SİTE SAKİNLERİNE AÇIK MEKTUP/2 - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: SİTE SAKİNLERİNE AÇIK MEKTUP/2  (Okunma sayısı 2170 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Nilgün Aktürk
  • Aktif Visirli
  • *
  • 28 Mesajı Toplam
    41 Kere Beğenildi
 fehmi abinin 21 marttaki geceyle ilgili sorduklarını okudum.nerdesiniz?neler yapacaksınız diyordu derneğe.haklı ve yerinde bir soru.ancak bu konuda bizlerde gayret göstermeliyiz.

bir kere şunu anlamalıyız.bu dernek neden var?bu insanlar neden bu derneğe,faaliyetlerine vakit harcıyorlar,sizleri toplama gayreti içindeler,bu siteyi çok tıklanır hale getirmek için uğraşları neden?
  bu insanların işleri güçleri mi yok da bunlara zaman,emek harcıyorlar?elbette hayır.hepsi bir şekilde iş güç sahibi insanlar.onlarda pekala evlerinde oturup,işlerine bakıp bizler gibi olabilirler.neden bir dernek kursunlar?
  arkadaşlar bu derneği ben kurmadım,kurulurken tanık da olmadım,ama ahmet hoca gibi gönül veren tanıdıklarım sayesinde az çok tahmin edebiliyorum.memleketlerinden uzak bu insanlar geçmişleriyle olan bağlarını koparmak korkusundalar zannediyorum.bir sonraki nesillerin kendilerindende az gideceği köylerinin köylülerinin unutulma endişesini taşıyorlar.geçmişle gelecek arasında köprü kurmaya çalışıyorlar.istanbul gibi almanya gibi kültürel anlamda bazı şeylerin korunmasının daha zor olduğu yerlerde değerlerini muhafaza etme çabasındalar önce.sizleri biraraya getirmek,tanıştırmak,kaynaştırmak istiyorlar.sonra da komşusu açken tok yatan bizden değildir den yola çıkarak belki,kaynaşan köylülerimizi birbirinin eksiğine,derdine,ihtiyacına ortak etmek  istiyorlar.
   hak verirsiniz ki bu çabalar sizler biraraya gelmedikçe amacına ulaşmayacaktır.
  onlar şimdiden 21 marttaki gecenin heyecanı içindeler.planlar programlar yapıyorlar.21 marta hayli zaman var,şimdiden çok rahat bir şekilde herkes kendini ayarlayabilir.istanbul'da o kadar çoğuz ki,herkes kendi tanıdıklarına şimdiden haber verse,zincir gibi uzasa,birşekilde herkes haberdar olsa,bu dernekteki arkadaşlarımızın,büyüklerimizin yine bizlerin,geleceğimizin menfaatleri adına çabaları sonuç bulsa,onlar vazifelerini yapmanın huzuruna erse,boşa kürek çekmediklerini görse...çok hoş olur

ALLAH'ın ihsan ettiğine mani olacak yoktur,O'nun mani olduğunu da lütfedecek yoktur.

Facebook Yorumları

Twittear