İSTANBU'DAKİ GÜLEN KÖYÜ DERNEĞİ - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: İSTANBU'DAKİ GÜLEN KÖYÜ DERNEĞİ  (Okunma sayısı 3319 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Mustafa Genç
  • Aktif Visirli
  • *
  • 22 Mesajı Toplam
    24 Kere Beğenildi
  • GSM: 05364771761
merhaba sayın koylulerım oncelıkle gecmiş bayramınızı kutlarım.aslında bu bayramlaşmayı istanbuldakı koylulerımızlen dernegımızde canlı ve mutlu bır şekilde kutlamak arzusundaydık.ama maaalesef bayramlasmaya cok az sayıda koylumuz katılmıstır .saat 5 te olması gereken bayramlasmaya maaalesef uzuntuylen belırteyımkı koylu olarak sadece cok az kısı katılmıstı.bende bu duruma şahsım olarak gercekten cok uzuldum.dernegın bır yonetım kurulu uyesi olarak demekkı bız yonetım olarak ne bıleyım herhalde gerekenı yapamadık .dıye dusundum ama bu yonetımde yenı bır yonetım sayın başkan ve yonetımdekı insanların cok iyi niyetli olarak bu işin altına girdiklerini biliyorum.ozellıkle sayın başkanımız abdullah say beyı rica minnet başkan sectik.ama kendisi gercekten bu işe dort ellen sarılmıstır.dernekle ilgili bazı sorunları halletmiştir.ama gorunen oki koylulerımız bu dernek konusunu halen benımseyememişler ve dernekin onemını hala anlamamışlar.dernekin faydalarını bılmıyorlar.bu dernek yenı kurulmustur  ve yenı kurulmasına ragmen gercekten guzel bırseyler yapılmıştır.hatta 2008 programında yonetımın cok projelerı vardır.ama yonetımde koylulerımızden ılgı ve destek gormeyınce bu konuda karamsarlıga dusebilir.pekı arkadaslar sayın uyeler sayın koylulerımız isteklerınız nelerdır.gelin dernek toplantılarına soyleyın fikirlerinizi onerilerinizi isteklerinizi ona gore bır cozum bulunsun ama bu dernegın kurulmasında gercekten cok ozverılen isteklen heyecanlan calısan maddi ve manevi destek veren insanlarımız vardır.en azından bu insanlarımıza karşı yaptıklarına karşı saygılı ve yardımcı olalım bence.arkadaşlar bu derneke sahip cıkmazsak ilgilenmezsek yardımcı olmazsak agzıma sıgmıyor  soylemek istemiyorum ama bu dernek kapanma durumuna gelır ALLAH muhafaza  ve buda bızım koyumuz icin cok buyuk bir leke olur millet ne der biliyormusunuz koskoca koy bir derneki yurutumedi derler.bunu dedirtmemek icin gelin bu koyumuzun dernekine sahip cıkalım onumuzdekı ayın ilk toplantısına şoyle geniş katılımlı guzel bir toplantı yapalım dost duşman gorsun bu toplantıya katılımı geniş tutalım herkes tanıdıgını ulaşabildigi kişileri herkesı arasın.inşALLAH arzu edıyorumki bu toplantı cok guzel bir ortamda gecsın.inşALLAH yonetım olarak onumuzdekı ay bır gece yapmayı dusunuyoruz.kaynaşmayı daha iyi saglamak icin guzel bır gece yapmayı dusunuyoz.evet arkadaslar bunlar benım duşuncelerim.inşALLAH hayırlısı olur guzel olur en buyuk dilegim budur.  MUSTAFA  GENC  İSTANBUL  BEYLIKDUZU

mustafa genç

• Aktif Visirli
  • *
  • 7 Mesajı Toplam
    7 Kere Beğenildi
Derneğimize sahip çıkalım.Bir dahaki toplantıya katılım çok olur umarım.

YAŞAMAYI SEV, ÖLÜMÜ UNUTMA

YARATILANI SEV, YARATANI UNUTMA

MALI MÜLKÜ SEV, HESABINI UNUTMA

DÜNYA HAYATINI SEV, KABRİ UNUTMA

• Mustafa Genç
  • Aktif Visirli
  • *
  • 22 Mesajı Toplam
    24 Kere Beğenildi
evet ben bır kez daha anladımki bizim koylulerimiz bu dernek konusunu benimsedi soracaksınız nıye bir yazı yazdık derneklen ilgili yazılan yazı sadece 27 kez okunmuş zaten bunun 10 tanesını ben okudum ama bakıyorum bir fıkrayı saatte 250 kısı okumus demekki bu iş yurumeyecek ben bu kanıya vardım ve bundan sonrada toplantılara katılmama kararı aldım kendı şahsım adıma herkese selamlar  MUSTAFA GENC 

mustafa genç

• Kemal Algül
  • Aktif Visirli
  • *
  • 16 Mesajı Toplam
    20 Kere Beğenildi
       sayin abim neler yasamis oldugunuzu bilemiyorum ama bana öyle geliyor  siz kolay olani yapiyorsunuz yani cekiliyorsunuz .mucadele ettmek gerekmezmi sayin abim?
   saygilarimla kemal algül

Surda bir gedik açtik; mukaddes mi mukaddes!
Ey kahbe rüzgar, artik ne yandan esersen es!

• Mustafa Genç
  • Aktif Visirli
  • *
  • 22 Mesajı Toplam
    24 Kere Beğenildi
şimdi tufanoglu herhalde sen mustafasın demı bak sen benı tanırsın ben mucadele etmekten cekınmem burda mucadele edecekde bır konu yok koyumuzun derneki istanbulda kurulmuştur buna biz koyluler sahip cıkmamız lazım demı sende istanbulda yaşıyorsun ama ben seni dernekte hic gormedım ne aylık toplantıda nede bayramlaşma torenınde sen bana dıyorsun işin kolayına kacıyorsun işin zoru nedırkıde biz bunun zorunu yapalım o zaman sende benım yaşamış oldugum duyguları yaşasan bır bayramlaşma torenıne gıtsende sadece 5 kişilen karşılaşsan veyahutta senın koylun dernegın kapısına kadar gelıpde arabadakı şahısları bırakıpda derneke hic ugramadan gıtse senınde zoruna gitmezmi ben zaten kendım o kişilen ve dernekte bulunan kişilerlen zaten bayram gunu bayramlaşmıştım sen dıyorsun mucadele etmek lazım yok be canım mucadele etmek lazım degıl bu iş gonul işidir dernek işi apayrı bir iştir ama benim istanbulda bulunan koylulerım bunun onemini daha anlayamamış bazı kişiler haric bu benim şahsi fikrimdir.tabiki bu fikrimide soylerken ben kacmıyorum dernekle ilgili vermiş oldugum sozler ve yukumluluklerimi ben yerine getirecegim. dernekede gelip gidecegim sadece aylık genel toplantılara katılamayacagımı belirttim ben cunku derneke benden uzaktan gelen yok.ben beylikduzunden gelebılıyorsam dernekin yanındakı gungorendekı bır ınsan haydı haydı gelmesı lazım bence mazeret olarak herkes işi on plana sunuyor bızde boş gezmıyoruz bizimde işimiz var hemde fazlasıylan ama bu aylık genel toplantıların gunu bellı saatı egerkı ayda oda cumartesi gunu akşamdan bır ıkı saatını ayırmıyorsa bır ınsan ben bunu ilgisizlik ve dernekın onemını anlamadıgına işarettir.ama diyeceksinki biz kimseyi zorlan getıremeyız bu konudada haklısın icinden gelmesı lazım coşarak gelmesi lazım ben bugun koylulerımlen buluşacagım koyumden tanımadıgım insanlarlan tanışacagım koyden eski hatıraları anlatacagız kımın bır derdı var kımın sıkıntısı var kımın dugunu var kımın cenazesı var bunları duymak bırbırımızden haberleşerek kaynaşarak guzel bır ortam yaratmak varken benım koylum bu dernek konusuna bu kadar ilgisiz kalırsa ben şahıs isim belırtmıyorum genel olarak soyluyorum bende tabıkı zamanla sogurum sadece ben degıl benım gıbı duşunen kişilerde zamanlan sogur amac kişileri dernekten sogutmak degil daha fazla kişiyi derneke getırmek kaynaştırmaktır hedef.benım dıyecegım bunlardır aslında cok şeyler daha var dıyecegım ama demek istemiyorum gelendende ALLAH razı olsun gelmeyendende gelende benim koylum gelmeyende herkese selamlar .  MUSTAFA GENC  BEYLİKDUZU .İSTANBUL

mustafa genç

• Nurten AKYOL
  • Aktif Visirli
  • *
  • Güvenilmek, sevilmekten daha büyük iltifattır...
  • 56 Mesajı Toplam
    59 Kere Beğenildi
Slm Mustafa bey, bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek istiyorum. Tufanoğluna sen de istanbulda yaşıyorsun ama toplantılara katılmıyorsun dediniz ama tufanoğlu istanbulda değil berlinde yaşıyor. Tufanoğlu Mustafa değil, Adem oğlu Kemal ALGÜL. Dernek bölümündeki yazınızı okuyunca belirtmek istedim.

Bir insanın akıllı davranması için üç yol vardır:
Birincisi, iyi düşünmektir, bu en soylusudur.
İkincisi, taklit etmektir; bu en kolayıdır.
Üçüncüsü, denemiş olmaktır; bu en acısıdır.

Konfüçyüs

İnsanoğlu hilekardır kimse bilmez fendini, kime iyilik yaparsan ondan kolla kendini. . . !

• Yavuz BİBER
  • Süper Moderatör
  • *
  • BENİ KÖYÜMÜN YAĞMURLARINDA YIKASINLAR...
  • 46 Mesajı Toplam
    75 Kere Beğenildi
    • ELİFİM ALIŞVERİŞ MERKEZİ
  • GSM: 0536 324 90 35
  • Kan Grubu: Seçmediniz
Musatafa güzel kardeşim,daha önce bu konu ile ilgili gerek msn de gerek sitede ve başbaşa görüşmelerimizde bu konu ile çok yorumlar yaptık.Şunu anlıyorum ki,bu yorumlarımız pek işe yaramamış.Mustafacığım; bu konuya çok örnekler verilebilir fazla uzatmadan bir örnek vereyim.Bir gemi ile yolculuk yapıyorsun,denizde meydana gelen ufak bir dalgada gemi sorumlularından bir kişi gemiyi terk etmeye kalkarsa yolcular ne yapar...? sana soruyorum.Veya uçaktaki görevlilerden bir kişinin ufacık bir sarsıntıda paraşütünü eline almasını düşün,birde bunu gören yolcuları düşün.
Lütfen görevinize sahip çıkın,herkesten aynı oranda destek beklemeyin.Herkesin bakış açısı aynı değildir.Size düşen, yapacağınız görevleri ve faaliyetleri layık olacak şekilde üyeleri özendirecek şekilde yapmanızdır.Bayramlaşmaya gelmeyenleri yargılamak değil önemli olan,neden gelmedikleri ile ilgili araştırmalar yapmaktır.Kaldıki saat 19.00 gibi ben oradaydım 40-50 kişi civarında arkadaş vardı.Saati biraz erken tutmuşsunuz,bu aradada senin gibi gelip hemen gidenleride sayarsak tahmin ediyorum 60-70 civarında arkadaş gelip gitmiş.Haaa....bu sayı yeterlimidir,tabiki değil ama ticarette çok kullanılan bir kelime var ALLAH bereket versin diye...Buna şükür.Sizler çalışmalarınıza devam edin,sonuçları sizi üzmesin.Bir sanatcı düşün konserine gelen 100 kişi yüzünden sanatını bırakmış ve ya bir siyasetçi düşün mitingine gelen 50 kişi yüzünden siyaseti bırakmış.Duydun mu bu şekilde bir durum...?Yani sözün özü kardeşim...Siz faliyetlerinizi iyi niyetle hazırlayın,düzenleyin. Katılım 3 kişi bile olsa.En azından biz yapacağımızı yaptık dersiniz.Şu anda daha ortada bir çalışma yokken kimse gelmez,katılım olmaz bırakıp gidelim düşüncesi içinde olma lüksünüz yok güzel kardeşim.Şöyle düşünmeniz lazım...Dernek şu an bize emanet bu dernek en kötü şartlarda bile kapatılamaz.Şunu da çok iyi biliyorum ve seni çok iyi tanıyorum ki,bu dernek tek sana kalsa bile, ölümüne de olsa bu derneği sahipsiz bırakmazsın.Bunu sakın ola gaz verme gibi düşünme...ben buna ALLAH şahit gerçekten inanıyorum.Senin bu tavırlarınıda köylülerimizin ilgisinin artması için yaptığınıda biliyorum.ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN...A...E...O...

desen 49

Facebook Yorumları

Twittear