DUR YOLCU - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: DUR YOLCU  (Okunma sayısı 3165 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Fehmi yiğit
  • Aktif Visirli
  • *
  • Gençken öğreniriz,yaşlanınca anlarız..
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
DUR YOLCU
« Topic Start: 30 Mart 2008 - 20:07 »
  • Yayınlama
  • Kalbimizde 'arkadaşlık' mucizesi var

Savaşın en kanlı günlerinden biri.. Asker, en iyi arkadaşının az ileride kanlar içinde yere düştüğünü gördü. İnsanın başını bir saniye bile siperin üzerinde tutamayacağı mermi yağmuru altındaydılar. Asker teğmene koştu ve:

- Teğmenim,dedi; fırlayıp arkadaşımı alıp gelebilir miyim?
    - Delirdin mi? der gibi baktı teğmen... Gitmeye değer mi? Arkadaşın delik deşik olmuş... Büyük olasılıkla ölmüştür bile.. Kendi hayatını da tehlikeye atma sakın.

Asker ısrar etti ve teğmen:

- Peki, dedi.. Git o zaman..

İnanılması güç bir mucize.. Asker o korkunç ateş yağmuru altında arkadaşına ulaştı. Onu sırtına aldı ve koşa koşa döndü.. Birlikte siperin içine yuvarlandılar. Teğmen, kanlar içindeki askeri muayene etti... Sonra onu sipere taşıyan arkadaşına döndü:

- Sana değmez, hayatını tehlikeye atmana değmez, demiştim. Bu zaten ölmüş..
    - Değdi teğmenim, dedi asker..
    - Nasıl değdi? dedi teğmen.. Bu adam ölmüş, görmüyor musun?..
    - Gene de değdi komutanım.. Çünkü yanına ulaştığımda henüz sağdı... Onun son sözlerini duymak, dünyaya bedeldi benim için...

Ve arkadaşının son sözlerini hıçkırarak tekrarladı:

- ... Geleceğini biliyordum!.. demişti arkadaşı. Geleceğini biliyordum!..

Kalbimizde 'Arkadaşlık' adında bir mucize var. Nasıl olduğunu veya nasıl başladığını anlamazsınız. Ama bu özel armağanı bilirsiniz ve arkadaşlığın ALLAH'ın en büyük armağanı olduğunu anlarsınız.

Gerçekten de arkadaşlar çok nadide mücevherlerdir. Sizi gülümsetip başarmanız için cesaret verirler. Sizi dinlerler ve kalplerini size açmak isterler.

Bugün arkadaşlarınıza onlarla ne kadar ilgilendiğinizi gösterin.

NOT:Geçmişte buna benzer gerçek hayattan alıntılar kendi yorumunuzu katarak ( DUR YOLCU )başlığının  altında sizlerinde yazılarını bekliyorum.sevgilerimle....fehmi yiğit.

• Mehmet Ziya BİBER
    • Aktif Visirli
    • *
    • 27 Mesajı Toplam
      46 Kere Beğenildi
    ....DUR YOLCU....
    « Yanıtla #1: 30 Mart 2008 - 22:17 »
  • Yayınlama
  • Fehmi kardeşim bu arkadaşlıkdan öte bir durum bence dostluk, kardeşlik seviyesinde olan olağın üstü gözüksede olması gerekenlerdir.Çünkü toplumda böyle bir olayla sıkça karşılaşmadığımızdan insanlara olağın üstü geliyor,dinimizin ve insanlığın gereğidir.Günümüzdeki arkadaşlıkları ve dostlukları gözden geçirmek gerektiğine inanıyorum.İçinizi açabileceğiniz,sırlarını kabire kadar götüreçek cevrenizde kaç kişi var.Gercek arkadaş ve dost kişi için mükemmel bir güçdür.selam ve dua ile.

• P h o e n i X
    • Aktif Visirli
    • *
    • Quae nocent docent!...
    • 184 Mesajı Toplam
      253 Kere Beğenildi
    ....DUR YOLCU....
    « Yanıtla #2: 30 Mart 2008 - 23:06 »
  • Yayınlama
  • Hayatı o kadar hızlı yaşar hale geldik ki, duygularımızı sıyırdık biraz bizden.. Koşarken farketmediğimiz onca güzellik, ya da ayağımıza takılan hıçkırıkları, gözyaşlarını da göremedik..
    Görmeyen bilemez, bilmeyen anlayamaz, anlamayan hissedemez, hissedemeyen sevemez ki!

Bu koşuşturma niçin ve nereye kadar?
    Takılıp düşmeden biraz yavaşlayıp, etrafımıza bakıp bir selam verelim, görmediklerimizi görelim ve arkadaşlarmızı hatırlayalım.
        Vefa, İstanbul'da bir semt adı olarak kalmasın!

Fehmi abi, hatırlatma için çok teşekkür ederim. Ayrıca sizi tanıdığıma da çok memnun oldum. Gerçekten geçmişine ve geçmişteki dostluklara çok değer veren biri olduğunuzu düşünüyorum. Saygılarımla..

You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
    ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• İrfanKORKMAZ

• Ziyaretçi
    ....DUR YOLCU....
    « Yanıtla #3: 30 Mart 2008 - 23:37 »
  • Yayınlama
  •    Çok değerli Fehmi abi,
       Anlattığın olay inanılmaz birşey.Sanki o son kelimeleri bana demiş gibi hissettim.
       Değerli Lema,senin de fikirlerine aynen katılıyorum;ama maalesef şartlar biraz mecbur bırakıyor bizi bu duruma.
       M.Ziya BİBER amca ;)
       ALLAH hepimizin gönlüne göre verir İnşaALLAH;ama 'sır'sız bir dünya benim tercihimdir,iki kişinin bildiği şey 'sır'değildir,çünkü devir 'bu' devirdir.Bütün 'sır'larımızın ALLAH(C.c)ile aramızda olması dileklerimle,
                                                                     Yavriligot İrfan KORKMAZ

• Aktif Visirli
    • *
    ....DUR YOLCU....
    « Yanıtla #4: 31 Mart 2008 - 14:47 »
  • Yayınlama
  • Teşekkürler Fehmi kardeşim.Yüce ALLAH hepimizi dostsuz bırakmasın.İnsanı yaşama bağlayan ailesi ve gerçek dostlarıdır diye düşünüyorum ben.Senin nekadar dost canlısı olduğunu iyi bilenlerdenim.ALLAH senden razı olsun.Bir söz vardır " kahvelerim pişti gel köpükleri taştı gel iyi günün dostları kötü günüm geçti gel" diye yüce ALLAH insanı iyi günde değil kötü günde dostsuz bırakmasın.iyi günde herkes insana dost görünüyor.sen de dizelerinle bunu anlatmışsın.Bir de tabi burda önemli olan ÇANAKKALE RUHU ALLAH imanımızı ve vatan sevgimizi almasın bizden.Lema kardeşin dediği gibi vefa bir semt adı olarak kalmasın inşALLAH ALLAH bizi ve dostlarımızı vefalı eylesin.herkese saygı ve sevgiler ALLAHa emanet olun.

• Mustafa Genç
    • Aktif Visirli
    • *
    • 22 Mesajı Toplam
      24 Kere Beğenildi
    • GSM: 05364771761
    ....DUR YOLCU....
    « Yanıtla #5: 31 Mart 2008 - 17:16 »
  • Yayınlama
  • ah be fehmi abi nerde o dedıgın dostluk ve arkadaslıklar şimdi insan kendi oz akrabasını tanımıyor koylusunu tanımıyor sen arkadaslıktan bahsedıyorsun ama genede ne kadar az olsada oyle dostluk ve arkadaslıklar bulunuyor cok onmelı bır konuydu tesekkur ederım saygı ve sevgilerimle kendıne ıyı bak goruselim arada  MUSTAFA GENC  İSTANBUL

mustafa genç

Facebook Yorumları

Twittear