OFLU TÜRKİYE SEYAHATİNDE - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: OFLU TÜRKİYE SEYAHATİNDE  (Okunma sayısı 1491 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Aktif Visirli
  • *
OFLU TÜRKİYE SEYAHATİNDE
« Topic Start: 25 Nisan 2008 - 17:42 »
  • Yayınlama
  •         Oflu bir gün Türkiye seyahatine çıkıyım demiş. Yanında bir miktar para almış. Türkiye'nin illerini gezmeye başlamış. Trabzon, Samsun, Ankara, İstanbul ve İzmir'i gezmiş. İzmir'e geldiği an evdeki hesap çarşıya uymamış ve bütün parası tükenmiş. Koca şehirde hiç tanıdığı kimse de yok. Ne yapıyım, ne ediyim derken günlerce aç susuz gezmiş. Oflu bir yandan da iş aramaya başlamış. Hangi kapıya gittiyse eli boş dönüyormuş. Oflu gene iş ararken bir sirkin yanına gelmiş. Şansımı bir de burada deniyim demiş. Sirkin müdürünün yanına gitmiş. Durumu anlatmış. Sirkin müdürü Oflunun boyuna posuna bakmış, biraz düşünmüş ve ona demişki;
          - Tam sana göre bir işimiz var. Bizim düne kadar burada çok müşteri çeken bir ayımız vardı. O ayımız geçen gün öldü. Onun yerine yenisini bulamıyoruz. Sana onun postunu giydirsek kabul edermisin? Fena da maaş vermeyiz.
            Oflunun  biraz garibine gitmiş ama başka seçeneği yok ve kabul etmiş. Oflu ayı postunun içinde artık daldan dala zıplamaya, kimi aerobik hareketler yapmaya, bisiklet sürmeye başlamış. Tabi bunları yaptıkça daha çok müşterinin ilgisini çekmeye başlamış ve bundan sirkte çok kazanmaya başlamış. Oflu artık güzel maaş almaya başlayınca memleketine dönmeyi de unutmuş. Gene bir gün Oflu gösteri sırasında daldan dala atlarken bastığı dal kırılmış ve düşmüş bir aslan kafesinin içine. Kafesin içindeki aslan  sesle uyanmış. Ayağa kalkmış. Koca ağzını açmış. Oflu karşısındaki aslanın o halini görünce korkmuş. Aynı kafesin içinde iki vahşi hayvanın kapışacağını gören ziyaretçilerden kimileri durumu sirkin sahiplerine haber ederken kimileri de kapışmanın nasıl olacağını heyecanla merak etmeye başlamış. Ayağa kalkan aslan bir adım ileri atmış, Oflu bir adım geri. Aslan bir adım ileri atmış, Oflu bir adım geri. Derken aslan Ofluyu bir köşede sıkıştırı vermiş. Oflu korkusundan şok geçirmek üzere. Aslan pençesini kaldırmış tam vuracakken ona fısıldamış;
          - Oflu, korkma! Ben de Sürmeneliyim.

Geceler uzundur, onu uyuyarak kısaltma.
       Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.

• Aktif Visirli
    • *
    • GSM: 0561 611 1036
    • Kan Grubu: Seçmediniz
    OFLU TÜRKİYE SEYAHATİNDE
    « Yanıtla #1: 29 Nisan 2008 - 18:23 »
  • Yayınlama
  • gercektende cok komıkmıs.oflu seyahate cıksa cıksa of seyahatıne cıkar ;D
    {alt}

Facebook Yorumları

Twittear