Film önerileri,yorumları,tanıtımları... - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Film önerileri,yorumları,tanıtımları...  (Okunma sayısı 8112 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Nilgün Aktürk
  • Aktif Visirli
  • *
izledim,beğendim,tavsiye ederim...

izledim,pişmanım,uzak durun...

şu repliğe bayıldım...dediğimiz,sinemaya dair paylaşımlar...

çok sevdiğim bir replikle başlayayım,esaretin bedelinden...

-birşeyler var içinde.senden alamayacakları...ve dokunamayacakları...o sana aittir.

-sen neden bahsediyorsun?

-umut.unutma Red,umut iyi birşeydir,belki de en iyisi.ve iyi şeyler asla ölmez..

ALLAH'ın ihsan ettiğine mani olacak yoktur,O'nun mani olduğunu da lütfedecek yoktur.

• Nurten AKYOL
  • Moderatör
  • *
  • Güvenilmek, sevilmekten daha büyük iltifattır...
Cennetin Krallığı

3 din için de kutsal sayılan Kudüs'ü Selahaddin Eyyubbi'nin Hırıstiyanlardan geri alması olayını ve haçlı seferlerini anlatmaktadır.

Bir insanın akıllı davranması için üç yol vardır:
Birincisi, iyi düşünmektir, bu en soylusudur.
İkincisi, taklit etmektir; bu en kolayıdır.
Üçüncüsü, denemiş olmaktır; bu en acısıdır.

Konfüçyüs

İnsanoğlu hilekardır kimse bilmez fendini, kime iyilik yaparsan ondan kolla kendini. . . !

• Nilgün Aktürk
  • Aktif Visirli
  • *
nerden aklıma geldi bilmiyorum ama epey oldu izleyeli aslında...ama ordan bir sahne kalmış aklımda.

tren garında

Arkaya bakma Saime…tren reyonlarında arkaya bakarız ve gördüğümüz sahne hep bir vaat olarak kalır…der Fanis,Saime'ye…ve Saime ardına bakmadan gider…ama küçük kızı bakar ardına…kim bilir hangi sahneden ne vaatlerle…

filmin konusu bir arayış,geçmişini,ilk aşkını,çocukluğunun geçtiği İstanbul sokaklarını...Fanis 35 yıl sonra Atina'dan İstanbul'a döner...ve bu dönüşte farkeder ki aşçı dedesinin hep dediği yemeklere tat için tuz ve bir tutam baharat katmayı unutma sözünü hayatına uygulamamıştır.Hayatında bulamadığı lezzetler,baharatlar İstanbul'dadır...

Uzun lafın kısası filmin adı Bir Tutam Baharat...

ALLAH'ın ihsan ettiğine mani olacak yoktur,O'nun mani olduğunu da lütfedecek yoktur.

• P h o e n i X
  • Aktif Visirli
  • *
  • Quae nocent docent!...
The Contact (Mesaj) 
Yönetmen :  Robert Zemeckis
Oyuncular :  Jena Malone, Jodie Foster
Stüdyo :  Warner Bros
Yapım Yılı :  1997
Süre :  144 dk
Orjinal Dil :  İngilizce

Filmin asıl konusu bilim ve din çatışmasıdır..Filmde değerli bilim adamı CARL SAGAN dan alıntılar bulunmaktadır. Ayrıca DİN-BİLİM-ATEİZM çatışmasını en güzel şekilde göstermiştir.. Film seyirciye inceden harika mesajlar veriyor. Uzaydan muhteşem görüntülerle  bir görsel şölen.. Hem göze, hem ruha hitap ediyor.

Ufolarla  ilgili göndermeler de var.
 -Başka gezegenlerde insanlar olduğunu düşünüyor musun?
 -Kimler olduğunu bilemem ama sanırım evrende sadece biz varsak evrendeki bu kadar yer boşuna oluşmuş demektir.

Kapsül uzaya fırlatılır fakat bir arıza nedeniyle kalkmadan denize düşer. Lâkin, astronom(Dr. Ellie Arroway) bunun farkında değildir. Uzaya doğru ilerler. Nebulalardan, solucanlardan geçer. Uzayınbir yerinde mekik durur ve şöyle der: "Aman Tanrım, bu ilahi bir güzellik. Bunu anlatmak için bir şair lâzım".

Bu olaydan sonra bilim heyeti toplanır ve kapsülün fırlatılamadığı söyler ama astronom: "Bunlar bana gösterildi. Ben bu kayıtları yaptım" der. Toplantı sonunda heyetten biri: "İlginç olan bu onsekiz saatlik kayıdın yapılmış olması" der.

Bu filmi 1997 yılında, üniversitenin sinemasında izlemiştim. Sinema çıkışında bir kız, diğer arkadaşına şöyle demişti: "Biz ne kadar boş işlerle uğraşıyormuşuz"..

Yani, mesaj yerine ulaştı...
You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Nilgün Aktürk
  • Aktif Visirli
  • *
nedense o müthiş mesajlardan daha çok  babasıyla buluştuğu sahneye,ordaki o muhteşem görüntye hayran kalmışımdır hep.Gerçekten tavsiyeyi hakeden bir film.

• P h o e n i X
  • Aktif Visirli
  • *
  • Quae nocent docent!...
Komplo Teorisi (Mel Gibson_ Julıa Roberts)

Çok sevdiğim bir replik.
"Sevdiğimin hayalindeki kişinin hassas gölgesi olmak isterdim."

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• P h o e n i X
  • Aktif Visirli
  • *
  • Quae nocent docent!...
Tom Hanks'in fimlerini çok beğeniyorum.. Muhteşem bir oyunculuğu var. Tekrar tekrar izlediğinizde zevk alacağınız türden filmler.

Cast away

Terminal

Forest gump

Er Rayn'ı Kurtarmak

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ

• P h o e n i X
  • Aktif Visirli
  • *
  • Quae nocent docent!...
My Sassy Girl_Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Tür:Romantik_ komedi

Güney Kore yapımı

İzlerken çok eğleneceğiniz, zaman zaman duygulanacağınız, oyunculuk kalitesi olarak da çok güzel bir film..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ

• P h o e n i X
  • Aktif Visirli
  • *
  • Quae nocent docent!...
Şu an izlediğim bir film.. İnanılmaz komik ve güzel..

Müzede Bir Gece

Oyuncular :  Ben Stiller, Carla Gugino, Dick Van Dyke, Mickey Rooney, Bill Cobbs

Konusu: Hayatı boyunca fantastic maceralar peşinde koşmuş olan Larry Daley bunların ona hiçbir çıkar sağlamadığını ve bu yüzden işsiz kalıp oğlunu göremeyecek duruma geldiğini fark edince gerçek bir iş arayışına girer. Rüyalarındaki büyük hayalin bir gün onu bulacağından emindir. Fakat böyle bir hayalin bu kadar canlı ve heyecanlı gerçekleşeceğinden tabii ki haberi yoktu… İşindeki ilk gecesinde büyükçe bir el feneri ve aşırı kullanılmaktan yıpranmış bir kullanım klavuzu ile koskaca müzede tek başına kalır. En azından o yalnız olduğunu düşünmektedir. Biraz sonra Larry bütün şaşkınlığı ile koskoca müzedeki tüm yaratıkların teker teker canlanmasına şahit olacaktır.

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ

• Turgay Aydın
  • Aktif Visirli
  • *
filmin ismi ROMANTİK  içerik olarak çoook romantik ;D   filimde Okan Bayülgen oynuyor. elinize geçerse mutlaka izleyin.

RECEP İVEDİK komedi  izlemeyen kalmamıştır sanırım:  ;D

• xxl

• Ziyaretçi
yerli olarak yeşilçam klasikleri üstüne film tanımam bide yabancı olarak ise piyanist ve melekler şehri harikadır tavsiye ederim...dizi olarak ise cnbc-e deki gossıp girl,how I met your mother ı izleyin derim ayrıca tnt de hafta sonları sezon bölümlerinin tekrarları yayınlanan lostu izlemelisiniz...

• Turgay Aydın
  • Aktif Visirli
  • *
filmin ismi 120(yüz yirmi) 1915 yıllarında rusların saldırılarına karşı van halkının mücadelesini anlatıyor. ALLAH tan  bana arkadaşlar sen izleme ağlarsın dediler de ağlamadım.(pisikolojik belki de gıcıklık... Bu sözün yanına gülme karakterini koymak isterdim ama film i yeni izledim üzgünüm) Özellikle günümüzde tüm türkiye nin izlemesi gereken bir film in olduğuna inanıyorum.

Mutlaka izleyin beyenmeniz için değil birşeyleri daha derinden hissedebilmeniz için.izleyin izleyin izleyin  ALLAH A SIMARLADIK

• P h o e n i X
  • Aktif Visirli
  • *
  • Quae nocent docent!...
12 Angry Man (12 Öfkeli Adam)

Dünyanın en iyi 250 filmi arasında ilk 50'de..

Başrollerinde Henry Fonda var.

Gerçekten çok kaliteli, düşündürücü bir film.

İddia makamı ve savunma görevlerini tamamladıktan sonra jüri üyeleri bir odaya doluşur. İspanyol-Amerikalı bir gencin babasını öldürmekten suçlu veya suçsuz olduğu konusunda karara varılacak.

12 üyeden 11'i suçlu bulurken, Bay Davis jüri üyelerinin acele karar verdiklerine inanır ve fikirlerini değiştirmeye çalışır. Karar aşamasında jüri üyelerinin dava ve sanık hakkındaki ön yargıları, yaşadıkları çelişkiler bir buçuk saat boyunca bir jüri odasının içinde gelişir.

•Reginald Rose'un televizyon oyunundan sinemaya uyarlanmış.
1957 Uluslararası Berlin Film Festivali'nde Sidney Lumet Altın Ayı Ödülü kazanmış.
1958 yılı İngiliz Akademi Ödülleri, Henry Fonda'ya en iyi yabancı aktör dalında Bafta Ödülü uygun görmüş.

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ

• Ahmet Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
filmin ismi ROMANTİK  içerik olarak çoook romantik ;D   filimde Okan Bayülgen oynuyor. elinize geçerse mutlaka izleyin.

RECEP İVEDİK komedi  izlemeyen kalmamıştır sanırım:  ;D
yahu Recep ivedik cok edebsiz filim  hic komik deyil bence !!!

• Ahmet Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
LEMA o yazdigin filimleri baktinmi yoksa baskasinin tavsiyesiylemi bizlen paylasiyorsunuz ? saygi ve sevgilerle!!!

• YüKsEL DüZeNLi
  • Aktif Visirli
  • *
Kalbini Dinle-August Rush
                                      2007 Yapımı Bir Film
                                      Türü Dram-Müzikal-Romantik
                                      IMDB Puanı:7.5/10

Yorumum:Duygunun derinliğine inebilmiş bir film....Değerli zamanınıza değer bir film...
Gönlüm olurken semavî hislerle pervaz,
Takılırdım, yerdeki gölgelere her faz,
Akardım kan gibi, inceden, sinelere,
Ağlardım pas tutmuş, karanlık gönüllere...

''Şairler Susacak, Şair olduğunda herkes''

• P h o e n i X
  • Aktif Visirli
  • *
  • Quae nocent docent!...
Shawshank

Yönetmen: Frank Darabont

Oyuncular: Tim Robbins,Morgan Freeman

Senaryo:Frank Darabont

Görüntü yönetmeni:Roger Deakins

Müzik:Thomas Newman

Tür:Dram

Yapım: ABD 1994 142 dakika (Renkli)

Dil: İngilizce, İtalyanca

Yapımcı Firmalar: Columbia Pictures Corporation, Castle Rock Entertainment

Şaibeli bir şekilde karısını öldürmek suçundan Shawshank hapishanesine gönderilen Andy Dufresne (Tim Robbins), burada hiç alışık olmadığı bir hayat mücadelesi vermeye başlıyor. Hapishanede tanıştığı Ellis Redding (Morgan Freeman) onun en yakın dostu oluyor ve kendi deneyimleriyle Dufresne'e mücadele gücü veriyor. Film, Stephen King'in aynı adlı romanından sinemaya uyarlandı ve gösterildiği ülkelerde büyük ilgiyle karşılandı ve 7 dalda Oscar'a aday gösterildi.

Gerçekten harika bir film..Ayrıca filmin başında yargıcın ceza-i kararını çok iyi dinleyin..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ

• P h o e n i X
  • Aktif Visirli
  • *
  • Quae nocent docent!...

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ

Facebook Yorumları

Twittear