"SİYER-İ NEBİ" YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: "SİYER-İ NEBİ" YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU  (Okunma sayısı 2151 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  • Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
  • İleti: 3.138
  • Cinsiyet: Bay
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
"Siyer-i Nebi" Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu.

Müftülüğümüz tarafından Bölge Yatılı Kur'an Kursunda düzenlenen konferans sonrası ödül almaya hak kazanan ilk 10 yarışmacıya ödülleri verildi.

Dernekpazarı İlçe Müftülüğümüz Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle örgün ve açıktan İHL bölümlerinde eğitim gören Lise 1-2-3-4. sınıf öğrencileri ile İlçemizde bulunan Kız-Erkek Kur’an Kursu öğrencileri arasında yapmış olduğu “Siyer-i Nebî Bilgi Yarışması” kazananları ödüllerini aldı.

Müftülüğümüz tarafından Bölge Yatılı Kur'an Kursunda düzenlenen konferans sonrası ödül almaya hak kazanan ilk 10 yarışmacıya ödülleri Dernekpazarı'nın Çınarları Ali TAK, Ethem DÜZENLİ, İsmail DÜZENLİ hocaefendiler, Eyüp GÜNEY ve Gülen Mahallesi Muhtarı Salih BİBER tarafından verildi.

ÖDÜL ALAN ÖĞRENCİLERİN İSİMLERİ VE ÖDÜLLERİ ŞU ŞEKİLDE
01.) Fatma Rabia Nur DÜZENLİ - 250 TL
02.) Zehra CANSIZ - 200 TL
03.) Büşra OSMANOĞLU - 200 TL
04.) Ahmet CANKI - 150 TL
05.) Abdurrahim ÇELİK - 100 TL
06.) Melike KOŞMAZ - 100 TL
07.) Bayram DAĞLAR - 100 TL
08.) Merve ALGÜL - 100 TL
09.) Emine KURT - 100 TL
10.) Hazal Betül EROĞUL - 80 TL

İlk 3'e girenlere ayrıca madalya takıldı.

İlçe Müftümüz Tercuman ÖZBEK yaptığı konuşmada tek isteğini açıkladı. Müftümüz, Dernekpazarı gençleri gibi efendimizin hayatını öğrenmeye çalışan gençlerin sayısının artmasını, tüm Müslüman kardeşlerimin efendimizin "kardeşlerim" diye hasretle beklediği bir ümmet olmasını istediğini ifade etti.. "Siyer-i Nebi" Bilgi Yarışmasına katılan tüm öğrencilere ve ailelerine teşekkür etti.

Hediye takdiminde Dernekpazarı'nın çınarları da birer konuşma yaptı.

Ali TAK hocamız,
ALLAH'ı tanımak için peygamber efendimizi tanımak gerek, Peygamber ( s.a.s )'i tanımak için de onun hayatını okumamız gerekiyor. Okumak o kadar önemli bir şey ki ALLAH-u Teala hazretlerinin ilk emri "oku" dedi. Doğruyu, gerçeği ve güzel şeyleri öğrenmek, bilmek için okumayı tavsiye etti.

İsmail DÜZENLİ hocamız, Peygamber ( s.a.s ) efendimizin sünnetini bilmek gerektiğinin öneminden bahsetti. Sünnet-i Şerif fiili, kavli ve takriri olmak üzere 3 ayaktan ibarettir. Peygamberimizin sözlerini öğrenmek için okumalı, fillerini bilebilmek için hadislerini incelemeli ve onlardan ders çıkarmalıyız. Takrirlerini bilerek öğrenerek de geleceğe yönelik ayaklarımızı sağlam basmalıyız. Ayaklarımızın sağlam basabilmesi için de sünnetin tüm kısımlarını tanımalıyız dedi.

Ethem DÜZENLİ hocamız, katılanları tebrik etti. Şöyle bir duada bulundu. Rabbim inşALLAH sizlere sizlerin buralara verdiğiniz önem gibi bu zikir meclislerine devam eden gönlü buralarda olan evlatlar nasip etsin. Ve hayatınızda size hiç bir zaman bu sözü söyletmesin "Ne yapacağım" dedirtmesin. ALLAH içinde bulunduğunuz zor durumlardan sizleri kurtaracak rahmet kapıları açsın ve yardımcınız ALLAH olsun. ALLAH hayır kapıları açsın. Hiç bir zaman şimdi ne yapacağım dedirtmesin. Sayın Müftüm, sizlerinde yardımcınız ALLAH olsun. ALLAH sizlere hayır kapıları açsın. Hiç bir zaman size ne yapacağım dedirtmesin. İlçemiz için bugünlerde koyduğunuz bu hizmetler gibi güzel hizmetler ortaya koymanızı diliyoruz dedi.Fotoğraf: Fahri DÜZENLİ ( Teşekkür ederiz. )
    Haber: www.dernekpazarimuftulugu.gov.tr


Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...


 


Facebook Yorumları

         
Twittear