DERNEKLERİMİZ ve BİZLER - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: DERNEKLERİMİZ ve BİZLER  (Okunma sayısı 2882 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
DERNEKLERİMİZ ve BİZLER
« Topic Start: 12 Mart 2008 - 16:32 »
  • Yayınlama
  •      SERVET IŞILDAR
         servetisildar@msn.com
         12 Mart 2008 Çaşamba

DERNEKLERİMİZ ve BİZLER

Derneklesmede cok amma cok gerilerde kalmis olan Güzel Gülen köyümüz,son yillarda derneklesme bakimindan büyük calismalar gerceklestiriyor.(Gülen köyü kalkindirma ve sosyal yardimlasma dernegi,Istanbullu Gülen Köylüler Dernegi ve YGKYD-2000-Yurtdisindaki Gülen Köylüler yardimlasma Dernegi. gibi) kuruluslarinin üzerinden epey zaman gecmis olmasina ragmen cok az bir mesafe katetmislerdir.

Bütün calismalara,ugraslara anlatimlara,üyelik davet`lerine ragmen, köyümüzün kiymetli insanlarini bu derneklere üye yapmak basarilamamistir.

Bireysel yardimlasmada cevre köylerden kat kat ilerde olan köyümüzün insani, hala bireysel yardimlasmayi yegliyor bir türlü Derneklesmeye yanasmiyor,haala ben benim diyor.

halbuki ben beni birakip hepimiz biriz diyebilsek,köyümüz,insanimiz ve köyümüzde yürütülen diger calismalara cok büyük destek saglar, üstesinden gelemeyecegimiz zorluk kalmaz bu basari ile köyümüze,insanimiza ve kendimize büyük kazanclar saglamis oluruz.

Bireysel yardimlasmayi ön planda tuttugumuz müddetce,yardim sever bireylerde yavas yavas zayiflar,zaten derneklesmeye yanasmayan insanimizla birlikte büyük kayiplara ugrariz ve kücük bir birlik anlayisi ile,yapabileceklerimizi de heba etmis oluruz.

halbuki senelik zararli (sigara ve diger gereksiz) aliskanliklarimizin bir ayligini ! bu Derneklerimize bir yillik aidat olarak verebilme cesaretini gösterebilsek zararli aliskanliklarimizin bir kismi ile nekadar hayirli isler yaptigimizinda farkina varacagiz buda bizlere ileriki yillarda büyük mutluluk verecegini yasayarak görecegiz insaaALLAH.

Dünyanin gidisadi refaha doru degil fakirlesmeye dogrudur maalesef onun icin iki elinde sesi cikmaz oluyor,artik cok ellerin bir araya gelmesi gerekiyor.iste güzel köyümün güzel insanlari, gelin bu derneklerimizi az aidatlarla cok hizmet yapabilecek duruma getirelim,derneklerimize sabip cikarak az az amma düzenli bir sekilde yapacagimiz yardimlari büyük yardimlara dönüstürerek,hem yardim talep eden yerler(muhtac insanlarimiz,köyümüzdeki bazi calismalar su-yol,kur`an kursumuz vs.) memnun olacak,hemde yaptigimiz yardimlari tek elden kontrollü bir sekilde soru isaretleri birakmadan yerlerine ulastirmis olacagiz.

"az veren candan verir,cok veren maldan verir" ata sözünde oldugu gibi,bu yardimlasma Dernekleri köylülerimizin candan yapacaklari yardimlarin HEPSINE DEGIL! bir kismina talipdir.Candan yapacagimiz yardimlarin "birazini" bu yardimlasma derneklerinden esirgemeyelim,"Bir Nebze Ferahlik" olsun diye insanimiza sunalim.

Güzel köyümün güzel insanlari,Derneklerimizi yönetenlerden endiseli olmayalim,bütün yöneticilerimiz iyi niyetle birseyler yapmak pesindeler ve bu calismalarina,sikintilarina,zorluklarina karsilik bir menfaat pesinde degiller.Hepsi ALLAH rizasi icin calismaktadirlar. amma dernek üyeleri verdikleri her liranin nereye harcandigini bilmek haklari ,bu haklarini kullanmalilar ve bu haklarini kullanarak derneklerimizin daha iyi calismalarini saglamalilar buda bir üyelik görevidir,bu görevlerini yerine getirmeliler.

Güzel köyümün güzel insanlari,hep beraber bir gönül bagi olusturalim,az Aidatlarla cok yardim ihtiyaclarini karsilayalim,o verdi bu vermedi,o az verdi,bu cok verdi tenkitlerini ortadan kaldiralim,hep el ele verelim birbirimize yardimci olalim genclerimizle,büyüklerimizle ÜYE listelerini dolduralim.

Bu zamana kadar edindigim tecrübelerime dayanarak,özellikle büyüklerimizin dernege üye olarak baglilik göstermeleri,genclerimizin dernege üyeliklerine büyük tesvik olacagi kanaatindeyim.

cok kiymetli kardesler,cok kiymetli agabeyler,hankimizin köyümüzdeki bir kac insanla problemi,darginligi yokki?cogumuz birileriyle önemli kirginliklar,sikintilar yasamistir.

bir kac köylümüz yüzünden maddi kayiplarimizda olmus olabilir,yanliz bunlari öne cikarip,sepeb göstererek,kendi köyümüzle,köylümüzle küskün kalmak nekadar dogru olur.? belki bazi insanlarimiza kirgin olabiliriz amma kendimizin,dedemizin,Babamizin,Annemizin hasir,nesir oldugumuz topraklarimizi,köyümüzü bu yüzden terk etmek veya ret etmek,bu yüzden köyümüze yapabilecegimiz yardimlarimizi kesmek biraz agir karar degilmi?

Bu yalanci dünyada,bu konulari tekrar muhakeme edebilmek icin kendimize birazdaha zaman ayirsak,kendimize birazdaha düsünme firsati tanisak da dernekler ve yardimlasmalar hakkindaki kararimizi daha cabuk versek,hirsimiza,öfkemize yenik düsmesek nedersiniz???

Gecmisdeki olumsuzluklari,kötü hatiralari öne sürerek bu hayir kuruluslarindan uzak kalmayalim. "NE IDIM`e" (gecmise) göre degerlendirirsek yanlis olabilir,"NE OLACAGIMIZIDA" bilemedigimiz icin (insaALLAH hayirli olur) bu hayir derneklerimize ÜYELIK`lerimizi "NE OLDUM`a" yani simdiki halimize,anlayisimiza,kafa yapimiza )göre degerlendirelim.

Bu degerlendirmeden sonra ben inaniyorumki gecmis degil,ileriye dönük anlayisimiz,olumlu yaklasimimiz ön pilana cikacaktir. Ayrica Derneklerimizin düzenledigi toplantilara yogun ilgi göstererek,birlik beraberlik mesajlari vermekden kacinmayalim.Toplantilara katilabilmek icin elimizden gelen gayreti esirgemeyelim.

Bu vesile ile ALLAHü teala hepimiz den razi olsun,Cocuklarimizla birlikde hayirli,saglikli,mutlu,huzurlu,uzun ömürlü bir Aile hayati ve hayirlisindan bol kazanclar ihsan eylesin bizlere.

Saglik ve afiyet dileklerimle

MOLLAHÜSEYINOGLU-Gülen e.V. / YGKYD-2000-Dernegi Baskani:Servet isildar-Stuttgart / ALMANYA - YGKYD-2000 "Bir Nebze Ferahlik"

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
    Da`vetin vardi dün ezanlarda...
    Seni ey ma`bedim utansinlar,
    Kapayanlar da acmayanlar da!

"Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman

“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

HACISERIFOGLU-
    MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• Mustafa Genç
    • Aktif Visirli
    • *
    • GSM: 05364771761
    DERNEKLERİMİZ ve BİZLER
    « Yanıtla #1: 13 Mart 2008 - 14:25 »
  • Yayınlama
  • agzına saglık  cok guzel anlattında nerde be abi sen anla gerisini fazla yazmaya gerek yok selamlar geceye bekleriz sizleri
    mustafa genç

• Mehmet Ziya BİBER
    • Aktif Visirli
    • *
    DERNEKLERİMİZ ve BİZLER
    « Yanıtla #2: 14 Mart 2008 - 00:03 »
  • Yayınlama
  • Servet kardeşim herşeyi çok güzel izah yaptınız,yüreğine sağlık.Bu feryatlara kulak verecek kişilere ihtiyaç vardır.Birileri birşeyler yaparken diğerleri hep seyirci kalmıştır.Bizlerin dedeleri ne imkansızlıklarla hizmet ettiğini çok erken unutmuş gibiyiz,ama tarih bize hesabını sorar birgün.Bir elin nesivar iki elin sesi var ata sözü herşeyi anlayana anlatıyor.Söyleyecek çok söz vardır ama herşeye ramen kimseyi inçitmek isdemiyorum.Sizin için imkanlar müsaitse geceye bekliyoruz.Selam ve Dua ile.

• Nilgün Aktürk
    • Aktif Visirli
    • *
    DERNEKLERİMİZ ve BİZLER
    « Yanıtla #3: 14 Mart 2008 - 11:22 »
  • Yayınlama
  • sevgili servet ışıldar'ın nasiplenmemiz gereken düşüncelerinin aralarda kaybolmaması adına üste taşımak için mesajı yazıyor,aynı zamanda kalemine sağlık diyorum.
    ALLAH'ın ihsan ettiğine mani olacak yoktur,O'nun mani olduğunu da lütfedecek yoktur.

• Mehmet Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
      • Gülen Köyü Web Sitesi
    DERNEKLERİMİZ ve BİZLER
    « Yanıtla #4: 22 Mayıs 2008 - 21:59 »
  • Yayınlama
  • dernek çok güzel bişey derneğin sayesinde birlik beraberlik var keşke bizlerde gelebilsek ama bize uzak kalıyo+iş temposu bizim çok yoğun bazen kaçamak yapıp geliyoruz

Facebook Yorumları

Twittear