakkale ve İstanbul gezisi bu akşam duygulu bir uğurlama töreni ile başladı. Veliler ve uğurlayanlar tatlı bir heyecan, sevinç gözyaşları ve duygu yüklü kalplerle el salladılar.

İlçemiz Kaymakamı Sayın Selim Erkovan kısa bir konuşma yaparak; "Sevgili Öğrenciler, bu vatanımızı bize emanet edenleri bizzat yattıkları ve çarpıştıkları yerde ziyaret edeceksiniz. Onlara selam ve hürmetlerimizi iletirken sizler de gerekli mesajları onlardan alarak buralara dönün. Sizleri çok seviyor ve sizlere güveniyoruz, hem stres atmış olacaksınız, hem de güzel bir seyahat yapacaksınız, İNŞALLAH başlarınızda sorumlu olan değerli öğretmenlerimizle diyalog, sevgi ve saygı içerisinde sağ salim dönmenizi temenni eder, hayırlı yolculuklar dilerken, bu organizenin her aşamasında en küçük emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." Dedi.

Öte yandan Belediye Başkanı Dr. Mehmet AŞIK yaptığı açıklamada ”Gençlerimizi Çanakkaleye uğurladık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle İçişleri Bakanımız Sebahattin Öztürke, Büyükşehir Belediye Başkanımız Orhan Fevzi Gümrükçüoğluna, Kaymakamımız sayın Selim Erkovana, İlçe Müftümüze, Milli Eğitim Müdürüne, Dernekpazarı Eğitim ve Kültür Derneği Yöneticilerine katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. ALLAH kazasız beladız gidip dönmek nasip etsin” Dedi.

Uğurlama törenine, kaymakamımızın yanı sıra Belediye Başkanımız, müftümüz, bazı idari amirler, halkımız ve veliler iştirak ettiler. Öğrencilerin sevinci yüzlerinden okunuyordu. İçlerinden birçoğu ilk kez il dışına çıkmanın heyecanını yaşıyordu.

Otobüslerdeki Sorumlularımız:
1.Otobüs:
İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Bey: 0507 111 92 63
                     Ortaokul Müdürü Kenan Bey: 0532 176 58 61

2.Otobüs:
Akköse Köyü Kur'an Kursu Yöneticisi Muharrem Uzun: 0536 325 02 33
          Gülen Köyü Kur'an Kursu Yöneticisi Bilal Koğuş: 0532 526 73 89

HAYIRLI YOLCULUKLAR DİLİYORUZ

NOT: Şimdiden Misafirperverliklerinden dolayı, Sakarya-Hendek Müftümüz ve ekibine, Bursa-Nilüfer Müftümüz ve ekibine, Beyoğlu Müftümüz ve ekibine ve İHL Müdürüne, Ordu - Altınordu Müftümüz ve ekibine çok teşekkürler....

Haber: Dernekpazarı Müftülüğü

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

Facebook Yorumları

Twittear